Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość orzeszek26
Z tego co wiem to chyba w takim zastrzyku podaje sie wlasnie oksytocyne, ale nie miala wywolywanego porodu wiec glowy nie daje. Zytowa trzymam kciuki aby wszytko poszlo sprawie i szybko i zebys w piatek byla juz po bez wywolywania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki 27
hej Zytowa ja mialam wywolywany poród na łubinowej. podali mi oksytoksyne w kroplowce, ponoc bardziej bolesny porod ale ja sie cieszylam ze w koncu sie zaczelo urodziloam po 10 godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merry 1978
orzeszek 26 dobrze mówi, że to jest oksytocyna ale nie wiem czy zastrzyk czy kroplówka. Ja przy pierwszym dziecku miałam podawane coś w kroplówce ale co tego nie wiem.Pomogła mi ta kroplówka szybciej urodzić, bo na porodówce byłam od 7 rano, rodziłam i rodziłam.Miałam bóle parte ale rozwarcie na 2 palce.O 12 w południe podano mi kroplówkę i za 45 min córcia była już na moich piersiach, czyli nastąpiło rozwarcie na makasa :). Dostałam wczoraj od lekarza rozpiskę co i jak w danym dniu i przy poniedziałku gadzie jest przyjecie na oddział jest skrót OCT czyli oksytocyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary_ryb Moja sisora też rodziła na łubinowej prawie 3 lata temu i była wtedy na 2 czy trzech wizytach. Teoretycznie wymagana jest jedna wizyta w celu stwierdzenia czy ciąza jest bez komplikacji bo tylko tzw. zdrowe ciąże przyjmują na Łubinowej ale ja bym się bała ryzykować jedną wizytą bo większośc dziewczyna ma więcej wizyt i w przypadku braku miejsc co oczywiście zdarza się bardzo żadko by nie bylo nawet jednego łóżka wolnego pierszeństwo mają pacjentki tam prowadzone. Ja chodzę na łubinową od 25 tc (termin mam na pocżtek lipca/koniec czerwca) więd wypadnie mi ok. 5 wizyt niby to sporo kasy ale wolę mieć zapewniony komfort psychiczny niż do końca martwić się czy zostanę przyjęta zwłaszcza że w sezonie wiosenno-letnim rodzi się masa dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga8207 dzięki za odpowiedź, zabiłaś mi ćwieka. Te 3 lata temu to wiadomo nowy szpital był i każdy klient z pocałowaniem ręki był traktowany. Zastanawiam się, czy czasem teraz nie ma tam masówki. No i gola sobie pewnie strzeliłam z tym, że nie pomyślałam by jeździć tam na regularne wizyty. Z drugiej strony mam tu w rybniku swojego gina z którego jestem bardzo zadowolona. Pracuje w tutejszym szpitalu, gin w porzo ale szpital niejednokrotnie ma niezbyt pochlebne opinie. Hmmm sama nie wiem co teraz robić. Muszę się przespać z tym problemem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Wróciłam właśnie od gina i teraz siedzę jak na szpilkach wyciągnął mi dzisiaj krążek bo mówi że dzieciak jest gotowy do wyjścia. Ale jest całkiem spory jak na połowę 38 tygodnia: 3500 wagi no i obwód główki 345 mm też mówił że całkiem duża więc jestem przerażona. odstawiłam tez Fenoterol i akcja może się zacząć w każdej chwili nawet dziś . Szyjka na 2cm i rozwarcie na jeden palec i strasznie ciągnie w dół i boli jak na okres Mówi że jednak czekamy na akcję i damy sobie szanse na poród siłami natury a jak sie nie będzie dało to będzie cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Franusia - no to chyba teraz szybciutko pójdzie u ciebie - a cesarkę zaproponował ci lekarz ze względu na wielkość dziecka czy masz ją mieć z innych wskazań? Mnie lekarz powiedział oglądając moje gabaryty - a duża ze mnie kobita :P że z 4 kg też dam rade sn - co nie znaczy że moja miednica pod tymi krągłościami jest na to gotowa. Co mówił ci lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymummy- u mnie to jet tak, że ja bardzo drobniutka jestem a mój mąż ma 2 metry wzrostu :) a poza tym ja miałam w ciąży wyniki cukru tak nieco powyżej normy i to też wpływa na wielkość dziecka bo wtedy maluchy są z reguły większe. Także to jest jedyne wskazanie ale gin mi mówi że u mnie to jest tak 50/50 % sn czy cesarka. Powiedział mi że dla mnie najlepiej jak dziecko nie będzie ważyło więcej niż 3500 więc zobaczymy jak będzie. A te bóle jak na okres to są jakby coraz mocniejsze u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszek26
Mama Franusia Ja tez przy pierwszy porodzie mialam takie bole jak na okres i z godziny na godzine byly coraz silniejsze zaczely sie zaraz po polnocy a o 9.10 moj synek byl juz na swiecie:) Trzyma kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_34
:) i ja trzymam kciuki ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ale miałam fatalną noc właciwie wogóle nie zasnęłam a teraz to już mnie coraz mocniej boli nawet po zaleconej przez lekarza nospie ani ciepłym prysznicu nie przeszło. Jedziemy za chwilę do szpitala bo chyba wody zaczęły się sączyć bo wyciekło ze mnie trochę płynu podbarwionego leciutko krwią. Wiec chyba się zaczyna. Trzymajcie za mnie mocno kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszek26
powodzenia Mama Franusia obys na swieta byla juz ze swoim maluszkiem w domku :) Zytowa a co tam u Ciebie jak po ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merry 1978
Ja też trzymam za ciebie kciuki mama Franusia. Zytowa jak tam? Ja mam dzisiaj ktg na 16, nadal nic się nie dzieje. Wczoraj wieczorem czułam tylko kilka razy silne kłucie w szyjce.Mam nadzieje, że to dobry objaw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Franusia powodzenia!!! no więc dziewczyny ja ciągle zapakowana i nic nie wskazuje na to żeby coś się samo od siebie zmieniło!!! Wczoraj miał dyżur dr Bystrzejewski, ktg nic nowego nie wykazało, coś tam się dzieje jakieś skurczyki, ale to już mam od kilku dni bez większych postępów. Kazał mi liczyć ruchy dzidziusia rano i wieczorem. Kolejne ktg jutro na 15.Meldujcie jak tam wasze postępy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś mam wizytę u gina - odezwę się wieczorem jakich to ciekawostek się dowiedziałam :P Piję te liściory z malin ale fuujjj jak trawsko :P:P Pozdrawiam.... ale pogoda się popsuła ;/ - maluszki przez to będą chciały jeszcze posiedzieć w brzusiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bela1983
no i już po wizycie, termin właśnie mija a tu niestety nic nie zwiastuje szybkiego rozwiązania :/ nawet wczorajszy seksik nic nie pomógł, to chyba ściema z tym wywoływaniem :P:P i od jutra na 16 na ktg; huppymummy powodzenia z tym trawskiem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bela1983 to witam w klubie upartych dzidziusiów :) u mnie też nic nie działa... ja mam jutro ktg na 15 to się miniemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja trochę z innej beczki, ale myślę że możecie mi najlepiej doradzić, prośba o pomoc. Gdzie najlepiej teraz gdy jestem w 8 miesiącu ciąży kupić sobie stanik i jakiej firmy?Po urodzeniu dzieciątka również chciałabym zainwestować w jakiś dobry/podtrzymujący stanik. Kupiłam ostatnio dwa, ale przyznam szczerze, że wcale nie są super i strasznie mnie denerwują, nie czuje się w nich w pełni komfortowo (uciska mnie troszkę) i nie unoszą wcale moich piersi. Jest to niepotrzebne wydawanie pieniążków i mało która kobieta/sprzedawczyni w sklepie umie tak naprawdę doradzić i zna sie na temacie. A to przecież ważne również, jak traktujemy nasze piersi dla dobra dzieciątka i urody samych piersi. Prosze Was o porady - help:(:(.Pozdrawiam wszystkie Mamusie i Dzieciaczki - zwłaszcza te Mamy oczekujące już na rozwiązanie lada moment - trzymam kciuki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merry 1978
No to kolejne ktg za nami. Nic się nie dzieje, skurczy zero, po badaniu lekarz stwierdził,że dzisiaj na pewno nie urodzę, szyjka miękka ale długa. Prawdopodobnie święta będą z brzuszkiem a nie z kurczaczkiem :( Następne ktg i doppler w piątek 8.15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie u gina ^^ termin zmieniony na 5.04. mały donoszony, gotowy do narodzin tylko jest jeden szkopuł heheh nigdzie się nie wybiera - jest fest wysoko, szyjka b/z itd. Niby wszystko może się zmienić z dnia na dzień ale nic tego nie zapowiada. Więc w święta jeszcze będzie można poszaleć z papusianiem świątecznego jedzonka :D Pozdrawiam brzuszki. Kiciak82 - ja polecam Triumpha - drogo - ale raz a dobrze i w ciąży i do karmienia. Poszukaj sobie na necie jak dobrać rozmiarowo stanik w ciąży bo to też sztuka :D i ja zainwestowałam jeszcze w przedłużkę do obwodu stanika chyba 6 zł w pasmanterii i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merry 1978
happymummy ja 5.04 jadę na oddział mam wtedy przyjęcie gdyby nic się nie działo. Zytowa jak tam samopoczucie? Jutro może zobaczysz już swoją małą uparciuszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymummy - dzięki za informację o stanikach:), nie omieszkam wykorzystać przy najbliższej okazji, pozdrowionka dla wszystkich Mamuś i Dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciak82 Ja mogę poleić bieliznę firmy "Alles". Przy pierwszej ciąży miałam bielizne tej firmy, byłam bardzo zadowolona, przede wszystkim jest to bielizna elegancka, ma stawki z koronkami (nie gryzące!), podnosi biust itd. Zamawiałam na Allegro 2 lata temu, a teraz przy tej ciąży również z nich korzystam, bo są świetne gatunkowo no i ładne :) Jestem zdania, że w bieliznę trzeba zainwestować chcąc żeby była ładna nie tylko przed pierwszym praniem :) Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja na łubinowej mialam przyjemnosc rodzic juz jakis czas temu bo w styczniu 2008... Pisze przyjemnosc bo to naprawde najpiekniejsze co moglam w zyciu doswiadczyc :) a to z baaardzo duza zasługą personelu kliniki... Rodzilam z polozna Sabinka, wspaniala kobieta!! Po porodzie zszywal mnie dr Koza... robi to super :) a cala ciaze prowadzilam u dr Mniszka... takze polecam, super lekarz :) Przygode z lubinowa mam zamiar powtorzyc :) i to juz za chilke... tj ok 28 wrzesnia, teraz jestem w 15 tygodniu ciazy :) Kazdej kobiecie polecam te klinike, mialam stycznosc z innym szpitalem ginekologiczno polozniczym ( szpital nr 2 w sosnowcu) i wiem ze nigdy w zyciu nie bede rodzic niegdzie indziej tylko na lubinowej!! Pozdrawiam wszystkie oczekujace :) choc na pewno Wam ciezko to cieszcie sie ta koncowka ciazy bo to piekny czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszek58
IzaK_C Hej to masz podobny teramin do mnie bo ja ma na poczatek pazdziernika teraz jestem w 14 tyg i prowadzi mnie dr Śleczka:) to moja druga ciaza prowadzona przez tego lekarza i jestem zachwycona:) Merry Zytowa i pozostale rodzaca jak tam u Was dzieje sie cos??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bela1983
i jak tam zytowa po dzisiejszym ktg?? bo u mnie niestety nic się nie dzieje, kolejne ktg w sobote, więc pozostaje nadal czekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc dzisiejsze ktg też nic nie wykazało, oprócz tego, że z dzidzią ok. jutro o 9 mamy stawić się do przyjęcia na oddział i rozpocznie się wielki finał, oby szybko i szczęśliwie nastąpił :) gdy już będę mogła opiszę wam wszystko... pozdrawiam i życzę spokojnych świąt :) trzymajcie za nas kciuki.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zytowa Trzymam mocno kciuki za szybki i w miarę bezbolesny finał - trzymaj się ciepło i powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszek26
zytowa powodzenie trzymaj sie cieplo :) Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×