Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

trzymam kciuki za jutrzejszy egzamin-a czego sie uczysz? gdzie sie uczysz? ja wypelzlam do ogrodka z mala bo juz tak plakala ze nie szlo wytrzymac-zmeczona okazalo sie bo usnela po kilku minutkach.tak wiec zrobilam sobie czerwona herbatke na rozgrzeszenie za polkniete po drodze ciastko.....stolik na slonko,laptopik i mam fajrant poki gwiazda spi;) och niech tak pospi do 6.30-tak bym chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich pogoda jest super ale jak zwykle mój w pracy do 18 i weekend tez pracuje :/ wczoraj bylismy na spacerze w prawdzie trwalo to tylko 20 min ale zawsze jakaś odmiana do tego po tym spacerze kolka mnie wzieła i dzis tez jak wracałam ze sklepu i zauwarzyłam ze ostatnie jeansy robia sie jakby troszke za ciasne a moja waga jest spora 86kg :D Miłego wypoczynku zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izuniek te startowalam z wagi 86 i skonczylam na 99.8 i byalm w tym nieszczesciu happy ze na 100 nie wjechalam haha;) wrocilam juz do swoich 86 ale niestety nie moge zrzucic ani deko wiecej buuuuu -juz chyab nie bede miala wagi z lat mlodzienczych:( co prawda maz nigdy absolutnie nie wypowiedzial sie negtywnie na temat mojej wagi ( piorko to on tez na szczescie nie jest) ale fajnie by bylo chociaz na wage z 7 wejsc.mmmmm rozmarzylam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marigo mój tęz kiedy narzekam to mówi i Czym ty sie przejmujesz w ciąży jestes i tyle i tez mu to nie przeszkadza :) ja zaczelam z waga 84 kg :D mam nadzieje ze zejde chociaz do 70 po ciaży u mnie problemem jest brzuch bo co zjem to własnie tam wszystko idzie i nie moge nawet normalnej bluzki załozyc juz nie mowie o kurtkach,wszystkie jakie mam sa za male :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
marigo nie dziekuje :) zaczyna sie sesja, wiec jeszcze sporo ich przede mna. Ucze sie biznesu w Institute of Technology w Blanchardstown, ale biorac pod uwage, ze wiekszosc semestru maluch wolal spac w domu to dlugo tam nie zabawie ;) Izuniek nie martw sie, jeszcze nie koniec slonecznych dni, ja spacery mam tylko w weekend... I juz nawet nie mam "ostatnich" jeansow, wszystkie byly na styk, wczoraj musialam w spodnice sie wcisnac, jak podciagnelam pod biust to byla w sam raz w pasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny! kilka dni temu znalazłam Wasz topic i od tamtej pory staram się Was lepiej poznać, żeby do Was dołączyc, ale przyznam sie nie jest łatwo, bo jestem mama 22 miesięcznego chłopczyka :) jestem w ciąży, zaczełam drugi miesiąc, i właśnie, jeszcze nie byłam u lekarza, bo nie wiem do kogo iść! chciałabym znaleźć polskiego ginekologa i gp w jednej osobie. I szukam i bładze!!! dodam , że chodzi mi o centrum Dublina! Byłam w polskim Medicusie, ale tam ceny zaporowe! znalazlam namiary na jeszcze jakas ginekolog Gabriele u-coś tam ( nie pamietam, bo jakies dziwne to nazwisko) i tam sie wybieram.... ale może Wy mi podpowiexcie gdzie do kogo najlepiej w Dublinie pojsc? i mam nadieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona....? serdecznie pozdrawiam!!!!!!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
carmen37 witam i gratuluje :) Ja osobiscie bylam raz u dr Antepowicz w Medicusie i nie mam zastrzezen, odradzam tymczasem dr Zelichowskiego oraz dr Kuczere. Fakt, ceny maja kosmiczne, wiec nastepna wizyte odbylam juz w pl i za taka sama kwote (160e) polecialam, zrobilam usg i potrzebne badania u swojego lekarza. Z tego co wiem, mozesz sie u nich zapisac do maternity scheme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Gp w Dublinie dr.Robert Dybkowski za pierwsza wizyte z usg zaplacilam 80e a potem za samo usg 60e i gabinet ma doslownie 2 kroki od Jervisa, moze i maly ma gabinet ale nie mam zastrzeżeń co do niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej carmen:) gratuluje brzusia:) antepowicz ja tez polecam ale ona nie jest juz na liscie darmowych lekarzy wiec odpusc sobie i wybierz lekarza ktory bedzie ci darmowo prowadzil ciaze. dziewczyny ja nie wierze ze wy placilyscie za pierwsza wizyte??????? juz pierwsza powinna byc darmowa bo juz jestescie w ciazy.zlodziejstwo na niewiedzy sie szerzy widze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze taka pogoda utrzyma sie dlugo, zobaczcie Dziewczyny jak cudnie nam przyjdzie powitac nasze Malenstwa, bedzie cieplo, bedziemy smigac na spacerki ... Ja widze, ze wy wszytskie w Dublin sie wprowadzilyscie a na "srodku" IE nikogo nie ma :( RudiK mnie to siodme poty biora w nocy, wstaje srednio 2 razy w toalete i zlana potem a wcale nie pozyczalam pierzynki od mojej Stokrotki :), nos tez mam zatkany ... W dzien to poty i sapanie mam jak wchodze ... pod leciutka gorke, ha nawet na schodach ruchomych zadyszki dostaje ;):):) Strasznie mam dzis stopy opuchniete, tak samo wygladaja na dole jak i w ... kolanach Marigo bylas kupic moze baldachim ? Witaj Carmen u nas:) a powiedz swojego synusia rodzilas tutaj czy w PL? bo oprocz Marigo, to my wszytskie tu swiezynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za namiary i opinie!!!!!!!!!!! może właśnie wybiorę się do tego Dybkowskiego! dzięki!!!! A jesli chodzi o pierwsza ciąze to Witusia poczelismy też w Irlandii, i pierwsza wizyte mialam właśnie u Antepowicz ( chyba aplacilam 70 eu za wszytsko) ale musiałam wrócić do Pl z pewnych względow finansowych. Ogolnie to byl ciezki czas dla nas i okres ciazy i porodu postanowilam spedzic w pl.... no i wrocilam do irl do meza w grudniu tego roku i znowu ciaza! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! widzisz carmen bo tu podobno wystarczy w irlandii kichnac zeby w ciaze zajsc;) tyle lat w pl nie moglam zajsc w ciaze-badania,hormony i w koncu lekarze rozlozyli rece.....jak zaszlam w ciaze to powiedzieli -szczesciara! cud sie wydarzyl. no.......to mi sie ten cud w irlandii powtorzyl jeszcze dwa razy;) i to od " pierwszego podejscia-a maz jak paw chodzil - mowisz i masz! oni to wiedza jak sobie ego podniesc;) lilac moj maz chcial kiedys wyjechac do pracy do Athlone.jego znajomy irish kupil tam jakis zameczek i potrzebowal ludzi do nteresu-ale jakos sie rozmyslil...i chyba dobrze bo przyszedl kryzys i im ten bizness z hotelem nie wypalil.a miejsce piekne -nad samym jeziorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo to widac w IE dobre wiatry wieja ;) Dziewczyny co sa tutaj dluga, pamietacie jak wspominalysmy o sprzyjajacych wiatrach w IE :):) Teraz Carmen to potwierdza, najpierw Witus :) teraz ... Carmen co teraz? na plec moze za wczesnie ale moze Coreczka by sie nadala? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam nadzieje ze ta pogoda zostanie z nami na dluzej, wiosna dodaje energii! pogrzebalam sobie dzisiaj na tej stronce poslkiego sklepu (dzieki za namiar) i rzeczywiscie lozeczka maja fajne i w przystepnych cenach, pomyslam sobie wczesniej, ze zakupie takie z szuflada bo mimo ze mieszkamy sami i to nasze mieszkanie nie jest malutkie to sypialnia jak na zlosc nie za duza i taka dodatkowa szuflada by sie przydala na jakies szpergaly, ale moja kumpela, od nie dawna zeswirowana na punkcie feng shui odradzila mi... zle energia bedzie krazyla po pokoju i po co mam ryzykowac, ze dziecko nie bedzie mi spalo:) na poczatku sie usmialam a w podswiadomosci juz zostalo...wiec chyba bedzie bez szuflady :P nie wiem jak ja tam komode na rzeczy dla malenkiej wcisne, lozko jest w rozmiarze super king size, kiedys nie narzekalam a teraz to caly problem... carmen gartulacje i witaj na forum:) co do polskich lekarzy to za duzo ci nie doradze, ale gdy juz wybierzesz sobie GP ( nie ginekologa) plus szpital to wedlug uznania bedziesz mogla sie zawsze wybrac do gina nie narazajac sie na to, ze przy kazdej wizycie u lekarza GP zostaniesz naciagnieta na platne badanie ginekologiczne i usg, a z tego co slyszlam od znajomych z reguly tak to wyglada:/ oczywiscie zrobisz jak uwazasz ale ten irlandzi system opieki nad ciezarnymi wcale nie jest taki zly, a na platna wizyte do gina bedziesz mogla zawsze sie udac i zrobic dodatkowe badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo wiesz co to chyba wlasnie mial premier PL na mysli obiecujac w PL druga IE i cud irl. ha:):):) Rano zjadlam makrele wedzona, zapakowana szczelnie ale chyba sama rybka ... nieszczelna, bo od rana mi sie odbija :/ przeciez to chyba nie dlatego, ze za .... jakis czas popilam sokiem :/ ????? Mysle, ze podsumowanie moje opieki w IE jako swiezynki napisze juz PO ale tak sie zastanawiam z mezam, jak by w PL poradzili sobie ze mna i moim konfliktem? czy obserwowaliby (az) czy "wyslali" do specjalistycznego szpitala ... hmmm, za darmo ... (????) ... Niech to bedzie pytanie retoryczne :) Aaaa Rudik czy u Ciebie wiadomo czy bedzie Synus czy Coreczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć carmen, miło, że chcesz z nami przebyć tę ciążę:) Nie poradzę Ci w sprawie polskiego GP bo ja chodzę do irlandzkiego... Lilac nie wiem jeszcze kogo noszę pod serduszkiem, niby mówią o dziewczynce, ale zobaczymy za tydzień. Mam wizytę w szpitalu i może zmienią zdanie? Zawsze wydawało mi się, że ważniejsze by było zdrowe, a co będzie to się okaże. Teraz kiedy kompletuję wyprawkę dla maluszka wiem że taka wiedza jest w pewnym stopniu pomocna, m.in. przy wyborze kolorów kocyków, kołderek i innych tym podobnych. Zgodzicie się chyba ze mną? Padam ze zmęczenia, nogi napuchnięte, brzuch twardy... dobrej nocki mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc o poranku:( moja corka oszala-ta starsza ....nie dosc ze plakala w nocy i wolala mnie co chwile to jeszcze zerwala sie przed siodma rano i zczela rumor w domu robic.odpadam powoli...... carmen ja tez jestem po ciazy prowadzonej przez irl.gp plus szpital i jestem barrdzo zadowolona.mam klopoty z nadcisnieniem i bardzo dobrze sie mna opiekowali i monitorowali. w miedzyczasie mialam rowniez kolizje z dyskiem;) i rowniez naprostowali mnie doslownie w tydzien ( gdzie w pl bylam unieruchomiona MIESIAC! ) sam porod wspominam dobrze-opieka nie mogla byc lepsza ani poprzednio po cesarce,ani teraz po normalnym porodize. diewczyny maja racje ze zapisujac sie do polskiego ginekologa musisz sie liczyc z wydatkami-bo beda wymyslali badania , tysiace usg,itd- wszytsko to co i tak jest zadarmo w szpitalu. przemysl to sobie:) lilac wczoraj nie bylam w tym sklepie bo czekalam na wiadomosc czy maja same baldachimy-bo ja nie chce z posciela w kompletach. jesli moja maz zdazy sie dzis wyspac o jakiejs noralnej porze to pojade dzis...... dosyc mam jego zmian nocnych-czuje sie jak samotna matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo widze ze jak nie Miska to starsza corcia zatroszy sie o to bys nie przespala nocy, to wszytsko dopiero przed nami dziewczyny... ale jak na razie wiekszosc z nas bedzie miala jedno po swoja opieka... Marigo mnie tez beda czekaly samotne noce, moj maz pracuje rowniez na nocna zmiane, wroci rano pojdzie sapc, wiec jedyne co wieczorem bede mogla na niego liczyc i powiem szczerze troche mnie to przeraza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to prawda ze forme o maternity benefit trzeba zlozyc juz 6 tyg. przed planowanym odejsciem? dzis zaczelam o tym czytac i widze czas mnie goni, ale ja zawsze wszystko zostawiam na ostatnia chwile, wiec co tu sie dziwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Witam też Carmen i gratuluję ciąży. Ja jestem z okolic Cork i nie pomogę Ci w wyborze lekarza. to jest moja pierwsza ciąża i ja zdecydowałam się na polską klinikę Medikus w Cork. To prawda,że za pierwszą wizytę u ginekologa zapłaciłam 80E, ale jest to prywatna klinika i nie obowiązuje dormowa opieka nad ciężarnymi. Za to jak wybrałam GP u nich to mam darmowe wizyty i badania. Jest jeden minus tego wszystkiego bo masz ograniczoną liczbę wizyt,a za dodatkowe to dędzie trzeba placić i za te nie związane z ciążą też. narazie nie miałam potrzeby korzystania z nich. A jak już to zawsze zostaje szpital w którym wizyty masz za darmo. Nie wiem jak u Was,ale u nas coś pogoda się psuje a ja pranie właśnie kończę i chciałam na dworze wywiesić i na zakupy do Cork się wybrać. Muszę kupić coś dla maleństwa naszych przyjaciół bo jedziemy z wizytą za tydzień trochę w waszą stronę Roscomon. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha-tak to prawda z tym maternity,ze na 6 tygodni przed trzeba złożyć podanie. A Ty do kiedy chciałaś pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny powiedzcie mi czy można jeść wątróbkę. Mój lekarz w pl. powiedział,że tak bo ma dużo żelaza a ciąża to nie choroba,ale tu wszyscy mówią,że nie powinno się!!! Co wy o tym myślicie??? Mój mężuś ma wielką ochotę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarynka wczesniej planowalam 4 tyg przed porodem a zostalo mi 11 wiec to i tak ostatni dzwonek ;p teraz pomyslam ze chyba i tak nie dam rady pracowac tak dlugo i pojde wczsniej wiec zaczelam czytac co i jak i tu zonk, musze sie z tym pospieszyc:) cala ja... dobrze ze tydzien przed porodem sie za to nie zabralam... lilac wczesniej pisla cos o tych formach i caly czas mialm wrazenie ze ja to mam na to duzooo czasu jeszcze z reszta caly czas mi sie wydaje ze na wsyztsko mam jeszcze czas, jak mala splata mi figla i stwierdzi ze przychodzi na swiat przed terminem to dopiero bedzie sie dzialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do watrobki to tutaj tez moja GP mowila ze nie wolno, z reszta jak kilku innych rzeczy w tym majonezu... czy sie do tego stosowalam??? pozostawie bez odpowiedzi... jezeli nie wolno tym bardziej mialm na to ochote...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sylwucha 6 tyg. ale nic sie nie stanie jak bys sie spoznila. ja z jessa mialam swoj biznes i wtedy jest 12 tyg.a dowiedzialam sie na 9 przed porodem;)wsyztko bylo ok. katarynkag a w cork w medicusie zaden lekarz nie ma podpisanej umowy z HSE na darmowa opieke nad ciezarna? u nas w dublinie jeden lekarz ma-ale nie znam go-chodzilam do naszego rodzinnnego irl. wogole powiem wam ze coraz bardziej sie zawodze na polskich klinikach.jakis czas temu poszlam z corka bo dostala straszne plamy na buzi i brzuszku. podkusilo mnie zeby isc do pols. lekarza.nie dosc ze wydalam potworna mase na badania-,nastrasznono mnie bog wie jakimi chorobami ze ryczalam po nocach, to po trzech tyg. zadzwonili ze z wynikow-nic nie wynika;) i trzeba zrobic kolejne badania za uwaga 300euro!!! w miedzyczasie poszlismy do naszego gp-pobrali malej w szpitalu zadarmo krew,porobili jej badania i sie okazalo ze jessa ma silna alergie na laktoze i mleko krowie. moj maz z kolei poszedl tez do pols. lekarza dwa tyg. temu bo ma problemy z nerkami chyba.skasowali go 200 e- wczoraj wsciekly zadzwonil co z wynikami...i wiecie co? oni zgubili jego probki moczu i krwi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i w pn ma znowu jechac i za darmo jeszcze raz to zrobia.a hlop trzeci tydzien obolaly chodzi! jedanak coraz bardziej przekonuje sie do tutejszej sluzby zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? mi tez polska lekarka mowila ze nie wolno watrobki i lososia-a ja uwielbiam. i spytalam sie w szpitalu-to powiedzieli ze nie wolno mi tylko jesc surowego miesa lub niedosmazonych stekow.ze wsyztsko powinno byc well done-i ta wersja mi sie bardziej spodobala i jej sie trzymalam.toz jak bym przezyla bez tescowego pasztetu;) i watrobki???? no jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlop mialo byc a nie hlop....klawiaturka wolniejsza od palcow plus dziecko na kolanach;) sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny, dzis mysle w wolnym tempie umyc dwa okna, nie za fajna ta pogoda dzis ... i juz TA godzina!!!! A u mnie tutaj w szpitalu wlasnie powiedzieli abym watrobki nie jadla ani pasztetow (a ja lubie pasztety :( ...) miesko dobrze ugotowane, usmazone i jajka na twardo aaa i absolutnie wykluczyc wit. A ale mysle jak skoro w witaminach dla kobiet w ciazy jest wit. A ... ten punkt potraktowalam po swojemu ... Sylwucha ja dokumenty o maternity wyslalam 5 tyg. przed wyznaczonym terminem przejscia na wolne ... Jesli w pracy i u lekarza wypisza Ci na "poczekaniu" to w jeden dzien forme przygotujesz i wyslesz:) Milego dnia Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×