Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość glonoplazmanka
u mnie będzie córeczka :) znów mam takie jakis skórcze tradycyjnie juz wieczorem :/ jutro mam ktg zobaczymy co wyjdzie mi lekarka juz zapowiedziala ze do 20 grudnia nie dotrwam ale jak to czesto bywalo nawet na tym forum tez tak dziewczyny mialy a konczylo sie na porodzie wywolywanym po terminie mimo wszystko leze i leze i nawet tak mala mniej sie rusza niz normalnie. Oglądałam ostatnio film "Szczęśliwe niemowle" dostalam od położnej na szkole rodzenia polecam wszystkim juz rozpakowanym i jeszcze tym 2 w 1 generalnie film przedstawia 5 technik uspakajania dziecka płaczącego oczywiście jesli wszystkie jego potrzeby sa zaspokojone a ono mimo wszystko placze niesamowite jak to dziala na te dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja26
Hello jestem świeżo po konsultacji antestozjo. Koszt 100zł- trzeba mieć ze sobą wyniki morfologi, moczu, układ krzepnięcia i grupę krwi. Lekarz pyta o alergie, przebyte zabiegi itd normalny wywiad. Osłuchuje, ogląda jamę ustną( aby określić problemy w razie intubacji), ogląda kręgosłup. Może napisze wam jakie odpowiedzi uzyskałam na moje pytania: znieczulenie jest w niskim stężeniu co umożliwia poruszanie się, wkłuwają się przy 4 cm rozwarcia, przeważnie przyśpiesza akcję porodową, działa 2h, pacjentka sama prosi o znieczulenie kiedy jest gotowa, nie ma żadnego wpływu na dziecko, nie znosi całkowicie bólu ale znacznie go zmniejsza. Nie pamiętam o co pytałam ale jak będziecie coś chciały jeszcze wiedzieć to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola253
Cześć dziewczyny, mam pytanko napiszcie proszę w jakich godzinach można się na Łubinowej umawiać na konsultację u anestezjologa. Czy godziny popołudniowe wchodzą w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glonoplazmanka
katja26 podstawowe pytanie czy jest to bezpłatne? i czy pozniej jest sie unieruchomionym przez jakis czas czy mozna smigac jak gazela ? mi cos zle wyszly wyniki z krzepniecia krwi zobaczymy jak to bedzie aha ile sie czeka na wizyte w sensie czy anestezjolodzy sa oblegani bo mi grozi wczesniejszy porod i wolalabym dlugo nie czekac na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulamamula
Witam wszystkie mamusie, mam nadzieje że któraś z Was będzie mi pomocna. Termin porodu mam na koniec lutego, moją ciąże prowadzi lekarz który nie przyjmuje porodów w żadnym szpitalu (ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona i nie chciałabym go zmieniać) Problem polega na tym, czy jeżeli nie przynależę do żadnego z lekarzy który przyjmuje na Łubinowej to czy zostanę tam przyjęta, z jakimi ewentualnymi kosztami musiałabym się liczyć jak nadejdzie czas porodu. Będę bardzo wdzięczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasiaa_2012
Ja Również chodziłam do lekarza który nie pracuje w żadnym ze szpitali. termin mam na połowę stycznia a z usg na 30.12.2011. W październiku pojechałam na Łubinową i zapytałam co muszę zrobić żebym mogła u nich rodzić to Pani mi udzieliła informacji, że muszę mieć chociaż jedną wizytę u nich u lekarza, dlatego od razu zapisałam się. Pani mnie zapisała do dr. Ślęczki (rewelacyjny Lekarz). Byłam u niego już i w kartę ciązy wbił mi swoją pieczątkę i powiedział że już jestem ich pacjętką i jakby coś się działo to mam do nich dzwonić bądź bezpośrednio do niego na komórkę. za tą wizytę zapłaciłam 200 zł. Pan dr wyznaczył mi jeszcze jedną wizytę u niego na 16 grudnia, dlatego też zrezygnowałam już z wizyt u mojej lekarki, ponieważ też chodziłam prywatnie i bez senu żebym płaciła dwa razy. ale gdybym była bliżej porodu i nie zdąrzyłabym zrobić tej 2 wizyty to ta jedna też by wystarczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulamamula
bardzo dziękuję aasiaa_.... za odpowiedz, jest da mnie bardzo przydatna :) nie będę w takim razie długo zwlekała i wybiorę się tam osobiście w celu umówienia wizyty. Tobie życzę zdrówka i szczęśliwego rozwiązania. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja26
Antestezjolog przyjmuje w każdy dzień. Jeśli byś chciała to możesz wsiąść moje miejsce 2go grudnia o 16,45( Rózga) bo ja wczoraj odbyłam konsultację a zapomniałam odwołać. Ale daj znać czy chcesz bo jak nie to odwołam. Znieczulenie zzo jest całkowicie bezpłatne. Znieczulenie jest podawane w małych stężeniach więc spokojnie można się poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja26
karola, glonoplazmanka mam termin konsultacji na 2 grudnia na godz 16.45 nazwisko Rózga, jak któraś chce to mogę go oddać bo wczoraj byłam na łubinowej i przy okazji mój lekarz kazał mi zrobić konsultację żebym specjalnie nie jechała tego 2go. A ja trąba zapomniałam odwołać, jak któraś chce to zadzwońcie, i się za mnie wpiszcie tylko dajcie znać czy zainteresowane. Znieczulenie jest bezpłatne i jak najbardziej można się ruszać po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glonoplazmanka
katja26 odwołaj 2 grudnia musialam sie umowic na 30-go bo wtedy moja lekarka ma dyżur i zrobi mi ktg nastepne bo dzisiejsze wykryło skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola253
katja26 muszę tez podziękować , bo 2 grudnia mam wizytę u swojego lekarza i nie zdążyłabym się przemieścić, ale świetnie, że można umówić się na godziny popołudniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak się nie zdąży zaliczyć wizyty u anastazjologa przed porodem to myślicie że zrobią znieczulenie jak wyniki są ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja26
Agata myślę że bez konsultacji nie zrobią. Wyniki są ważne ale na konsultacji lekarz ocenia wszystko po to jest ta karta konsultacji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Mam nadzieję, że zdążę bo wizytę mam za ok 18 dni. Ale z tego co wiem to nie ma problemu z terminami więc jak coś to będę przekładać wizytę. A jak już w ostateczności mnie złapie to pójdę na żywioł i bez ZZO chociaż nie jestem twardzielem:-) no ale jak to się skończy nikt nie wie. No to chyba tyle... trzymajcie się i miłego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńka_85DąbrowaG
Witajcie! ostatnio z ogromną ciekawością czytam Wasze wpisy na forum i korzystam z Waszych doświadczeń:) Ja jestem w 33 tc a termin mam na 19 stycznia, więc już teraz jest z górki:) Zamierzam rodzić na Łubinowej, chociaż jeszcze niewiadomo, czy naturalnie czy cc, ponieważ 3 tyg temu na badaniu mój Maluszek Jasiu ułożony był pośladkowo, ale mam nadzieję, że zdąży się odwrócić głowką w dół:) jestem dobrej myśli. pozdrawiam wszystkie mamy:) te 2in1 i te rozpakowane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glonoplazmankaga
Wypełniałyście plan porodu ze strony Łubinowej? Troszkę mnie zaskoczył a moją lekarke tym bardziej no ale w sumie pytania takie i tak padna podczas porodu wiec wole miec to wypelnione na spokojnie w domu anizeli w bolach odpowiadac. My to juz na walizce siedzimy, ja sie modle zeby wytrzymac jeszcze 2 tyg a maz wlosy z glowy wyrywa na kazde moje stekniecie hehe Macie wybrane wózki? Bo juz teoretycznie wybralam po wielkich analizach ale moze ktoras z was podsunie mi nagle wymarzony wozek :) agata_b może ty se przyspiesz ta konsultacje 18 dni to w pierony dlugo czasu a wystarczy zrobic to badanie na krzepliwosc lepiej zrobic wczesniej i miec znieczulenie niz isc na zywiol ale zalezy co kto lubi :D Kasieńka_85DąbrowaG 33 tc teraz to dopiero zacznie Ci się górka :P no ale wszystko zalezy od organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żona kolegi tam rodziła, podobo rewelacyjnie, bardzo polecali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńka_85DąbrowaG
glonoplazmanka Górka faktycznie w pewnym sensie się właśnie teraz zaczyna;) jednak już zdecydowanie z górki do czasu rozwiązania, niż jak do tej pory:) Z tego, co widzę po Waszych wpisach, to jednak chyba bardziej prawdopodobny jest poród o czasie lub po terminie niż przed:) ale co osoba to inaczej pewnie:) mi teraz pojawiły się straszne rozstępy u dołu brzucha- mimo tego, że smarowałam je kremem na rozstępy z Pharamceris, ostatnio aż musiałam odwiedzić panią dermatolog, bo swędzenie w tych miejscach było nie do wytrzymania. Mam nadzieję, że jej specyfiki mnie pomogą a dla dzieciątka będą bezpieczne. A odnośnie wózka, my akurat kupiliśmy używany wózek z ogłoszenia, jest w świetnym stanie i ma wszystkie funkcje których potrzebujemy. Nie nastawialiśmy się na kupno nowego ze względu na wysokie ceny, ale to już pewnie zależy od zasobności portfela, na co, kto się decyduje i podejścia do sprawy:) nam taki wózeczek w zupełności wystarczy:) pozdrawiam i dobrego weekendu dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glonoplazmanka
Kasieńka_85DąbrowaG ja na rozstępy używam oliwki babymama z Rossmanna zgooglowalam to na kwc i wszystkie jak jeden maz polecaly no to kupilam 12 zl butelka i uzywalam od 4 miesiaca ciazy nie oszczedzalam bo 12 zl to smieszna cena i zuzylam ok 5 butelek uzywalam codziennie po kapieli na noc bo wiadomo oliwka tlusta i wogole i powiem ci ze wszyscy w kolo mi mowia ze mam gigantyczny brzuch co juz mnie wkurza i czy blizniaki mam a ja nie mam zadnego rozstepu wiec oliwka dziala a na dzien jak mnie cos swedzi uzywam mustela 9 miesiecy ( ok 50 zl na allegro ) ale na cala ciaze starczyly mi 2 tubki bo jest wydajny a tez nie uzywalam codziennie tylko wtedy jak mnie swedzialo ale jak juz u ciebie sa rozstepy nie wiem czy te kosmetyki podzialaja :( Ja wybrałam wózek Darex Matrix Tiger 880 zł 3 w 1 bo na tym mi zalezalo zeby wpinac fotelik samochodowy do stelaza wozka i oczywiscie o malo nie kupilismy takiego za 2 tys ale sie opamietalismy ze samochod by za to mozna kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja26
Z tymi rozstępami chyba wszystko zależy od predyspozycji. Ja używam Pharmaceris i jak na razie mam 3 malutkie kreseczki pod pępkiem prawie nie widoczne więc nie jest źle. Wózek kupiłam używany bo tak naprawdę rodzimy w zimę wiec za bardzo nie skorzystamy z niego przez te kilka pierwszych miesięcy. Dziewczyny wczoraj i dziś zauważyłam taki gęsty przezroczysty śluz( jak przy dniach płodnych) zastanawiam się czy to nie czop zaczął odchodzić w kawałkach. I jeszcze mam pytanie do was lekarz mi wpisał że mam rozwarcie na opuszek palca o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jeżeli chodzi o rozstępy to ja całą pierwszą ciążę używałam tylko oliwki johnson w żelu i zero rozstępów. Teraz też używam tej oliwki na noc na zmianę z kremem na rozstępy rossman, który nakładam rano. Oliwka ma to do siebie że jest tłusta i niestety ucierpiały na tym moje piżamy ale za to brzuch jest ok. "Mamagrudniow" o co chodzi z tym planem porodu???? Nic takiego nie widze na stronie szpitala. A co do rozwarcia na opuszek to mi też tak powiedziała lekarka po czym dodała" wiec na spokojnie jeszcze jest czas".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katja26
Plan porodu jest w vademecum. To dopiero do nas wchodzi, w pozostałych krajach jest to już dawno praktykowane. Plan porodu ma na celu określenie czego oczekujesz na co pozwalasz itd. Jeśli nie weźmiesz wypełnionego to na miejscu z położna to zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie planu porodu, to na szkole rodzenia położna rozdała nam te pytania i powiedziała, że jak przyjedziemy rodzić, to będą o to wszystko pytać więc nie musimy tego wcześniej z lekarzem omawiać. Ale oczywiście warto pytania przejrzeć wcześniej, wtedy szybciej ta część "papierkowa" pójdzie ;) A co do śluzu, to ja od jakichś 2 tyg coś takiego mam, zwykle po ciepłym prysznicu. Takie jakby surowe białko jajka, bez krwi. Najwięcej było tego na pierwszym razem, a teraz to tak po troszku. Ja tak właśnie myślę, że to ten czop wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagrudniowa
Witam:)Mam pytanie do dziewczyn, które beda zaraz rodzić i te, które już urodziły....czy Wy tez puchniecie/puchłyście pod koniec ciąży?Stopy dłonie troche na twarzy?Zaczyna mnie to męczyć:(Jak nie urodze to jutro wybiore sie na KTG...myślicie można poprosić lekarza o przyśpieszenie porodu kończy sie 39 tydzien.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czy ukrywają się tu przyszłe mamy na luty? Zamierzam rodzić na Łubinowej (termin mam na 8 luty) i poczytuję sobie Was regularnie, wzruszam się gdy czytam Wasze relacje z porodów i powoli powoli zaczynam nastawiać się na to, co mnie jeszcze czeka:) Pozdrawiam rozpakowane i te co jeszcze w dwupaku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny i Mamagrudniowa. Widzę, że jeszcze się trzymasz. Ja tak miałam w pierwszej ciąży, ok 1 tydz. przed terminem puchłam a na twarzy to nie wyglądałam jak ja. Teraz mąż też mi mówi że trochę mam opuchniętą twarz przeważnie wieczorem. Przeglądałam sobie ten plan porodu ( dzięki za info). Tylko zastanawiam się, bo można go wypełnić, że np. nie godze się na nacinanie a jak podczas porodu położna powie że trzeba to trzeba i tak jest przy większości pytań. Więc mozna z góry się na wszystko zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krys31
Witam wszystkie mamy.Ja wczoraj wróciłam z łubinowej,poród przebiegł ok,termin miesiaczki miałam na mikołaja a 23 list odeszły mi wody i sie zaczeło o 21 na swiat przyszła moja córeczka przez cc.Opieka super na kazde zawołanie sa(studentki)bardzo fajne i miłe dziewczyny zawsze pomogą i w niczym nieodmawiają ja tak bynajmiej je odebrałam.Przed porodem byłam przestraszona jak to bedzie w nocy koszmary itp a tu jestem mile rozczarowana wszystko przebiegło super,takze jak rodzic to tylko na łubinowej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagrudniowa
Hey:)Agata_b no ja wyglądam dziwnie zastanawiam sie czy iść jutro na tą łubinową czy nie czy zrobią mi KTG bo mało czuje ruchy prawie w ogóle...albo zostawić to synkowi aż sam będzie chciał wyjść.Tylko,że ja już nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola253
mamagrudniowa lepiej pojedź na Łubinową, pewnie z maluszkiem wszystko ok , ale zawsze ty będziesz miała spokojne sumienie, a spokojna mama to spokojne dziecko :) Jak tylko nie masz problemów z dojazdem do szpitala o nic cię to nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×