Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

a mnie dr Dynia w 28 tc bez żadnego problemu. dla nich to dodatkowa kasiurka, więc gdzie miałby być problem?;-) skierowanie dostałam od razu na 2 wizycie:) zresztą tylko tyle ich zaliczyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ereklelka
dziewczyny czy w Łubinowej moge urodzi c dziecko jesli nie chodze do zadnego lekarza z tego szpitala? czy cos trzeba placic>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereklelka z tego co wiem, to trzeba mieć skierowanie od lekarza pracującego lub współpracującego z Łubinową. Ale mam dziś lenia, ledwo żyje po weekendzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś zabrałam się ze pranie ubranek (a trochę się ich nazbierało) prześcieradełek kocyków itp. Tutaj mogę przynajmniej wywiesić pranie przed domem to mi pięknie wyschnie :) A Borys w brzuchy rozpycha się strasznie.. jak mu niewygodnie to droga wolna :P Niech wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Słoneczka, weekend u mnie też minął dosyć męcząco, przez dwa dni miałam wizytę rodziny. Dziś odpoczywam i wcinam pozostałe ciasto. Zaczął mi się 37 tydzień, dalej rosnę na wadzę ok 200gr/4dni, wydaje mi się że to maluszek rośnie bo mam mega brzuch. No i oczywiście żadnych oznak porodu. W tym tygodniu popakuję już torbę. Tak jak u Was mój mały wierci się na całego. Byłam w pt w 5-10-15, oglądałam przeceny, słuchajcie jeszcze takie badziewia dawno nie widziałam, powiem szczerze że jakościowo są już dużo lepsze tescowe Cherokee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj wracam sobie z zakupów z dużymi torbami, bo trzeba uzupełnić zapasy po weekendzie, a tu niespodzianka....awaria prądu w bloku, musiałam drałować po schodach na dziesiąte piętro, w okolicach ósmego to myślałam że urodzę, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskaweczka08 no nie dziwię Ci się, 10 piętro ! i tak gratuluję kondycji ja chyba bym padła w okolicach 5-go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 - a dziękuję, dziękuję :P robię już 4 pranie :P a jeszcze ze 2 mi zostały. Prasowanie zostawię sobie na jutro bo inaczej to się zanudzę. Sama w domu, M wrócił do naszego domu a mama wyjechała na tydzień. W komplecie będziemy dopiero w weekend a ja już tęsknie za moim M:/ Dziewczyny czy któraś z was przeczuwa zbliżający się poród? Ja mam wrażenie, że Borys z brzucha nigdy nie wyjdzie. Żadnych bóli, żadnych schodzących czopów, obniżającego się brzucha.. W najgorszym wypadku (biorąc pod uwagę przenoszenie do 10ej doby)za miesiąc o tej porze będę już PO ale chciałabym wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii kochana, chyba nie da się jednak przewidzieć zbliżającego sie porodu :( Choć chciałabym żeby się dało.. Moja koleżanka pisała do mnie we wtorek, że super się czuje, że nic a nic ja nie boli... żadnych zewnętrznych i wewnętrznych objawów a tu w nocy ją złapało i na następny dzień urodziła :) Ponoć czop może schodzić 2 tyg a może odpaść 5h przed porodem jak szyjka będzie się rozwierała... a brzuszek może opaść w ostatniej chwili... Mnie się wydawało, że mój się obniżył a wczoraj mama wyprowadziła mnie z błędu! To wszystko zależy jak szybko postępuje rozwieranie się szyjki... Bo u jednych może trwać 20h a u innych 3h i mniej... Ale wiem jedno od niejednej osoby, że porodu nie da się przegapić :))) Ja się sama do siebie śmieję, że mam wrażenie jakbym chodziła w ciąży całe życie i jeszcze długo miało by się to nie zmienić :D No i fakt, że im później urodzę tym później wrócę do pracy również mnie pozytywniej nastawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka86 no właśnie, cieżki temat, zwłaszcza jak nie ma się babć do pilnowania, kredyt hipoteczny do spłaty i ścisk w sercu gdy trzeba kilku miesięczne dziecko zostawić pod opieką obcego. Ja prawdopodobnie wrócę do pracy na 3/4 etatu (jeśli uda się załatwić) a dziecko w tym czasie z opiekunką, do żłobków mam małe zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tak myślę, że łatwo teraz mi się mówi, potem może się okazać że nie będę w stanie zostawić takiego maluszka z opiekunką, to też muszę wziąć pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też niestety będę musiała wrócić do pracy :( Ale psychicznie to odchoruję bo moja firma potrafi dobić człowieka... Chciałabym na macierzyńskim poszukać jakiejś innej pracy, może się uda! Moja mama na szczęście będzie mogła zostać z małą... ale mimo wszystko to ja wolałabym przy niej być... Głupi świat, że człowiek musi stawać przed takimi wyborami wiedząc jaką decyzję będzie musiał podjąć :( Już teraz serce mi się kraje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku sprawa jest łatwiejsza bo po pierwsze uwielbiam swoją pracę (nie jestem pracoholikiem :P po prostu prowadzę zajęcia taneczne, mam swoją grupę dzieciaków, które wystawiam na zawody, sama też tańczę w grupie pokazowej a do tego za moją pasję jeszcze mi płacą :P ) także szczerze to nie potrafię doczekać się powrotu. A druga sprawa to nie pracuje 8 godzin dziennie tylko max 4 i to nie codziennie wiec już od jakiegoś czasu odliczam termin powrotu do "pracy". Ale pewnie 22 tygodnie wykorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda ma inną sytuację.CYNIminii zazdroszczę :) Ja chyba wrócę na pół etatu, mama moja będzie mi pomagać. Jeszcze nie urodziłam a już czuję że będzie mi się ciężko rozstać z malutką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii, tak czytam teraz wstecz o Twojej ostatniej wizycie u Ś, i jestem pod wrażeniem, podoba mi się ten lekarz, pamiętał o wszystkim: o anestezjologu, o poinformowaniu Cię o pierwszych oznakach porodu, widać że nie to nie była tylko wizyta dla odhaczenia w karcie, potrafił Ci poświęcić czas To jest ważne zwłaszcza dla takich jak my które nigdy nie rodziły, może nie wiemy o co jeszcze zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
Ja w pierwszej ciąży nic nie przeczuwałam, że się wydarzy codziennie coś mnie zaskakiwało, a to czop, a to krwawnienie , aż w końcu skurcze wszystko tak się rozłożyło w czasie 2 tygodni... a teraz nie wiem jak będzie , ale chciałabym przed terminem troszkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii zazdroszczę :) My przed ciążą zapisaliśmy się na kurs tańca towarzyskiego :) Szkoła tańca Marengo. Ale przez moje samopoczucie na początku ciąży musieliśmy zawiesić zajęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka86 a ja zazdroszczę Tobie bo masz mamę przy sobie a ja będę miała swoją tylko przez pierwsze 2 tyg. Zawsze to coś ale jak wrócę do Płocka to... co mamunia to nie teściowa :P lolla5 - dr Ś naprawdę jest świetny. O wielu rzeczach, o których mówi nawet nie wiedziałabym, że należy zapytać. Powiem Ci, że czuję się dzięki niemu spokojna. Świetnie rozładowuje napiętą sytuację. Przykład: Na mojej wizycie przyszła Pani już do porodu. Spanikowana mówi: " Dr bo ja już te skurcze mama od 20.00 wieczorem dnia poprzedniego a teraz przecież 9.00 rano" na co Ś " no i barrrrdzo dobrze, że ten czas spędziła Pani w domu bo w tych szpitalach to nigdy nic nie wiadomo co z człowiekiem zrobią :P" Chciałam Was zapytać czy położna środowiskowa przychodzi z tej poradni pediatrycznej, którą podacie? Z tego co wiem to Łubinowa nie wysyła swoich położnych. I jeszcze informacja dla takich jak ja: Do porodu wystarczy PESEL jeśli nie mieszka się na Śląsku i tym samym nie ma się karty NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a propos powrotu do pracy, to ja też niestety muszę zaraz po macierzyńskim i po urlopie wypoczynkowym za 2011 wrócić do pracy, ja na szczęście mam teściową i mamę do opieki, ale to nie to samo :( No ale niestety z jednej pensji ni damy radę z mężem :( Na dodatek pracuję po 12h, nie codziennie ale niestety nie wiem jak to będzie z karmieniem :/ pracuję w sklepie i już sobie to wyobrażam - wychodzenie na zaplecze żeby odciągnąć nawał pokarmu :/ Cholera ta Polska, z 2 lata powinno być tego macierzyńskiego! Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. CYNIminii z tego co się oriętuję to potrzeba przedłożyć w szpitalu dokument RMUA z pracy - nawet jak jest zerowy, bo jesteś na L-4 ale świadczy, że jesteś zatrudniona. Jeśli chodzi o połóżną to wybiera się ją samemu niezależnie od przychodni. Ja mam pierwszą wizytę u dr.Ś. w piątek a jestem w 33 tygodniu ciązy - mam nadzieję, że to wystarczy??? Dziewczyny czy decyduje się którać z Was na znieczulenie zewnątrzop.??? Ja bym chciała i słyszałam, że na Łubinowej robią często więc może mają duże doświadczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
IwonAaa czyżbyś była z Dąbrowy , że szkoła tańca Marengo ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Ja tez po urlopie macierzyńskim i urlopie za rok 2011 wracam do pracy, gdyż tak jak i u Was - mamy kredyt i z jednej pensji nie dalibyśmy rady. Ale to nie wszystko... hmm ja lubię swoja prace, nawet bardzo...ponadto dodam, ze teraz będac na L4 i w przyszlości będac na macierzyńskim pracuje dorywczo poprzez zdalne polaczenie z firma. I kurcze az mi wstyd ale nie mam wyrzutow sumienia - mysle ze sobie poradze. Zreszta musze i nie chce jakby to powiedziec wyjsc z obiegu. Tez sie martwie co po macierzynskim (maz bedzie bral w styczniu 2 tyg tacierzynskiego i 2 tyg urlopu) ale od lutego nie wiem co bedzie ale na pewno bedzie ok:) Albo zlobek albo bedziemy kombinowac z roznymi zmianami w pracy, albo niania ale jakos damy rade:) I mysle ze Oliwka tez da i bedzie wiedziec ze to wszystko dla niej:) Czy jestem zla...Nie sadze... Tez uwazam ze polskie prawo w tej kwestii jest chore ale co zrobic...Jeszcze jedno dziewczyny - nie zapomnijcie 2 tyg przed powrotem do pracy zlozyc wniosku o obnizenie wymiaru czasu pracy tzn. powiedzmy ze pracujecie na caly etat czyli 168h a zlozycie wniosek o obnizenie czasu pracy np o jedna godzine w miesiacu (mozecie obnizyc wymiar max. do pol etatu). To chroni Was przez rok od zwolnienia - jesli tego nie zrobiecie zadne prawo Was nie chroni... po prostu pracodawca moze Was zwolnic...Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia1714 w jakich przepisach szukać czegoś o tym zmniejszeniu etatu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale ja RMUA nie dostane bo prowadzę własną działalność i dlatego też wystarczy PESEL. Martwiłam się o to już wcześniej i niemalże pompowałam opony teściowej :P ale na szczęście dr Ś uspokoił mnie tą informacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gooosik to czy bierzesz ZZO decydujesz Ty, bo jeśli jesteś przed 6cm rozwarcia i już nie dajesz rady to prosisz o znieczulenie. Oczywiście musisz spełnić warunki żeby dostać to znieczulenie bo nikt nie będzie ryzykował Twoim zdrowiem. Wiem, że trzeba usiąść na krzesełku w zgięciu i odczekać dwie akcje skurczowe, jeśli będziesz umiała wysiedzieć bezruchu to możesz dostać znieczulenie. Dlatego też przed porodem jest konsultacja anestezjologiczna. Teraz jest za darmo. . kas_luk niestety już nie z Dąbrowy... ale często tam bywam u rodziców :) A szkoła Marengo jest też w Będzinie i tam chodziliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź!!! A dziewczyny, które są już po i miały znieczulenie, to były zadowolone??? Bo czytałam na innym forum, że różnie to było ale w innych szpitalach. Niektóre pisały, że dostały za dużą dawkę, inne, że za małą!! Nie czytałam całego forum tutaj i jestem ciekawa jak to wygląda na Łubinowej??? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×