Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość gość
Aha a co do odsylania do innych szpitali. Poprzednio dostałam informację że jeśli ciąża od początku jest prowadzona u lekarza współpracującego z Łubinowa to napewno będzie się przyjętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinia, po porodzie (luty '17) codziennie przychodziła położna pouciskać brzuch i sprawdzić czy się obkurcza. Potem na wizytach patronażowych inna położna robiła to samo. W moim przypadku nie było to w ogóle bolesne, lekko nieprzyjemne jedynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wywołania w 9 dobie po terminie wołają do szpitala. Po terminie jeździłam ci 2 dni na ktg a jak się nic nie działo to w tej 9 dobie. Najpierw prysznice i cewnik foleya, potem oxy a na końcu cesarka ale mnie nie popedzano i dwa dni trwało wywoływanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm_wrzesien
Za wizyty ktg po terminie się nie płaci . Ja rodziłam dwa razy i zależy jaki lekarz jest na przyjęciu . Za pierwszym razem tez by wywołać założono cewnik foleya, drugiego dnia oxytovyna na 6 h, trzeciego dnia z rana się samo zaczęło . Natomiast za drugim razem pierwszego dnia test oxy czyli podłączenie jej na około 30 minut, drugiego dnia na 6 h, i trzeciego dnia znowu na 6h i wtedy w połowie ruszyło . Położna mówiła ze gdyby się nie udało to czwartego dnia mogą mi zrobić cc lub kolejne podłączenie oxy jeśli się zgodzę . Na szczęście się udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest z kontaktem z dzieckiem po porodzie? Gdy rodziłam w 2010 polozono mi córkę na chwile na klatce piersiowej, potem zabrano na ważenie i mierzenie, mnie szyto i dopiero dostalam dziecko z powrotem. Czy teraz respektują te pierwsze dwie godziny kontaktu skora do skory? Czy na ktg w dniu terminu i po terminie trzeba wcześniej umawiać sie telefonicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli poród SN to masz cały czas dziecko skóra do skory minimum 2 h. Po cc nie wiem . Mnie szyli po SN z córka na brzuchu , dwukrotnie na lubinowej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) czy któraś z Was na termin na początek maja? :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry :) Czy umawiając się na wizytę "kwalifikującą do porodu", należy zaznaczyć, że to własnie taka wizyta? Czy wystarczy o tym powiedzieć dopiero lekarzowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolałabym chyba od razu to zaznaczyć, że to na wizytę kwalifikującą do porodu... żeby później nie było nieporozumień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mialam córkę 2h po porodzie na sobie. A na ktg nie trzeba się umawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaL
Dziewczyny, pacjentki dr Witycha. Z tego co udało mi się przeczytać na forum, to doktor przyjmuje także w Chełmku. Na stronie jest numer telefonu, pod którym można się zarejestrować, jednak nie jest nic napisane o godzinach - w Tychach jest informacja ze rejestracja w godzinach 15-21. Nie wiem czy to aktualne informacje... Dzwonię do tego Chełmka i dzwonię i nie mogę się dodzwonić.... zaraz ubiegnie mnie termin porodu, a ja zostanę bez skierowania do porodu :D Jest tu jakaś dziewczyna która chodzi do Witycha właśnie do Chełmka i wie kiedy tam zadzwonić i się umówić na wizytę ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaL
Aktalizacja: sami oddzwaniają z gabinetu w Chełmku :) ale terminy baaaaaaaaardzo odległe........ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodzilam w szpitalu prywatnym! Nowoczesny sprzet podobny do http://inmed.pl/ - jednosobowa sala i wspaniala opieka medyczna. Ja bardzo polecam szpitale prywatne, naprawde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja wczesniej pytalam o umawianie sie na ktg, i raczej jest to wskazane.. Zadzwoniłam tam i wyznaczono mi dzien i godzinę. Bylam wczoraj i byly normalnie poumawiane pacjentki co pól godziny. Gdybym nie byla umówiona to nie wiem jakim cudem miałabym miec Robione to badanie, chyba musialabym czekać na sam koniec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że to zależy na jaką Panią w rejestracji się trafi... :/ Mnie jak przyjechałam zobaczyć jak tam w ogóle wygląda, jedna powiedziała, że właśnie dopiero 5-6 dni po terminie robią KTG, a jak byłam tydzień temu na konsultacji u anestezjologa to inna mi powiedziała, że to zależy od zaleceń lekarza... i akurat na KTG czekały 2 dziewczyny, jedna 2 dni po terminie a druga właśnie w dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia_zet
Jaki jest koszt konsultacji anastezjologa , mam skierowanie od dr Witycha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
150 zł i trzeba się wcześniej umówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mamusie. Mam termin na koniec czerwca (dzis konczymy 31 tydzien) z tym, że wg usg termin przesuwa się na pierwszą połowę czerwca. Z drugiej strony doktor Ślęczka twierdzi iż skoro pierwszego syna przenosiłam 9 dni (z tym, że 10 lat temu i ciaża prawie cała na podtrzymaniu) to istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak może być i tym razem. Moje pytanie brzmi: - jak wyglada kwestia refundacji. Doktor Sleczka prowadzi mnie od miesiaca i dopiero w tym tgodniu idziemy na kolejną - drugą wizytę. Czy wciąż obowiązuje zasada, że min dwie wizyty muszą być u lekarza w szpitalu, aby poród był refundowany? - co z badaniem w kierunku paciorkowca? Mieszkam w Tychach i nie mam pojęcia do którego laboratorium mogę się zgłosić w celu wykonania badania? Czy może takie badanie przeprowadza lekarz a ciężarna musi dostarczyć próbkę do laboratorium? - konsultacja anestezjologiczna - wyczytałam z forum, że koszt to 150zł :) natomiast kiedy sie na nia umawiałyście, w którym tygodniu? - podkłady Seni - to ceratka, prawda? - o ile adres poradni dziecięcej znam, nie mam pojęcia skąd wziąć imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy położnej środowiskowej celem umówienia wizyty patronażowej po porodzie; czy wystarczy podać któryś z "punktów" i tam też po wyjściu ze szpitala umówić się na wizytę położnej? FAMILYMED Agnieszka Rurarz, Zuzanna Jasińska 43-100 Tychy, ul. Sienkiewicza 21 32-600 Oświęcim, ul. Zaborska 48 A tel. 500-822-363, 531 703 060 Rejon patronażowy: Tychy, Chrzanów, Chełmek, okolice Oświęcimia NZOZ OPIEKA RODZINY 43-100 Tychy ul. Barona 33 A tel. 32 780-52-52 lub 502-035-473 (całodobowo) Rejon patronażowy: Tychy i okolice Bardzo proszę o odpowiedź kogoś cierpliwego, ale minęło trochę czasu i nie przypominam sobie abym coś podawała.. może i tak ale byłam w poporodowym szoku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Najlepiej zapytaj lekarza jak będziesz na kolejnej wizycie, bo ja osobiście nie wiem jak to wygląda bo całą ciążę chodzę do lekarza współpracującego ze szpitalem. 2. U mnie na wizycie lekarz pobrał wymaz z pochwy i sama sobie to zaniosłam do laboratorium. Jak nie jesteś pewna czy w tym danym laboratorium robią to badanie to najlepiej tam zadzwoń. 3. Ja byłam na konsultacji u anestezjologa w 37 tygodniu, dzwoniłam w poniedziałek i umówiłam się na środę, więc nie ma żadnego problemu z terminami. 4. Pokłady Seni- nie wiem co rozumiesz jako ceratka :D to takie jakby wielkie cienkie podpaski, idziesz do apteki i kupujesz, albo na sztuki albo całe opakowanie 30 sztuk. 5. Jeżeli chodzi o położną środowiskową to możesz albo wybrać sobie którąś z tej listy która jest na Łubinowej, albo wybrać jakąś ze swojej przychodni. U mnie będzie tak, że mam wybraną położną ze swojej przychodni i jej dane podam po porodzie. No i zadzwonię to niej również później tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzicie jak to sie szybko wszytko zmienia. Aktualne info posiadam takie, ze ktg od piatej doby po terminie a w siódmej dobie przyjmują do szpitala. Mam stresssssa bo siodma doba tuz tuz i bedzie trzeba sie zgłosić. Czyli co najpierw? Cewnik Foleya? Ale męża chyba nie brać ze sobą? Siostra by mnie zawiozla żeby mąż nie tracił urlopu, przeciez nie bedzie sie tam "pałętał" bez celu ;) a zawezwe go w razie rozpoczęcia akcji, lub odwiedzi mnie po pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowisz sie do anestezjologa na konkretna godzine, czekasz jeszcze 2,5 h. Na ktg czekasz 1h, na indukcje porodu 2 h. Recepcjonistki -kazda mowi co innego. Lekarz prowadzacy Nfz Lubinowej nawet nie wie kiedy sie zglaszac do szpitala po terminie. Nie interesuja go tez wyniki badan. Zobaczymy jaki bedzie porod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tą konsultacją to niestety tak wygląda... ja też byłam na konkretną godzinę umówiona, a czekaliśmy prawie 2 godziny. Pani anestezjolog okropna i najmądrzejsza na świecie... u mnie stwierdziła że mam źle dobrany stanik (wtf to braffiterka czy lekarz?!), mam biec natychmiast kupić żelazo bo wg niej mam anemię, gdzie ani mój lekarz prowadzący tego nie stwierdził ani z norm podanych na badaniach też tak nie wynika... a tak na prawdę o istotne rzeczy musiałam się sama dopytywać i wizyta trwała pół godziny i było widać, że była już mocno zniecierpliwiona moją dociekliwością. A teraz też jestem ciekawa jak to będzie z tym ktg... termin mam na 2 maja, w czwartek idę na ostatnią wizytę do mojego lekarza prowadzącego i ostatnio mówił, że wszystko mi dokładnie powie jak to na Łubinowej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje że podkłady seni to są te duże podkłady które kładzie się na łóżko a nie podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dobrze że nie muszę już rodzić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie do osób które miały cc na Lubinow bądź mają wskazania do takiego tez porodu i orientują się w temacie. Moją ciaze prowadzi lek. nie związany z lubinowa, na ostatniej wizycie stwierdził że porod będzie musiał odbyć się właśnie przez cc. Czy konieczna jest wizyta u lekarza z lubinowej? czy tez anastezjologa? kto ustala termin porodu,?czy wystarczy skierowanie do porodu od mojego lek.? Dzięki dziewczyny za odp:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie łatwiej zadzwonić do rejestracji i dowiedziec się wszystkiego z pierwszej ręki? albo przewinąć forum o kilka stron... Jeżeli lekarz nie jest związany ze szpitalem to trzeba iść na wizytę. A jeśli chodzi o konsulatację to nawet na stronie internetowej jest napisane, że jest obowiązkowe. Było o tym już milion razy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie ma Pani nic konkretnego do napisania, to proszę się nie wypowiadać i marnować swojego czasu:) a jad wylewac np. Na mezu jak jeszcze jest... może jakaś inna przyjazna Pani się wypowie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu nie bardzo rozumiem czego nowego chce się Pani dowiedzieć...ten sam temat wałkowany na każdej jednej stronie, ponadto jest jeszcze strona szpitala gdzie różne ważne informacje są dostępne. Niektóre osoby zachowują się jakby miały po 10 lat i bały się zadzwonić do rejestracji, a tamte Panie na prawdę nie gryzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy planujac karmienie butlelka musze sama.zorganizowac butelki I mleko? Czy otrzymam w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi karmienie butelka to w szpitalu w dyżurce panie pielęgniarki dzieła butelkami gotowymi, trzeba co jakiś czas podejść wtedy wydadzą. Ja osobiście nie karmiłam piersią i na własne rzyczenie dostawałam buteleczki. Nie było z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×