Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

alutos no to mnie pocieszylas bo nieraz mam wrazenie ze moje malenstwo spi cale popoludnie a potem np troszke pokopie i znow jakby spalo. a nieraz sie chyba rozciaga bo mi sie robi gula na brzuchu:)))ale rzeczywscie moze to za wczesnie zeby liczyc te ruchy, wszak dopeiro sie one zaczely:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja-nie martw sie jeszcze ruchami.to napewno za wczesnie na liczenie.wiele kobiet w ogole w tym stadium nie czuje rchow,ja zaczelam czuc pierwze ruchy ok 19tego tyg i byly sporadyczne.dopiero kilka tyg pozniej jak dzidzius urosl i nabral sily zaczely byc silniejsze,a teraz jest taki wielki i silny ze czasem zaboli i tak sie rozciaga jakby mial brzusio peknac hehe. zabcia-i jak tam? Ja czuje sie okropnie, kreci mi sie w glowie,mdli,tak mam od wczoraj.czy to mozliwe zbey te tabletki na anemie mialy wplyw? tak sie zastanawiammoze to tylko zbieg okolicznosci bo akurat wczoraj zaczelam je brac. i jeszcze jedno,czy wiecie cos na temat ze anemia moze spowodowac nieco wczesniejszy porod? Mam nadzieje ze u Was ladnie,u nas leje calustki dzien.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- martwi mnie troszke ta gula na brzuchu. Na tym etapie tzn 17 tydz powinns czuc jedynie musniecia i pukania w brzuchu nie wyczuwane pod dlonia. A juz na pewno nie robia sie od tego gule gdyz malenstwo jest jescze zbyt malutkie. Radzilabym Ci przy nastepnej okazji wspomniec o tym lekarzowi gdyz to mi wyglada na skurcz:( tzw napisanie brzucha czyli twardnienie i wtedy robi sie gula na brzuchu wlasnie. Ale nie chce straszyc atylko radzic abys zapytala lekarza. Bo to naprawde za wczesnie na tego typu przepychanki dziecka wyczuwalne pod palcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- dziwna sprawa z tymi dolegliwosciami. Moze faktycznie zle tolerujesz te tabletki. Co do wczesniejszego poroduto nie sadze zby anemia miala na to wplyw raczej moze miec wplyw na przebieg porodu. Widzisz ja mialam anemie i wyniki do konca ciazy wlasciwie niezadowalajace a urodzilam 9 dni po terminie i tez mnie straszyli ze bede miala powiklania zwiazane z niedokrwistoscia a nic nie bylo. takze spokojnie i powiedz na nastepnej wizycie lekarzowi o tych mdlosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, kolejny dzień dobiega końca, u mnie bez zmian... nie mam czasu na betę w ostatnich dniach, poza tym chciałabym zrobić w polskiej klinice, więc nadal czekam na jakies wyraxniejsze sygnały ze strony mojego organizmu zabcia - i jak tam? jakie masz nowiny? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus-zobacze jak jutro bede sie czula.jesli to nie ustapi powiem poloznej na kolejnej wizycie jsz-kochana mam nadzieje ze szybko sie wyjasniw razie czego dbaj o siebie:) zabcia- i jak tam?? ahaja-alotus ma racje,powiedz lekazrowi. dobranoc kochane:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama79
Cykle mam nieregularne. Raz 28-29 dni. Ostatni 42 dni. 25 czerwca dostalam okres a ostatniego dnia miesiaczki 29 czerwca kochalam sie z mezem bez zabezpieczenia. Dzis mija 11 dni od stosunku. Od wczoraj bardzo boli mnie dol brzucha. Tak ciagnie, rwie.Czuje jakbym miala napompowany, nie moge wciagnac. Sluz jest wodnisty (jest go malo)z "białymi nitkami" (przepraszam,za szczegoly ale nie wiem jak to inaczej opisac) i co jeszcze... strasznie bola mnie sutki. Wystarczy, ze dotkne je delikatnie a one bardzo mnie szczypia, kłuja. Nie wiem co mam o tym myslec. Na test chyba jest jeszcze za wczesnie. Tym bardziej jest to dla mnie wazne poniewaz w piatek mam wizyte u dentysty. Nie wiem czy w takim wypadku godzic sie na ewentualne znieczulenie. Ale czy to nie za wczesnie na objawy ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysiczka10
witajcie kochane kobiety.ja tez mam nadzieje ze sie udalo mnie i mezowi i moze bedzie dzidziuś.miesiaczke mam dostac w niedziele ale mam teraz brązowe plamienie i piersi jakos inaczej bola.Co prawda wspózyjemy bez zabezpieczenia i do srodka.Tak teraz bylo i w nieplodne i plodne dni.Mam nadzieje ,ze sie udalo.Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek u mnie szaruga dzisiaj,ale na wyspie to norma, zbieram się do pracy po mału, w weekend kolejny teścik, póki co zyjemy nadzieją;-) jakajaana - dzięki za miłe słowa wszystkim - miłego dnia:-) i tylko 'pozytywnych wieści' z rana;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczorajszy test wyszedł mi błąd, dziś robię drugi. Aha, wczoraj mi siostra zakomnikowała żę jest w ciąży:)) bede ciocia bede ciocia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcebycmama - no wiec tak,mysle ze na objawy to jeszcze za wzcesnie,poza tym trudno zajsc w ostatni dzien @.no ale jak to w zyciu bywa,nigdy nic nie wiadomo.jedyna rzecz znajoma to bol sutkow.mnie tez bolaly ale z 2 dni prze spodziewana @ zaczely. nie boj sie isc do dentysty,zwyczajnie powiedz ze podejrzewasz ze mozesz byc w ciazy a on juz bedzie wiedzial co robic,w dzisijszych czasach daja takie znieczulenie ktore nie szkodzi.co do testu to moim zdaniem tez za wczesnie.z reguly robi sie je w dni spodziewanej @.jesli masz takie nieregularne cykle byc moze Twoj organizm po prostu sie dziwnie zachwouje z powodu z tym zwiazanego,moze bedzie lepiej jak przejedziesz sie do gina?3mam kciuki i zycze powodzenia:) zabcia - no to grtulajce!!! a jak Twoje samopoczucie?@ przyszla czy nie? a co to znaczy ze test wyszedl z bledem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiczka - kochana,trzmam kciuki!mam nadzieje ze ta niedziela bedzie przecudowna i @ nie przyjdzie,ale daj znac koniecznie! postaraj sie nie nakrecac zeby to nie spowodowalo opoznieia @ i nie zmylilo Cie. jeszcze tylko kilka dni:))) jsz- no ja tez jestem na wyspach wiec tak samo szarowa straszna.o tyle dobrze ze nie leje jak przez ostatnie kilka dni. Nie moge sie doczekac rozwiqazania Twojej zagadki....:) sbitara to pewnie tak zajeta dzidziusiem ze w ogole nie ma czasu hhehe.mam nadziej ze u niej wsyztsk dobrze milego dnia dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mam pytanko do mamus i przyszlych mamus ktore maja juz wyprawke dla maluszka.czy kupowalyscie sterylizator?i czy jest to niezbedne i nie da sie tego niczym zastapic i cyz uzylyscie tego wiecej niz raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pojawiła się kreska kontrolna. zrobiłam dziś drugi...negatywny:(a @dalej nie ma. jestem zdołowana, mój facet wkurzony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos ale mnie nastraszylas:((((ta gula co mi sie robi to np robi mi sie po prawej stronie, nie czuje wtedy zadnego bolu ani nic tylko jak leciutko skora mi sie napina. a jak poloze sie na plasko no to wiadac ja golym okiem, ale ona znika po jakies chwili, nieraz wychodzi po drugiej stronie. odczuwam to tak jakby maluch w srodku sie rozpychal i ze przez to robi sie ta wypuklosc. kurcze ale mi napedzilaS cykora.pokazywalam to mojej mamie to mowila mi ze potem to jeszcze bardziej brzuch moze robic sie nawet jak stozek, a jak dotykala reka to sie cieszyla razem ze mna, ze niby to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabcia - nie doluj sie.w koncu jednak @ nie ma. testy czasem sie myla.moze powtorz,a jesli tym razem sie nie udalo to moze spozia sie wlasnie dltgeo ze sie tym przejmujesz,tak tez bywa. w koncu sie uda!glowka do gory!!!napewno sie uda bo w koncu wszytskim sie udaje:) ahaja - widzisz,nas to dziwi bo jak kazda babka w ciazy czyta sie mnostwo rzeczy na jej temat,rozmawia z inymi itp i z tego co mi wiadomo pierwszze ruchy odczuwa sie ok 18-20tygodnia i nie sa one az tak silne tylko bardzo delikatne i nie az tak czeste jak pozniej.pierwsze uchy dziecka sa jak mizianie,jak bulgotki.dopiero kobieti przy kolejnej ciazy z regly odczuwaja te ruchy nieco wczesniej bo sa bardziej wyczulone,ale rowniez w delikatnej formie.u Ciebie jest to dosc nietypowe,dziecko musialoby byc juz naprawde duze zeby wystawac. byc moze tak jest. ale nie wolalabys po prosu zapytac poloznej lub lekazra dla pewnosci? to wcale nie musi byc nic powaznego,ale dla wlasnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za pocieszenie:) planuję za 2 dni jak nie dostanę @ powtórzyć test,tak z resztą na ulotce pisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Przepraszam że się wtrącam ale mówicie, że w pierwszej ciąży ruchy są później wyczuwalne przez kobiety. No cóż zdarzają się wyjątki , jak od każdej zresztą reguły. Jestem z grudniówek 2008 nie jestem ani chuda ani gruba (chodź teraz do okrąglejszych należę) i to jest moja pierwsza ciąża. U mnie pierwsze mizianie i bulgotki poczułam w 16 tyg a pierwszy kopniaczek dostałam na 22 czerwca, czyli 16t 2d ale wtedy ruchy dziecka czułam tylko przykładając rękę do podbrzusza. Od 17 tyg dostaję od mojego maleństwa serię kopniaczków i i przeróżną gamę odczuć w związku z jego wierceniem się w brzuszku :) Kochane takiego wiercenia i kopniaczków nie da się pomylić z ruchem jelit :) Więc się nie bójcie że nie poznacie :) Od 18 tyg zauważyliśmy z mężem, że niektóre z kopniaczków są widoczne gołym okiem- ja czuję kopniaczka a brzuszek drga w tym momencie. Tyle u mnie. No i ta nieszczęsna gula w brzuchu. U mnie też się pojawiła. Przestraszyłam się jak 2 czy 3 dzień z rzędu się pojawiła w najmniej oczekiwanym momencie, głównie rano lub wieczorem. Mnie to bolało. Zadzwoniłam więc do ginekologa- kazał mi brać magnez i no-spę (ale tu dawkę końską by sprawdzić czy się nie polepszy 4 x dziennie, a magnez 6) po dniu już gula nie wróciła a ja tylko zapobiegawczo łykam magnez. U mnie tak to się skończyło, niestety u jednej z naszych grudniowych mamuś pojawił się podobny problem... poszła do ginekologa bo u nie skurcze takie nie przechodziły, a ich efekt- macica za nisko jak na wiek ciąży, skrócenie szyjki macicy i lekarstwa prawdopodobnie do końca ciąży. Oczywiście l4. Więc nie lekceważcie takiej guli lub skurczy, twardnienia pojawiających się jeden za drugim. Lepiej pójść i się uspokoić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysiczka10
Witajcie kochane.Żabcia pociesze cie ja z pierwszym dzieckiem dostalam miesiaczke a test?kreseczka na ciaze byla tak slaba,że ledwo widoczna i wyszla po dluzszym czasie niz powinna. Ahaja ja bym tej guli nie lekceważyła idz do gina.Ja prawie cała ciąze lezałam w 28 tygodniu ciazy dostalam skurczy i mialam rozawrcie wlozyli mi krazek.Ja miałam szyjke macicy krotka i cos tam jeszcze.Cudem uniknęłam nieszczescia. A ja teraz siedze jak na szpilkach i czekam na niedziele juz dzis chcialam kupic test ciązowy ale sie powstrzymalam.Mąz mowi ,ze jakoś ładniej wygladam.Chciałabym.żeby sie udalo bo mąz jedzie do norwegii do pracy i znow 2 lub 3 miesiace musze czekać.Pozdrawiam was Serdecznie.Oraz trzymam kciuki za was i za siebie aby nam sie udało byc w ciązy*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanko z troszkę innej beczki...jeżeli test się mylił, to w tak wczesnej ciąży możliwe jest,że ciągle mi się siusiu chce?Ja co prawda obstawiam,że zmarzłam i pecherz przeziębiłam,no ale gdzieś tam iskra nadziei w człowieku siedzi póki @ nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_K123 - no dokladnie o to mi chodzi. wiadomo z enie ma reguly na to wysztsko co dzieje podczas ciazy.kazdy orgaizm inny. ale mimo to ja bym poszla do lekarza zapytac o ta gle czy to nic zagrazajacego i czy to faktycznie dziecko wychodzi.co do ruchow ktore opisywalas,calkiem sie zgadzam,ale ta gula... tygrysiczka - wierze ze nie mozesz sie doczekac,ale mam nadzieje ze Wam sie udalo i @ nie przyjdzie!trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana moja hemoglobina byla o wiele nizsza gdy wsuwalam Centrum materna, te witaminki sztuczne nic nie daja. Zero poprawy a nawet pogorszenie. Pojadlam owoców i warzyw i wzrosła bez witamin jest teraz 12,9. W pasie mam 102 cm :) Ciekawe ile moj dzidzius waaży, juz mi usg nie zrobili. Dzis to sie tyle narobilam w domu. Przywizli mi wózek, zrobilam z nim porzadek, popralam, poodkurzalam i wymylam samochód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte-skad Ty bierzesz na to sily? ja nie wiem ile mam w pasie ale pewnie wiecej od Ciebie. co do anemii to przepisala mi lekarka jakies leki.poza tym ja narawde bardzo duzo jem owocow i warzyw bo wlasciwie od poczatku cazy straszna mam na nie ochote wiec u mnie to jednka nie wystarcza:/ Kochana czas niedlugo na Ciebie wiec dzidzius pewnie juz sporo wazy:)buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabcia, oj jedziemy na tym samym;-), ja tez jeszcze dwa dni chce poczekać i póki co żyć sobie nadzieją, tym bardziej, że @ ani widu ani słychu... jaakajana, jak tylko rozwiążę ta tajemnicę, to dam znać;-) poza tym:po pracy, za oknem leje - cały dzień, gotuję pierogi... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcebycmama79
jakajaana dziękuje za odpowiedz :) Moja znajmoma zaszla w ostatni dzien @. Czasem podobno sie zdarza.. Mi tak ostatnio wariowal ten cykl, ze tak naprawde sama nie wiem kiedy mialam/moglam miec owulacje. Wlasnie to co mnie niepokoi to rwanie na dole w brzuchu i niesamowity bol sutkow. No nic musze cierpliwie czekac do dnia spodziewanej miesiaczki. Ale ten czas sie dluuuzy... Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jsz- Ty też się tak stresujesz?Skoro nie jestem w ciąży, jak to pokazuje test to @ mogłaby w końcu przyjść...Mnie już nie bolą tak mocno sutki, ale podbrzusze dalej daje się we znaki, zupełnie jakbym już miała @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabcia, generalnie to zdziwiona jestem tym wszystkim , to byłaby moja pierwsza ciąża, więc w ogóle nie wiem jakie mogłyby byc inne sygnały, poza tymi, które opisują dziewczyny na forum mam 29 lat i podstawy by sądzić, że tym razem mogłam zostać mamusia, ale teraz to juz nawet sutki mnie nie bolą, jak jeszcze pare dni temu, zero innych dolegliwosci i żadnych, które wskazywałyby, ze @ się zbliża... i masz tu babo placek;-) dwa testy wyszły mi juz negatywne, ale do tej pory nie miałam takich opóźnień, więc najpóźniej w niedzielę rano teścik, potem to już chyba ta beta mi zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaajana zamiast pisac mgr to ja wyprawiam jakies głupoty :) Jutro znow goscie i nie wiem, kiedy za pisanie sie zabiore. Mój brzuch opada. Jest twardy caly czas, ale jakos kurde nie licze co ile:) Ale faktycznie wisi na broszce ;) heheh Jakaajana ja bralam tez sorbifor czy jakos tak. Buziaczki dla Was wszystkich, milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×