Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Mozesz dostac FIS jezeli bedziesz pracowac, child benefit, dodatek na mieszkanie . Tylko, ze bedziesz musiala podac gdzie jest ojciec dziecka. Najlepiej jak powiesz, ze nie masz z nim wogole kontaktu a dziecko musisz wychowywac sama. Jak dlugo jestes w ie? To tez jest wazne do skladania roznych podan. Moja znajoma jest tu krotko ale sama wychowuje dwojke dzieci. Dostaje fis, child ben. i stara sie teraz o dofinansownie na dom ale za bardzo nie chca jej dac. Powod podaja, ze nie jest tu jeszcze dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie karmi butla a nie piersia to wszystko zaczyna sie wczesniej, jak mial 4 miesiace to kupilam mu ricepuding na bazie jego mleka, bezsmakowy od 4 miesiaca, zeby sie do innej konsystencji przyzwyczail i dawalam mu starte jabluszko, przed 5 miesiacem zaczelam kaszki smakowe bobovity bananowa, bo malinowa jest ochydna, no i od 5 miesiaca zaczelam robic zupke tzw czyli marchewka i ziemniaki, zadnej soli, przypraw, kupcie sobie w argosie blender do przecierania warzyw, kosztuje 8 eur i jest bardzo fajny. tu jest wszystko bardzo fajnie opisane: http://www.karmieniedzieci.pl/karmienie_dziecka/niemowleta/sztuczne/dieta_tabelka.html tak wiec ja na tym bazuje ; zupki robcie malo, najlepiej 1 lub 2 srednie ziemniaki i zeby bylo mniej wiecej tyle samo marchewki to najlepiej im smakuje, bo marchewka jest slodka, ja kupuje warzywa w lidlu bo fifi takich z dunnesstora albo spara to niezbyt lubil, no i jak gotuje to na 2 dni chowam w malych porcjach w lodowce, za ponad tydzien zaczynamy powoli miesko, ale czytalam ze pierwszy miesiac to najlepiej gotowac warzywa i miesko osobno, dopiero potem po ugotowaniu laczyc i zmiksowac. teraz filipek je 1 dziennie jakis posilek albo zupke albo kaszke, kupilam mu tez ciasteczka od 4 miesiaca, dalam mu dopiero pol ciastka wczoraj i pol dzisiaj ale po dzisiejszej kupce sobie podaruje, lepiej dac jabluszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meggi dziekuje a musze jeszcze dodac ze ta dziewczyna jest tu rok i 10 miesiecy i teraz jest na socjalu i maluszka tu urodzila ale rozstala sie z chlopakiem pracowal rok legalnie dziek za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulek-dzieki za info o jedzonku ,jakjuz tak wypytuje( i bede nadal...)tozapytam jeszcze omleko jakie polecasz gdzie kupujesz i jak sie nazywa Molly ma 9 tygodni wiecjakie dla niej ( bebiko drogie i jesli bede musiała przejsc całkiemna butle towolalabym tutejesze i czy je sie podgrzewa ?bowidziałam ze wszpitalu dawalizimne !??? Molek ma delikatny brzuszek i problemy z odbijaniem :( biedulka bardzo sie meczy ,nie wiem zapytam dziślekarza czy to moze miec zwiazek ze zle odciagnieta flrgma po porodzie ,bo caly czas mi charcze,tak jakby chrapała ,az mi sie za nia chce ochrzaknąc... Fajnie ze Fifi to taki zdrowy i silny chłopiec dla rodzica to nie ma nic piekniejszego:) kurcze ja ciagle drze o tą moją złosniczke,straszny z niej nerwus!!! - to niestety po mamusi.... Ale ciesze sie ,ze ładnie śpi (narazie....) nawet nie przeszkadza jej wyłączone swiatło ale pali sie malusia lampka dla mojej wygody po tak co 3 godz.ja karmie.I tatus juz znami spi...:) Wczesniej zanim sie wszystko unormowalo spał w innym pokoju ze mógł wyspać sie do pracy,ale teraz powiedziałam chola chola ,dobry człowieku -gdzie Twoje maniery :do wyra!:) A po tem by gadał ,ze : \" zone ma sie przy wypłacie ,reszte zyje w celibacie ...\" :):):):) takze spi juz z nami :) Dobra a teraz WAZNE PYTANIE DO WSZYSTKICH PO SZCZEPIENIU BCG !!! Molek ma bardzo brzydki odczyn ,zaognine i bardzo duze te odczyny ,jeden z nich podszedł ropką ! przyłozyłam jej lisc kapusty zeby to schłodziło ,bo lód to chyba zbyt radykalne....? dzis jedziemy do lekarza ale poki co jak jej pomoc ,zeby ta kapusta twu,twu jej nie zaszkodziła.... Bede wdzieczna za wasze spostrzezenia :)czekam buzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja uzywam sma gold jest od 0 do 12 miesiecy, kosztuje 10 eur za duza puszke i jest na prawde super, do tego daje mu herbatke z bobovity z kopru wloskiego ale robie o wiele slabsza, na 250ml daje 2 plaskie lyzeczki :P filipek ma idealna wage i zadnych kolek, ale uzywam tez wody z zywca zdroju, najlepiej niech wam zamaiaja, gotuje ja w jego garnku. filpkowi po szczepieniu dawalam kawal zamrozonego miesa owiniety w sccierke zeby schlodzic nozke no ale zadnej ropy nie mial wiec pojedzcie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, pomylam okna i oczywiscie leje jak cholera ;) popralam i poprasowalam firany i zaslony, zaraz biore sie za szafki w kuchni, lodowke i okap, od srody ide do pracy wiec nie bedzie czasu na takie pierdoly, w czwartek lub srode po pracy bede juz okna dekorowac, mam juz wszystko kupione ;) widzialam takie sliczne buty na kominek z napisem moja pierwsza gwiazdka, ale dla dziewczynek sa cale rozowe a dla chlopakow niebieskie z rozowym, nie wiem co za idiota to wymyslil!!!! stwierdzilam ze nie bede fifiego krzywdzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te co urodzily i pozniej te co urodza zarejestrujcie sie na stronie www.pampers.ie i bedziecie dostawac od czasu do czasu bony na pampersy, 8 eur :) ksiazki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) zalozylam wczoraj filipkowie bloga :) troche bylo ciezko nadrobic prawie pol roku ale teraz bedzie juz latwiej :) filipek wlasnie szusuje w chodziku, nauczyl sie chodzic prosto ale tylko czasem, smiesznie to wyglada, bo czasem chyta za stoliczek tak jakby chcial go podniesc i sam isc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu fajowy ten blogasek!!!!!!!!!bardzo fajne komentarze wstawiasz pod zdjecia. naprawde supcio, tylko nie myslałas o innym kolorze tła, nie zebym sie wtracala albo cos, tylko ze kolor czarny jest troszke smutny, a Fifi na kazdym zdjeciu taki usmiechniety i słodziutki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!naprawde super pomysł, moj mezus tez ostatnio zaproponowal zebysmy blog zalozyli, bedzi dla rodzinki w polscy, ale ze mnie marna polonistka i chyba niemialabym pomyslow na komentarze pod foteczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, tyle pisalyscie o super pani ginekolog z parnel 137 ze w ubieglym tygodniu zarejestrowalam sie na wizyte pani zapewnila mnie ze w niedziele klinika jest otwarta (rozmawialam z sama pania dr) i uprzejmie mnie zapisala, wiec ja dnia wczorajszego w 6 miesiacu ciazy z trimu tluklam sie autobusem do Dublina i pocalowalam klamke poniewarz klinika byla zamknieta!!!! z pod drzwi zadzwonilam do pani dr a ona uswiadomila mi ze klinika miala byc otwarta ale jednak nie jest i nie miala mnie jak powiadomic(dlaczego nie wziela numeru tel. skoro nie byla pewna a ja przy rejestracji zaznaczylam ze mam daleko????) RZeczywiscie bardzo mila obsluga!!!!!a ja stracilam caly dzien, wymarzlam i zmoklam, a same wiecie jak milo sie podrozuje z brzuchem. Teraz wiem za co place w Medicusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dzis zrobilam zupke kalafior ziemniaki i marchewka, zobaczymy czy filipkowi bedzie spakowac. w chodziku wychodzi mu juz chodzenie do przodu :) i nie dotyka za bardzo rzeczy jak sie mowi nie wolno :) ale dumna jestem z niego. no a co u was? ja jeszcze tylko jutro w domku i do pracy :( wiec dzis biore sie za okap w kuchni zeby go doszorowac i nasze szafy musze troche ogarnac. reszte juz mam posprzatana wiec porzadkow przedswiatecznych bede miala malo :) bede tez moze jutro albo w srode dekorowac okna :) ozdoby juz mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA Kurcze nie mamczasu ostatnio.....u Molkawszystko ok,bylismy na kolejnymszczepieniu i narazie odpukacwszystko dobrze .Nasz pierdziszek przesypia całe dnie....:)jarobie pasztet na świeta ,potem bigos pomroze sobie wszystko ,to bede miala mnie roboty potem. Gosia super zdjecia Fifiego -mam nadzieje ze i ja sie kiedys zmobilizuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane wybaczcie z sie nieodzywam ale jakoś niemam weny.. Maluszek coraz mnieśpi w dzięń wiec mam co robic:) Jest grzeczniutki ale czasem potrafi sie domagac już swojego:P miałam mały kryzys pokarmowy bo zaczoł mi sie kończyc pokarm w piersiach... mały wypróżniał 2 i nadal był głodny.. wiec dawałm mu herbatke koperkowa bo niemam w domku sztucznego mleka. Ale zaczyna być lepiej pije po przynajmniej 8 bawarek dziennie i kaoś dajemy rade i Fabi niegłoduje. Kobietki kiedy zaczełyście używać wiekszych pampersów??? mój Fabi ma 3 tygodnie dzis i nadal lecimy na newbornach.. zy tylko moje maleństwo jest takie małe??? A ja sama czyje sie fatalnie... mam straszne problemy z wypróżnianiem sie... niepomaga owsianka , siemie lniane ani suszone śliwki jabłka gotowane.. poprostu nic!!!! mam wszytkie objawy schorzenia zwanego przewlekłymi stanami bolowe odbytnicy:(:(:( najgorzej jak mnie złapią w czasie jak karmie małego.. musze go wtedy odstawiać oid piersi bo łży ak grochy mi leca:( dziś załatwiłam sobie od znajomej maść znieczylajaco na hemoroidy ale niewiem czy to cokolwiek pomoże bo to nie są hemoroidy:( niewiem co już robić:( Gosia blog superancki:) A zdjęcia Fifiego w stroju mikołaja genialne:P:P:P Aaagcia kochana piałyśmy o niej w sensie ze super specjalistka w swojej dziedzinie. czyli ze jest super ginekologiem. mozliwe ze cos im pilnego wypadło i niemogli otworzyć kliniki... no cóż faktycznie mogli wziąść od ciebei numer telefonu skoro wiezieli ze jedziesz z daleka... Ja tam na nią nienazekam bo za kazdym razem jak byłm w szpitalu mimo zę miała pacjentki potrafiła ze mna porozmawiac jak miałam jakies obawy... i uspokoić . Mieszkasz w TRIM??? bo to całkiem niedaleko odemnie:) napisz coś od czasu do czasu. A jak tam Twoja dzidzia??? oj uciekam bo mały zaraz bedzie wołał jesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) jutro na kolejna wizyte ciekawe co mi powiedza czy juz sie bede musiala umowic na cesarke bo czuje ze dzidzia jest caly czas główka do gory:( ale coz .... Bebolku ja mam takie specjalne tabletki na zespół jelita drazliwego mialam kiedys problemy z jelitami i jak byla w polsce to mi lekarka przepisala bo napewno dolegliwosci powroca po porodzie, mozna je stosowac jak sie karmi maluszka a jego nazwa to \"duspatalin retard\" Gosia swietny pomysl z tym blogiem Filipka :)jejku jak ogladm wszystkie zdjecia to zastanawiam sie kiedy ta moja dzidzia sie pojawi juz nie moge sie doczekac juz jest polowa 38 tyg. wiec ciaza donoszona moge rodzic :) Aga jak tam Pawełek kiedy wracacie do domku w komplecie :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no i juz wszystko jasne dzidzia sie nie obroci bo jest za duza i jedziemy na cesarke 14 grudnia:( bywa i tak pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Ja tylko na moment zajrzałam:) Karola nieprzejmuj sie widocznie tak miało być. Powiem ci ze to nic strasznego bedzie dobrze!!!!! napewno dacie rade!!! kochana i tylko jedna najważnieszja rada: zacznij sie jak najszyvbciej ruszac mimo bolu!!!! dzieki temu naprawde bedzie lepiej. A i tak jak przypuszczałam doszły mi kolejne problemy... zaczoł mi sie robić krwiak pod blizna.. wczoraj go wyczulam ... tworzy sei juiż ranka przez którą wycieka ropa:(:(:( jutro wizyta u lekarza. Strasznie sie boje:( Pamietam jak ostatnio przez pół roku mi sie babrało.. ciekawe co bedzie teraz:( uciekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEBOLEK skad jestes ??? dlugo nie pisalam nic bo nie mialam neta!! z moim maluszkiem chyba wszystko dobrze, buszuje w brzuszku chcielismy sie upewnic no ale nie bylo nam dane a to juz poczatek 6miesiaca i czeka nas kolejna podroz do dublina niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki kochaniutkie!!!!!!!!!!!!!!!! Długo się nie oddzywałam ale niemiałam kiedy i wogóle dupa. Już w piątek wróciliśmy do domku w komplecie, tylko że w poniedziałek musieliśmy jechac do szpitala na kontrole bilirubinki i zważyć się. Pawełek od piątku do poniedziałku przytył 100g wszystkie panie na oddziale były zachwycone że zdążył się tak zmienić. A co do bilirubinki to nie opała, ale to nie jest powód do powrotu do szpitala, naszczęście. Zdaża się to przy karmieniu piersią. A co do karmienia piersią to ja ostatnio wymiękam. Mam zajebiście dużo pokarmu i nie nadążam ściągać a mały tyle nie wysysa. Posłuchałam rady siory i nieściągałam za dużo pokarmu bo powiedziała że sam się wyreguluje do potrzeb małego. Ale dupa nic narazie się nie wyregulowało, leci ze mnie to melko ja z krowy jakiejś. A od wczoraj mam zajebisty zastój pokarmowy. mam grudki w piersiach. A piersi są czerwone i nawet jak lekko dotchnę się to jest ból niesamowity. A jeszcze do kompletu mam gorączkę. Masakra. Ogólnie źle się czuję i mam nadzieję że mój misiek nie zostanie dłużej w pracy, bo wykituję. A małemu jeszcze coś się stało z oczkiem, od wczoraj wieczór mu ropieje, przemywam solą fizjologiczną i modlę się żeby mu przeszło. Wczoraj kąpaliśmy małego i obawiam się że mogła mu wsaść do woda z płynem. Chociaż strasznie uważaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGUŚ84 - miałam podobnie po porodzie do 3tyg.ciekło ze mnie mleko miałam nadmiar ! robiłam tak : Sciągałam troche przed karmieniem ,nawet sporo a reszte dawałam Molly zeby mi wszystko do końca wyjadła i wtedy pomagało.Ale do dziś mam problemy i sie co i rusz zapychają ,wiec na przemiennie pod prysznic ciepłą wodą zlewam i masuje az łzy lecą ,ROZMASUJ JE !! bedzie boleć zkłówać nawet ( ja az siniaka mialam) 20 min pod prysznicem....ale wkoncu cos sie poluzuje.....i zacznie leciec to wtedy juz sciagalam tylko zeby sciagną ,tak tam pod prysznic leciało byleby opróznić! Bo wczesniej to w pojemniczkach mroziłam ( taki pokarm oklejałam plasterkiem z data ,moze stać zamroz.do miesiaca i napewno sie pózniej przyda) .Po prysznicu rozbijałam tłuczkiem liscie kapusty az pusciły sok i wtedy całe piersi okładałam nimi .One chłodzą zciagają opuchlizne ,tez poluzują i powinien leciec pokarm .To nie sa zabobony tylko tak samo jak herbatka z malin ,działa napotnie ,a z lipy p.goraczkowo i jest na przeziebienie tak lisc kapusty jest niezawodny na stan zapalny piersi !:) Ja ostatnoi ,co karmienie no wymieniałam liscie na nowe i rano byłam nowcia ! To wszystko wymaga czasu i poswiecenia ,wiem ale nie poddaje sie i Tobie zycze tego samego ! Bo warto sie troche poswiecic i zobaczysz ze i Ty i Twoje dzieciatko bedziecie zadowoleni !:) Powiem Ci jeszcze ze jak bolą to przykładaj dzieciatko tak czesto jak mozesz jak czyjesz ze bola i sa ciezkie .TWOJE DZIECKO TO NAJLEPSZY LAKTATOR!!!:) GOSIA - HELP! ty znasz dobrze angielski mozesz mi napisac jak powiedziec ze chciałam podciac włosy ,pocieniowac je ,podciac grzywke i tez pocieniowac i zrobic jasne pasemka . Ja nie mam pojecia jak to powiedziec po angielsku !:)????? Bede wdzieczna . Całusy od nas dla Was papaski !:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorianka
hej aga 84 - jestem tu pierwszy raz a już się mądruję:) ale jestem w ciąży z drugim dzidziusiem i przechodziłam to samo po urodzeniu pierwszego. z tojego opisu wynika ze masz jak nic zapalenie piersi i jedyne co Cię teraz ratuje to wizyta u lekarza ginekologa!! - nie ogólnego który da Ci antybiotyk przy którym możesz spokojnie karmić. Niestety ja po porodzie niałam to samo ból okropny, wysoka gorączka i zaczerwienienie. Oprócz antybiotyku miałam za każdym razem najpierw podawać chorą pierś dziecku żeby jak najwięcej sciągło i po zjedzenia do końca ściągać ściągaczką. Trwało to około tygodnia rób ciepłe okłady i masuj grudki - powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorianka
a tak przy okazji jestem w 14 tygodniu ciązy jutro wybieram się na wizytę do GP który pewnie wyznaczy mi wizytę w szpitalu. Mam pytanko czy któraś z Was rodziła w ROtundzie jak tam jest?? dzieki z góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ WIKTORIA!:) wITAM NA FORUM I GRATULUJĘ KOLEJNEJ POCIESZKI :)! Co do Rotundy ,to wtdaje mi sie ,ze chyba któraś z nas tam rodziła ,ja byłamw Rotundzie do chyba 6go mieś.Potem sie przeprowadziliśmy .Powiem tyle ,ubroić sie musi w cierpliwosc idac na wizyte kolejki,kolejki,kolejki.......pomiar ciśnienia np. na korytarzu czekajac w kolejce do lekarza ....no tak to juz tam jest bo duzo ciezarowek:) Taśmówka.Co do porodu to napewno ,któraś niewiasta Ci odpisze.Pzdrawiam ,buzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorianka - sorki napisałam wiktoria( śpieszno mi bomała płacze ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wszystkie porady. byl; u mnie lekarz i mam zapalenie obydwu piersi, dostalam antybiotyl, ale goraczke jeszcze mam a najgorsze jest to ze tylko aspiryna na mnie dziala i dlatego nie karmie malego. ale w zamrazalniku mam zapas mleka swojego. ja bym nie miala nawet sily maluszka przystawic do piersi bo moja temp waha sie mied\\zy 40 pare a 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja juz 2 dni bylam w pracy, na szczescie do 3 wiec nie jest zle, ale fifi sie cieszyl jak wrocilam do domku ;) fifi wczoraj mial szczepionke, nie spal od 12 a szczepionka byla przed 5 wiec strasznie sie poryczal, bo byl zmeczony, ale wyszlismy z gabinetu i bylo juz ok :) wazy juz 8,3 kg ;) myslalam ze bedzie wiecej ;) dzis mam na 5,wiec troche sprzatam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×