Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość maggialena
Ha! Nasze "ewentualne" imię Tymek, to też miał być Tymon ( nie Tymoteusz)...Zawsze też podobało mi się imię Filip, ale mój siostrzeniec był pierwszy;) Ja wcześniej nie byłam świadoma, że tyyyyle Lenek, więc czar prysł...no ale na 100 ma być synek:) Ehhh....czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie i bardzo prosiłabym o radę bo to moja pierwsza ciąża i wariuję. Mianowicie muszę zmienić ginekologa i myślę o doktorze Słoniczu, który pracuje na Łubinowej. Tam też chciałabym rodzić. W związku z tym chciałabym prosić kobietki, które miały z nim do czynienia o opinie na jego temat. I jaki cennik prywatnych wizyt obowiązuje u tego pana bo nigdzie na necie nie mogę znaleźć. Podejrzewam, że już gdzieś o nim było pisane na tym topiku, ale ciężko przejrzeć ponad 400 stron :) Także jeszcze raz proszę o informację i z góry bardzo dziękuję. Powodzenia wszystkim nierozpakowanym paniom życzę i dużo sił tym, które maleństwa mają już przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do porodu po terminie: jestem dzien po terminie, dzis bylam na wizycie na Łubinowej, wszystko jest OK, prawidłowa ilość wód płodowych, łożysko bez zmian, co dwa dni mam jeździć na KTG a jezeli nie urodze do 10-tej doby po terminei to juz mam przyjechac na porodówke i beda wywoływać poród....no to czekamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz w marcu!
witajcie wszystkie obecne i przyszle mamy,a szczegolnie mamy marcowe,ktore razem ze mna oczekiwaly tego wielkiego dnia-zagladacie tu jeszcze?jak wasze pociechy?u nas bardzo dobrze,Zuza rosnie jak na drozdzach i zmienia sie z dnia na dzien.nie moge uwierzyc ze skonczyla juz 2 miesiace!!!jest kochana,smieje sie i zaczyna gaworzyc.to niesamowite jak ten czas leci..pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PORÓD MARCOWY
mama juz w marcu! WITAM CIĘ! OCZYWIŚCIE ŻE TU ZAGLĄDAM- SENTYMENT. U NAS WSZYSTKO OK, POLA ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH TEŻ SIĘ ŚMIEJE I GAWORZY. A POMYŚLEĆ, ŻE JESZCZE NIE DAWNO TO MY PISAŁYŚMY I ZADAWAŁYŚMY PYTANIA NA TYM FORUM. POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE I WSZYSTKIE MAMY NA TYM FORUM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleks86
Witam! my juz w domku. poród przebiegł błyskawicznie! o 23 chwycily mnie skurcze ale myslac ze to przepowadajace chcialam sie polozyc,ale o dziwo zaczely sie co 3 min,byly mocne ale krotkie. szybko pakowanie ostatnich rzeczy i szpital, tam okazalo sie 4cm rozwarcia za pół godz bylo juz 9 wiec nawet nie bylo mowy o znieczuleniu. Poródowka i o 2 w nocy pojawil sie nasz synek Maksymilian.Co do opieki- super ! przy porodzie towarzyszyl mi maz, byla polona pani Ewa (taka blondynka) bardzo fajna babka,chronila krocze na ile o mogla i na szczescie nie bylo szycia:). Ludzie ktorzy tam pracuja naprawde bardzo mili. Polozne co chwile przychodzily pytac czy w czyms pomoc,czy sie radze. Ogolnie jestem zadowolona i z tak szybkiego porodu i z opieki w tym szpitalu! zycze powodzenia tym 2 w 1:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 85
aleks 86 - GRATULACJE! Zazdroszczę Ci takiego porodu :-) Życzę Wam dużo zdrówka! P.S. Duże było oblężenie na porodówce w tych dniach jak byłaś w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleks86
Agnieszka 85- wlasnie to byl jedyny "defekt" tego zdarzenia:) oblezenie bylo ogromne...po porodzie musialam lezec w takim pokoju jakby przygotowawczym, ale bylam sama wiec i to dobre. lezalam tam do rana wiec te 2 godz po porodzie bylismy sami -ja maz i synek. Rano juz przeniesiono mnie na normalna sale. W weekend i podobno w nocy najwiecej jest porodow:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz w marcu!
porod marcowy: ciesze sie bardzo ze tak wam sie fajnie uklada.dzieciaczki nam rosna a na forum co rusz pojawiaja sie nowe.pewnie ze pamietam jak same sledzilysmy losy porodow i zylysmy w ciaglym oczekiwaniu..to piekne wspomnienia:)zyczymy duzo zdrowka i radosci z macierzynstwa!tez tu zagladam z sentymentu( i ciekawosci;) )wiec odezwijcie sie czasem:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 85
Aleks86- jakie wymiary miał Twój synuś? Daleko miałaś do szpitala? Dzwoniłaś wcześniej, że jeździsz rodzić? Mam nadzieję, że pomimo dużej ilości porodów nie będzie sytuacji, że zaczną odsyłać pacjentki do innych szpitali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleks86
agnieszka 85- moj synus mial 3700 i 53cm, do szpitala mam jakies 40km, a do szpitala nawet nie dzwonilam:), moj maz spanikowal,ja staralam sie uspakajac przez droge, zeby wytrzymac, a nie boj sie ze Cie odesla-przyjma napewno w razie czego ulokuja gdzie indziej;) zycze powodzenia:):):) a na kiedy masz termin?? i jaka bedzie plec wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 85
Aleks86- u mnie będzie dziewczynka, a termin mam na 22.06, ale mogę być szybciej, bo szyjka mi się otwiera a mala coraz głębiej się wstawia główką. Ja mam ok. 60 km do Katowic. Ciekawe czy mój mąż też spanikuje czy uda mu się zachować zimną krew :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamaja
Aleks - gratuluje! Mam nadzieję, że mój poród będzie równie sprawny co Twój. Za pierwszym razem miałam cesarkę, ale przed wyznaczonym terminem zaczął się poród naturalny i w nocy obudziło mnie to, ze odeszły wody, a skurcze miałam juz wtedy co 3 minuty, wiec licze na to, ze teraz bedzie podobnie i do szpitala dotrę na sam finał :) A do Katowic tez mam ok 40 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja mam termin na 25 czerwca ale tez moj malec glowke ma bardzo nisko tydzien temu szyjka byla krotka ale jeszcze zamknieta gin kazal sie oszczedzac wiec nic nierobie:) tez chyba wyladuje wczesniej na porodowce do szpitala mam 11km wiec nie jest tak zle tyle ze maz nie wie gdzie to jest Ponowie pytanie odnosnie rzeczy potrzebnych ile pampersow bylo wam potrzebne i czy jeszcze cos bylo np niezbedne a nie ma tego na liscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesień 2012
Dziewczyny, jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji dzieciątka? Na szkole rodzenia polecali nam kosmetyki min. z firmy Mustela, czy rzeczywiście są dobre? Czy może jakieś inne polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggialena
Na łubinowej szkole rodzenia polecali też hipp'a i z tego co czytałam i słyszałam są dobre opinie i taki też jest mój wybór. Poza tym johnsons, ale tu z kolei słyszałam ze często uczulają (choć nie ma reguły). To dobre pytanie na forum, niech mamy się wypowiedzą,bo to co polecają na szkołach trzeba traktować z rezerwą- praca przedstawicieli medycznych jest nieoceniona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale upał... Do 6 miesiąca używałam Oliatum Soft do kąpieli bo.. ma same zalety :P 1. Nie uczula (nie spotkałam się jeszcze z żadną opinią czy dzieckiem, które dostałyby czegokolwiek po kontakcie z Oliatum) 2. Wygoda niesamowita bo wsadza się dziecko do wanienki z niewielką ilością płynu i "płuczemy" brzdąca bo ciężko to nazwać myciem:P 3. Potem tylko w ręcznik (ja polecam na początek pieluchy tetrowe bo pochłaniają wilgoć dużo szybciej i lepiej i można nimi bez problemu dotrzeć do setnej fałdy szyjnej, pod pachę, za uszy czy w pachwiny- czyli tam gdzie jest to najważniejsze) 4. Nie trzeba niczym smarować bo Oliatum jest płynem z dodatkiem delikatnie nawilżajaco-natłuszczającym także zabawa z płaczącym niemowlakiem i oliwka szczęśliwie odpada :) Na zimę używałam krem z Musteli Cold z serii Bebe i polecam. Właściwie mam do tej firmy zaufanie ponieważ w trakcie pierwszej ciąży (jaki i w teraźniejszej) stosowałam Mustele przeciw rozstępom i nic nie wyskoczyło. Firma może i droga ale w naszym przypadku się sprawdza. Aktualnie smaruje syna faktorem 50 z jakiejś firmy Aptecznej ale można go stosować dopiero od 6 miesiąca wiec nazwa i tak się wam nie przyda :P. Do mycia głowy używamy teraz J&J No More Tears i nie narzekamy. Co do kremów "na teraz" to podobno Ziaja jest dobra i niedroga i rzadko kiedy uczula wiec pewnie kupię właśnie ją dla mojej córy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamaja
Ja podobnie jak Cynimini używałam Oilatum albo Emolium - oba dostępne w aptece. Jest tez tanszy zamiennik Oillan, który ostatnio kupiłam w zwykłym markecie. Dzięki temu wynalazkowi wszystkie buteleczki z innymi specyfikami poszły w odstawkę i nie musiałam się bawić w nacieranie oliwkami, balsamami, itp. Nie chodziłam na szkołe rodzenia, więc poszłam do sklepu i kupiłam to co tam akurat było, więc były i kosmetyki Nivei i J&J, i Bambino, ale potem przyszły położna i pediatra i obie poleciły ww emulsje do kąpieli i stosowałam je chyba przez rok. Teraz używam mydeł dla dzieci w kostkach, za każdym razem z innej firmy, żadne nie daje reakcji alergicznej, więc jest ok. A do włosów J&J. Pediatrzy mówią tylko, żeby unikać 2 w 1 płyn + szampon, bo może to źle wpływać na skórę głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamaja
maggialena - jak tam wczorajsza wizyta u gina? Już się coś otworzyło? :) A euro czerwcówka? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny. chciałabym dołączyć do grona przyszłych i obecnych "mam Łubinowych". Jestem w 31 tygodniu ciąży i dziś umówiłam się na pierwszą wizytę, którą mam we wtorek. Czy ktoś tez ma termin na koniec lipca bądź początek sierpnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggialena
magdamaja- szyjka coś mi się uniosła, łożysko tez jakby dojrzewa do odczepienia...mój syn podobno waży ok. 3,5 kg -więc generalnie byłam w szoku;) Tłumacze sobie, że jego tata ma prawie 2 metry i to stąd, ale jak ja urodzę takiego budynia to nie wiem;););) No i moja gin stwierdziła, że zobaczymy się już zapewne w szpitalu... czekamy:) a jak u Ciebie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamaja
Ja mam wizytę w pn po południu, ale coraz częściej pojawiają się skurcze macicy, więc przypuszczam, ze usłyszę to co Ty. Zobaczymy. Odezwę się we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
ilovesummer - ja mam termin na koniec lipca. Jestem w 30tc, a na wizyte - konsultacje do porodu ide pod koniec czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mijan to jest nas już dwie :) Ja do tej pory prowadziłam ciążę u lekarki zupełnie nie związanej z Łubinową. Pewnie dlatego jak dziś zadzwoniłam to mi powiedziano, że im wcześniej przyjdę tym lepiej. Uzyskałam jeszcze info, że trzeba przyjsć na dwie wizyty. Zobaczymy, co mi powie lekarz we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
ja tez chodze do lekarza niezwiazanego ze szpitalem, ale bylam w zeszlym tygodniu na Lubinowej i mi powiedziano, ze wystarczy jedna wizyta (konsultacja do porodu) w ok. 34tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm to mamy lekką rozbieżność hehe. no ale w sumie to chyba mało istotny szczegół. ja póki co byłam raz na Łubinowej odwiedzić przyjaciółkę po porodzie. szpital zrobił na mnie dobre wrażenie. podzielę się wrażeniami z wtorkowej wizyty jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny: ja juz jestem po porodzie nasza córeczka postanowiła 2 tyg wcześniej wyjść i zamiast 30 cesarka miała byc to urodziła się 15 maja z waga 2800 i 53 cm ale na szczęście wszystko w porządku czujemy się dobrze Natalka rośnie jak a drożdżach. Pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze naprawdę pzremile Panie opieka super, położne pomagają wszystko dokładnie wytłumaczą mówią co będą robić także naprawdę jestem zadowolona. pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny: ja juz jestem po porodzie nasza córeczka postanowiła 2 tyg wcześniej wyjść i zamiast 30 cesarka miała byc to urodziła się 15 maja z waga 2800 i 53 cm ale na szczęście wszystko w porządku czujemy się dobrze Natalka rośnie jak a drożdżach. Pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze naprawdę pzremile Panie opieka super, położne pomagają wszystko dokładnie wytłumaczą mówią co będą robić także naprawdę jestem zadowolona. pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny: ja juz jestem po porodzie nasza córeczka postanowiła 2 tyg wcześniej wyjść i zamiast 30 cesarka miała byc to urodziła się 15 maja z waga 2800 i 53 cm ale na szczęście wszystko w porządku czujemy się dobrze Natalka rośnie jak a drożdżach. Pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze naprawdę pzremile Panie opieka super, położne pomagają wszystko dokładnie wytłumaczą mówią co będą robić także naprawdę jestem zadowolona. pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 85
mamuska90- Gratulacje! :-) Jak się czułaś po cc? Bardzo bolał brzuch? Czy robią jakieś problemy jak nie można wytrzymać z bólu i chce się silniejszy lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×