Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

hej Dziewczyny! nie mam już zęba a myslałam, że bedzie gorzej bolało :)) zaraz jade do fryzjera pokrece to moje włosy i podetne troche, a za jakiś miesiac chce pomalować na rudo, znów mam faze... a ja nigdy nie miałam zdolności i cierpliwości do takich platycznych rzeczy... ani rysować ani śpiewać nie potrafie jak facet mówi że chciałby dziecko to trzeba uciekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mann, Mrowka wszystko pokrecilas. Krem z dyni a chleb z banana :D Landrii ja chyba wiem o jakiej ty zupce mowisz. Moja babcia taka robila z kluseczkami/zacierkami i na bazie mleka. Moja jest zupelnie inna. Na ostro i z mlekiem kokosowym. Nie wiem tylko czy wszystkie skladniki u siebie dostaniecie. Zupa-krem dyniowy _______________________ 1 Dynia Hokkaido (to ta mala pomaranczowa mocno ktora mozna jesc razem ze skora) Puszka okolo 400 ml mleka kokosowego 2 male lub jedna duza cebula lyzka masla lyzeczka vegety albo innego bulionu sypkiego lyzeczka pasty Sambal Oelek albo innej pasty chili. Mozna zaczac z pol lyzeczki jsli ktos nie lubi bardzo ostro. Doprawic zawsze mozna 2 lyzki sosu Teriyaki 2 lyzki sosu ostrygowego 1 lyzka sosu sojowego sol do smaku olej z pestek dyni do dekoracji Dynie wymyc, wydrazyc i pokroic w kostke. Cebule udusic na masle, dodac dynie i krotko razem przesmazyc. Zalac woda zeby warzywa byly przykrytei dodac vegete. Dusic pod przykryciem okolo 15-20 minut az bedzie miekkie. Zmiksowac dodac mleko i przyprawy. Dosolic do smaku. Podawac z paroma kroplami oleju dyniowego. Wyjatkowo oryginalny niepowtarzalny smak. Chleb bananowo-pomaranczowy ____________________________________ 500g maki 550 typ 1 lyzeczka soli 1 lyzeczka drozdzy suchych 40g masla 2 mniejsze albo jeden dorodny dojrzaly banan 3 lyzki miodu lepiej jak jest lejacy 4 lyzki soku pomaranczowego 200 ml maslanki lub wody lekko cieplej 1 1/2 lyzki mleka w proszku (nie musi byc ale poprawia smak) troche oleju do natluszczcenia formy i mleka do posmarowania ciasta Make, sol i drozdze wymieszac, dodac maslo potem rozgniecione banany i miod. Dodac maslanke albo wode i ewentualnie mleko w proszku. wszystko wyrobic na odstajaca od reki tudziez miksera mase. Czasami trzeba dodac jeszcze ze 2 lyzki maki ale to w zaleznosci jak dojrzale sa banany. Odstawic do wyrosniecia. Po okolo godzinie ponownie krotko wyrobic uformowac walek i wsadzic do formy keksowej (nieduzej) Jeszczce raz dac wyrosnac w cieplym miejscu okolo 30 minut. Piec okolo 30 minut w 220stC az jest zloto brazowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa Mrowka na krem z banana na chleb tez mam przepis. To receta od mojej znajomej ktora jest specjalistka od zdrowego zywienia. Smarowidlo do chleba twarozkowo-bananowe o smaku curry _______________________________________________________ 120g serka bialego typu Philadephia - takiego gladkiego 1/2 banana 1 lyzka kasnej smietany 1 mala drobno posiekana cebulka 1 lyzeczka Curry, kto nie lubi moze wziasc slodka papryke 1/2 jablka startego na grubych oczkach Szczypiorek To jest dokladna dawka na 4 osoby na jeden posilek. Ser rozgniesc z bananem, dodac smietane i cebulke bardzoooo drobno posiekana, przyprawy i wyrobic na gladka jednolita mase. na koniec dodac jablko. Podawac posypane szczcypiorkiem. Ja byla sceptyczna jak to pierwszy raz u niej jadlam ale smakuje serio pycha. Przy diecie mozna sobie ta paste nie na chleb a na plastry zielonego ogorka pokrojonego ukosnie nakladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahah pierwszy raz mi sie udalo do grube gowno _______________________________________________________ blebleble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O własnie Taktak , taką na bazie mleka :-) A Twoj przepis fajnie się czyta , mysle ze i fajnie robi, tylko zastanwaiam się jak doprawic coś , co nie wiadomo jak powinno smakowac / Najpierw jednka musialanbym polatac po sklepach i zobaczyc xczy moge tu dostac u nas np olej ostrygowy . A chlebek ......hm.... na weekend jak znalazł. Pobawię się wiec w piekarza, bo zaplanowałam tez chleb ten od Belki :) Katarzynku a co Ty chcesz krecic , jak Ty juz starsznei pokrecona jestes /:P Czyżby Twoj P zamierzal miec z Tobą bejbe / :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa i jeszcze zapomnialam. Ja w tym roku robie choinki ze sklejki z decoupagem. Ze scinane sliwki kazalam sobie wyciac podstawki. Tak w poprzeg grubszej galezi takie talarki razem z kora. Z innych cienszych prostych galezi urznelam nozke choinki a choinke ze skleiki. Robie komplet 3 w roznych wysokosciach. Decoupage z serwetki z roznymi zyczeniami. Jak bedzie gotowe to sie pochwale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________________________________jak to zrobiłas/ ja tyle razy próbowałam i nic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta dyniowa na bazie mleka to moja babcia robila zawsze z normalnej dyni. Ta gotowala z odrobina cukru i soli na miekko. Przecierala przez sito. Ta mase zalewala mlekiem. Zagotowywala i na mleko wrzucala zacierki. Doprawiane bylo to tez tylko cukrem i sola. Ja bym powiedziala ze mozna by to bylo wzbogacic jeszcze tartym imbirem i galka muszkatalowa. Ach smaki dziecinstwa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja sie zabieram dziś za ten chlebek ale dopiero wieczorem, jak wyjdzie to jutro napiszę a teraz idę farbować wełnę, ciekawe co mi wyjdzie tym razem :D a ozdoby to ja chyba kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________________________________ no tak , oczywiscie sos - mialo byc ;) Taktak, dokładnie napisalas sposob na zupe , jak robila moja mama . I te smaki z dzieciństwa, masz racje .............ehhh Mrówka czekam na relacje z wypieku :D Ja własnie dostalam paczke z bazaru dekoracji , w niej mnostwo wstazek, wienców, szyszek, szpilek , cekinow itddd ...........no ale najpierw musze !!! skonzcyc serwetę , dzwonki i inne duperelki. Wyroby karczochowe musza zaczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sobie cos jeszczce zrobie :D _______________________________________________________ Tralalalalalala. Ciekawe czy wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odwieczny problem- prezent dla faceta na 40-stke. Macie pomysly? Jutro impreza, a my bez prezentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii jak nie wiem co kupic to kupuje ksiazke. Tylko ze ja wiem ze nasi znajomi wszyscy prawie czytajacy. A ci nie czytajacy to pilkarze reczni wiec kupon do sportowego i niech idzie sam cos kupic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, ja tez wszystkich ksiazkami obdarowuje, ale w tym wypadku to odpada, on to pracoholik z minimalna dawka czasu dla siebie. Ale wymyslilam wypad do jakiejs restauracji dla jego rodzinki (w wybranym terminie), tylko nie wiem czy zdazymy zrealizowac ten plan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak chyba tępa jestem , bo mi to nie wychodzi :O Julka odwieczny problem z tymi prezentami. Ja ostatnio po takie prezenty chodze do mydlarni i wybieram " cudawianki" tam. Jakies olejki, swieczki zapachowe, sole do kapieli. Z reguły to same czysciochy , wiec wiem ze dobrze trafiiam i wiem, ze sie z tych pachnideł cieszą.A ze przy okazji jest to wszystko ładnie opakowane, pachnie wiec i oko cieszy tez :) na 20 listopada znowu szykuje prezent , wiec i tym razem się tam przejade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ja tez nie lubie wymyślac prezentów.... pokręciła, obciełam troche sporo... bo do połowy szyjki... A kręce bo ja to nienaturalny loczek :)) na piatek jestem umówiona na robienie rudych pasemek, ale to szamponetka tak na poczatek a jak mi sie będzie podobać to walnie mi całe wlosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci to ja lubie, ale nie wiem czy będzie mi dane kiedy być matka... adoptowac chyba bym nie chciała, sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble blee
__________________________________________________ axkjksahdHhcjahfAHJKHJKAhsfghAGFHGafgAGF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________________________________ hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tak krótko Ferdka ;) zalewam kawusie więc jak któraś chętna to zapraszam :) za oknem deszczowo ale ciepło, :) co do prezentów to też mam dylemat zawsze ale mój M był w nowej galerii zanieść chusty i jak przyjechał to stwierdził że to idealny sklep na robienie zakupów właśnie pod kątem prezentów - a jak on tak powiedział to coś w tym jest ;) facet podobno ze zwyklej płyty takie cuda robi że aż mój chłop się przy tym zatrzymał i podziwiał, a wyciąnąć go i namówić na sklep to prawdziwe wyzwanie ;) Ty Kasiu masz pod ręką więc mozesz się przejść i popatrzeć od soboty ma już działać na hożej 41m100 podobno wchodzi w bramę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na kawke i pieguski, jeszcze cieple :) Wstalam dzis raniutko :) Za oknem bardzo slonecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u mie też deszczowo i wietrznie :( typowo jesienna pogoda Juleczko mój mąż dostał na 40-te urodziny: najwięcej to oczywiście dobre trunki ładnie opakowane, figurke taką śmieszną z drewna, koszulke z napisem czterdziestolatek. Cięzko facetowi kupić coś oryginalnego tym bardziej że nie tu sklepów takich fajnych jak u Landrii Taktak dla mnie te przepisy troche skomplikowane, a już napewno większości produktów tu nie dostane :( wiocha to wiocha :( Landrii jak znajde fotke to wyśle Ci zdjęcie choinki którą robiła dziewczyna jak byłam w szpitalu, piekne cuda robiła choć troche pracy to wymagało milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja . U mnie te wietrznie, ale jeszcze nie deszczowo :) Chociaż ulice jakby mokre . Dzieci wysłałam po zakupy, ja siedzę z kawą i zastanawiam się od czego zacząć robotę :P Na obiad mam zupę ogórkową od wczoraj, a na drugie zaplanowałam naleśniki ze szpinakiem :) Znalazłam wczoraj u mnie książkę " Naleśniki na 1000 sposobów" . I naszła mnie ochota właśnie na nie. W ogóle jak przeglądałam te przepisy, to aż się wierzyć nie chce,że w taki sposób można je przyrządzać :D Niektóre są tak udziwnione,że hej :D No to ode mnie narazie tyle. Sylvik czekam na ewentualną fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuu wsciekne sie zaraz. Potrzebuje pomocy. kupilam wczoraj taki komplet do robienia skarpetek na drutach. Na opakowaniu pisalo ze latwe to sobie na wieczorki cos do roboty wzielam. I ja tego kurde nie kumam. Mam 5 drutow na 4 mam nalozyc pierwsze oczka i tym piatym przerabiac ale jak tak robie to potem mam juz wszystkie oczka na jednym drucie :/ Poza tym nie kumam i niegdy nie kumalam co to sa lewe i prawe oczka. Ja umiem tylko te co potem wychodzi taka fala a tych co wychodzi jodelka to nie. No i jak zrobic sciagacz?? Macie jakis kurs? Najlepiej video :D Jak juz cholera to kupilam to musze to tez zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuu wsciekne sie zaraz. Potrzebuje pomocy. kupilam wczoraj taki komplet do robienia skarpetek na drutach. Na opakowaniu pisalo ze latwe to sobie na wieczorki cos do roboty wzielam. I ja tego kurde nie kumam. Mam 5 drutow na 4 mam nalozyc pierwsze oczka i tym piatym przerabiac ale jak tak robie to potem mam juz wszystkie oczka na jednym drucie :/ Poza tym nie kumam i niegdy nie kumalam co to sa lewe i prawe oczka. Ja umiem tylko te co potem wychodzi taka fala a tych co wychodzi jodelka to nie. No i jak zrobic sciagacz?? Macie jakis kurs? Najlepiej video :D Jak juz cholera to kupilam to musze to tez zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu biedna Frau :P na moją pomoc w tej dziedzinie nie licz. Zielona jestem w drutach :D Kiedys , ale bardzo dawno zrobilam jakis szalik, ale to wszystko. Nawet nie pamietam jak się druty trzyma ;) Tu ma pole do popisu chyba Mrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×