Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość themonic
Aaagcia.......Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Juz po wszystkim i mozesz malenstwo przytulic:))))ale Ci zazdroszcze:))a w ktorym tyg urodzilas??? Motylek.....dalej sie tocze....tocze i tocze:(bylam dzis u GP sprawdzic czy wszystko ok bo od wczoraj moj Aniolek prawie wogole nie kopie:(zaczelam sie martwic...w ciagu dnia cicho...ledwo kopie...w nocy bardziej sie rusza..a dzisiaj to cichutko:( no i lekarz powiedzial ze tak juz bedzie do konca bo dzidzi nie ma juz miejsca!!!!!!i ze mam sie nie martwic!!ale ja tam wolalam sprawdzic:))to juz 39 tydzien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podobo bedzie po terminie bo jeszcze nie jest tak nisko jak powinien byc:((OJ nie spieszy sie mu na ten swiat:((((( CALUSKIIIIIIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Aha moja Mama przyjezdza do mnie w ten czwartek wiec nie bede sama:)))Przynajmniej bedzie mi razniej:))Bo moj maz albo w pracy albo na uczelni:(((a jak wraca to ciagle pyta czy jedziemy do szpitala:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaagcia gratuluje coreczki :) Moze powiem Ci tak o Akcie urodzenia.... Ja rodzilam w Co. Kerry ale mysle ze tam jest podobnie. No wiec najpierw musisz isc zapisac z dzieckiem (z chlopakiem). Ja dostalam odpowiednie papiery w szpitalu ale w tym biurze (nie pamietam nazwy) sa i napewno Ci dadza (mi w szpitalu dali 2 razy :P ). I jedziesz z chlopakiem zapisac Emilke i oni na miejscu wypisuja Akt. Ja dostalam 2 kopie... Nie pamietam jakie papiery musisz wziasc ze soba ale jak nie dali Ci tej kartki to poszukam jej i Ci napisze. Jeszcze raz gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha dodam ze ja dziecko zapisywalam jak miala 2 miesiace. Przy wypisie ze szpitala nie dostalam zadnego papierka ze to dziecko jest moje i dziwne to ale przez te 2 miesiace dziecko moglo byc gdzie i z kim chcialo. Przy zapisie dziecka potrzebne byly nasze dokumenty i tyle... Czy to nie dziwne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaagcia kochana serdeczne gratulacje:) czekmy na otki małej Emilki. Ja żadnych papierów niedostałam ze szpitala ani w szpitalu. Poprostu zapytałam polożnej gdzie zarejestrować dziecko. do każdego hrabstwa jest podporzadkowane biuro rejestracji urodzen zgonów i małeżeństwa. i tam musicie pojechac. macie na to 3 miesiące. musicie miec swoje pps-y i ty i partner , paszporty , ( i o ikle ktoś jest małżeństwem to przetłumaczony akt małżeński) i oni mają to w komputerze.. ze tego i tego dnia o tej i o tej godzinie w tym szpitalu urosziła się Emilaka. za każdy egzemplarz aktu urodzneia płacisz 8 euro. im szybciej zarejestrujesz córcie tym szzybciej dostaniesz papiery na bebnefita i ten dodatek co 3 miesiące. dokumenty przyślą ci sami do domu ( te z bnefita ) wypełniasz i odsyłasz. ja wysłąąłm na poczatku stycznia a dopiero w tym miesoiącu dostałam zwrot. ale ja jeszce musiałam wypełniać dpdatkowe papiery formularz HRC1 niewem po co . dlatego tak długo to trwało. wczeniej gdzieś podawałam linka z adresami tych biur w całwej irlandi. poszukaj i tam napewnio bedzie. pozdrawiamy poapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i pozwole sobie zmienić dane siobhane w tabelce:) Była ostatnio u mnie wygląda kwitnąco , brzuszek ma śliczny:) w a nim rośnie mały Antoś:) GORĄCE GRATULACJE AAAGACIA !!!! DUŻO ZDRÓWKA DLA CIEBIE I EMILKI miło słyszeć że miałaś dobrą opiekę - to najważniejsze Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............41tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........39 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....38 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....32tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............14 tydz.......20 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ... oki tera już napewno papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia Oczekujace: Agula ............41tydz ........2 Kwietnia .........????...... themonic........39 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....38 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Wiktorianka....32tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............14 tydz.......20 wrzesień.......?????? Agnieszka........13tydz.......22wrzesień........??????.. . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKUJE BARDZO DZIEWCZYNY :) dzieki za informacje bo naprawde nie mialam pojecia jak sie zabrac do zalatwiania tego wszystkiego, a teraz przynajmniej wiem cokolwiek THEMONIC- ja zaczelam miec skurcze i zaczely mi odchodzic wody dokladnie 1 kwietnia od rana, a Emi urodzila sie na drugi dzien rano o 6.30 i brzuch wcale mi nie opadl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane .. jestem wykończona.. maly tak strasznie przeżywa te ząbki ze szok!!!! znacie może jakiś dostępny tu w aptekach zel na zabkowanie?? a na dodatke opadła mnie grypa żołądkowa!!!! niemam już sił:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) bebolek20 ja uzywam GUMEZE na zabki Lusi :) Dlaczego nikt tu nie zaglada?? Wszystkie zapracopwane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, byliśmy u pani ginekolog w EMC, hmmm i nie wiem co wam napisać. Jak wyszłam z gabinetu to się poryczałam. Ogólnie z plusów mogę napisać że przychodnia ładna, a gabinet ginekologiczny bardzo dobrze wyposażony. A minusów, no cóż, powiem dwa główne: brak umiejętności obsługi tych urządzeń przez panią doktor (np półgodzinne szukanie nóżki) i bardzo złe podejście do pacjenta Niestety osobiście nie mogę polecić, ale nie skreślam przychodni. No to toczymy się dalej... themonic nie przejmuj się tym zwolnieniem ruchów, moja Mała to potrafi 3/4 dnia spać jak wróci tylko tatuś to nadrabia - cóż taki urok Naszych Maleństw. Ale teraz masz pewnie już ze sobą mamę więc będzie ci lżej. pozdrawiam wszystkie kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co sie z wami dzieje?? Bebolek20 , themonic , wiktorianka , motylek_22 , tzoana , ani79 , aga84 , Aine777 , gosiairlandia piszcie cos!!aaagcia niedawno urodzila to jest usprawiedliwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19joasia85 faktycznie jakas puska nastała na forum, ale juz sie tłumacze z mojej nieobecnosci:) otóz moj 2,5 letni synek wymaga duuuuuzo uwagi - pewnie jak większosci dzieci- obiadek, sprzatanie , spacerek..... i tak w kółko czytam co dzien ale jakos chroniczny brak czasu zeby cos skrobnąć. Inaczej jest w weekend kiedy moj mężuś kochany moze mnie wyręczyc za bieganiną za naszym Gerardem i moge chwilke odsapnąć:) No więc właśnie szykuję sie do Dublina- jestem umówiona na wizyte z polska gin :) mam nadzieje ze USG wykaże ze dzidzius sobie lezy pionowo bo kopie mnie tak jakby był w poprzek.... Do porodu jeszcze troche czasu a ja juz zaczynam miec troche stracha:) ale cicho sza.... przeciez musi byc ok:) pozdrawiam wszystkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zasadniczo nie mam sił pisać, dostałam wysypki i okropnie mnie swędzi,być może to uczulenie albo co gorsza moja wątroba nie wytrzymuje. Na razie próbuje traktować to jak uczulenie, a jak do poniedziałku nie będzie poprawy to idę zrobić próbę wątrobową, ale szczerze to czekam, może do poniedziałku urodze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ Motylek współczuje tej wysypki, słyszałam o niej i z tego co wiem to nie ma na nia lekarstwa, chyba ze to ma jakąś inna przyczyna niż ciąża, w ciąży zazwyczaj występuje na brzuchu plecach i rękach, spóbuj natłuszczaj jakims kremem delikatnym, może Oilatum baby - jest naprawde dobry. Trzymam kciuki żeby Cię puściło :) usiska do góry niedługo bedzie wszystko za Tobą:) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wysypka pojawiła się na zgięciach, pod pachami itd, tam gdzie skóra dotyka skóry, a najlepiej pomaga sudokrem, pożyczyłam od mojej Kruszynki :P Pewnie wszystko minie jak urodzę, cóż... takie uroki ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ochane.. wybaczcie mi moją nieobecność ale ta grypa zołądkowa nadam=l mnie trzyma:( mały nieznośny przez te ząbki.. i jakoś niema czasu. Fabi dziś skończył 5 miesięcy:) motylek trzymam kciuki za ciebie:) daj znać jak bedzie po wszystkim:) pozdrawiam reszte:) Aaaagcia i jak wasze maleństwo???????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. wiktorianka i jak dzidzia???? themonic a ty co już urodziłaś??? znacie płęć maluszk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny:) własnie wróciłam od lekarza, a więc z dzidzią wszystko super, az tak super że chyba nie dotrwam do terminu!!. Gin powiedziała, że szyjki to prawie nie ma, tzn. jest bardzo krótka!!. A najlepszy numer jest taki, że tym razem pani doktor zobaczyła dziewczynkę...., więc niespodzianka przy porodzie moze byc, z czego bysmy sie cieszyli:) juz niebawem sie okaze. Poza tym pytałam ja o to znieczulenie w plecy - bo troche sie boje to jednak kręgosłup, a nie ma ludzi nieomylnych - ale uspokoiła mnie że naprawde rzaaaadko zdarzały się jakies przykre przypadki, a podane znieczulenie w odpowiednim momencie moze nawet przyspieszyc akcje porodowa:) ale zawsze jest jakies ale mogą wystapic później duze bóle głowy choc nie zawsze. Dziewczyny, jakie jest Wasze zdanie na temat tego znieczulenia poleciłybyście czy raczej nie? Dzieki i pozdrawiam wszystkie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Czesc Dziewczyny Kochane:)) Przepraszam ze nie odpisuje, ale jestem strasznie zmeczona:( juz koncowka.....plecy bola....ale mam juz Mamusie wiec jest mi wesolo:)termin mam wg gina 15.04 a wg scanu 19.04 wiec juz tuz..tuz..ale dzidzi jut tak nie kopie ale wszyscy mowia ze to norma i mam nadzieje:)porostu dzidzi nie ma miejsca:) a co do plci: powiedziano mi dwa razy ze to chlopczyk ale jak bedzie dziewczynka to tez sie bedziemy cieszyc, bo jak narazie to mamy imie tylko dla dziewczynki:))))) Motylek a Ty jak tam??????nie wiem jak Ciebie ale mnie starsznie biodra bola i kuleje...mam nadzieje ze to juz niedlugo.....nawet jutro!!!!!!!!!!!!!!!! CAluski Mamusie:))))i Te w drodze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje stawy też ledwo żyją, jak wstaje z łóżka to strzelają jakby koncert grały :P No i dobija mnie ta wysypka i swędzenie, najgorsze że to chyba przez cholerną oliwkę Jonhsona grrrr, ale w poniedziałek idę zrobić jakby co badania, żeby wykluczyć problemy z wątrobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
Hej dziewczyny. Ja sie juz kilka tyg. temu przywitalam i wpisalam na liste oczekujacych mam:) Nie zagladam tu czesto, bo czasu malo, chodze 2 razy w tyg. na kurs a za 2 tyg. bierzemy slub, a ja wciaz jeszcze paru rzeczy nie mam:/ W nastepny wtorek mam pierwsza wizyte w Rotundzie ( 17tydz.) i mam cicha nadzieje, ze poznam juz plec dziecka:) No i najwzniejsze: ze potwierdza, ze wszstko jest ok. Bylam u polskiej gin. w 12 tyg. i nie widziala nic niepokojacego. A mnie na razie mecza skurcze Lydek - nie wiem czy to cos zwiazanego z ciaza bo wczesniej tak nie mialam:/ Zapytam lekarza. Pozdrawiam wszystkie mamy M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag78 ja tez mialam w ciazy skurcze lydek. Zaczelo sie niewinnie lekki skurcz raz u jednej raz u drugiej nogi. Pozniej dostawalam surcze na obie nogi jednoczesnie i zaczynaly na stopie a konczyly w kolanie (brrr). Lekarz zapewne zaleci zazywanie zelaza i jadanie zieleninki :) motylek_22 moja cora chyba jest uczulona na ta oliwke bo jak przestalam ja smarowac wszystko zniknelo i mniej sie drapala... biedactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag78
no wlasnie. kilka dni temu mialam delikatne skurcze w jednej lydce a od wczoraj dretwieja mi obie:( Wrrr.. strasznie zla jestem. biore witaminy dla kobiet w ciazy ( pragnacare czy jakos tak) wiec nie wiem czy jeszcze lykc do tego oddzielnie zelazo. a o jaka zielenine wlasciwie chodzi? szpinak? bo jesli o warzywa to jem dosc duzo - mnostwo pomidorow, papryki no nie wiem czy to zalatwia sprawe:) Btw. na forach "dzieckowych" odradzaja uzywanie kosmetykow j&j - strasznie uczulaja. a ja mam pytanie z innej beczki. za klka tyg. jade do Pl . co ew.powinnam sobie przywiezc( dla dziecka oczywiscie) czego tu nie dostane/co jest b.drogie? jakies sugestie bardzej doswiadczonych? Z gory dzieki M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19joasia85 - właśnie coś mi się kojarzyło że moja mama się skarżyła że jak byłam mała to dostałam uczulenia od tego Johnsona, ale nie skojarzyłam że na dorosłych też tak działa - masakra, a to niby ma być delikatne i dla dzieci, kto to dopuszcza w ogóle do sprzedaży SZOK!! mag ja na szczęście nie miałam większych problemów ze skurczami łydek, trochę pojawiły się pod koniec, ale za to mąż miał. Lekarz wytłumaczył że to brak potasu i magnezu, więc jedź produkty z tymi minerałami, unikaj kawy i herbaty bo one wymywają te pierwiastki. Żelazo tu i tak każdą brać dodatkowo - Galfer, ważne aby go zażywać w połączeniu z produktami bogatymi w wit C (ułatwia wchłanianie żelaza) Zasadniczo ja z Polski polecam przywieź kosmetyki dla dzidzi na sam początek, po moich przejściach z Johnsonem, to uważam że ciężko coś tutaj znaleźć. Są kosmetyki hypoalergiczne, ale trochę drogie. No i załatw sobie wit D3 dla dziecka, tu nie podają a dobrze jest aby dziecko dostawało. A tak zasadniczo to wszystko można znaleźć. Jakbyś potrzebowała podpowiedzi to pomożemy. A i witaminki dla ciężarnych też możesz sobie kupić w Polsce, ja sama próbowałam Prenatal, Materne i Feminatal, prenatal najbardziej mi odpowiadał. Pozdrawiam, toczę się dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) z tą oliwką to niezły numer, dopiero jak napisałyście o tej wysypce to skojarzyłam skąd u mojego synka małe krostki na ciele, myślałam że to od mleka ale odstawiłam i krostki nadał były to chyba po tej upiornej oliwce Johnsona!! Trochę tu problem z inną firmą bo wszystko prawie jest Johnsona, ale czytałam w necie ze w Dublinie otworzyła się jakaś polska drogeria moze tam jakieś Bambino się uświadczy - świetna firma i niedroga - wiecie coś na temat tej drogerii?? Dziewczyny mam do sprzedania witaminki dla ciężarnych i karmiących, ktoś mi kupił je w Polsce ale niestety zawierają jod którego ja nie mogę łykać - mam chorą tarczyce:( Witaminki nazywają sie Prevital forte (cos jak Prenatal) jest 100 tabletk i kosztuja ok 10 euro. Mieszkam w Balbriggan ale Dublin tez wchodzi w grę:) Dajcie znać jesli któras jest zainteresowana: podaje swój numer telefonu bo zamieszczam tez ogłoszenie na gazeta.ie, i mogę nie zdąrzyć Waszych wspisów na forum i sprzedać je komus \"obcemu\":):) 0873221589 Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Helllllllllooooooooo Meg78 ja kolo 7 miesiaca mialam straszne skurcze w lydkach:(nic nie pomagalo do czasu az nie dostalam od mojej przyjaciolki magnez w tabletkach musujacych:)potem dokupilam sobie:)naprawde pomoglo:) Ale jestem glupia:(pamietam jak ja sama dawno temu uzylam kilka razy oliwke Johnsona....dostalam strasznego uczulenia!!!!!!!!!a teraz lada hcwila moze pojawic sie moje malenstwo i co???kupilam dla maluszka ta sama oliwke:(Boze jutro lece kupic cos innego, mam nadzieje ze mi sie uda... Dzis pojechalam z mama na zakupy.....prawie zemdlalam:(((chyba to juz niedlugo!!!!!!!!malenstwo mnie wykancza....strasznie slaba jestem...... CAluskii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Kilka dziedziaczkow moich znajomych tez jest uczulona na wogole kosmetyki j&j. wiktorianka co do znieczulenia zewnatrzoponowego slyszalam ze po nich slabna skurcze jesli jest zrobiony w nie wpore :( Ale ja jakby mi zdazyli chociarz go zaproponowac nie mowiac o zrobieniu (nim skapli sie ze juz rodze to dobrze ze mnie na porodowke dowiezli :P )to chyba bym sie zgodzila :) mag78 ja przywiozlam z polski witaminy dla dziecka (CebionMulti i wit. D3 ) i lekarstwa ktory polski gp kazal mi kupic \"na wszelki wypadek \" bo tu sa drogie. No i przywiozlam sobie z polski becik. Niemoglam tu nigdzie dostac a chcialam miec wygodnie :P I zgadzam sie z motylek_22 co do zelaza. Musisz brac dodatkowo wit. C i zrezygnowac z kawy , mocnej herbaty i coli :) Ja po wizycie w polsce u gin wyszlam z recepta na leki za cene okolo200 zl!!! W Irl. kazali zazywac kwas foliowy przez pierwsze 3 mies. a potem wit. dla ciezarnych . Przy moim nie doborze zelaza kazali jesc zielenine (w polsce odrazu przepisal mi tone zelaza) . Poprostu masakra.... Ale przynajmniej te skurcze lydek sie skonczyly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×