Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość aamila
Jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem o porodzie bo to dopiero 30tydz ale szukam już na wszelki wypadek jakiegoś prywatnego szpitala. Nie można oceniać ludzi jeśli się nie zna do końca ich sytuacji. uwierz mi że chyba i Ty też dałabyś każde pieniądze żeby potem nie patrzeć na swoje chore dziecko i myśleć że mogłaś tego uniknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
ale gosiek ma rację, nigdy nie wiesz czy CC nie skończy powikłaniami. poczytaj jaki jest odsetek takich sytuacji. nie możesz przez pryzmat jednej sytuacji przekreślać poród naturalny. gdyby każda kobieta miała patrzeć co stało się komuś tam, nikt nie zdecydowałby sie np. na Łubinową bo nie ma OiOMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Ale wiesz że nawet badania prenatalne nie dają 100%pewności że dziecko jest zdrowe, czasami jest tak że całą ciąże czujesz się ok, wydaję się że wszystko jest ok, a po porodzie dowiadujesz się, że z dzieckiem coś nie tak, tego niestety nigdy nie będziemy na 100% pewne... Czasami nawet sekundy potrafią zdecydować, a na Łubinowej nie ma znów podobno sprzętu dla niemowląt i jak coś jest nie tak to przewożą dzieciątka do Ligoty no i??? Ja po prostu wierzę w to, że wszystko pójdzie ok i mój synuś będzie zdrowy, a poród szybki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie ma co generalizować... Każdy poród jest inny tak samo jak każda z nas przechodzi ciąże inaczej. Ja wierze że będzie wszystko ok i sama osobiście chciałabym urodzić sn. Oczywiście każda z nas ma prawo do własnego wyboru. Czasami jednak nie wszystko co nam sie wydaje że jest dla nas dobre - jest dobre. Myślę, że co ma być to będzie i nie ma potrzeby wmawiania sobie że koniecznie potrzebuje zzo czy cc. Połowa sukcesu to pozytywne nastawienie a reszta już zależy od naszych maluszków:) Głowa do góry dziewczyny, kto da rade jak nie my! Jak to mawia mój mąż : jak weszło to i musi wyjść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka86
Dziewczyny jak lekarz ocenia że skraca się szyjka macicy? to widać przy USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
przez badanie palpacyjne na usg tez jest możliwość, żeby zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka86
A od którego tygodnia tak badają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
jejku co to za dziwne pytanie? zawsze tak badają jak się jest w ciąży ( przynajmniej u mnie tak jest od początku) a chodzę do 2 lekarzy i oboje tak badają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka86
No od początku chodzę do Ś. i nic mi nie mówił o mojej szyjce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
no bo skoro się nie skraca to pewnie dlatego nic Ci nie mówi:D który tydzień:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka86
aaa dopiero 23;) naczytałam się o tym chyba za dużo i jestem przewrażliwiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
jak coś będzie nie tak uwierz mi dr na pewno zwróci na to uwagę i będziesz miała nakaz leżenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka86
oby tak nie było :) ale dzięki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Dziewczyny czy któraś z Was ma radę na napiętą skórę na brzuchu? codziennie smaruję się balsamem lub oliwką, a wieczorem i tak mam uczucie jakby mi skórę ciągnęło i za chwilę miała popękać. U mnie to już końcówka 37tydzień więc brzuszek jest już dosyć duży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwica82
gosiek, przytyłam 11kg, w szpitalu zostawiłam 7kg, w ciagu dnia powrotu do domu poszło nastepne 2kg, i reszta tez jakos spadła, brzuch płaski, jedynie taki mniej napiety niz przed ciaza. ja cała ciaze uzywałam dwoch preparatów, na noc fissan a na dzien balsam z rossmanna z serii babydream, ani pol rozstepa;) w brzuchu osiagnelismy max 104cm, no i jak widac wielkosc brzucha ma niewiele wspolnego z wielkosci dziecka, przypominam 3950g i 57cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Sylwica82 Dzięki za odp. to faktyczni szybciutko poszło... Spróbuję zmienić balsam chyba pójdę dziś na zakupy, bo musze jeszcze kupić rozpinaną koszulę do porodu bo mam taką fajną ale nie rozpinaną niestety A dziś to wstałam z takim bólem pleców, że masakra, ale to chyba dlatego że wieczorem miałam potworną zgagę i zasnęłam w pozycji półleżącej... Ja w brzuszku mam 112, a przytyłam już 14kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti601
Ja uzywam Pharmaceris Foliacti i jestem bardzo zadowolona choć czasem też czułam jak mi skóra się naciąga to smarowałam rozstępów nie mam ale moja szwagierka też nie miała i pojawiły się po porodzie co mnie przeraża no ale cóż nic nie poradzę jak się pojawią ja przytyłam ok 20 kg i jest mi już ciężko mam nadzieję że wrócę do swojej wagi choć zdaje sobie sprawe że dużo przytyłam. I możecie nie wierzyć ale nie jadłam nocami albo coś normalnie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
beti601 Ja też nie jem po nocach a już jest 14kg, a przez pierwsze 3/4 miesiace to w zasadzie wiele nie jadłam bo miałam mdłości i wzdęcia ciągłe, teraz znów mam zgagę od 2 miesięcy więc też za dużo nie jem, może po prostu taka nasza natura, ja z córą też sporo przytyłam coś koło 17/18 kg, a rozstępy też pojawiły się dopiero po porodzie, może to od parcia w czasie porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , Mam pytanie : Jestem teraz w 30 t.c. Byłam na wizycie u lekarza w środę i kolejną wizytę wyznaczył mi za 4 tygodnie. Od wczoraj czytam wszędzie ,że od tej pory wizyty powinny być co 2 tygodnie...hmmm A jak U Was było od 30 t.c? Chodziłyście co 2 tyg.czy tez miałyscie tak jak ja termin kolejnej wizyty co 4 tyg.? Wiem,że niektóre kobiety nie chodzą prawie wcale podczas ciązy do lekarza i się nie przejmują...no ale ja należe akurat do tych co się przejmują... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Ja wizyty mam regularnie co 3 tygodnie, nie wiem jak to będzie teraz z tym ktg i wizytami na Łubinowej, myślałam że się wczoraj czegoś dowiem, ale niestety doktor Słonicz wyjechał na jakieś sympozjum i wizytę mam przełożoną na wtorek Obecnie 37tydzien ciązy z OM termin 7 kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 30 no prawie w 31 tygodniu ciąży i wizyty mam teraz co 3 tygodnie ale wcześniej miałam co 4 tygodnie.Może jak jest u ciebie wszystko ok to lekarz nie widział potrzeby aby zrobić ci wizytęwcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam na 1 wizycie u dr ślęczki w 34 tc i też kazał przyjść za 4 tyg ale ja wylałam wcześniej wiec poszłam i w 36 i 38 :) tak dla właśnego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na początku wizyty były co 4 tyg, potem co 3, i teraz 0d 35 tyg następną mam za 2 tyg, ale w tym czasie mam mieć wyniki z badań na paciorkowce, no i na ostatniej wizycie wyszło też może się coś szybciej się wydarzyć. W każdym razie mam już wypisane skierowanie (aczkolwiek doktor mówił że sama karta ciąży też wystarczy) i gdyby się coś działo co mnie zaniepokoi/lub zacznie się poród to mam jechać na łubinową. Pytanie z innej beczki :) na liście rzeczy do szpitala są papmpersy 3-6 kg. Ile sztuk tych pampersów zabieracie ? Mam kupioną pakę 94 szt. i chyba nie będę jej całej tachać do szpitala bo nie sądzę ze dziecko 2 -3 dni zużyje prawie 100 pieluch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie może od 34 t.c. lekarz zwiekszy mi częstotliwość wizyt. Dziękuję Dziewczynki jeszcze raz za odpowiedzi. Co do tych pampersów to ja wogóle mam zamiar wziąść newborn...chyba aż takiej różnicy nie ma?Też nie wiem ile tych pieluch ale niedaawno któraś z dziewczyn pisała żeby wziąść ich dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam ten sam problem jestem w 39tyg i do tej pory nie mialam ani jendgo rozstepu smarowalam sie odkad pamietam balsamami nawet przed ciążą niesttey od paru dni widze i czuje jak w niesamowicie szybkim tepie rozciaga mi sie skora i pojawiaja sie rozstepy jeden za drugim uczucie swedzenia i pieczenia sa okropne smaruje ten brzuch co pare godzin ale to nic nie daje juz sie cieszylam ze udalo mi sie ominac ten przykry problem a tu bum na nic zdala sie profilaktyka i geny gdyz nikt w mojej rodiznie nie mial rozstepow poprostu maly w ost tyg sporo sie powiekszyl :) a mzoe to dlatego ze choc przytlam 20kg z 55 do 75 kg to gl przytylam na brzuchu talie itp caly czas mam taka jaka byla stad skora niewytrzymała jesli jednak macie jakies sposoby na sucha skóre i w miare załagodzenie tego uczucia rozsciagnia to bede wdzieczna za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
Mnie rozstępy pojawiły się dopiero po porodzie w prawdzie nie na brzuchu ale na pośladkach i udach niestety tak to jest a też przytyłam 20 kg . Smaruj się często i masuj delikatnie brzuch jakąś szorstką rękawiczką to na pewno złagodzi swędzenie i powinno pomóc ja smaruję się teraz w połowie ciązy 2 razy dziennie pod koniec pewnie z 3-4 tak robiłam za pierwszym razem i teraz tez taki mam zamiar . A ja mam pytanie do pacjentek dr Kozy czy na wizytę można przyjść z mężem ijak to jest czy jest od początku czy tylko na usg się go woła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wero NIKA
dziewczyny już o tym wcześniej pisały, ze chociaż na liście są pampersy 3-6 biorą new born. bo te 3-6 są najzwyczajniej w świecie za wielkie na noworodka. ja też biorę new borny tirian spróbuj użyć olwiki na morko.powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Dziewczyny, dzięki za rady na rozstępy i uczucie napięcia na brzuszku, mam nadzieję że te rozstępy jednak się nie pojawią i widzę że nie przytyłam aż tak bardzo jak mi się wydawało, może do końca już nie przytyje za dużo zostało niecałe 4 tygodnie do porodu więc może ze 2kg max, zwłaszcza że przez ostatnie 3 tygodnie przytyłam tylko kilogram, a brzuch bardzo się powiększył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olwika byla u mnie zawsze produktem nr jeden najlepiej bambinp:) tak do 4 miesiaca potem z rossmanie taki jakisniemiecki kosmetyk skora byla bardzooo nawilzona do 6 mieisaca potem coraz mniej wiec kupilam na roztspey z perfect mama kampalam sie nawet w wannie z dodatkiem oliwki do wody lub gliceryny :) od miesiaca stosuje olivele z naturalnych kosmetykow z oliwy z oliwek tez niby nawilza a i tak sa rozstepy mam tez krem z mocznika dobry na blizny bardzo nawilza no rece przy rogowaceniu wiec samruje i tym juz nie wiem cu uzywac wiadac tak mialo byc teraz sa ogromne ale to tez dlatego ze brzuch jest duzy mam nadzieje ze jak juz powroci do dawnej wielkosic skora tez wroci na swoje miejsce do beda blzny adekwatnie mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×