Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość gosiaIrlandia
witam ja juz jestem z moim malenstwem w domciu od wczoraj wazy 3700 :) jest duzy i sliczny. mialam powiklania w czasie porodu, glowka filipka za bardzo sie slizgala wiec pomimo rozwarcia na 10 musieli mnie nacinac, na szczescie obylo sie bez cesarki, opieka jest bardzo dobra, ale z kazda regula kryje swoje wyjatki, lekarz cial mnie i zszywal bez znieczulenia bo epidural puscil prawie calkowicie, za dlugo mnie przetrzymali z partymi. wdalo mi sie zakazenie wiec z karmienia piersia nici, jestem na antybiotykach jeszcze 5 dni, ale pielegniarki sa cudowne :) nie wszystkie bo trafila mi sie jedna zolza, ale reszta byla na kazde zawolanie, bardzo cierpliwe i usmiechniete, mam zamiar wrocic do nich i podziekowac im jeszcze raz za wszystko :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
najwazniejsze ze filipek jest zdrowy :) zakochalismy sie w nim od pierwszego wejrzenia :) trzymam kciuki za reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki 🖐️ A ja dzis jestem znow nie do zycia :( Spac mi sie chce i znow mi duszno 😭 Gosia GRATULUJE Ci ciesze sie razem z Toba :D Najwazniejsze,ze wszystko wporzatku :) pisz do nas jak rozwija sie Twoja maluda !!!! A to dla Was 👄 😍 🌼 👄 😍 🌼 👄 Zielona Wysepka Mnie sie mieszka bardzo dobrze przynajmniej nie musze martwic sie o kaske :P A to przecierz bardzo wazne.Tym bardziej ze jestem na zwolnieniu lekarskim i nie pracuje,bo nie moge.Wierz mi,ze tutaj jest o wiele wieksza tolerancja niz w Polsce.W Polsce tylko slychac jak kazdy narzeka jak to jest zle ( nawet jak komus sie powodzi )A tutaj kazdy zyje swoim zyciem.Tutaj jest bartdzo duza tolerancja nie jestem pewna,ale na dzieci niepelnosprawne sa tez przyznawane dodatki.Czy Twoj maz stara sie o CHILD BENEFIT ,bo to napewno Ci przysluguje :)Co do pieluszek to podaj rozmiar hmmm pewnie ten najwiekszy tak sie domyslam to zobacze Ci ceny w weekend jak bede w sklepie a napewno pojade na zakupy :P Mleko dostaniesz juz w sklepach Polskich kaszki itd...3maj sie i pozdrowienia dla Twojej malej 😍 kitek UZG powinnas miec na pierwszej wizycie,ale moze przez ,ze jestes juz w polowie to Ci moga nie zrobic :O Ja bym nie wytrzymala i juz bym leciala zrobic UZG :P Ja prawie cala ciaze cos przezywalam a to krwawienie a to torsje przez prawie 5miesiecy itd...no a teraz puchne 😭 Ciagle sie balam o nasza zabke,ale na szczescie zostalo troszke i juz niedlugo ja zobacze :)Idz na UZG jesli mialas tak dawno moze juz plec bedziesz znala :) kathy Moze faktycznie jestes w ciazy :D Kurcze super by bylo.Odloze jakies ciuszki dla Ciebie jesli sie okarze,ze jestes w ciazy :D ,ale fajnie by bylo.Trzymam kciuki caly czas !!!! A jak sie czujesz,bo to tez wazne.Objawy niekiedy sie nasilaja a niekiedy nie ma sie zadnych.Ja na poczatku ciazy sie zle czulam i mimo,ze nigdy nie bylam w ciazy czulam w kosciach,ze jestem w ciazy :) A potem to juz wizyta u lekarza i potwierdzenie,ze wszystko jest oki :)Ogolnie teraz psychicznie sie dobrze czuje,ale dokuczaja mi nogi juz nawet kolana zaczely mnie bolec😭No i duszno mi wskakuje po kilka razy dziennie pod prysznic,bo nie idzie wytrzymac. hallo gdzie reszta RAPORT z dzisiejszego dnia poprosze :P Pozegnam sie na jakis czas,ale wieczorkiem zajrze :P Tylko wygonie mojego informatyka hehe :) BUZKA 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tutaj takie pustki 😠 OJJJJJJJJJJJ Nie ladnie :O Nikt procz mnie dzis nie zajrzal 😭 Gdzie sie podzialyscie moje kolezanki 😭 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona wysepka
Hej!!!!!! To prawda że w Irlandii żyje się lepiej, ludzie są na pewno bardziej wyluzowani i korzystają z życia :) nie tak jak u nas obliczaja czy starczy do 1-go :(. Co do pieluszek to używamy tych 18-25 kg. Powiem mężowi żeby sie trochę podowiadywał. Na razie złożył dokumenty o przyznanie rodzinnego i tego dodatku na dziecko do 5 roku życia. Jestem pewna że na chorobę dziecka są jeszcze jakieś dodatki. A co to jest ten CHILD BENEFIT????? Słyszałam że po urodzeniu dziecka dają aż 250E tygodniowo niezła kasa w porównaniu z dodatkami z Polsce. Dobrze dziewczyny robicie!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc 🖐️ zielona wysepka :) Tak to prawda,ze dostaje sie 250e ale co kwartal :),wiec 1000e rocznie :) A CHILD BENEFIT to pieniazki na dziecko w wysokosci 160e bezwzgledu na to czy jestes w Irlandii czy w Polsce Warunkiem jest legalna praca Twojego meza :)Najlepiej jak najszybciej zlozyc dokumenty,zeby nie przepadlo Wam nic :P Dostajesz te 160e raz w miesiacu.A powiedz mi jak wyglada starnko o rodzinne jakie wymogi maja wiesz moze cos na ten temat wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dodatku dla niepelnosprawnych dzieci to tez jestem pewna,ze jakis dodatek Ci przyznaja,bo ten narod bardzo dba o niepelnosprawne dzieci Sa nawet sklepy storzone przez Irladdczykow dzieki ktorym sa zbierane pieniadze na ludzi niepelnosprawnych :) :) Tak wiec widzisz,ze jest pelna tolerancja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
druga noc za nami i nie bylo tak zle :) malenstwo budzi sie regularnie co 2,5 3 godz wiec ja tez jestem tak w miare wyspana, mamy tez juz pierwsza kapiel za soba, zeby filipek sie tak nie stresowal to kapalismy go razem z bartkiem, ja jeszcze nie moge glugo sie schylac bo mam przeciazony kregoslup, wiec bartek go trzymal a ja go mylam :) troszke plakal ale tylko momentami, dzielny byl. rada dla przyszlych mam : kupcie sobie pas sportowy sciagajacy na brzuch, ja mam z firmy york i nawet nie macie pojecia jakie to zbawienie. opuchlizna juz powoli schodzi i wracam powoli do sil. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie od rana :) Hallo 🖐️ gdzie sie wszytskie podzialyscie 😭 GosiaIrlandia Jak mnie sie milo czytalo co napisalas :) Az widzialam przed oczami swoja kruszynke kapiacom sie :P Juz nie moge sie doczekac...Gosiu czy Ty musialas isc do swojego GP przy samej koncowce jesli tak to po co :O ,bo mnie karza isc,ale nie za dobrze sie czuje i nie wiem czy to koneiczne :O Pozdrawiam Uciekam kobitki jak zajrze wieczorkiem to widze meldunek kogokolwiek,bo inaczej obraze sie i juz nic nie napisze !!!!!!! 😠 Samej do siebie nie chce mi sie pisac 😭 Dziewczyny wracajcie Piszcie co u Was :) Sle pozdrowienia choc nie zasluzylyscie 😡 Powinnyscie dostac klapsa :D pappapa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
niom musialam isc zeby odstep badania cisnienia i moczu nie byl za duzy. tak wiec lepiej idz dla pewnosci :) ja juz tez pod koniec bylam zmeczona moze nie fizycznie ale czekanie na mojego babelka, koncze bo filipek sie budzi powoli :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane ...u mnie wszystko w poradku... meczy mnie bieganie do kibelka co 2 godziny na siusiu... bardziej sie tym mecze niz opieka nad dziecmi.. a najgorzej jest w nocy!!!! Dzidzia sie coraz wiecej wierci...i rozpycha... wczoraj widziałam dokładnie jak usadowiła sie pod prawymi zebrami... i ten swedzoncy brzuszek... ooo ale przynajmniej czuje ze mam ta swoja ukochana dzidzie pod serduszkiem.... a wiecie co jest najgorsze!!!!????? jak zaczyna sie rozpychac i czuje ze cos mi wciska niedzy zebra........... bul ze szok... próbuja ja wtedy zaczepiac i głaskac brzuszek coby przestała... ale niezawze mi to wychodzi... robi co chce a to ma po mamusi:P OK ja uciekam bo musze szykowac obiadek... czytam was na bierzaco ale czasami trudno napisac...pozdrowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Laseczki!!!! Zabcia nie denerwuj sie ja mialam wolne dlatego nie pisalam ale juz jestem :) Wczoraj poszlam do sklepu dla ciezarnych i nawet rozmiar 34 byl za duzy, tak sie juz martwie tym brakiem brzucha.....az spac nie moge no i wlasnie zadzwonilam do pani Anety i ide w sobote na wizyte :) mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i sie troche uspokoje. Gosia gratulacje!!!!!! Jejku ale to musi byc super uczucie jak sie ma juz Juniorka przy sobie, Zabcia u ciebie to juz tylko dotknac a i u mnie pewnie szybciutko zleci :) Kathy trzymam kciuki zeby i u ciebie zaczelo sie dziewieciomiesieczne oczekiwanie. Kathy ja mieszkam w Swords. Zielonawysepko ja angielskiego ucze sie odkad skonczylam 6 lat wiec juz 19 lat :) u mnie obylo sie bez wiekszych problemow i wiadomo ze to duze udogodnienie jest ale zobaczysz ze szybko sie nauczysz jesli tylko bedziesz chciala ja mimo ze tyle sie uczylam najwiecej skorzystalam wlasnie przez te miesiace tutaj, zreszta ten angielski tez jest troche inny niz amerykanski czy brytyjski. Zreszta tu jest teraz tyle Polakow ze czesto nie trzeba sie nawet z angielskim wysilac. Np. poszlam wczoraj do banku i produkuje sie przy tym okienku, tlumacze co i jak a pan do mnie \"nie bedzie z tym problemu\" przez chwile mnie zamurowalo bo nie moglam zrozumiec po jakiemu on do mnie mowi :) a to Polak :) A na pocieszenie dodam ze tych z polnocenj irlandii niektorych to w zab nie rozumiem a akurat do mnie do hotelu sporo ich przyjezdza wiec oni sobie a ja sobie i tez jest milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek troche powyzywalam,ale sie opalcalo he :D ,bo sie odezwalyscie kobitki :P buzka :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia ty sie nie masz obrazac tylko pisac ile wlezie :) bo ty przeciez moje najlepsze zrodlo informacji jestes ;) no a juz jak urodzisz to calkiem mam tylko nadzieje ze bedziesz miala potem chwile zeby mi zdac relacje jak bylo :) A powiedz mi jak to jest z tym czekaniem na wizyte w rotundzie bo mi w liscie napisali ze mam wizyte o 8 i ze to wszystko zamknie w 2 godzinach no ale ze usg mi dopiero wyznacza na inny termin to mam nadzieje ze jeszcze krocej to potrwa. Ale z tego co mi sie o uszy obilo to sie tam strasznie dlugo czeka no a ja mam na 3 do pracy i sie zastanawiam czy zdaze. Jak to bylo u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hhehe Kitek nie obrazam sie tak dla jaj napisalam :)hhehe :D Trzeba jakos dziewczyny zmobilizowac do pisania ;) Sluchaj ja nie miala Uzg pzry pierwszej wizycie a czekalam okolo 2godzin to fakt,bo lekarz zaczyna przyjmowac jak te wszytskie kobietki wroca z Uzg no moze nie wszytskie pzresadzilam ale wizyta zaczyna sie jak juz powioli zaczynaja sie schodzic :) A ty Moja kochana w tym czasie bedziesz rozmawiac z polozna bo cie skieruja do niej i ona zada ci kilak pytan odnosnie chorob i przebiegu ciazy :) Zmierzy cisnienie zrobi,badanie,krwi zwarzy :) ,wiec jak masz jakies pytania to pytaj ile wlezie :)Mnie sie trafila super bebeczka ;)za to lekarz jakis przyrabany :P Zreszta na kazdej wizycie masz innego lekarza :O Ja ide 21 czyli z a tydzien a tak mnie sie nie chce 😠 Najchetniej bym siedziala w domu ;) Aha a jak masz problemy jakies zwiazane z socjalem to powiedz odrazu poloznej ona ci pokaze gdzie mozesz isc umuwic sie na wizyte :)I tam bedziesz mogla z pracownikiem socjalnym pogadac :)Wez sobie odrazu formularze sa w takich ksiazeczkach :) jak wejdziesz do tej klitki to zobaczysz sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam,ze dlatego nie mialam Uzg przy pierwszej wizycie,bo wczesniej mialam :) bo jakas glupia :P babeczka tak mi ustalila ze mialam wpierw Uzg a potem wizyte a powinno byc odwrotnie :) he ,ale w sumie juz potem sama sie pogubilam jak powinno byc ;),ale ty sie nie daj mow ze chcesz UZG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no bede miec na pewno teraz nie mam tylko dlatego ze tak pozno zadzwonilam i one mnie wcale nie chcialy zapisac a po telefonie mojej szefowej od razu mi wyslali list ale zaznaczyli ze nie bylo wolnego usg i wyznacza mi jego termin na tej wizycie zreszta w sobote pojde do pani Anety. Juz sie nie moge doczekac :) I zabcia jak zwykle dzieki za przydatne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌼 Gosia ogromne gratulacje 👄❤️🌼 Kathy🌼co u Ciebie?Jak sie czujesz?Życze aby Ci sie udalo zebys byla w ciąży❤️❤️❤️ Dziewczynki przepraszam ze do Was tak rzadko zaglądam ale nie mam czasu:(Od poniedziałku opiekuje sie 15-miesieczna dziewczynką razem z moja wspollokatorka ona ma synka 4 -letniego a mama tej dziewczynki chciała zeby bylo dziecko ja niestety nie mam dziecka i bardzo mnie to boli ze ludzie pisza w ogloszeniach ze chca mame ktora ma dziecko.Umiem zajac sie dziecmi bo pracowalam w Polsce z dziecmi,ale nie bede Wam smucic.Opiekuje sie nia caly dzien11-12 godzin wiec wybaczcie ale jestem zmeczona.Mala tak sie do mnie przyzwyczaila ze ostatnio do mamy nie chciala isc az mnie zamurowalo a matce tej dziewczynki zrobilo sie bardzo przykro ja sie nie dziwie ale spedzam z nia caly dzien.Najgorsze jest to ze matka tej dziewczynki jest nie odpowiedzialna nie dzwoni jak zostaje dluzej,umawialysmy sie ze bedziemy po mniej godzin pilnowac okazuje sie ze wiecej zobaczymy jutro jak sie rozliczy.Na ojca nie mamy co liczyc ostatnio jak przyjechal po mala bo padalo to nawet wozka nie umial zlozyc normalnie smieszne dla mnie i widac ze do bycia tat sie nie nadaje.Obiecuje Wam ze bede zagladac czesciej szybciej mnie zlapiecie na gg.Pozdrawiam Was 👄🌼 Jak znajde chwile to odezwe sie pozniej,musze troche ze Skarbenkiem posiedziec bo przez najblizszy okres zaniedbuje go niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola to faktycznie masz sporo roboty :O Praca z dziecmi wymaga cierpliwosci i dobrze ze ja masz !!! Nie bedac jeszcze mamuska :),ale napewno uda Ci sie :) Czego Ci zycze !!! :) 🌼 Masz racje czasem Ci ktorzy nie maja dzieci potrafia lepiej sie zaopiekowac dzieckiem niz wlasny rodzic przyklad Twoj pracodawczyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabciu cierliwosci to ja mam:):):) Bardzo lubie opiekowac sie dziecmi w Polse tez pracowalam z dziecmi w roznym wieku takze doswiadczenie mam ale wolałabym opiekowac sie swoim Szkrabem na ktorego czekam i mam nadzieje ze nie dlugo sie uda:):):)tak bardzo bym chciala👄 A co u Ciebie jak sie czujesz??? 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
bebolek20: ciesz sie tymi chwilami bo mi juz brzuszek opada i zaczynam za nim tesknic, juz zapomnialam jak to jest jak jest miekki i czuje sie jak pulpet :P czasami automatycznie przykladam reke zeby poczuc jak kopie : filipek tez mi wbijal pietke pod zebra a potem jak juz przestal to sie martwilam i zastanawialam czy wszystko w porzadku, podobno przed porodem dzieci sie uspokajaja... jak juz filipek na prawde wbijal pietke pod zebra to puszczalam mu ,,nasza" kolysanke nie wiedzialam ze malenstwa maja tyle zycia w sobie, filipek od czasu do czasu sie usmiecha, najcudowniejsze to jak siedzi oparty o mnie i patrzy we mnie jak w zegarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakos leci :) Moge nawet dodac,ze za szybko leci :O Chociaz sama mam mieszane uczucia bo raz bym chciala zeby byl koniec a z drugiej strony dobrze mi sie leniuchuje :P Osttanio strasznie puchne :( no ale jakos jeszcze wytrzymam :) tez zaraz uciekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
filipek jest juz dokladnie tydzien z nami :P kolejna noc minela w miare spokojnie wstawalam tylko 3 razy o tych samych godzinach co noc wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona wysepka
Hej!! Żabcia- o rodzinnne staramy sie już 8 miesięcy co chwilę proszą o inne dokumenty ( zaświadczenie gdzie przebywam, czy pracuję , czy odbieram zasiłki w P-ce akty urodzenia małżeństwa oczywiście tłumaczenia przysięgłe, potem znów to dla nich było mało więc jeszcze prosili o europejskie odpowiedniki, pełne akta urodzenia i małżeństwa) ! Istny meksyk . Mam nadzieję że jak my dojedziemy to uda sie to szybciej pozałatwiać. Co do jezyka to też mam nadzieję ze jakoś to będzie zależy mi na tym żeby sie nauczyć więc będzie dobrze!!! :) Dziewczyny czy któraś z Was wie gdzie dokładnie mieści sie polski konsulat ?? Napisałybyście mi adres. Nie mamy jeszcze wyrobionego paszportu dla małej a mąż nie zjedzie już do tego czasu więc musi to tam na miejscu pozałatwiać. Powodzenia dla dziewczyn w ciąży i tych starających się!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona wysepka 5 Ailesbury road Ballsbrigde Dublin 4 telefon ( 01 ) 283 08 55 Obsluga interesantow PON-SR-PT 9-14 WT-CZW 13-18 Obsluga telefoniczna PON-SR-PT 14-16 WT-CZW 10-13 Konsulat lezy na trasie autobusow 5,7,45 Niech Twoj maz sie sprezy,bo tam niekiedy sie czeka i czeka na wizyte :)Zycze duzo cierpliwosci :) Jesli potrzebujecie jak najszybciej paszportu to wierz mi ze bedziecie musieli za ekspres zaplacic :O Tak soebie gnojki wymyslily :( Bedzie Twoj maz potrzebowal napewno akt urodzenia dziecka i Twoje pozwolenie zatwierdzone przez przysieglego Tylko,ze nie wiem jak wy zalatwiacie skoro ty jestes tam :O Gosia Irlandia Ja juz nie moge sie doczekac jak zobacze swoj skarb :) a wierci sie jak szalone ;)Ac ten twoj filipek pewnie slodziak :) Jak dlugo bylas w szpitalu ?Pozdrawiam :) 🖐️ A gdzie reszta 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×