Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

dziewczyny pamietacie jak wspominalam o o moim przyjacielu fotografiku> podaje jeszcze raz namiary jak by ktoras chciala brzuszkowa sesje-dodaje nie mam nic z tego i robie to z czystej sympatii do niego e-mail to : gregor23@interia.pl a telefon 0860536543 jego stronka http://www.flickr.com/photos/grzegorz_nowak/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo a jaki masz laktator tzn wiem, ze tomme tippe ale reczny? ja dzis kupilam wlasnie reczny w tesco byla promocja ... niewielkie te moje zakupy ale zawsze cos, dokupilam jeszcze nozyczki z okraglymi koncowkami + obcinaczki male , a i pudlo sudocreamu ... aaa sukieneczki maciupenki :):):) (a jak jakims cudem ... siusiak urosl? :);))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reczny lilaczku-jest naprawde dobry.delikatny i skuteczny. moje pociechy juz spia. najbardziej sei ciesze ze nauczylam michelle zasypiac sama.karmie ja,klade do lozeczka,caluje i wychodze.i spi-jestem happy:) oby tak zostalo.... pogarne troszke i tez sie poloze.maz posprztaal,wiec czysto...cicho...blogo....;) dobranoc brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... o jak sie przytulnie na koniec zrobilo ... wlasnie blogo ... wiec sza i dobrej nocki jak ktoras z Was jeszcze nie spi ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tam Dziewczyny nic nie piszecie? Wczoraj bylam u GP ale juz jakos bez emocji chodze tam do lekarza, taka niewielka rutyna. Moje dzieciatko sobie "siedzi" ... na dole, glowa w dol, czy to wygodne? do gory nogami? mnie tam byloby niezaciekawie. Wczoraj tez mialam wrazenie, ze oto moj organizm ... oczyszcza jelita przed, chwile wczesniej pierwszy raz pojawila mi sie kropeczka ... mleka a niby kanaliki w piersiach odblokowuja sie w czasie porodu? jak to Marigo jest? Malo dzis gimnastyki w Brzuchatku ale jakies mam takie hmm klucia na dole raz na jakis czas ... :/ moj czas sie zbliza ... a dzis ostatni raz ide do pracy, bardzo lubie pracowac i boje sie, ze szalu dostane w domu ha:) Mama dzis przyslala pierzynke, jaka gruba pierzynka, mysle sobie, ze moja Corka moze nie bedzie miala nic przeciw jak soebie ja ... pozycze :) ;) ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno siarka z piersi wycieka już od 30 tyg. U mnie też pojawiła się dziś w jednej piersi jakaś ciecz, druga twarda... Ty lilac termin masz wcześniej niż ja, nie wiem jak ty, ale ja czuję się lekko zaniepokojona tym co to będzie... Jak sobie poradzę podczas porodu, czy podołam... Mąż robi przemeblowanie w pokoju, ja ciągle nie mam jeszcze wielu rzeczy, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Nikt z rodziny raczej ne przyjedzie i będę zdana na siebie i męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudik dasz rade...i pozniej bedziesz miala wielka satysfakcje ze sami sobie poradziliscie. ja tez przy zadnym dziecku nie mialam pomocy i......i udalo sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) pewnie ze damy rade, nie ma innej opcji haha chociaz taka mama u boku na pewno by sie przydala szczegolnie w tych pierwszych tygodniach...moja pewnie przyleci zobaczyc wnusie troche pozniej, moja mlodsza siostra rodzi w podobnym terminie, drugie dziecko i ma problem kto zjamie sie jej synkiem, gdyz jak twierdzi bez meza nie urodzi... ale moj maz juz planuje 2 tyg urlop i razem sprobujemy cos zwojowac:) ja dzis ucielam sobie drzemke w ciagu dnia a w ogole mi sie to nie zdaza, wstalam jak nowo narodzona:) od dzis zostalo mi 12 tyg, musze zaczac planowac od kiedy zaczac swoj macierzynski, myslalam ze pociagne tak dlugo ile to bedzie mozliwe, ale obawiam sie ze to juz nie bedzie dluzej niz kolejne 4-5 tyg, utylam, spuchlam, kregoslup mi dokucza i ciagle zmeczona jestem, takie uroki bycia w ciazy teraz odkrywam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK u mnie wszystko nazywa sie BOJE SIE, boje sie pierwszych skorczow, boje sie bolu, bolu mi nieznanego, boje sie ze nie dam sobie rady, jestem z natury nerwowa, dojda nerwy i nie bede wiedziala jak sie nazywam. Nijak nie dociera do mnie, ze nie ja pierwsza i nie ostatnia, tyle kobiet przede mna ... a maja nie jedno ale 2 i 3 dzieci wiec czy TO takie straszne??? no ale one maja TO za soba a ja przed soba. Boje sie akcji porodowej, ze zostane sama, bo maz ... ucieknie :/ Przyleciec ma do mnie mama do pomocy ale zas mysle, ze nie zmiesci sie w czasie ... To moj 34 tc, termin mam na 12 maja ... czas zaczac odliczanie na glos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
Witam was wszystkie mamusie i te przyszłe i te obecne czytam was juz od dluzszego czasu i postanowiłam sie przylaczyc:).Obecnie jestem w 18tyg ciazy przytylam jak narazie 2,5kg ale moja waga byla duza przed ciaza bo az 84kg :) i mialam spory brzusio.Nie znam jeszcze plci mojego malenstwa a bardzo bym chciala moim GP jest polak w dublinie Dybkowski a wybrala Coombe Hospital dwie znajome rodzily i mowily ze jest ok,duzo ciekawych zeczy mozna wyczytac z waszych rozmow ,ja niestety nie mam pracy jestem zatrudniona w agencji ale pracuje jak zadzwonia a od ponad miesiaca cisza jestem tu dopiero od wrzesnia a moj narzeczony od 6 lat,czasem placze ze sobie nie dam rady z tym wszystkim pieniedzy malo,to jakies dlugi to moj chłop ma alimenty za ktore musi polacic az 450e i to za jedno dziecko wynajmujemy pokoj u Polki ktora ma 4 dzieci ,czasem mam wszystkiego dosyc :( heh ale sie rozpisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej izuniek witaj na forum. ja juz sie tu przykleilam bardzo-bo chociaz topik ciazowy a juz po;) to jakos odejsc stad nie moge i nie chce. powiem ci szczerze ze wstrzasnelo mna kiedy przeczytalam ile twoj ukochany plai alimentow.mojej kuzynki maz placil niecale 200e miesiecznie i na dodatek tylko wtedy jak musie chcialo.a tu 450? matko jedenasta! do tego mieszkanie w takich warunkach...... nie wiem ile placicie tej polce za pokoj ale mozna teraz znalezc samodzielne studio za niewielke pieniadze.ostatnio widzialam u nas na 14-tce studio-czyli pokj kuchia i lazienka za 400e. takie mieszkanie na kupie za przeproszeniem nie wyjdzie wam rczej kochana na dobre..... jejku,moze da sie cos znalezc? zaradzic? w jakiej czesci dublina mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac matko ty juz w termin wchodzisz....... ja na twoim etaie czulam sie juz tak wielka i tak ociazala ze szkoda gadac-wszystko mi juz zwisalo-haha doslownie i w przenosni. bolu sie nie boj-badz silna-jestesmy tu i bedziemy z toba tu rodzic! jejku jak szybko zlecialo a dopiero co ja jechalam do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
300e za pokoj placimy tzn on placi bo ja to nie mam z czego jak mialam to placilismy na pol ja juz mam dosyc dzieci sa w wieku 16 lat 10,7 i rok powiem szczerze ze masakra ciagle jakies krzyki wrzaski placz dobrze ze chociaz mamy wlasna lazienke :)a placi tyle bo jak jego zona go zostawila i wyprowadzila sie do innego i mieszkaja w Niemczech to zlozyli o alimenty u adwokata no i tak wyszlo alimenty 309 +150 jakies zaleglosci i powiem ci ze w tym miesiacu po zaplaceniu wszystkiego zostalo nam jakies 150e przy wyplacie 1500 i nie wiem co bedzie dalej przez to wszystko ciagle placze.Ja jestem z Naas jakies 30km od Dublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
a dotego jego kontakty z 6 letnia corka nie sa zbyt dobre byl nie caly miesiac temu u niej na weekend ale sama podroz i hotel go wyniosla 300e , przez skypa rozmawiaja raz na tydzien po 10 min bo jej sie nie chce dluzej albo wcale ,jego byla ciagle sie pyta Jak zamierza poprawic swoje relacje z corka,zeby czesciej do niej przyjezdzal ,przesto sie tez kłócimy bo popwiedzial ze sie postara raz na miesiac.Ja poprostu sobie tego nie wyobrazam a jeszcze jak przyjdzie dzidzia moja kochana ktora tak bardzo chcialam ,termin mam na 4 wrzesnia i 29 sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci ze latwo nie bedzie......przerobilam to na wlasnej skorze ...dawno temu-ale jesli sie kochacie bedzie ok-i zbudujecie super rodzine tak jak my:) a twoj maz pracuje w naas? wydawalo mi sie ze dublin jest najdrozszy.strasznie duzo placicie za pokoj. w dublinie sam pokoj mozna wynajac za 50e tyg. nie mysleliscie o przeprowadzce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
jeszcze nia mąż ale kiedys napewno tak :) Bardzo go kocham i niee wyobrazam sobie zycia bez niego czesto mnie przeprasza za wszystko ale wiem ze to nie jego wina.Pewnie ze myslelismy o przeprowadzce ale narazie bedziemu musieli wytrzymac ,tak pracuje w naas.Ale szczesciara z Ciebie troje dzieci nie wiem czy dam rade z jednym :) A i jeszcze jedno mój ojciec ma grupe krwi - a moja mama ma + u mnie jest ze ja mam - a moj narzeczony + wczoraj zobaczylam w mojej teczce wyniki ale nie dzwonili do mnie wiec nie wiem czy mam sie martwic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
my placimy 300 miesiecznie i moj tez ma wyplate miesieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Izuniek w naszych skromnych progach:) Głowa do góry, z nami na pewno przejdziesz tę ciążę "bezboleśnie". Płaczliwość to efekt burzy hormonów, my kobiet tak mamy, że czasami nabierzemy sobie do głowy i potem ... eksplozja :) Lilac, jasne, ze damy rade. Zawsze podziwiałam moją mamę, urodziła i wychowała 6 córek w czasach kiedy nie było tylu wynalazków techniki jak teraz - nosidełka, bujaczki, elektroniczne nianie etc. Nie miała bardzo na kogo liczyć i dała radę, więc my też damy. Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak izuniek-jestem szczesciara:) mam cudowna rodzinke i kazdego wieczoru i poranka dziekuje za to ze udalo mi sie spelnic marzenia. myslalam kiedys ze to sie nie uda bo mam za soba nieudane malzenstwo,ale spotkalam mojego obecnego meza ktory tez byl juz po przejsciach i udalo nam sie:) rudik chyle czola przed kobietami jak twoja mama-i sa dla mnie bohaterkami.swoja droga zazdroszcze ci ze masz taka fajna duza rodzinke ( masz tylko siostry czy i brat jest? ) ja pol zycia wnet bylam jedynaczka ( moj brat zmarl jak byl malenki a na nastepnego sie wyczekalam ze hoho) roznica wieku miedzy nami jest taka ze zawsze bedzie dla mnie dzieciakiem;) choc staram sie jak moge zeby przestac mu w koncu matkowac haha-bo nie lubi tego.....a jego dziewczyny najbardziej;)jestem gorsza niz tesciowe bywaja;) mmmmm wasze swieta musza byc boskie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izuniek w sprawie krwi to lilac ci powie-ona w tym temacie obcykana dobranoc dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To kariere zakonczylam na ... pol roku, moze to siedzenie w domu nie odbije sie na mojej psychice? Dziewczyny wiecie co, wezme moj sprzet na sale porodowa Wy sie podlaczycie chocby na skypa i ... porodzimy razem co??? Sobie tez mysle, ze jak porodzimy wszystkie co zagladaja tu mniej lub bardziej intensywnie to moze sie spotkamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek witamy Cie serdecznie i GRATULACJE tez przyjmij :):):) Ja od ... poczatku, ale malo przytylas ha ale gdzies tam poczytalam, ze Dziewczyny niebardzo szczuple mniej tyja, widocznie takie zapotrzebowanie organizmu, jak bedzie chcial wiecej to "zawola". I glowa do gory, nie plakaj ... Malutki tego nie lubia, Mnie wszelakie rady i pocieszenia na niewiele sie zdaja ale czasem warto jakies swiatelko w sobie wskrzesic. Bedziesz miala cudnego dzieciaczka i jak poczujesz - jak jeszce nie czujesz - karnawal w brzuszku to powiesz: zycie jest piekne :):):) Moze rzeczywiscie warto troszke dalej pomieszkac ale samemu. My pol roku mieszkalismy z ... hmmm ufff - ciezko mi przechodzi to slowo ale powiem - z rodzina - i wspominamy to jak koszmar, totalny wyzysk, bo niby za cos powinnismy byc wdzieczni. Od przeszlo 4 lat wynajmujemy maly domek, nie mamy luksusow ale jest dobrze. Najwazniejsze, ze sie kochamy :):):) a teraz ... bedzie nam weselej, bo bedzie nas troje:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na koniec o krwi w prostych slowach:) Ja ma Rh-, maz Rh+ mimo, ze to pierwsza ciaza mamy konflikt serologiczny co sie hmm nie powinno przy pierwszej ciazy zdazyc no ale ... Izuniek jesli to Twoja pierwsza ciaza i nie mialas transfuzji krwi to nie ma powodu do obaw. Prosze tu wklejam Ci linka do poczytania: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/przed-ciaza/Co-to-jest-konflikt-serologiczny_35339.html jesli bedziesz miala jakiekolwiek pytania - smialo pytaj:) Duzo dobrego i dobrej nocy Dziewczyny:) Marigo "przyszedl" sprzet najnowszy???? A gdzie sie podziewa Mysza i ChoryKrolik (wiem, ze w PL ale moze nas podczytuje?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mieszkanie "na kupie" nie wychodzi na dobre. Też coś o tym wiem... W domu w Pl mieszkała z nami moja siostra z rodziną i niby relacje normalne, ale chciało się mieć odrobinę spokoju - przy trójce dzieciaków o takową trudno. Tu w eire też na razie mieszkamy z braćmi męża. Oni póki co kawalerowie, ale już nam się "robi ciasno". Po moim porodzie jedziemy do Polski. Ja zostanę tam do września, i później będziemy szukać jakiegoś mieszkanka dla naszej 3. Ja marigo mam same siostry... święta są cudowne. Niestety od 2 lat nie byliśmy wszyscy razem na Boże Narodzenie (20 osób), ja spędzałam je z moim mężem tu w Dublinie. Czasami miałam dosyć tego gwaru, ale teraz jak jestem z dala od nich wszystkich - brakuje mi tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
Dziękuje bardzo za informacje :) a no nie miałam nigdy transfuzji krwi.Dzieciatko jeszcze nie daje znaków istnienia choc wczoraj cos u dolu brzucha poczulam takie male 3 pukniecia tak jak czasem oko pulsuje powiedzialm to mojemu narzeczonemu to odrazu wszystkim zaczal gadac ze dziecko mnie kopnelo a ja nie wiem czy to bylo to :) .Narazie nas nie stac na mieszkanie samemu na szczescie 14 kwietnia wszyscy jada na 2 tygodnie do Polski i bedziemy tylko we dwoje ale spokoj dla ucha bedzie :) Pozdrawiam wszystkich i zycze kolorowych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuniek
masakra z tym konfliktem az sie boje w maju mam usg w szpitalu wiec moze tam sie cos zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Dzien Dobry Kochaniutkie ;) Ale nam sie pogoda zepsule ;( Witam Cie Izuniek ;) I Gratuluje ;) malenstwa ;) Jestem caly czas Kochane czytam Was codziennie ;) tylko ostatnio nie mialam czasu aby cos naskrobac z mezem robilismy przygotowania do przyjscia malego krasnala ;) jest juz miejsce na lozeczko ;) i komode ;) Miedzy czasie mialam jazdy ;) teraz juz zaczelam wozic mezusia a on wkoncu moze napic sie drinka u znajomych ;) Wybralismy juz imie dla krasnala ;) bedzie Piotr Edward i chrzesnego ;) Wiem ze Edward to smieszne imie ale uzgodnilismy ze drugie dostanie po ojcu mojego mezusia ktory zginol ja on mial 16 lat lilac. Ten pomysl o spotkaniu nie jest wcale taki glupi ;) tylko my to wszystkie w rozjazdach jestesmy i chyba ciezko bedzie nam sie spotkac ale warto kiedys sprobowac ;) Dobra Kochane ide zjesc sniadanko ;) i biore sie za ogarniecie domku bo dzis mamy gosci Milego Dnia sloneczka dla Was i Waszych Brzuszkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello ciezarowy ja przy sniadaniu-marna jeszcze spi po poroannym spacerku.cisza w domu jak makiem zasial..... lilac gratuluje wolnego-wypoczywaj ile sie da i spij do bolu..... rudik-wracacie na stale do pl po urodzeniu sie maluszka? lilac mam juz swoje urzadzenie techniczne-jest super:) moglby byc troche szybszy bo ja nerwus jestem zabiegany ale jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×