Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość nagdziorek
witam wszystkie mamy oraz przyszle mamy :) czy ktoras z was rodzila maze w mullingar? przedemna pierwsza wizyta w tym szpitalu i chcialam sie o nim czegos dowiedziec. bede wdzieczna za wszelkie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya Ja byłam na zwolnieniu bo miałam okropne mdłości a ze pracuje na kuchni to każdy zapach doprowadzał mnie do kibelka:( jeżeli chodzi o zapłatę to musisz niestety poczekać te 4 tyg a wysokość to podobno 80% twojej pensji ale to nieprawda bo ja dostaje 404e a za zwolnienie zapłacili mi 70e tygodniowo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane ja po powrocie z polski bło super . ale nie o tym chciałam dzis napisac:( u nas na LISTOPADZIE 2007 wydarzyła się tragedia!!! zmarła jedna z moich koleżanek listopadowych. zostawiła niespełna roczną córcie wiktorię oraz męża. zmarłą na raka. ciężko walczyła z chorobą ta wiadomość nami wstrzasneła.. zostawiła nam nawet pożegnalny list gdy wiedziała już ze lada dzień umrze. Ponieważ z tego co nam opowiadała o sobie wiemy ze niemaja bliskiej rodziny(dokładnie niewiem)i razem z dziewczynami z forum postanowiłyśmy pomuc Pawłowi i małej Wiktorii . zorganizowałyśmy miedzy sobą zbiórkę pieniązków.. kazdy kto może wysyła po 50 zł.. ja sama zorganizowałam zbiórkę u siebie w rodzinie i znajomych. jezeli któraś z was mogłaby i chciałaby pomuc to proszę o wiadomość na meila : bebolek20@onet.eu kochane u nas 10euro to prawie 40zł w polsce. Im napewno te pieniążki się przydadzą na początek. Musi wynająć nianie do Wiki by niestracic pracy a wszytkie wiemy jak drogo jest w polsce. oczywiścei niezmuszam do niczego. jezeli ktoś chciałby się upewnic w to co piszę to proszę zaglądnijcie na forum na kafeterii o tytule LISTOPAD 2007 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka73
Gosia..............8 czerwca07.........synek Filipek Żabcia.............6 lipca07..............córcia Amelia Karola.............2 sierpnia07..........córcia Kasieńka Melka.............16 wrzesień07........córcia Molly Kitek..............22 wrzesień...........córcia Maja Aine...............24 wrzesień...........córcia Natalka Magda............20 październik........córka Lenka Bebolek..........12 listopad.............synek Fabian 19joasia85......13 listopad.............córcia Lusia Aga 84...........18 listopad.............synek Pawełek Ania_84..........03 grudnia.............córcia Oleńka Karola416.......14 grudnia.............córcia Oliwcia Mamba 9.........15 luty.................córcia Viktoria Meggi 1982......4 marca................synek Antoś Wesmar..........5 marca................synek Maksymilian Aaagcia..........2 kwietnia.............córcia Emilia Kathy100........19 kwietnia...........córeczka Zosia Themonic........23 kwietnia...........synek Bilal Motylek_22......27 kwietnia..........córeczka Lena Siobhane.........19 maj.................synek Antoś Wiktorianka.....29 maj.................synuś Adaś Muszka 86.......22 czerwca...........córeczka Emilcia Viola..............3 sierpnia.............córeczka Natalia Madziaraie......4 października.......córeczka Natalka Ani79.............6 października.......synek Francesco Katarzynka73...9 października......syn Maksymilian Agula.................................?????????????????? ?? OCZEKUJĄCE: Olacork............31 tydz......15 lipiec............chłopiec Kania82............30 tydz......24 lipiec............chłopiec Magda..............7 tydz.......10 sierpnia.........???????? Magda.............18 tydz.......21 września.......??????? happymama.......39 tydz......6 listopad.......... Zuzia Myszkaa25........14 tydz......28 listopad.........????????? Witajcie dziewczyny:) nie mam czasu na nic!!! to straszne!!! mały zajmuje prawie caly moj czas, a na dodatek mlodsze pociechy tez domagaja sie uwagi... chwilami nie daje rady:( Dobrze, ze moj 15 -latek pomaga mi ile potrafi. Ani79 pozdrawiam cieplutko i sle caluski dla malego przystojniaka:) www.bobasy.pl/katarzynka73 i www.katarzynka73.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane. U nas wszytko ok. szykujemy się do roczku Fabisia.. jakoś to leci. Moja kochana przyjaciółka urodziła w zeszłym tygodniu zdrową córeczkę!!! Roksankę mała jest przekochana. oj juz się niemoge doczekać kiedy ją zobaczę na żywo!! imprezkę \"ROCZKOWĄ\" robimy w restauracji.. cały koszt na około 13 osób to 200 euro.. wiec uważam ze super. będą 3 rodzaje mieska , pieczarki zapiekane , 3 rodzaje ziemniakiów , gotowane warzywa plus 2 sosy do mies , oraz kawa i cherbata bo torta bede samam robić. nawet przywiozłam sobie z polski specjaln ozdóbki:) my w przyszłym tygodniu sie nareszcie przeprowadzamy!!!!!!!!!!!!!!! hurrra bedew miec 2 pokoje , potężny salon połączony z kuchnią oraz łazienkę z osobną wanną i prysznicem... ale w jednym dużym pomieszczeniu... dla mnie to poprostu raj!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
no co jest z Wami, dziewczyny!!!!! To ja Was tak przestraszyłam, że nikt się nie odzywa????? A myślałam, że mogę na Was liczyć. Napiszcie coś! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Dzięki muszka a odpowiedź!To faktycznie kosmiczne pieniądze!Cholera, nie dość , że tyle się czeka, to jeszcze jakieś grosze dają!No nic, uzbrajam się w cierpliwość i czekam! A czy któraś miała problemy z tymi paskudnymi torbielami? Za każdym razem jak mnie brzuch zaboli, to mi czarne myśli do głowy przychodzą. A ta pogoda to jeszcze bardziej mnie dołuje! Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej!!! Czytam Was prawie na bierzaco ale gorzej z pisaniem :( Corcia zbytnio nie pozwala :(jest niespokojna Annya -ja mialam torbiela w ciazy ale sam sie wchlona,tez bylam przerazona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annril
Witam wszystkie przyszle i obecne Mamy :) Sama jestem w 27 tygodniu wiec nie tak duzo przede mna :) Obecnie jestem na etapie studiowania ksiazek o ciazy, porodach itd... Chcielibysmy z mezem zaczac uczeszczac do szkoly rodzenia. Czy ktoras a Was ma jakies doswiadczenia i namiary na takowa szkole? Bede niezmiernie wdzieczna za pomoc :) Pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lijona
witam was wsyzstkie.od paru tyg.przegladam internet w poszukiwaniu roznych informacji na temat wlasnie ciazy w irlandii.mieszkam tu ponad 3 lata.jestem w 8 tyg ciazy i szukam wstystkich spraw mozna powiedziec od strony prawnej+praw pracowniczych,bo pracuje jako kelnerka w restauracji w ktorej pracowala moja znajoma ktora szef troche mozna powiedyiec tak prrzekrecil ze nie dostala maciezynskiego,a po ok.roku,wystawil jej p45 z data czerwiec wczesniejszego roku kiedy to byla w ciazy+urodzila w listopadzie+dlugo by o tym pisac.w kazdym razie mam pytanie+czy musze pracodawce na pismie powiadomic ze jestem w ciazy,czy wystarczy ustnie.z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Witam wszystkie "stare" i "nowe" forumowiczki:) Przede wszystkim chciałam się podzielić z wami dobrą wiadomością.Wczoraj byłam u lekarza i okazało sę , że torbiele się wchłaniają a z dzidziusiem wszystko w porządku!Pierwszy raz widzieliśmy jak mu bije serduszko!Strasznie się cieszę! Annril - z tego co wiem, to w każdym szpitalu są bezpłatne szkoły rodzenia. Jak zgłaszasz się do szpitala na pierwszą wizytę, to położna powinna i zaproponować taką szkołę. Dowiedź się w swoim szpitalu. lijona - przede wszystkim współczuję takiego pracodawcy. Z tego co wiem, powinnaś od swojego GP , który stwierdził ciążę dostać zaświadczenie do pracodawcy potwierdzające Twój stan i dać to pracodawcy. Wtedy jesteś zabezpieczona przed zwolnieniem, bo prawo tutaj zabrania zwolnić kobietę w ciąży. Dla swojego dobra, daj mu to na piśmie.Możesz też dostać od lekarza zaświadczenie, że nie możesz pracować w określonych warunkach, np. cały dzień na nogach , nie możesz dźwigać itp. i wtedy pracodawca powinien Cię przenieść na inne stanowisko, albo poprawić warunki pracy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo kobitki:D Czytam Was ale malo czasu... Maly domaga sie uwagi wiec wzroku od niego nie mozna oderwac... Teraz sobie smacznie spi:) Pewnie za pol godziny bedzie pobudka:) Jestem ta szczesciara ktorej dziecko budzi sie co 2h na cyca:P:) Katarzynka-myslalam ostatnio o Tobie:) Bylismy w Malahide (nie wiem jak to sie pisze:P)... Widzialam fotki Maksia:) Super:D Z Mojego robi sie juz mala kluseczka z 3500kg zrobilo sie 4300KG:D No ale jak sie je co dwie godziny to nie ma sie co dziwic:) A tu dopiero w poniedzialek 4tygodnie minie:) bebolek- Urodzinowe zyczonka dla Fabianka:):D 🌼 Sto lat!!!🌼 Rzeczywiscie imprezka tanio wynosi:) Mam nadzieje ze wszyscy dobrze sie bawili:) Madziareie-a co u Ciebie??? Muszka??? Piszcie dziewuszki:) Witam nowe dziewczyny:) Gratuluje blogoslaowianego stanu i trzymam kciuki zeby wszystko dobrze poszlo:) Ide cos porobic a pozniej korzystajac z okazji ze nie pada wyskocze z Francesco na spacerek...:D Milego dnia zycze dziewuszki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!:) Jestem z powrotem:) bylismy w Polsce 6 tygodni wybyczyłam sie za wszystkie czasy. Pogoda była w miare ładna, dzieciaki zachwycone i wszyscy zachwyceni zieciakami zwłaszcza Adasiem, którego widzieli po raz pierwszy. Przeczytałam zaległa lekture na forum i witam wszystkie nowe \"forumki\" i gratuluje nowym mamusiom:):) Mój Adaś juz rwie sie do siadania idzie mu świetnie wcina deserki ale grymasi przy zupkach - lubi słodkości jak mamusia:) Gerardek juz zaakceptował na dobre braciszka i miłość braterski kwitnie w najlepsze ku mojej ogromnej radości:) Zaraz po przylocie tuta - jestesmy juz tydzien- oczywiscie chłopaki sie pochorowali wiec mam dwóch usmarkańców pod skrzydłami ktorzy daja mi nieco popalić ale cóz tego sie nie uniknie. Gerard wczoraj był pierszy dzień w przedszkolu i jutro znów idzie - jest bal przebierańców któr strasznie przezywa. Chyba ze rozłoży go choróbsko na cacy i bedzie znów kwarantanna przymusowa - bedzie mu strasznie przykro. Dorzuciłam nowe fotki do galerii chłopaków jesli ktos ma ochote to zapraszam:) Pozdrawiam wszystkie mamusie, te przyszłe tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej dziewczyny!!! Wiktorianka- ciesze sie ze juz wrocilas i licze na szybkie spotkanie :) Zycze duzo zdrowka dla Twoich synkow. Annya -dobrze ze torbiele sie wchalaniaja !!!i ze Malenstwem wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Ja za bardzo nie mam czasu pisać bo mała po powrocie z polski jest tak rozpieszczona ze nie płacze tylko na rekach:( coraz częściej budzi się w nocy płacząc i wszyscy mówią ze to pewnie przez ząbki ale mi się wydaje ze to za wcześnie a jak wy myślicie mała ma ponad 4 miesiące Wiktorianka ja tez mam ten sam problem jeżeli o jedzenie Emilka zjada owoce kaszki i wszystko co słodkie natomiast jak chce jej dać jakaś zupkę to zaraz zanosi się płaczem:( ani 79 twój maluszek to prawdziwy grubasek:) moja Emilka to tez spora kluseczka bo wazy cale 8 kg:) ale jak zacznie się ruszać to zgubi troszkę ciałka Mam chwilkę spokoju wiec idę troszkę mieszkanie ogarnąć bo jest jak po wybuchu bomby nuklearnej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Muszka nie jestes sama,witaj w klubie.Moja corcia tez strasznie marudzi i jest jej bardzo dobrze tylko na rekach.Strasznie sie slini i wklada sobie raczki do buzki.Na zeby to chyba troszku zawczesnie choc szwagierka mowila ze jej synek mial 4 miesiace jak wyszedl mu pierwszy zabek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annril
Czesc Wszystkim :) Annya dzieki za odpowiedz. Wiesz co kwestia jest taka, ze w szpitalu w ktorym bylam jest jakas poradnia (spotkania raz w miesiacu) i ma to dotyczyc przede wszystkim pierwszych dni po porodzie ( i oczywiscie karmienia piersia, ten temat jest poruszany przy kazdej wizycie i na kazdym kroku, nie wiem dlaczego, skoro najpierw trzeba jakos przebrnac przez porod). Ja szukam czegos gdzie bedzie mozna sie dowiedziec o technikach porodu itd.... Ale tak czy ianczej dzieki za rade :o) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktorianka wspominałaś coś ze twoje pociechy są przeziębione, moja ma katar kaszel i kicha masz jakaś rade na te objawy czy może powinnam pójść z tym do lekarza? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam powazne zmartwienie dzis zadzwonili do mnie z pracy (powinnam zaczac w grudniu jak macierzynski mi sie skonczy) ze nie maja dla mnie miejsca na part time tylko na full choc zastrzeglam ich wczesniej ze nie bede mogla wrocic na full i powiedzieli ze nie ma problemu a teraz mi taki numer wywineli. Maja prawo mi nie dac pracyna part time? J jezeli tak to czy jezeli nie zgodze sie na full taime (bi sie nie zgodze) to czy bedzie mi przyslugiwal zasilek dla bezrobotnych? Prosze o szybka odpowiedz:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim!!! Nie pisze bo nie mam czasu kompletnie na nic. Mała najlepiej jakby siedziała ciagle przy cycku.Przez moment podawałam jej butelke 2razy dziennie,bo myslałam ze sie nie najada moim mlekiem.Ale po tym sztucznym mleku nie mogla sie wykupkac,szło jej to bardzo ciezko.Od dzisiaj nie daje jej tego mleka tylko cyca.No i domaga sie go non stop.Poczym poznac ze sie ma słaby pokarm?Juz nie wiem co robic;( W nocy spi mi ładnie i jest po cycku.RATUJCIE Witam wszystkie nowe przyszłe i obecne mamusie;)) buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Muszka wyglada że Twój maluszek ma zwykłe przeziębienie, nawilżaj nosek sola wizjologiczna w sprayu -ja mam z Polski- ale tutaj pewnie tez mozna kupic piszę Ci tez nazwe kropelek na katar dla takich małych szkrabów dostepne tutaj w aptekach: Nasosal Saline Nasal, a na kaszelek mozesz kupic syrop z miodu i cytryny (Honey and lemon syroup) kropelki kosztuja około 5 a syrop 4 euro. Jeśli maluch dostanie temperatury to śmigaj do lekarza ale tez bez paniki. Chyba ze zacznie Ci naprawde mocno kasłać o to lpiej jednak osłuchać. Chociaz oni sie kocają w antybiotykach wiec nie zdziw sie ze na zwykle przeziebienie go dostaniesz. Ja wczoraj znów u lekarza z Gerardem niestety nie obyło sie bez antybiotyku bo angina na całego :( wiec chorowitków mam cały domek bo i mój Ukochany tez na gardło sie skarży więc musze się trzymac dzielnie bo któs musi:):) Viola ja tez licze na szybkie spotkanie jak tylko moje chłopaki sie opamietaja i przestana chorowac. Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Annril - przejrzyj sobie tą stonkę : http://www.jrszczypka.yoyo.pl/?page_id=52 Bobolek, życzę udanej imprezy, faktycznie za taką cenę, to tylko knajpy wynajmować:) A powiedz mi kochana, gdzie Ty takie mieszkanie znalazłaś ( w Dublinie?), bo ja szukam właśnie takiego samego, ( 2 pokoje ) i ofert jak na lekarstwo. Wiktorianka - życzę zdrówka dla dzieciaków, to rudne w tym klimacie czegoś nie podłapać :)Chyba trzeba się tu urodzić, żeby nie odczuwać zimna i nie narzekać na pogodę:)) Muszka86 - nie ma to jak kochany pracodawca, co?Jednego nie rozumiem, skoro nie mają problemu z etatami,to niech zatrudnią jeszcze kogoś na part time. Nie znam dokładnie tych przepisów, ale u mnie w pracy jest kilka młodych mam ( irlandek ) i wszystkie pracują na part time, bo ponoć według przepisów dłużej nie mogą. Więc chyba gdzieś jest to uregulowane. Spróbuj może dowiedzieć się czegoś w social welfare. Pozdrawiam wszystkich!Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Muszka86 - spróbuj znaleźć coś na ten ( i inne tematy ) na stronie http://www.citizensinformation.ie/index/LANGUAGE/pl, jest po polsku. Zresztą bardzo fajna strona , na której można znaleźć wiele informacji na różne tematy ( prawo, zasiłki, przepisy itp ) Polecam i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya dzięki za adres ale niestety nic nie znalazłam na ten temat w poniedziałek idę do pracy wszystkiego sir dowiedziec I zobaczymy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!! Malutka śpi więc mogę trochę pobaraszkować po necie:)) Bebolek20 życzę udanej imprezki i fakt za taką kasiorkę to tylko wynajmować lokale:))Sto latek dla małego Fabisia:)) Wiktorianka i Muszka86 mam nadzieję że wasze dzieciaczki szybko wrócą do zdrówka:)) Muszka86 mam nadzieję że wszystko się wyjaśni w pracy i będzie dobrze,trzymam kciuki:)) A ja już głupieję z tym karmieniem.Mała siedziałaby non stop przy cycku,jak ją kładę spać to pośpi tylko parę minut,a jak jej dam butle to śpi dłużej ale po butelce dość dużo jej się ulewa,a czasem nawet zwymiotuje.Wizytę u pediatry mam na 15listopada więc muszę kombinować do tego czasu.Normalnie świruję czy któraś z was miała taki sam problem???? Pozdrowionka dla Ani79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaraie jak Emilka była mała to też budziła się co trzy godziny mimo że jadła z butelki. Teraz jak jest już starsza to śpi o wiele dłużej choć czasami też ma niespokojny sen i wstaje częściej. Musisz jeszcze poczekać to może i Tobie malutka da pospać. Masz o tyle gorzej że karmisz piersią i mąż niestety nie może cię wyręczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28tygodniowa ciezarowka chcialaby do Was dolaczyc.To moje 2 dziecko,ale od pierwszego porodu minelo prawie 7 lat.Czuje sie jak nowicjuszka. Czy ktoras rodzila w Balinasloe?Jaka ocena tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka ocena tego szpitala?Jak liczyc ruchy dziecka?Moje malenstwo szaleje noca. Pozdrowionka dla wszystkich mam i przyszlych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×