Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

kammarol - no tak... ,ale po jakim czasie od porodu przyniesli Twoje dzieciatko? i czy obok twojego łózka było łozeczkoTwojego malenstwa? Czy oni zabierali je do mycia ,czy smaemu sie je przemywa? A prysznic ,miałas siłe sama czy ktos Ci pomagał? Widzisz.....kurcze ja mam setki takich pytan - oszleje chyba ....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melka - w zwiazku z tym ze mialam zapasc po porodzie i stracilam sporo krwi, bylam dobe na intensywnej terapii a mala wzieli na noworodki (tzn. do wczesniakow i innych chorych w inkubatorkach, ona byla tam jedyna zdrowa i wielka kobita) - wiec nie wiem jak to bywa standardowo, wydaje mi sie ze po porodzie jeszcze z max dwie godziny odpoczywasz i przewoza cie na oddzial razem z dzieckiem (z tego co sie orientuje to nawet szybciej jak maja duzo oczekujacych na porod) dziecko nie jest myte po porodzie, tylko wazone i mierzone oraz ubrane przez polozna jak juz trafilam na oddzial to mala lezala w lozeczku tuz obok mojego - i tak cala dobe. pod prysznic pomogla mi pojsc pielegniarka, ale to jeszcze pod koniec mojego pobytu na intensynwej terapii - po epiduralu strasznie sie trzesa nogi i generalnie jest sie slabym, a ja jeszcze bylam po transfuzji kolejne prysznice bralam juz sama urodzialm w srode rano i mimo ze mialam ciezka koncowke porodu to wypisali mnie w piatek popoludniu - generalnie wyrazilam taka chce, gdyby nie to, to pewnie wyszlabym w sobote. wydaje mi sie ze sa chetni do szybkiego wypisywania ze wzgledu na ilosc rodzacych i brak lozek ;/ aha, kapiel zaprezentowala mi polozna w piatek - przed wyjsciem - ale i tak lapie razem z tatusiem, bo noworodek strasznie wiotki i jest i boje sie sama co jeszcze... przed wypisem pediatra bada dziecko, przychodzi jeszcze doktor od bioderek i je sprawdza i w dni wypisu miala jeszcze szczepienie na bcg tyle mi przychodzi do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammarol Dziekuje Ci bardzo nie zanudzilas mnie ABSOLUTNIE :D Wrecz przeciwnie :) :) :)Wszystkie informacje sie przydadza :) A powiedz mi tylko czy w terminie urodzilas ? Jeszcze raz dziekuje !!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 dni po terminie... niestety - to oczekiwanie bylo chyba gorsze od porodu ;p ale przynajmniej mala donoszona i super zdrowa - wogole silna jest, karczycho trzyma uniesione jak spore niemowle - tylko zre jak smok i mam wrazenie ze mam za malo mleka :( nie slyszalyscie moze czy tu mozna kupic herbatki na wzbudzenie laktacji takie jak np. herbapolu w polsce?? i chyba hipp tez takie produkuje - jakos mi tu w aptekach nie wpadly w oko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammarol Ty i Gosia spadlyscie nam z nieba :) he :D Pani Anetka jest bardzo fajna wiec napewno Ci pomoze wlasnie do niej dzis jade za godzinke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede dzis w miescie to zobacze Ci te cherbatki,bo bede akurat w Polskich sklepach po ogoreczki :P Gdyby jednak nie bylo a bys bardzo potrzebowala to moja mama przylatuje to moze by kupila paczke i bym Ci przeslala jesli bys bardzo potrzebowala nie mam problemu.Zapytam dzis mamy :) Gosiu wysle Ci w piatek te cwiczenia,bo dopiero jutro bede kolo ksero :)A u mnie niestety nie ma :( Dietke tez znalazlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki zabciu, ale mysle ze najwyzej mi rodzice przesla w kopercie :) ale jakbys sprawdzila to by bylo super, do polskich sklepow narazie z mala sie nie moge wybrac, ale najwyzej wysle meza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
zabcia nie przejmuj sie jak na razie mam co cwiczyc, bylam u tego fryzjera jest lepiej ale poprosilam o skrocenie jak najmniej bo w koncu chcialam zapuszczac i mam tak krotkie ze masakra :( ehhhhhh nie nawidze fryzjerow filipek wlasnie ma czkawke i nie moze spac jesli chodzi o herbatki to popytaj w polskich sklepach a jak nie maja to niech pytaja w hurtowni bo mi tak ziarenka smaku z winiary zaczeli sprowadzac i krowke ciasto :P kurcze ale mi sie chce cos slodkiego, ide robic steki wpadne do was pozniej papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki :) Ja odzywam sie po dwoch dniach wolnego, widze ze sie rozpisalyscie co bardzo mnie cieszy :) W poniedzialek bylam w Rotundzie na usg, bardzo jestem zadowolona bo nie dosc ze bardzo sprawnie poszlo to jeszcze sprzet maja porzadny i widzialam wszystko bardzo dokladnie nawet przegrody i komory serca, paluszki usta i oczywiscie dowod ze bedzie cora :) Pomiary w normie ale na koniec jak sie zapytalam czy nie jest troszke za mala bo brzuch mam maly to powiedziala ze moze i troszke mala wiec sie zmartwilam, teraz postanowilam jesc wiecej i z glowa :) Zabcia ja to sie za ciebie juz stresuje :) bo jak bylam na tym usg to sie napatrzylam na ciezarowki w szlafroczkach chodzace po szpitalu i zaczelam sie bac... Kammarol super ze jestes ja tez mam pelno pytan co do rodzenia w Rotundzie wiec badz gotowa :) Melka ja na szkole ide we wtorek wiec dzieki za info :) przyda sie a my to sie moze nawet na porodowce spotkamy ;) Kathy co sie u dziebie dzieje martwie sie, napisz cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammarol zaczynam wymyslac pytania :) Czy za dodatkowe dni w szpitalu, ponad te trzy trzeba cos placic? Czy tu tez robia lewatywe, bo tyle sie o tym naczytalam jesli chodzi o Polske i juz sama nie wiem czy lepiej miec czy nie miec i czy tutaj to praktykuja? Napisz jak mozesz o tym co zabralas do szpitala dla siebie i dziecka i co zauwazylas ze mogloby sie przydac. Zaczynam sie bac i porodu i tych 3 dni w szpitalu :( JA to znieczulenie od razu poprosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
kitek od razu znieczulenia ci nie dadza bo musza jak najdluzej przetrzymac wiec bedziesz musiec jakos wytrzymac, jak juz sie zaczna mocne bole to dadza ci gaz a dopiero potem epidural czy co tam sobie wybierzesz. tutaj nie robia lewatywy tak wiec nie wiem czy to dobrze czy nie, mi sie tam nic nie zachcialo ale moje kumpela byla tak dlugo na stole ze musiala sie zalatwic, mowila ze troche to krepujace ale jak trzeba to nie ma wyboru :P wlasnie jestesmy po kapieli filipek juz tak nie placze jak na poczatku, dzis byl cierpliwy, znalezlismy sposob ze bartek go trzyma a ja ekspresowo myje :) wiec maly sie tak nie stresuje no i fajnie ze oboje mozemy w tym uczestniczyc buziaki papapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitku - ja bylam tylko 3 dni, wiec w sumie nie wiem, wkarcie mialam odnotowana rezerwacje na 3do5 dni... lewatywy mi nie robili i nie golili krocza (sama je sobie wygolilam jak mi sie zaczely skurcze), mysle ze lewatywy nie praktykuja. mi sie udalo nie zrobic pod siebie w trakcie ;p za to mala mnie zaraz po porodzie obsr... :) kurcze tyle bylo tych rzezcy ze nie wymienie teraz wszystkiego - napewno duzo sama wiesz, w szkole raodzenia daja tez liste rzeczy do wziecia co sie napewno przydaje dodatkowo: jakies przegryzki, suchary itp., jak sie karmi piersia to jest sie wiecznie glodnym i na tym jedzeniu szpitalnym ja nie wyrabialam, jakis kocyk lub rozek dla dziecka, w szpitalu obwijaja w takie ala reczniki - niefajne mi sie szlafrok nie przydal bo bylo mi tam strasznie goraco - ale to juz zalezy od konkretnej osoby dla malej mokre chusteczki do pupy, w domu uzywam waty i wody, ale tam bylo wygodniej. podklady do przewijania (ja mialam takie jednorazowe), mala przewijasz wlasciwie na wlasnym lozku, wiec zeby nie miec niespodzianki na poscieli - lepiej miec cos takiego pod reka... oczywiscie wlasne pieluchy i jakis kremik do pupy, a plyn do kapieliu polozne uzyly szpitalny... trzeba miec tylko dzieciecy reczniczek dp porodu wygodnie w koszuli lub t-shircie, pozniej bylam w pizamach, bo nie lubie koszul dobrze miec pieluche tetrowa na ulewanie jak jej bedzie sie odbijalo po jedzeniu jak mi sie cos dodatkowo przypomni to dam znac (ubranka mialam dla malej - zmiane na jeden dzien, bo potrafila zabrudzic, wazne zeby pamietac o rekawiczkach-niedrapkach - moja miala strasznie dlugie pazury i dopiero w domu obcielam) reszta chyba standardowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, ja tez mialam zapas takich jogurcikow danone activia ze sliwka zeby wyproznienie gladko szlo, bo po normalnym porodzie zatwardzenie to najgorszy koszmar... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny 🖐️ Wczoraj bylam u p.Anety moja maluda nie chce sie przewrocic i sa marne szanse,ze zmieni pozycje do porodu 😭...czas mnie goni :P Dzis ide do Rotundy jestem ciekawa co mi powiedza :) Moze dzis ustala mi termin cesarki troszke mam stracha nie wiem w sumie czemu ,bo slyszlam,ze nie jest tak zle ale ja jakos tak mam obawy czy wszytsko pujdzie oki :O Chcialabym,zeby pocieli mnie jak najszybciej,zeby nie czekali do osttaniej chwili 😭 Pani Anetka mowila,ze puchniecie nog mam od ciezaru i od tego,ze jestem przy koncowce :P Dzidzi serduszko dobrze bije to sie ciesze :) Kochane trzymajcie kciuki,zeby jak najszybciej ustalili mi termin,bo ja juz chce miec to za soba !!! Nie lubie czekania :( Gosiu a jak to bylo z Toba czekalas dlugo na ustalenie terminu cesarki ? I gdzie kupilas pas poporodowy tutaj czy w Polsce ? ile to kosztuje ? kammarol patrzylam z atymi herbatkami ale niestety nie mieli w tych co ja patrzylam byly tylko dla dziecka,ale wiesz co podobno jest dobre jedno male piwko bo chmiel ma wlasciwosci pobudzjace laktacje i jakies ziola pozniej sprawdze to ci napisze jakie :D Pozdrawiam :) buzka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCHO !:) Ale sie rozpisałyscie - fajnie było co czytac:) GOSIU - jak to nie robia lewatywy ???? matko jedyna ,ja sie tego najbadziej obawiam a wy mi mowicie ,ze nie robią....heh......powiem mamie zeby mi przywiozła,nie, przysłała i to ze 2wie.Musze to zrobic sama w domu bo sie bede tak stresowała ze jeszcze nie urodze....Ja wiem ze sie pewnie z tego smiejecie albo myslicie ze jakas psycholka ze mnie ale mnie to tak krępuje......!:( KAMAROLKU - pisałas ze dostałas swoja córcie i nie była myta ,to tak trzeba ? po jakim czasie myja dzieciatko? Mam to zrobic sama czy ktos mi pokaze jak? a wracajac do Twojej zapasci ,czy to nie było przypadkiem od środków p/ólowych ,które Ci podano? ŻABCIU - kochana ,napisz co tam w rotundzie Ci powiedzieli? 3mamy z meżulkiem kciuki za Was :) KITEK - ja to tez tak myslałam....:) zapodam sobie znieczulenia i heja rodzic hehe:) a tu Gosia nas oświeciła ze nic bardziej mylnego...:)hm....a to sie juz teraz boje tych znieczulen,ze własnie po nich odlece...twutwu....Kitek daleko mieszkasz odDublina ? mamy podobneterminy ,no nie dokonca ale tu w Irlandii wszystko jest mozliwe:) BEBEOLKU - co z Tobą? chyba nadal nie masz neta co? wracaj do nas! :)czekamy :) KATHY,VIOLA,OLU - myslami jestem z Wam ,zagladajcie czasem do nas:) Ps. Mam pytanko ,a mianowicie jak moj Bąbelek ma czkawke ( napewno to była czkawka) to jest jakis sposób zeby mu pomóc - bo ono sie chyba meczy biedne ....? Pozdrowka ,całuchy dla Was .Melka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melko - mowia ze ta maz ktora pokrywa skore dziecka jest bardzo dla niego zdrowa na poczatku i nie nalezy od razu jej zmywac, tylko wycieraja porzadnie malucha, a kapiel pokazano 3dnia przed wyjsciem. a zapasc zwiazana byla z rodzeniem lozyska, podobno zdarza sie to bardzo rzadko co mi i zwiazane bylo z tym ze mialam lyzeczkowanie macicy po poprzedniej nieudanej ciazy - w szczegoly nie bede wchodzic... ale nie martw sie, lekarze mowili ze czegos takiego jeszcze nie widzieli ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!!!! u mnie w porzadeczku ale dzis jakos nic mi sie niechce!! senna jestem... Melka kochana ja mam neta u rodziców wiec codziennie łaże z laptopem ale niezawsze znajde cheile by napisac.. naszczescie dzis napisali do nas z eircomu ze bedziemy miec podłączenie do 4 tygodni.. SUPER kochana jesli codzi o twojego bąbelka to czkawka jest dla dzidzi bardzo dobra bo oznacza ze prawidłowo sie rozwiną odruch ssaia i dzidza połyka wody płodowe.. wiec sie niemartw.. ja ostatnio przeżyłam pierwsza czkawke swojej maludki... kochane ja uciekam bo obiadek w piekarniku.. a dzieci głodne. pozdrawiam.. powiem wam ze ja też sie boje porodu.. naturalnego a z cesarka jest jescze gorzej... po ostatniej operacji na wyciecie wyrostka rana goił mi sie przez pół roku.. utwoerzył sie krwiak wielkosci kurzego kaczego jajka...pod blizna bo mój organizm zle reaguje na rozpuszczalne szwy..przez pół roku co 2 dzien jezdziłam do szpitala na zmiany opatrunków i drena.. wiec ja to mam podwójnego stracha bo wtedy ruszacsie niemogłam smiac mówic ledwo co a jak tu sie dzieckiem jescze zajac!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
no wiec nie bede Wam opisywac porodu bo sie zeschizujecie, w kazdym badz razie ja nie mialam cesarki, urodzilam normalnie ale z problemami i mimo ze mialam rozwarcie na 10 cm to musieli mnie nacinac, bo to co wypychalam od razu szlo z powrotem do srodka, filpkowi glowka za bardzo sie slizgala i nawt lekarz mial problem go wydostac. wiec przed porodem skorcze sa nie do zniesienia ale najlepiej wytrzymac jak najdluzej ze znieczuleniem zeby potem dluzej dzialalo, ja wzielam epidural a w miedzy czasie mialam gaz i tak mnie znieczulili ze mialam nogi bezwladne :) nie wiem jak to jest rodzic z lewatywa bo jej nie mialam ale dla mnie to bez roznicy bo na szczescie nic mi sie nie zachcialo, chociaz jak juz sa skurcze parte to uczucie jest jakby sie kupe chcialo robic :) dla mnie najgorsza byla ostatnia czesc jak przyszedl lekarz, puscilo mi troche znieczulenie i dostalam na ciecie i sycie miejscowe ale i tak wszystko czulam, chyba to juz kwestia psychiki, bartek na nastepny dzien opowiadal mi co sie ze mna potem dzialo, bo ja bylam w szoku. staracilam bardzo duzo krwi i krytycznie spadlo mi zelazo wiec 2 razy po porodzie na drugi dzien i piaty przed wyjsciem podlaczali mi kroplowke zeby mnie szybciej postawic na nogi. filipka umyli mi na nastepny dzien i przed wyjsciem bo wiedzieli ze za bardzo nie moge sie ruszac z powodu infekcji. gorsze od porodu bylo zrobienie potem kupy przez pare dni tak wiec pammietajcie o platkach owsianych o czym wam pisalam i vagosan zeby sie tam przemywac. kazda z nas boi sie porodu, ja myslalam ze juz nie bede chciec miec dzieci przez pare dni po porodzie ale bol szybko sie zapomina majac takie cudo kolo siebie i teraz planuje juz drugie, w prawdzie za pare lat ale juz strach minal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej Ja to sie panicznie boje porodu juz srednio co drugi dzien placze, i mam wizje ze cos zlego sie stanie, taka panikara jestem. Z tym znieczuleniem to wiem ze od razu nie daja tylko jak juz jest odpowiednie rozwarcie ale ja i tak jestem na 100% zdecydowana chyba zeby jakims cudem tak szybko poszlo ze nie zdaza ale przy pierwszym porodzie to watpie... Malka ja mieszkam w Swords chyba z 15 kilometrow od centrum moze mniej sama nie wiem, niby blisko a i tak mam obawy ze urodze po drodze ;) Zabcia trzymam za was kciuki 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
kitek nie schizuj sie az tak bedziemy trzymac kciuki, mysl o swojej kruszynce, ja to pod koniec porodu sie rozryczalam i myslalam ze nie dam rady, ale lekarz sadysta zrobil co trzeba bylo, opieprzyl mnie z 3 razy no i musialam przec do konca :) zobaczysz ze po paru dniach zapomnisz o bolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia dzieki za slowa pocieszenia ja mysle ze od samego porodu to gorsze sa te ostatnie miesiace oczekiwania, bo w trakcie to juz i tak nie mozna uciec :) a teraz jeszcze te hormony szaleja i nie wiadomo co nas czeka, czasu mam sporo to siedze i mysle i same glupoty do glowy przychodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ogolnie to jak sie czulas po i jak szybko doszlas do siebie o ile juz doszlas calkowicie, bo ja to sie martwie tez tym ze bede sie zle czula i nie bede miala sily sie maluszkiem zajac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kochane rozstaje sie z Wami na kilka dni 😭 Jutro juz mala zabka przyjdzie na swiat ! Bede miala cesarke Dziewczyny jak tylko dojde do siebie to napisze do GOSI :) smska !!! Operacja niby ma zaczac sie z rana ale jak znam zycie to pewnie posiedze troche :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu trzymaj sie dzielnie!!!!!! Moc caluskow ode mnie trzymam kciuki i wracajcie do nas juz z malenstwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) TO WSZYSTKO wyjaśnia :) wielkie dzieki za wszelkie informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek dzidzia sie nie przewrocila :( Proponowali mi,zeby przekrecic dziecko,ale sie strasznie boje o dziecko i niezgodzialm sie potem proponowali wyciagniecie kleszczami czy jakos tak,ale ja wole byc pocieta :P Dla moje zabci malej moga mnie ciac :D Trudno mi uwierzyc ,ze juz jutro zobacze swoje malenstwo az mam lzy w oczach jak sobie o tym pomysle ciesze sie a jednoczesnie boje ! 3majcie kochane kciuki za mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach,cholerka dopiero teraz przeczytałam ,że Zabcia jutro rodzi!!!!!!!!!!:) az mni eciarki przeszły- takie pozytywne ciarki :) No to kochana nasz 3maj sie i jak naj mniej bólu przed i po !!!:) Badziemy w takim razie czekac na info od Gosienki :) Kitek - swords to nie tak daleko ,my teraz chyba sie az do Co.Offaly albo Meath wyprowadzimy to dopiero KAWAŁ drogi. Apropos drogi, wiecie dziewczeta czy mozna zmienic szpital na jakis blizszy? ??? Bo tak chyba byłoby najrozsoadniej,bo nie wiem czy zdaze dojechac jak to min.godzine sie jedzie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
ojej zabcia to juz jutro??? ale fajnie, po cesarce powinnas szybko dojsc do siebie mi to troche zajelo bo mialam te komplikacje ale teraz po 4 tyg czuje jakbym w ogole nie byla w ciazy :) zabcia pisz od razu i zadzwonie do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×