Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Aga84 ja urodzilam 5 dni przed toba 13.11.2007. Ale siedzialam tydzien w szpitalu (Marta miala zoltaczke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju ja cały czas myślałam że odbiór jest na miejscu znaczy po godzinie.Masakra. A w szpitalu pewnie się widziałyśmy a nawet o tym nie wiemy, ja byłam 3 dni ale mój szkrab był prawie 2 tygodnie, urodził się za wcześnie o 5 tygodni, ale na szczęście żółtaczkę miał tylko chwilkę. Fajnie że pojawiłaś się na forum, właśnie kogoś z moich okolic mi brakowało. jeju 5 godzin jazdy, normalnie nie wiem jak to przeżyjemy. Ja nie karmie piersią więc jest problem jak podgrzeawć butelki. Wymyśliłam że wezmę gorącą wodę w termosie i będę rozrabiać mleko, tylko że ostatnio mamy problem bo mały marudzi przy karmieniu i trzeba 2 razy podrzewać:( A miałam jeszcze pytać od dawna jesteście w ie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem 2 lata a moj maz 3. A wy ile jestescie?? Slyszalas o Irlandzkim paszporcie?? Nie trzeba nigdzie jezdzic a jeszcze na koniec wysylaja Ci go do domu. My chcielismy prosic zeby nam zrobili na miejscu paszport ale co druga osoba byla z Kerry i wszyscy musieli jechac drugi raz. W polsce zawsze utudnienia. :( Ja na rok mam spokuj. Dlaczego dopiero teraz wyrabiacie paszport??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jesteśmy tu 2 lata. Właśnie teraz zastanawiamy się nad tym irlandzkim paszportem, w razie czego zadzwonimy tam i przełożymy ten termin, bo mój S już chodzi wkurzony że będzie musiał jechać tam jeszcze raz. Jeszcze teraz Pawcio jest przeziębiony i trochę nam nie na rękę ta podróż.Zobaczymy. A dlatego dopiero teraz zastanawiamy sie nad paszportem? bo nam jakoś się nie spieszy do Polski, najprawdopodobniej polecimy dopiero w październiku. I jeszcze wpłynęło na to to że Pawełek był maluśki i nie chcieliśmy go narażać. Ale ci Polacy są nienormalni tak narażać takie niemowlaki, oni myślą że taka podróż jest bezpieczna, tylko im się wydaje. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby otrzymac irl. paszport trzeba byc minimum 4 lata(przynajmniej jeden rodzic). Mojemu mezowi braklo kilku miesiecy. No coz. Moze zeczywiscie przeloz np. na wakacje \"delegacje\" haha. Najsmieszniejsze jest to ze umawiasz sie na dana godzine a stoisz w kolejce... totalny bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie poczytałam o tych warunkach, no niestety, nam się nie należy, trudno. Będzie trzeba jechać. Tylko czemu oni przez telefon nie informują o tym że trzeba ekstra przyjechać po paszport??Debile jedne. Ciekawe ile będziemy musieli czekać na łaskawe przyjęcie??Mamy ustaloną godzinkę 14 mam nadziję że o 17 to my już będziemy szykować się do drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Themonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Themonic
Motylek---ja mam wizyte z polozna w poniedzialek, ale nie musze jechac do rotundy bo polozne ze szpitala dojezdzaja do kliniki w Blanch Village:)wiec mam bliziutko:)wiedlug obliczen w poniedzialek zaczyna sie 38 tydzien, ale zobazymy co powie polozna...Termni na 15 kwiecien, wiec moze spotkamy sie w szpitalu???!!!!pokoj przygotowany:)Aha, mam pytanie nie kupilam jeszcze odciagacza do mleka i nie wiem czy mam kupic przed szpitalem czy po?????chce karmic piersia:)ale skad mam wiedziec ze bede miec pokarm??? caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokarm pojawia sie okolo 3, 4 dobie (w moim przypadku byla to 4 doba) po urodzeniu. Przystawiaj dziecko caly czas do cycusia a napewno sie pojawi :) Odciagacz lepiej kupic po urodzeniu ale ja i tak sadze ze nie bedzie ci duzo potrzebny :) pozdrawiam i zycze szybkiego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odzciągacz miałam wypożyczony jakby ze szpitala, znaczy w szpitalu dostałam taki świstek i trzeba było się zgłosić w wyznaczone miejsce. Miałam odciągacz nowiusieńki, elektryczny do obu piersi naraz. Więc lepiej zapytać czy akurat w tym szpitalu w którym będziesz rodzić istnieje taka możliwość. Ja nawet sama się nie pytałam sami mi zaproponowali, a tobie Asiu nie???ty też chyba rodziłaś w Tralee???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na wszelki wypadek kupiłam sobie ręczny odciągacz, jakby były na początku jakieś problemy. Co do karmienia też bardzo chce, mi już zaczęła pojawiać się siara, więc licze na to że będę miała pokarm. Kwestia tylko dobrego przystawienia Małej - zobaczymy niedługo w praktyce czy nam się uda :P Ale jestem zawzięta i szybciej stanę na rzęsach niż zrezygnuje z karmienia piersią. Z tym spotkaniem w szpitalu to zobaczymy, ale na razie ciiiii niech sobie Mała jeszcze siedzi w brzuniu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko napisze o odciągaczu, na szczęście kupiłam, także chciałam karmić piersią. Niestety w wyniku komplikacji synek walczył o życie, dzięki odciągaczowi mogłam zbierać dla niego pokarm, który podawano mu gdy tylko mógł go otrzymać. Nie zawsze można przewidzieć czy laktator sie przyda. Niestety pokarm w wyniku stresu straciłam ale synek otrzymał go w najważniejszym momencie życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) wracam na topic:) odpoczełam wruciałam psychicznie do normy ... zaczynam normalnie funkcjonowac:) A wiec tak. Podczas chrztu mały był super grzeczny.. tylko na początku mszy dostał strasznej czkawki:) ale miałam cherbatke wiec dostał i był spokuj:) FAbi jest dość grzeczny ładnie śpi.. zasypia już coraz szybciej.. kiedys o 24 a teraz po 22 juz śpi:) miedzy 2 a 4 kreci sie wiec daje mu przez sen cyca i śpi do rana:) czy;li do 7... łapie sie za nużki.. i ostatnio prawie wsadził sobei do buzi stópke:) obraca sie z plecków na brzuszek... ale z bruszka już niebnardzo.. ładnie podnosi głowkę.. i coraz lepiej udaje mu sie siadac:D z pozyci pół leżącej Aga 84 kochana ja po paszport jade 9 maja.. juz raz miałam jechac ale niepojechaliśmy. na paszpotr czeka sie 2 tygodnie i wystarczy jedna osoba do odbioru. Ambasaga jest przy Eden Quay.dokładnie na przeciwko Poczty głownej w centrum. Gosia jak Fifi?? Zabcia dzieki za zdjęcia:) megi wesmer?? mamuski podeślijcie zdjęcia waszych maleństw:) aaaagcia jak tam????? no 4. kwietnia bedzie rok:) oj musze zmykac mały woła:) pa ps. witam nowe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) wracam na topic:) odpoczełam wruciałam psychicznie do normy ... zaczynam normalnie funkcjonowac:) A wiec tak. Podczas chrztu mały był super grzeczny.. tylko na początku mszy dostał strasznej czkawki:) ale miałam cherbatke wiec dostał i był spokuj:) FAbi jest dość grzeczny ładnie śpi.. zasypia już coraz szybciej.. kiedys o 24 a teraz po 22 juz śpi:) miedzy 2 a 4 kreci sie wiec daje mu przez sen cyca i śpi do rana:) czy;li do 7... łapie sie za nużki.. i ostatnio prawie wsadził sobei do buzi stópke:) obraca sie z plecków na brzuszek... ale z bruszka już niebnardzo.. ładnie podnosi głowkę.. i coraz lepiej udaje mu sie siadac:D z pozyci pół leżącej aaaagcia??? jak tam...????? megi wesmer podeslijcie zdjecvia dzieci:) witam nowe mamusie:) ambasada jest dokładnie na przeciwko poczty głównej w cventrum:) uciekam mały woła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu na dole jest adres fotosika mojego. Tam znajdziecie zdjęcia mojego Antosia. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja tez rodzilam w Tralee ale nic mi nikt nie mowil :( No coz. Meggi1982 Antos jest sliczny. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki jak tam wasze pociechy?? u nas mamy przerwe w zabkach, jest juz osiem :) za 4 tygodnie jedziemy na miesiac do polski, mamy w planach morze i zakopane :) trzeba w koncu odpoczac i sie odchamic od tej irlandii :P zepsul nam sie chodzic ale teraz to juz bez sensu kupowac, tym bardziej ze jak wczesniej patrzylam to niestety fifi jest za dlugi na ichniejsze chodziki :P mamy na szczescie takie cos do skakania :P tak wiec jakos dajemy rade. maly juz stoi w kojcu i chodzi jak go oprowadzamy, no ale sam jeszcze nie, pewnie niedlugo zacznie bo za bardzo nie ma wyjscia :P jejku ale ten czas szybko leci, nasz maluch bedzie mial juz za niedlugo 10 miesiecy, ufff a rok temu to jeszcze mi wbijal piete po zebra, bede mu to wypominac :P chociaz z drugiej strony brakuje mi tej piety :P pozdrawiam serdecznie, buzka p.s. meggii nie pisze do ciebie na skype bo nie chce przeszkadzac i nie wiem kiedy masz czas :P odezwij sie i daj znac kiedy wracacie, chyba przed moim wyjazdem nie damy rady sie zobaczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Asiu może to dlatego że ja musiałam odciągać pokarm, żeby przywozić do szpitala. Aczasem warto zapytać, to do dziewczyn które będą wkrótce rodzić:):):) Dalej się zastanawiamy czy nie przełożyć tej wizyty w biurze paszportowym, no niewiem, zobaczymy. Dam wam znać. Asiu a dajesz już coś małej oprócz swojego mleka??Czy będziesz czekała aż Martusia będzie miała pół roczku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Aga daje Marcie jabuszko , marchewke.... No jeszcze miesiac cycusia i zaczne wprowadzac flasie. Marcie zaczynaja sie zabki i mamy wesolo :) Zastanawiam sie czy moze miec katar od zabkow?? Od dwoch dni ma katarek i niewiem od czego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak słyszałam może być wiele syndromów że ząbki kiełkują:):) Wiem że może być gorączka, biegunka, w kupce taki lekki śluzik (wiem że to nie zbyt apetyczne)może katarek też. Ale teraz jest atka pora katarkowa, mój maluszek też ma, ja mam wiele dzieciaków u nas w mieścince. A ja wczoraj pierwszy raz dałam Pawełkowi serek Danone banankowy, niebyło tak źle z tym karmieniem łyżeczką:):) Naszczęście nie dostałam serkiem w oko:P:P:P A dziś chcemy mu dać jakąś zupeczkę. A co do tych ząbków to może Gosia ci coś podpowie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! 19joasia85 wiesz tak jak pisała aga84 przy ząbkach mogą byc takie objawy, dobrym skutecznym i bezpiecznym sposobem jest wpuszczenie do noska kilka kropelek Twojego mleka jesli karmisz piersią albo zakropic solą fizjologiczna i położyc maluch na brzuszku, żeby to spłynęło Gosiairlandia jakbys chciała to mogę Ci dać chodak (niestety nie chodzic)podobno jest różnica - to takie co się dziecko pakuje do srodka i nozkami sie odpycha a nie prowadzi samemu, więc jesli miałabys ochote to nie ma problemu nie wiem tylko gdzie mieszkasz. Ja mieszkam w Balbriggan a moj mąż co dzien dojezdza do Dublina do pracy więc mógłby Ci podrzucic jakbys chciała. Ja jestem w 31 tygodniu więc na razie mi się nie przyda zreszta nie mam gdzie go trzymać a dostaliśmy go od sąsiadów, jest używany ale nie zniszczony:) Mam pytanie do mam które mają więcej niz jednego malucha, u mnie w drodze drugi, czy to prawda że kolejne dzieci moga sie urodzic przed terminem? Ja juz czuje sie jak hipo a gdzie do konca... Brzuch mam większy i jestem bardziej ociężała. Odliczam tygodnie ale już bym chciała zeby malenstwo było na swiecie... :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba rzeczywiscie to zabki bo mamy wesolo. wiktorianka mam co prawda jedno dziecko ale mam liczne rodzenstwo (7) i z tego co slyszalam to nie zawsze drugie dziecko rodzi sie przed terminem. Ale zycze szybkiego porodu :) i wytrzymaj te kilka tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorianka nieśpiesz się, dzidzia musi jeszcze cię pomęczyć od środka. Ja jak byłam już w 33 tygodniu to cały czas gadałam że tam mi już nie wygodnie z tym brzuszkiem, że mógłby już być synek na świecie. Nie minęło 2 tygodnie a juz już rodziłam. Dzidzia była 28 godzin w inkubatorku. Teraz jest ok ale stracha miałam. Więc trzeba poczekac. Głowa do góry trzymam kciuki żeby wszystko było oki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wsparcie, wiem ze dzidzius powinien sobie pofikac w moim brzuchu jeszcze przynajmniej z pięc tygodni i pewnie tak bedzie, ale i tak czuje sie jak wielorybek :) na szczęście nie przytyłam dużo na razie 8 kilo, ale jestem juz zmeczona jak rano wstaje a przede mna cały dzień. Najważniejsze że mój synek w brzuszku zdrów jak rybka i wariuje jak szalony a reszte sie wytrzyma. To moje drugie dziecko ale juz zaczynam miec troche stracha przed porodem... Jeszcze raz dzieki i pdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Wyjezdzam z Irlandii, moze nawet i uciekam. Mam dosc ponizania i bicia. Szkoda mi dziecka i zdecydowalam sie uciec od meza. Czy zrobie m na zlosc jak najpierw zadzwonie do jego matki?? Czy bedzie to ponizajace??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ........synek Filipek...... Zabcia ........6 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia...... Karola ........2 Sierpnia 07 ..........córcia Kasienka.... ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .......córcia Molly........ Kitek .........22 Wrzesnia ...........córcia Maja....... Aine ........ ..24 Wrzesnia ...........córcia Natalka... Magda ........20 Października.......córcia Lenka..... Bebolek ......12 Listopad............synek Fabian....... Aga 84.........18 Listopad...........synek Pawełek.... Ania_84....... 03 Grudnia ...........córcia Oleńka..... Karola416.....14 Grudnia.............córcia Oliwicia.... mamba9........15 Luty................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca...............synek Antoś....... Wesmar........5 marca............synek Maksymilian Oczekujace: Aaagcia ........40tydz ........1 Kwietnia ......Emilia Agula ...........37tydz ........2 Kwietnia ........????...... themonic.......38 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....37 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Kathy100.......26tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........31tydz.........17 Maj..............????..... Wiktorianka....30tydz.........3 czerwca......chłopiec. Kania82..........21tydz.........24Lipca..........chlopiec.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.....????.......... Magda... .........7ydz.........10 sierpnia....?????......... Magda.............14 tydz......20 wrzesien.....?????? Agnieszka........13tydz........22wrzesien......??????... ... Kobitki mam pytanko, słyszałyście może jakieś opinie, albo macie może doświadczenia z ginekologami w EMC, muszę znaleźć sobie kogoś, bo Pani Anetta nie ma dla mnie czasu !!!?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek22 ja chodze tez do pani Anetty do Polmedu nie wiem gdzie Ty? Jak na razie niemiałam z nią problemu, jeśli chodzi o przychodnie EMC to słyszałam same pozytywne zdania, chodzi tam moje znajoma też ciężarna i jest bardzo zadowolona, profesjonalnie na miejscu labolatorium podobnie jak w Medicisie tylko nieco taniej:) Gosia .........8 Czerwca 07 ........synek Filipek...... Zabcia ........6 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia...... Karola ........2 Sierpnia 07 ..........córcia Kasienka.... ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .......córcia Molly........ Kitek .........22 Wrzesnia ...........córcia Maja....... Aine ........ ..24 Wrzesnia ...........córcia Natalka... Magda ........20 Października.......córcia Lenka..... Bebolek ......12 Listopad............synek Fabian....... Aga 84.........18 Listopad...........synek Pawełek.... Ania_84....... 03 Grudnia ...........córcia Oleńka..... Karola416.....14 Grudnia.............córcia Oliwicia.... mamba9........15 Luty................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca...............synek Antoś....... Wesmar........5 marca............synek Maksymilian Oczekujace: Aaagcia ........40tydz ........1 Kwietnia ......Emilia Agula ...........37tydz ........2 Kwietnia ........????...... themonic.......38 tydz.......15 Kwietnia........ ??????? Motylek_22.....37 tydz.......27 Kwietnia.......córeczka Lena Wiktorianka....32tydz.........3 czerwca......chłopiec. Kathy100.......26tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........31tydz.........17 Maj..............????..... Kania82..........21tydz.........24Lipca..........chlopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.....????.......... Magda... .........7ydz.........10 sierpnia....?????......... Magda.............14 tydz......20 wrzesien.....?????? Agnieszka........13tydz........22wrzesien......??????... ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chodziłam do Polmedu, Pani Anetta jest ok, ale nie podoba mi się że nie ma czasu dla stałej pacjentki, chociaż sama zaleciła mi wizytę w tym terminie. Teraz muszę szukać innego lekarza ... :( a poród tuż, tuż ... Themonic a co u ciebie, trzymasz się czy może już po ?? Jak po wizycie u położnej, mi wczoraj nawet krew na badania pobrali brrrrr Aaagcia i Agula, co u Was, dajcie znać czy już jesteście szczęśliwymi mamusiami - trzymam w kciuki za lekkie porody i zdrowe bobaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzoana
Witam dziewczynki, jestem tu nowa i mam pytanko:) tydzien temu zrobilam test ciazowy i wczoraj powtorzylam, oba wykazaly ze jestem w ciazy:) z czego bardzo sie ciesze:) Zamierzam wybrac sie do polskeigo ginekologa, prawdopodobnie do EMC i moje pytanie brzmi: Jesli moja pierwsza wizyta bedzie u polskiego ginekologa, to czy ten polski lekarz wysle do ktoregos ze szpitali zawiadomienie i czy dostane karte ciazowa?itp itd? wiem ze tak robi GP ale cyz i gine tez tak zrobi? Jestem kompletnie zielona w tym temacie:( plisss help... Zgory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×