Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Czesc dziewczynki :) Ja mialam dwa dni wolne, mialy byc co prawda trzy no ale wczoraj zadzwonili i juz jestem na posterunku :) Gosia dzieki za te cenne informacje i pisz ile wlezie bo nie ma to jak rady od doswiadczonej mamusi :) a ja to zupelnie zielona jestem wiec tym bardziej mi sie przydadza. Melka ja mam termin na poczatek pazdziernika najpierw byl 6 a ostatnio 9 wiec kto wie moze sie spotkamy na porodowce bo ja tez w Rotundzie :) W poniedzialek ide na pierwsza wizyte do szpitala az sie boje :) oczywiscie juz nie o dzidzie bo dzieki pani Anecie wiem ze jest ok ale ostatnio mam strasznego nerwa wiec jak mi sie cos tam nie spodoba to bedzie rozruba ;) Zabcia ty to juz pewnie dni liczysz :) fajnie i troche strasznie :) ja juz sie boje a jeszcvze mam troche czasu. Ale przynajmniej bedzie kolejna swiezo upieczona mamuska z garscia rad :) A i do mnie tez zjezdza mama i mama mojego P. gdzies w polowie pazdziernika planuja, wiec bede miala pomoc :) Kathy pisz jak tam u ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
macie racje, jest co robic przy takim maluszku a kazdy moment jego snu to dla mnie odpoczynek, dzis byl troche zwariowany dzien, pojechalam z filipkiem do mojej ukochanej pani doktor z ta plesniawka i dala mu syropek, dobrze ze tak trafilam :P jutro napisze wam o macierzynskim i o dodatkach, tak na prawde to az tak duzo zalatwiania nie ma :P buziaki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja pomęcze Was troche swoja osoba :) Bebolek 20 - zlituj sie :)Ty tak o tych pysznych wypiekach a ja ostatnio mam takie ssanie....chyba jem wiecej niz moj mąz?Kurcze troche to niepokojace bo to koniec 6go mies.a ja przybralam juz 10 kilo...ups....a wg.tych tabelek z ksiazek to jeszcze tylko 4 moge....? Zabcia83 -dzieki za info.o jeziorku pokaze to bobowi tzn.mezowi i niech nas wiezie :)Wszyskie macie miec dziewczynki?:) Ja nie wiem co bedziemy mieli :( bo sie na nas \"wypina\":) i nie mozna podgladnąc.No a ile powinno byc usg w ciazy? ja do tej pory w rotundzie 1 mialam .Nie bede robic po to zby tylko ples sprawdzic ale z drugiej str.chcialabym miec pewnosc ze wszystko jest dobrze ....(chcialabym codziennie ogladac mojego bąbelka hehe:) Dzieki,ze mnie uspokoiłas z tą \"Rotunda\" faktycznie z tym personelem masz racje a ciezarnych tyleeee.Ja to mam dodatkowy problem bo moj angielski.....no taką mam bariere zeby cos z siebie wydusic ....przez to czuje sie wyalienowana(misiek nawet mowi do mnie asertywniak ale to nie wynikaz mojej zlej woli:(Ach....kurcze...) Co do imion bardzo ładne ,naprawdę !:)Wow Ty juz za2 tygodnie rodzisz? powodzenia łagodnego porodu Ci Zycze:) Kitek82 - oj,zebys wiedziała z tym porodem to nigdy nic nie wiadomo kiedy bąbelek powie :\"basta, ciasno mi, wychodze!!\":) gosiaIrlandia - Tobie zyczę duuuzo sił witalnych :) i szybkiego znikniecia plesniawek Filipkowi:) Mam nadzieje ze nikogo nie pominelam ?a jesli tak to wlasnie te osobe pozdrawiam najbardziej :) To do kolejnego napisania kobitki pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
wiec najpierw skladalam o macierzynki, forme wzielam z tax ofiicu wynosi 80 % moich zeszlorocznych, jak nie dostaniecie potwierdzenia do 3 tyg to tam dzwoncie bo mi przyznali macierzynski a zapomnieli o liscie. potem jak filipek sie urodzil (kiedys w szpitalu) pojechalismy szybko go zarejestrowac i wyrobic mu akt urodzenia ( musicie byc oboje i z pps, mozecie wziac payslipy jak nie macie oryginalnego listu) tam automatycznie wszysto idzie do social welfare. social welfare do 10 dni przesla wam forme o dodatek 160 euro miesiecznie, na reke 141 :) i juz automatycznie, bez wypelnienia formy dostaniecie 250 euro co kwartal, wyplacany: kwiecien, lipiec, pazdziernik i grudzien \dam wam dobra rade: jak przejdziecie na macierzynski to idzcie z partnerami wyrobic medical card bo wykazecie ze macie macierzynki ale nie macie jeszcze dodatkow :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
melka a propos wagi, ja jadlam cala ciaze tak samo, ale stres w pracy oddbil sie na mojej wadze, do tego hormony i przytylam 23 kg!!!! z 53kg na 75 po porodzie w pierwszy tydzien zgubilam 10 wiec jeszcze 12 przede mna :( brzuszek juz nie jest taki duzy ale najgorsze sa biodra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!! Ja dzis robie kerwetki z kurczaczka i frytki na obiadek... bardzo szybkie i jakie pyszne:P u mnie wszystko dobrze... tesknie jak cholerka za przytulankiem z mężulkiem ale jak mus to mus... ważniejsza dzidza. mam jeszce 1 problem wszystko mnie swedzi!!!! cała skura... nietylko na brzuchu ale na [lecach rekach i nofgach też czy to normalne?????????????????? niemam zadnego uczulenia!! stosuje chemie ta co zawsze nic nowego produkty jadalne tez te same!!! niewiem co sie dzieje!!!! poratujcie dobra rada!!!! kochane wyslijcie foteczki waszysz brzuszków!!!!! mój e-mile bebolek20@onet.eu a moje zdjecia można zobaczyc na www.bebolek20.fotosik.pl mam jescze pytanko odnosnie kosztów za szpital... czy to prawda ze za 3 dni trzeba zapłacic 450 € ??? pozdrwaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Ja tylko na chwilke ;) ZAjrze do Was wieczorkiem dzis czeka nas duzo roboty :P Bebolek Twoj maz niech zabierze do szpitala P60 a rachunek zostanie umozony :) Nie martw sie to tylko czysta biurokracja wysylaja do domu rachunek ,ale jak Twoj mezulek tutaj legalnie pracuje to niech pokaze P60 a wszytsko bedzie oki :)W rotundzie bym Ci powiedziala gdzie to sie zalatwie,ale w twoim nie mam pojecia zapytaj lekarza :)Co do swedzenia skory to mnie tak brzuch swedzil :P ,ale to przez to,ze skora sie naciaga ;)Moze to nic groznego :)a bynajmniej napewno,wiec sie nie martw ;) Do reszty napisze pozniej :P Buziaki 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
hej bebolek wyslalam ci 2 maile, zdjecie brzuszka i filipka powiedz mi jak sie robi taka galerie??? przypomnialo mi sie dzis ze jak wrocicie ze szpitala to musicie bardzo duzo pic wody zeby czesto chodzic siusiu ale bedziecie mozecie miec problem z tym drugim ja juz sobie wszystko uregulowalam przepisem mojej mamy od razu z rana jak wstaniecie 3 czubate lyzki platkow owsianych zalanych goracych mlekiem i wierzcie mi dziala :p stosuje do teraz. macie moze jakas diete ktora moglabym zastosowac??? wysle wam maila za chwile bo zakladam nowego chamy z onetu oproznily mi skrzynke!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
bartek od dluzszego czasu uzywa gmail jeszcze nigdy nie mial spamu w skrzynce odbiorczej tak wiec jak chcecie zaproszenie napiszcie mi maila gosiek1985@gmail.com i wam wysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
zabcia spakowalas sie juz? bo ja bym ci radzila na kiedy dokladnie masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek ja slyszalam ze jest jakas choroba kobiet w ciazy ktora sie takim swedzeniem objawia tylko nie pamietam jak sie nazywa cholestaza czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie pewnie tego nie masz :) ale na wszelki wielki pisze bo gdzies czytalam ostatnio ze jest taka choroba ale chyba nie grozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro ide do Rotundy po raz pierwszy :) ciekawa jestem jak to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie mamusie :) Własnie znalazłam sposób na zgage ale to dla bezsennych....otóż ;jak już net mi niepomagał ( żeby zapomnieć) to :pozmywałam naczynka,zamiotłam podłogi,umyłam podłogi,wstawiłam pranie,ogarnełam,posegrgowałam śmieci i powiesiłam pranie gdy poczułam sie lekko senna o3 nad ranem ,buch na góre żeby mi nie przeszło i przespałam jak dziecko caluchną nocke hehe. Bebolek 20 - super fotki,az miło popatrzeć :) acha ,o co chodzi z krewetkami z kurczaka??? moze podałabyś przepis?:) a i życze Ci żeby Cie ta skóra nie swedziała ,mnie też tak swędziało ale tylko 1dzień wiec nie będę tu mędrkować.... Kitek82 - co do Rotundu ta ja juz te 1wsza umówioną wizyte mam za soba ( jakiś czas temu) nie wspominam jej zle.Wszyscy byli bardzo mili i delikatni(oprócz lekko gburowatej pani z usg,która zapytana czy to chłopiec ,czy dziewczynka powiedziała oschle: \"phi,nawazniejsze zeby było zdrowe\"Matko tylko zapytałam....pomyslałam, wiadomo ze chce zeby było zdrowe inaczej nie przyszłabym na wizyte.Ale co tam oni maja tam tylu pacjentów moze głodna była ,a jak człowiek głodny to zły :):):)hehe Lekarz tez był miły i nawet mnie pamietał z ostrego dyzuru a to było baaardzo dawno ....Także chyba wiele zalezy tez od naszego poodejscia i nastawienia ,ale na pewno wszystko bedzie dobrze .Zycze Ci powodzenia Ach i musze sie nieskromnie pochwalic ,że nasz bąbelek ostatnio fika coraz czesciej i mocniej !:) jest cudowny i taki kochany:) a moj brzuch ,no cóz.....\"co dzień to wiekszy\" :) Pozdrowienia dla : Zabci83 i gosiaIrlandia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !!! jak to jest wkońcu z tym socjalem i rodzinnym???? przegladałam wasze poprzednie wypow.i doprawdy juz jestem zielona :(! Otóz ja byłam z męzem u tej pani od socjala w rotundzie ,mielismy całą str, pytan itd. poinformowała nas ze o nic sie ubiegac niemozemy (ja nie pracuje,na tomiast misiek tak) usłuszelismu ze mamy zbyt duze dochody ,jak ona to obliczyła???? Misiek przeciaz pracujedla agencji na budowie i za kazdy tydzien ma inna pensje ,bo raz praca jest ,a raz jej nie ma...no to jak zaduze dochody? Na to ja ze słyszam o jakis dofinansowaniach chociaz do wynajmu mieszkania albo rachunkow za nie ,a pani na to ze taaak ale....to dla osób ,które maja niskie dochody albo nie moga znalezc pracy. Czy to jest prawda ?? Jak cos wiecie na ten temat ,to chetnie poczytam .Pa lece zjesc i do Koscioła na 19sta,nistety sama ....(miniek roznosi ulotki-a no własnie jaby kto chciał tanio decking itp.to dajcie znac hehe - tzreba sobie jakos radzic ) pa .Całuchy dlawszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melka ja to sie dowiem wszystkiego w poniedzialek chyba ze mnie pani zalatwi tak jak was bo my obydwoje pracujemy i niezle zarabiamy wiec pewnie dupa, no tylko ze ja przeciez bede musiala przerwac prace na jakis czas to moze jednak tym bardziej ze my malzenstwem nie jestesmy wiec chyba nam sie to nie sumuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
kitek nie wazne czy nie jestescie malzenstwem, my tez jeszcze nie jestesmy, liczy sie ze mieszkacie razem i zyjecie razem. jesli nie uzbieralas odpowiednich skladek prsi to z macierzynskiego dupa ale z tego co wiem na pewno ci przysluguje to 160 miesiecznie bo nie ty pracujesz ale twoj partner, czytalam ze jesli facet jest tutaj i ma zone i dziecko w polsce to moze sie o to takze ubiegac. jak bedziecie w juz w szpitalu to tam znajdzie sie ktos kto bedzie was o wszystko wypytywal, najlepiej jakbyscie zadzwonili do social welfare :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia macierzynskiego nie dostane bo bylam w socialu i sie dowiadywala ale na dziecko wszystkie dodatki mi przysluguja to tez wiem na stowe, teraz tylko ciekawa jestem jak z innymi dodatkami np. na mieszkanie. A do pracy mam zamiar wrocic juz gdzies po miesiacu :) zobaczymy jak to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek co do dodatkow na mieszkanie to wierz mi,ze to nie jest takie proste.Niestety poniewaz musisz byc KOMPLETNIE SAMA :( Czyli nie mieszkac razem z ojcem dziecka sprawdzaja pracownicy z socjalu.Nawet do takiego stopnia,ze przychodza do domu bez umawiania tak wiec nawet bys nie miala czasu pochowac rzeczy partnera :( Znam przypadki moich znajomych.Dlatego wiem co pisze.Juz nam kiedys znajomy Irlandczyk nawet mowil,ze musisz byc kompletnie sama rachunki na Ciebie miesazkanie na Cibie itd...czemu nie sprawdzilas sobie linka ktorego przeslalam !!!Tam masz wszystko nawet po POLSKU odnosnie dodatkow.Napweno Ci przysluguje dodatek na dziecko i CHILD BENEFIT oraz EARLY CHILDCARE SUPPLEMENT to jest to co pisala wczesniej gosia czyli wyplaty co kwartal.Wystarczylo pzreczytac mojego linka a twoje watpliwosci by znikly ;)Jest jeszcze szansa na kilka dodatkow. Uwazaj,zeby Cie nie zbyli w tej Rotundzie,bo juz dziewczyny mowily mi,ze takie chamstwo w tym socjalu pracuje,ze szkoda gadac :( ,ale ty sie nie daj!!!Niech Ci wszystko powiedza i daj sie zbyc!!!POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu :) Odpisze Ci jutro ,bo dzis juz padam :( Mi tez przeslij foteczki :) A ja Ci przesle moje :) Z checia obejrze Twojego FILIPKA :) :) :) Moj adress frogi5@interia.pl CZEKAM :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EJŻE KOBIETY :) ! - ja też chciałabym jakies zdjątka ( ka-borowiec@wp.pl) dziekuje :) tez poczytam o tym socjalu i dodatkach,ale pewnie marne szanse.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten link jest na 12 stronie :),bo niedawno wysylalam,zeby Wam ulatwic :) Sama siedze w tym po uszy i czytam i czytam i dowiaduje sie nowych rzeczy im wiecej wiem tym wiekszy mam leb :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
ja juz po porannych platkach owsianych, zaczynam sie martwic bo juz sie nie krzywie jak mam je jesc :P zabcia i melka zdjatka wyslane 8 :) tak wiec czekam teraz na wasze. u nas ostatnie deszcze sprawily ze mamy zolta wode wiec zmienilam malemu na butelkowa ale z niej wytracal sie osad, wiec tez mu nie moglam dawac. filipek mial kolke wczoraj :( na szczescie mamy polskie sklepy a tam wode z zywca ktora jest zatwierdzona do podawania niemowlakom i wiecie co... jak ja ugotowalam to zadnego osadu :p niech zyja polskie sklepy, nie wiem czym irlandczycy karmia te male dzieci.c dzis chcialam isc z filipkiem na spacer a tu bez sensu, zimno i deszczowo wiec ze spaceru nici :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
www.gosiek1985.fotosik.pl zgapilam od ciebie bebolku, super pomysl :) bede tam na biezaco zalaczac zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Gosia na posterunku :) Jak zawsze z rana :) Sama jestem ciekawa jak to bedzie ze mna czy bede miala czas do Was czesto zagladac :) A bardzo bym chciala :) Gosiu ja jeszcze nie spakowana KOMPLETNIE tzn.jutru przylatuje moja przyszla tesciowka :)i dowiezie mi kilka moich wymyslnych rzeczy :P ,ale dla dziecka juz spakowalam :P Jak myslisz spioszki 2 pary, czapeczka,i taki komplecic nie za gruby spodenki i bluzeczka rozpinana :)to wystarczy no i skarpetki :)A kosmetyki to myslalam,zeby zabrac plyn do kapielim z oliwka mam taki z Polski NIVEA i krem sudokrem no i nie wiem czy cos jeszcze.Wiadomo pieluszki tez wezme jak myslisz te pampersa new-born wystarczy jedna paczka na poczatek najwyzej moj Misiek dowiezie :) Kitek napisz jak bylo w szpitalu i co ci powiedzieli :) Fotki zaraz Wam dziewczyny wysle ;) A u mnie od jutra zaczynaja sie odwiedziny az do wrzesnia :) ciekawe jak bedzie :)Juz nie moge sie doczekac mojej siostry i mamci :)Wiadomo dziadzio na koncu :),zeby mogl na spacerki zabierac :P POZDRAWIAM WAS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
oj moja droga, 2 pary spiochow to bedziesz miala na pare godzin, bo albo zalozysz zle pampersa i maluch sie obsika albo nie odbeknie i mu sie uleje (pamietaj klasc na boczku jak nie odbeknie) albo sie obzyga tak wiec wez 6 spiochow i 6 body a zobaczysz ze beda ci musieli dowozic :p jak ci beda malucha kapac to i tak nie uzyjesz kosmetykow, jesli chodzi o oliwke to kup bezzapachowa oliwe z oliwek taka do gotowania bo ona nie wysusza skory i pamietaj ze jak bedziesz po kazdej kupce myla pupe letnia woda potem oliweczka to sudocremu nie bedziesz musiala uzyc. ja wszystkiego kupilam duze ilosci oliwka z johnsona (maly mial zaczerwieniona pupke po niej) i sudocrem sama moge uzywac :P wierz mi ze im mniej kosmetykow tym lepiej, pielegniarka mowila ze oliwke perfumowana mozna uzywac jak bobas jest juz wiekszy ale nie jak taki maly przy tak delikatnej skorze. jak mu wyskocza jakies krostki to nie wyciskac ale przemyc co pare godzin letnia woda :p paczka pampersow pojdzie ci szybko powinna starczyc mi musieli pare dowiezc ale ja bylam 4,5 doby przeczytaj uwaznie to co pisalam Wam wczesniej na temat szpitala a bedzie Ci latwiej pamietaj tez zebys ty sie czula komfortowo, wiele prysznica i swieza koszula to podstawa nawet nie wiesz jak bedziesz blogoslawic prysznic. jesli nie bedziesz mogla karmic piersia to tam maja mleko gotowe w malych buteleczkach uzyj sma gold bo mi pielegniarka (ta zolza) dala inne i maly zwymiotowal po nim bo bylo za ciezko a do teraz uzywam sma gold i filipek roznie w oczach :P wlasnie zasnal i mruczy przez sen moja kom 0830044797 na wypadek jakbys potrzebowala pomocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!!!! Gosia co bysmy bez iebie zrobiły??? zawsze znajdziesz chwilke i poradzisz...❤️ dla ciebie za to!!!! kochane z tym moim swedzeniem jest coraz gorzej i niewiem co robic!!!!! pojawiaja sie czerwone placki takie jak by mi krwinki pod sków=ra pekały!!!! mam już na piersiach i nad górna linia brzucha i nogach!!! boje sie:( dzwoniłam do pani Anety ale nieodbiera wiec chyba ma pacjetki... Mam jeszce pytanko: co jest potrzebne z polski tu dla niemowlaczka?? ja już powoli robie sobie liste .. a le sama niewiem... wy macie wiecej doswiadczenia... bedac w sierpniu w polsce chce wszystko sobie pokupowac... pozdrawiam pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×