Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Lea76- zapewne chodzi Ci o Limetke(bez 22) Ona ma juz swoje dzieciatko, rzadko zaglada bo pewnie jest teraz bardzo zajeta:) Wiem ze nastawienie jest bardzo wazne. Niestety nie wiem jak oddychac bo nie chodzilam do szkoly rodzenia ale zdam sie na swoja intuicje. W glebi duszy bardzo boje sie porodu ale tak sobie mysle, ze moglby sie juz zaczac bo moje dziecko jest juz bardzo niespokojne od jakiegos czasu. Jego ruchy sa wrecz nie do wytrzymania. Czasami to nie wiem czy to dziecko sie tak wypycha czy to brzuch mi sie stawia:( Jutro ide na wizyte do lekarza to sie dowiem jak sie sprawy maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos_80 Ja tez nie chodzilam do szkoly rodzenia ale slyszalam ze trzeba oddychac przeponowo. Jezeli dobrze paietam to jak polozysz dlon na przeponie to musi sie ruszac w gore i w dol. Jak bedzie bardzo bolalo to oddychaj mocno i nawet glosno. Mi to pomagalo. Wiem ze porod boli ale nie jest az tak zle. Bol na poczatku jest maly i skurcze sa nie tak czesto w miare uplywu czasu bedziesz sie oswajac ze skurczami. Ja bardzo balam sie porodu, ale nie bylo tak zle. Finalu nie czulam bo dostalam epidural, ale 7 godzin bylam w bolu bo wolno sie rozwieralo, wiec wiem jak to \"smakuje\". Zobaczysz nie bedzie tak zle a jaka piekna nagroda. Zycze Ci zeby bylo szybko i bezbolesnie. Nie czytama wczesniejzych postow , spodziewasz sie chlopca czy dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lea76- niestety moje dziecko jest bardzo wstydliwe i nie pokazuje sie. Bedzie niespodzianka:) Bylam dzisiaj u lekarza i stwierdzil ze rozwarcie na opuszek palca:( Mialam 3 skurcze na 20 minut i wroza ze w ciagu 3 dni powinna sie rozwinac akcja porodowa.polozna byla zdziwiona ze nie czulam tych skurczy. Ale ja chyba sie juz po prostu przyzwyczailam do twardego i napietego brucha bo chodzilam z takim przez dwa miesiace prawie wiec juz tak tego nie odczuwam. Jutro jeszcze ide na ktg do szpitala, zobacze jak sie sprawy maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limetka22
Witam !!! Pisanka: Tabletki zażywam regularnie a okres mam dostać w najbliższą niedziele. Lea: Musiałaś mnie pomylić z kimś innym :) ale nic się nie stało:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mialyscie moze tak na poczatku ciazy, ze mialyscie wrazenie jakby mokrosci w srodku.bo ja wlasnie mam takie uczucie, nieraz tak glupie ze mam wrazenie ze mi zaraz cos poleci i az strach mnie sciska. ale w resultacie majtasy sa suche. nieraz jest ale rzadko i doslownie kapeczka sluzu bialego i bardzo lepkiego, ale na ogol jest suchusienko a w srodku mam wrazenie mokrosci. czyy to ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja, ja miałam podobne odczucia, cały czas takiej jakby wilgotności i rozpulchnienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja, ja tak mialam i te uplawy sa normalne.Do tego bylo jeszcze uczucie takiej pelnosci w dole brzucha. limetka, mysle ze na objawy ciazowe typu zachcianki to u Ciebie by bylo za wczesnie ale nigdy nic nie wiadomo.Poczekaj do niedzieli a potem zrob test.Kilka dni temu moja sasiadka pochwalila sie ze jest w ciazy i uzywala tabletki antykoncepcyjne.Ale ona zaczela je dopiero niedawno stosowac a wiadomo ze przez pierwszych kilka cykli nawet tabletkami trzeba sie dodatkowo zabezpieczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limetka22
pisanka- wiem ze to trochę za wcześnie , ale... różnie bywa. Nie nastawiam się za bardzo bo to moim skromnym zdaniem nie ma sensu :) A tak na marginesie to wiem ze na początku ciąży może występować miesiączka. Przy poprzednim @ bardzo mnie zastanowiło to że krwawienie było bardzo słabiutkie i @ trwała bardzo krótko. Dziś natomiast miałam kilka razy takie ukłucia w podbrzuszu. Już nie wiem jak mam to traktować i co o tym mam myśleć. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale mnie brzuch w nocy bolal. w ogole zauwazylam ze czesto mnie boli wlasnie podbrzusze wieczorami albo w nocy, nieraz to na brzuch musze sie polozyc, powiedzcie czy to normlane??za dnia malo go czuje, nieraz rano, a w ogole wczoraj po wypicu herbaty tak mnie zmulilo, nie wymiotowalam ale o malo co...... pozdrawiam was w tej piekny dzionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja8- ja nie mialam zadnych takich boli na poczatkuciay chociaz jesli przypominaja one bole jak na @ to jest ok. Pewnie nic sie zlego nie dzieje ale przy nastepnej wizycie wspomnij lekarzowi. Bylam dzisiaj na ktg w szpitalu. Skurcze mam na razie te przepowiadajace, ale odczuwam juz je bardzo wyraznie. Rowarcie nie zmienilo sie i jeszcze zalapalam jakas grzybice:( Musze brac globulki dopochwowe. tylko dziwne ze wczoraj lekarz nie zauwzyl u mnie nic niepokojacego a teraz cos wyszlo w spitalu. wszystko mni juz denerwuje. Najbardziej moja mama i tesciowa, ktore wciaz wydzwaniaja i pytaja o samopoczucie. A jeszcze dzisiaj przyzly do spitala i jedna chiala byc bardziej pomocna od drugiej... Denerwuja sie bardziej ode mnie a mnie sie to udziela. Mialam dzisiaj takiego dola ze az sie poryczalam. Postanowialm ze nie bede nikogo zawiadamiac ze rodze , bo zleca sie wszyscy w szpitalu i tylko doleja oliwy do ognia.Bede sama z mezem i nikt wiecej. od wczoraj schudlam 1 kg. Juz nie mam sily:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos tak te bole to takie jakby @ cos w tym stylu, takie bole podbrzusza i trzymam kciuki za ciebie alutos, nieraz taka nadopiekunczosc tez moze meczyc i dodtakowo stresowac. kiedy chca sie polozyc do szpitala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos rozumiem Twoje zdenerwowanie. ja tak sie meczylam, a telefon myslalam że rozwale :) Skurczy na poczatku tez nie czulam, pozniej jak bylam w szpitalu to je poczulam a kiedy mysleli ze sie zaczelo, wsadzili mnie do wanny na imersje wodną i wszystko mi przeszło :) Czekaj cierpliwie, najlepiej w domu. Ja popelnilam ten bład ze pojechalam za wczesnie do szpitala (bo skad moglam wiedziec) i tam mnie wymeczyli. Bedzie dobrze. czekamy na wiadmosci. Powodzenia!!! Buziaki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga- Wiem.trzeba czekac:( Wczoraj lekarz pytal sie czy chce zostac w szpitalu do rozwiazania. Nie zgodzilam sie. Bylam tam wczesniej i wiem czym to pachnie. dziekuje bardzo za te meczarnie.Codziennie badaja tymi lapami. Wczoraj wsadzilam mi jakis wziernik bo chciala sprawdzic wody. Ale w ostatecznosci zezygnowala przez ta grzybice. Wole nie myslec nawet co by bylo jakby zaczla jednak badac te wody. Juz mnie i tak blalo jak tam grzebala tym wziernikiem.:( Wole sie juz pomeczyc w domu. Dzisiaj poczulam powtarzajacy sie co kilkanascie minut bol w podbrzuszu jak na okres.Trwal jakies kilka miut i puszczal. Silniejszy niz dotychczas. Ale nie czulam skurczu macicy. Czy to moze cos oznaczac? Jakis symptom czy cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos- pwnie lepiej chyba przeczekac w domu az do momentu jak dlugo jest to mozliwe. wiadomo w szpitalu czlowiek wiecej sie denerwuje i tym oczekiwaniem i opowiesciami kolezanek z sali. trzymam kciuki mocno, mocno za ciebie. koniecznie sie odeziwj jak bedziesz po. dziewczyny a powiedzcie , przepraszam ze wam tam smece ale mozliwe jest ze te bole jak na @ znikaja tzn ze prawie w ogole mozna ich nie czuc. bo sobie wkrecam straszne rzeczy jakies. tym bardziej ze w ost czasie moja koleznaka miala przypadek ze byla w ciazy i serduszko nie bilo w ktoryms tam tygodniu i okazalo sie ze za zarodek sie nie rozwinal. i tak to jest boli mnie brzuch zle, nie boli ze prawie w ogole nie czuje tez zle. czy to normalne ze bole na @ przechodza?? a mialyscie moze na poczatku takie wrazenie jakbyscie nie byly w ciazy, no bo nie czulyscie tego brzucha??dzieki wam za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja8- bóle jak na @ nie zwsze musza wystepowac na poczatku ciazy. Ja np wogole ich nie mialam. Znam osoby ktore mialy. Kazdy przypadek jest inny.Ja dopiero mialam te bole jakos od 7 miesiaca. Nie powinnas sie tym stresowac.:) Na poczatku wogole nie czujesz ciazy bo na razie ie ma zadnych dolegliwosci. Jak zaczna sie nudnosci to w koncu poczujesz ze jestes w ciazy. Ja nie moglam dlugo uwierzyc w to e zaszlam w ciaze. Caly czas sie balam ze dostane okres. Bo wydawalo sie to dla mnie zbyt piekn zeby bylo prawdziwe.Takze wiesz, poczekaj jeszcze troszke a sama sie przekonasz, ze Twoja ciaza bedzie sie stawac coraz bardziej wyrazna w odczuciu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Alutos. no wlasnie kazda ciaza jest inna. tylko tak sie wystraszylam ze mi te bole @ jakby minely i ze moze cos zlego sie wydarzyc. tak trudno mi uwierzyc w to szczescie. owulacje mialam 1 kwietnia takze to dopeiro 3,5 tygodna ciazy od owulacji takze rzeczywscie wczesnie.i pwnie niepotrzebnie sie martwie ze te bole minely. wiesz juz bym chciala miec wymioty zeby sie nie mawrtic, wiem ze to glupie ale chialabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja-te bole na miesiaczke to ponoc normalna rzecz:)oczywiscie do pewnego stopnia.te silne z juz nie.co do mokrosci-mialam to samo.teraz miewam rzadziej. alotus-trzymam ciagle kciuki!! Jestem w polsce,jutro mam usg.no i slaby dostep do kompa dlatego tak zadko sie odzywam. ale jutro napewno napisze czy dziewuszka czy chlopiec i jak tam w ogole moja dzidzia sie ma:) Lece teraz szykowac sie na wieczor panienski:)buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
ahaja 8... gratulacje!!!!! widzisz, w koncu sie udalo, nie ma jak pozytywne myslenie. Ja, podobnie jak Ty, mialam pierwze USG jakos na poczatku ciazy i tez byla widoczna jedynie mala kropeczka, akcji serca brak , oczywiscie. Dopiero po jakims miesiacu czy poltora powtorzylam badanie i serduszko zapbilo :) Tak, ze sie nie martw. W sumie na poczatku ciazy mialam podobne objawy do Twoich, tka jakby okres sie zblizal, ale dojsc nie mogl, bolaly mnie piersi i mialam zgage...nie wspomne o tym, ze bylam jak odkurzacz, zjadalam wszystko co mi sie nawinelo :). No i ta sennosc, szczegolnie od drugiego miesiaca, nic tylko bym spala, chodzilam rozdrazniona, a jak moj mza chcial mnie doknac to mnie doslownie szlag trafial :) Potem sie na szczescie wszysko "ustabilizowalo" :) alutos_80 trzymam kciuki, zeby bylo jak najkrocej, jak najmniej bolu i jak najszybciej :) jakajaana koniecznie daj znac czy to bedzie chlopczyk czy dziewczynka :) Dziewuszki, pozdrawiam Was goraco, caluski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za wsparcie. Czuje ze urodze dopiero w przyszlym tygodniu. W poniedzialek zreszta ide na kontrole do szpitala...zobacze co powiedza. Jak sie nic nie zmieni to bede zla ale tak sobie mysle ze moze tak ma byc. To w koncu dziecko decyduje o tym kiedy chce opuscic domek. A najwyrazniej jest mu tam dobrze. jakajaana-daj znac jutro jak po usg:) Ja mowie ze bedzie dziewczynka:) Ciekawe czy zgadlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chyba odszedl mi dzisiaj czop sluzowy bo jak wstalam rano to mialam na wkladce taki gesty brązowy sluz. Teraz sie troche boje bo mam te grzybice, jeszcze w sumie nie wyleczona. A ponoc ten czop chroni przed bakteriami:( Nie wiecie moze jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - Twoje przeczucie sie nie sprawdzilo. Bede miala synka:):):) Ale jestem szczesliwa!!jest zdrowiutki sliczniutki kochaniutki:):):)ahhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak myslalam:P Tylko tak mi sie napisalo..hehe Super! Moje gratulacje:) Teraz mozesz juz smialo wybierac imie dla chlopc. A moze juz masz wybrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- czyli nie sprawdzilo sie z u Ciebie z tym tescikiem co kiedys podalam. Wyszlo ci ze dwa razy dziewczynka a tu chlopak. Mi tez wroza chlopaka. Maz jest przekonany i tesciowa ze bedzie chlopak a ja czuje ze dziewczynka. wlasciwie to moglo by juz sie ujawnic:) Dziewczyny ostatnio zauwazylam rozstepy u siebie na brzuchu. Tuz kolo pepka. Smarowalam sie cala ciaze i nic nie bylo a tu na sam koniec taki zonk😭 No ale fakt faktem brzuch jest tam tak napiety ze wlasciwie do granic wytrzymalosci. :( Moze potem znikna.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszyscy wrozyli chkopca.:) no i sprawdzilo sie.co do imienia...Tomus,Michalek.te dwa bedziemy rozpatrywac,chyba ze jeszcze ktos podsunie nam cos ciekawego.jestem szczesliwa.synek hehehe.jak sie zna plec to jest jakos tak inaczej.mozesz mowic \"synku\" lub \"coreczko\".ahhh.moj aniolek. A moj kochany dumny ze hej hehehe.no lece pomoc w strojeniu sali na jutrzejsze weselicho.buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was:) Ostatnio jakos malo pisze. Czytac czytam,ale nie pisze :) Mam brzuszek taki sobie, raczej maly. Nie tak od góry tylko tak nisko. Ale czuje,ze jest juz nad pempkiem sporo, bo kopie kolo żołądka. Mam dzis lekkie nerwy- sprawy rodzinne, ale miejmy nadzieje,ze pójdzie wszystko dobrze. W polowie maja mam USG. Myslicie,ze lekarz mogl sie pomylic co do płci (zaznaczam,ze dziecko lezalo rozkraczone :) i na moje oko to tez byla dziewczynka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana gratulacje z synka:))))super juz tak wiedziec i moc wlasnie tak sie zwracac juz \"moj synku\":)))dziewczyny martwie sie bo mam wrazenie ze piersi przestaja mnie bolec. jak dotykam nie sa juz takie tkliwe, i mam wrazenie ze mniej bola, jeszcze dosc czuje od strony wew ale od zew juz jakby ten bol mi minal. czy to moze byc tak ze bol piersi mija i wszytsko jest ok?/dodam ze osotanio co wieczor i rano zle sie czuje. boli mnie te podbrzusze i do tego strasznie muli na zoladku. po poludniu jakos w miare spoko jest, ale jak tylko wiczor sie zbliza to bardzo mi zle ze wzgl na bolace podbrzusze(takie uczucie ciezkosci i cos jak na @) no i zoladek czuje taki mulacy.takze chyba jak czuje jakies objawy a bol piersi mi znika to chyba ok jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- ja na poczatku ciazy mialam okropne bóle podbrzusza. Piersi bolaly tak jak na okres.....zreszta zaraz znajde i skopiuje co wtedy pisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było wtedy: 17:39 MonteWerde Witam Was!Mam pytanie. U mnie 37 d.c i brak miesiaczki. Od czasu doczasu zaistniej u mneie skurcz jajnika albo macicy.Po chwili mija a miesiaczki dalej nie ma. Wczoraj włożyłam sobie tampona, myslalam,ze dostanę. Jak wyjelam mialam jedna plameczk ena tamponie krwi, ale juz dzisiaj i wczoraj wieczorem nic. 10:15 MonteVerde Dalej nie mam @ a temperaturka 37,5. Nie robilam jeszcze testum,bo robilam przez ostatnie dwa miesiace i wychodzily negatywnie. Wiec tym razem juz nie robie. Bóle nie ustały. Rozrywa mi macice teraz w dwie strony. Chce mi sie do kibla o i juz przestalo. Dzis jest coraz wiekszy brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki monteverde. a teraz jak bylam w wc zauwazylam doslownie taki \"klaczek sluzu\" jakby zoltawego. wystraszylam sie bo do tej pory byl caly czas bialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Alutos nam sie chyba rozpakowała :) Dziewczyny teraz chodzicie na usg, patrzycie na brzuszki a pozniej bedziecie tulic takie cudowne maleństwa :) Powiem wam, że bycie mamą jest super :) Czasami jest ciężko, nie wiem co robic ale jest fajnie. Pozdrawiam Was A ciężarne niech dbają o siebie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×