Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Dziewczyny, mi sie jeszcze ani razu nie saczyla siara z pierski. Jestem w 28 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos ciesze sie że wszystko ok :) ja tez mialam nawał na poczatku a teraz jest akurat pokarmu :) dzielna dziewczynka :) Jak bedziesz miec chwile to pisz, czekamy. Buziaki Ps. Mi siara zaczęła sie sączyc pod koniec ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja !!!! Teraz doczytałam dopiero!!! Gratuluje Ci 🌼🌼🌼 doczekałas sie. Ale super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie poslusznie po dluugiej przerwie!!!!! Po tej cholernej przeprowadzce i powrocie zpolski nie mialam neta.w koncu mam od 5 mint hehe.lece zalatwic pare spraw i napewno sie odezwe!mam duzo do nadrobienia z tego co widze! Alotus-gratuluje z calego serduszka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bardzo sie ciesze ze juz po i wysztsko dobrze!!!! Wiecej nic nie doczytalam hehe.do zponiej kochae! A jaka pogoda w polsce?u na upałllllllllllllll!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witaj znow jakajana :)) dlugo cie nie bylo. dziewczyny powiedzcie czy to jest normalne tak od wczoraj i dzis tez tak pare razy mi sie zdarzylo, ze mialam wrazenie jakby mi cos latalo po brzuchu w srodku, takie dziwne uczucie, nie bolalo to, ale takie wrazenie jakby takie babelki mi lataly, nie umiem tego okreslic inaczej. a tak w ogole to mdlosci, mdlosci, wymioty i mdlosci....i brak apetytu na cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja, na ruchy dzidzi to chyba jeszcze za wczesnie, ale może czujesz jak tam cos rosnie i sie przestawia. JA takie bompelki to chyba w 14 tc poczulam, ale potem byl spokoj i dopiero jakos od 21 zaczely sie co dzien. A dzis brzuch skacze jak szalony, mozna nagrywac na kamere:) Dzis mialam okropny humor, ale bylam nieznosnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga w dzieki za kwiatuszki:)))))udalo sie:))))jestem strasznie szczesliwa a z drugiej strony okropna panikara,ale coz zrobic chyba wiekszosc kobiet tak ma;) a tak w ogole to mdlosci moje nie znaja pory dnia, nieraz chwytaja mnie w samo poludnie, nieraz po poludniu, albo wieczorem, ale po myciu wieczornym to obowiazkowo wisze i sie dusze.jakos w ogole apetytu nie mam, wmuszam w siebie zeby cos miec na zoladku ale ost nic mi nie smakuje. a jak twoje malenstwo?? monte verde mozliwe ze w sordku wszytsko mi powieksza i tak to odczuwam tym bardziej ze jestem bardz drobnej postury.sama nie wiem co to. zycze wam udanego dzionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Mam 28 lat i wspólnie z moim przyszłym mężem postanowiliśmy że chcemy mieć dzidziusia . Nie chcemy czekać do ślubu:) Próbujemy dopiero pierwszy miesiąc. 17 mam mieć miesiączkę , więc dopiero 18 mogę zrobić test, nie mogę się już doczekać. Dziś zaczęły mnie boleć piersi, ale bolą tak jak przed miesiączką i trochę pobolewa mnie w podbrzuszu. Innych dolegliwości nie mam, obawiam się że to jeszcze nie tym razem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa ja zanim jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciazy mialam bole w podbrzuszu i jajnikach takie jak na @ i tez jakis czas wczesniej sie zaczely. takze myslalam ze okres przyjdzie ale nie przyszedl i okazalo sie ze jestem w ciazy:)))))))zreszta te bole jak na @ dosc dlugo trwaly nawet po terminie spodziewanego okresu. piersi tez bolaly.takze tesciki przed toba:))))trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa-trzymamy kciuki kochana!kazda z nas tu wie c to znaczy starac sie i miec nadzieje.poczekac do dnia@.nie nakrecaj sie z claych sil zeby Ci ich nie zabraklo:):) trzymam kciuki kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, tego słonecznego dnia. Wczoraj wyczytalam,ze w 29 tc. dziecko powinno ruszac sie 10 razy na godzine. Czy to nie przesada? Moja córcia nieraz caly dzien sie nie rusza, raz sie przeciagnie i spokój, a pozniej na wieczór szaleje, albo jak jej cos powiem lub poruszam. Druga sprawa. Chialam powiedziec, ze to iż nie można uzywać farb do włosów to jakis mit. W kwietniu urodzily dzieci 3 kobitki, w tym moja siostra, które przez cała ciąże włosy farbowały i dzidziunie są zdrowe jak ryby, żadnych wysypek, pokarm smakuje, wszystko jest ok :) Nie piły nie paliły, dbały o siebie ale włosy farbowaly. Wydaje mi się,ze to bzdura, ze nei mozna stosowac farb, balsamów owocowych czy lakieru do włosów. To chyba tylko takie gadanie tych, którym nie chce sie o siebie dbać. Także nie martwcie sie:) Pozdrawiam i życe udanej soboty. P.S. Jakajaana bedziesz miała synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte ja farbowalam włosy w ciąży, znam osoby które tez farbowały i jest wszystko w porządku :) Naprawde :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche sie zmartwilam, bo przed chwila rozmawialam z kolezanka i mowila mi,ze jak zaczela studia a wówczas karmila piersia to zanikł jej pokarm. Studiowala zaocznie ale wiąze sie to z 3- dniowym opuszczeniem dzidziusia i wracaniem wieczorem. Boje sie bo jak ja pojde po wakacjach na uczelnie to moja dzidzia bedzie miala zaledwie 2 miesiace i nie chce,zeby zanikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Monte Verde, nie 10 razy na godzine, a okolo 10 razy w ciagu godziny jej aktywnosci. Czyli, jesli np. Twoja corcia ma godzine aktywnosci od 21-22 to w iagu tej godziny powinna sie poruszyc okolo 10 razy. A tak w ogole to wiadomo, nie ma reguly. Byle sie ruszala, wtedy wiesz,ze wszystko jest ok :) Co do farbowania to sa przeciwskazania w pierwszym trymestrze, ale pozniej mozna juz spokojnie, sama robie pasemka i wszystko jest ok :) Jejku, nie moge sie doczekac. Juz mam takie bole w krzyzu, ze wytrzymac nie idzie :( A tu jeszcze 1,5 miesiaca. No i zaczynaja sie stresy: jak nie zdaze do szpitala, jak sie nie zorientuje... Paranoja. Chyba zaczne pokoik przygotowywac: zajeta mama to mniej zestresowana mama :D Pozdrawiam Was goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbitara, mi 2,5 miesiaca a tez juz mi sienei chce byc w ciazy:) dzidzius kopie mnie dzis jakby w szyjke macicy poprostu tak niziutko czuje. W czwartek mam usg, ciekawe ile juz wazy. Głodna jestem, czekam na grila bo sie piecze:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Monte, znam ten bol...coraz gorzej jest.... kopniaki, bol krzyza, ucisk na pecherz... ani sie schylic, ani wstac :( Ale przetrzymamy..grillika mam w planie na jutro, wiec tez sie objem :) Ide troche polezec.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Bylam juz dzisiaj z mala na spacerku. Super sprawa. U nas goraco! 30 stopni.:) Mieszkam na 1 pietrze i musze sie nauczyc jakos nosic ten wozek. Ciezko bedzie ale mysle ze dam rade. Sbitara-na pewno sie zorientujesz ze to sie zaczelo. Ja poczulam lekkie skurcze i juz wiedzialam ze sie zaczelo. Zycze Ci zebys nie miala z krzyza-bo to po prostu katastrofa. Ja mialam z krzyza i powiem szczerze ze strasznie cierpialam. Bole porodowe sa juz tak silne i mocne ze wrecz gryziesz meble, wiec mysle ze bedziesz wiedziala. tez myslalam ze nie bede potrafila rozpoznac a jednak... Dieta laktacyjna mnie wykancza:( Jem same gotowane kurczaki i zupki chude. Ciekawe czy moge wypic kawe bez kofeiny.. jak sadzicie? No i nie mozna owocow. Mam nadzieje ze to tylko przejciowe bo wiosna w pelni lato niedlugo a tu ani arbuza ani truskawki:( to straszne! Aga jak sobie radzisz? Jaki masz jadlospis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha- brzuszek jeszcze widac...:( Powiedzcie mi ile mniej wiecej schodzi taki brzuszek. Do porodu mialam 110 w pasie byl cholernie wystajacy a teraz taki maly flak mi zostal i dalej wglada jaknym byla w ciazy. A minelo juz 10 dni. Aga-jak z Twoim brzuszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze troszke i juz bedziecie trzymac wasze malenstwa w ramionach:)))wydaje mi sie z z zrzuceniem brzuszka to indywidualna sprawa, ale na pewno musi troszke czasu minac w koncu przez tak dlugi czas byl bardzo rozciagniety;)zeby wszedl do srodka ze tak powiem. fajnie macie juz mamuski :)))spacerek z malenstwiem, piekna pogoda w polsce super. a tu u mnie oczywscie nie ma mowy o upalach, az sie ryczec chce. wlasnie dziewczyny mialyscie moze na poczatku ciazy tak ze bolaly was piersi ale potem przestaly bolec??bo wlasnie moje piersi wczesniej byly mocno obolale a teraz slabo je czuje no i oczywiscie czarne mysli z tego powodu czy to normalne. poza tym musze wam powiedziec ze mecza mnie mdlosci i wymioty i jeszcze raz mdlosci, do tego brak apetytu i nic a nic mi nie smakuje, doslownie szok, a na ryby ( np sledzie kt zawsze uwielbialam) nie moge patrzec bo od razu mi sie zbiera. musze w siebie doslownie wmuszac jedzenie. wlasnie i jeszcze jedno te badanie usg genetyczne tego faldku karkowego czy to jest to samo co przezernosc karkowa ??i w kt tyg ciazy mialyscie je robione?? ale sie rozpisalam milego, cieplego wieczorku wam zycze w gronie najblizszych, bo ja siedze samiutenka jak palec moj kochany mezus w pracy. no to papapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! kolejne kobitki w kolejce do rozpakowania zaczymaja sie stresowac,ale tofajne:):) heheh.Ja juz tez nie moge sie po prostu doczekac,ale jestem za Monte. -aha,monte,bede miala synka:)Tomusia najprawdopodobniej:) Mam pytanko.od pewnego czasu odczuwam mrowienie a czasem nawet dretwienie i jakby oieczenie w gornej czesci brzuszka.dzieje sie to szczegolnie wtedy kiedy siedze,lub jestem jakos zgieta.czy mialyscie cos podobnego i czy wiecie czy to normalne i od czego to?mysle ze to zwyczajne uciskanie,ale to moje domysly.bzka Rybenki! U nas koszmarny upal juz od ponad tygodnia,jak bedzie takie lato to ja padne na sam koniec ciazy hehe.dobranoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Alutos, wielkie dzieki za slowa wsparcia :) Choc nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym " z krzyza" :-/ Jeszcze tak niedawno mialas te same obawy, a teraz juz trzymasz swoja dzidzie w ramionach, szczesciaro :D Jakajaana co do tego "cierpniecia" to tez tak mialam, choc ja glownie wnocy. To, podobno, rozciagajaca sie macica tak daje we znaki, pociesze Cie, ze pozniej o przechodzi :D Dziewczynki, pogodnej niedzieli Wam zycze, buziaki i do uslyszonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja-ktg robi sie dopiero w 7 miesiacu(tzn ja tak mialam i kolezanki tez) na poczatku slucha sie tylko serduszka dzidzi. Sbitara- skurcze z krzyza to tak jakby prady przechodzily Ci z plecow(dolnej czescikolo kosci ogonowej) bol jest potworny juz przy samym koncu gdy skurcze sa co 2 minuty. Prady przechodza z pleow w kierunku boder i zatrzymuja sie na podbrzuszu.Tak to wygladalo u mnie przynajmniej. pozdrawiam :) ps: akurat mala spi wiec troszke wolnosci. To jest taki maly terrorysta. lubi jak ja nosimy na rekach i niestety nas szantazuje placzem zebysmy ja bawili:)Teraz udalo nam sie ja uspic uff:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara-dziekuje,uspokoilas mnie.chociaz sama tak podejrzewalam wolalam sie upewnic:) Alotus-a moze jakies zdjecia malutkiej Twojej???buzka kochana!:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- chce wkleic zdjecie malej ale nie umiem. Maz ma mi to zrobic. Kobietki, ktora nosila pas po porodzie? Zastanawiam sie czy warto i od kiedy moglabym go nosic ewentualnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos wiem ze na poczatku slucha sie tylko bicia serduszka❤️ mi chodzilo o to w kt tyg sie roi badania na ta przeziornosc karkowa czy tez faldu karkowego, wlasnie nie wiem czy to jest to samo w ogole??ale dzis piekny dzien byl kobitki co nie. a to dla was; 🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaja badanie przezierności karkowej to jest to samo co fałdu karkowego i robi się je w 12 tygodniu ciąży. A moja Wiktoria wczoraj skończyła pół roczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kafeteria to fajne forum ale trochę porozwalane :/ Zapraszam więc wszystkich serdecznie na nowo powstałe forum internetowe o nazwie BOBASKOWO :) Forum to zostało stworzone przez mamy, bo to przecież mamy wiedzą najlepiej czego im trzeba i jakie tematy należy poruszyć ;) Jest nas narazie garsta, ale każdego dnia przybywa ktoś nowy i robi się coraz bardziej przytulniej ;) Każde forum zaczyna od zera - tak jak my - dlatego musimy "walczyć" o każdego użytkownika i będzie nam niezmiernie miło jeśli postanowicie przyłączyć się do nas :D Głównymi zaletami naszego forum jest to, że jest poukładane, przejżyste i wszystko można szybko znaleźć. Zapraszamy serdecznie na Bobaskowo - do naszej małej krainy malucha ;) Tutaj każda grupa - STARACZKI, MAMY BĘDĄCE W CIĄŻY, MAMY PO PORODZIE, MAMY PO STRACIE DZIECKA - ma swoje odrębne pod-forum gdzie można tworzyć własne tematy i kategorie. Można ustawić swój własny, indywidulany avatar, oraz podpis a w nim suwaczki, zdjęcia, gify itd. Po rejestracji każdy użytkownik dostaje PW z dokładną instrukcją obsługi forum i wyjaśnieniami jak ustawić pewne rzeczy np. jak wkleić suwaczek do podpisu. Nasz adres to: www.bobaskowo.phorum.pl Zajrzyjcie w wolnej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos - mnie tez ta dieta dobija. Jem kasze, makarony, zupy, mieso gotowane, ryby (w piekarniku poieczona ale w folii aluminiowe), zjadlam schabowego na chrzcinach i malemu nic na szczescie nie bylo. Jem buraczki, marchewke i czasami brokuly. Jem jabłka i banany, salate.Oprocz tego oczywiscie sery, wedliny. Wiecznie chodze głodna. Staram sie wprowadzac cos nowego ale czasami sie boje. A co do brzucha to jes - flak, nie duzy ale jest :( i te rozstepy :( masakra Monte ja karmie piersia i jezdze do szkoly w weekendy na cacale dnie i mam ze soba laktator i odciagam mleczko i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Hej Dziewczynki, wiecie co zauwazylam? Ze po kazdym baraszkowaniu z mezem moja niunia ma 10 minutowa czkawke :x Czyzby aktywny sprzeciw? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×