Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość didy.
do Iva_iva : moja koleżanka miała taki sam problem , jeżeli się przemęczasz to chudniesz z tłuszczyku , a w piersiach też jest stłuszczyk więc to normalne żę z piersi teżż . Moja mama też tak zaawsze miałaa i ciocia i babcia, więc to normalnee. a jeśli chodzi o miesiaczkę: Mam taki strasznie gęsty , przezroczysty śluz , lepiącyy też , od czasu kiedy miałam na majtkach te czerwone kropeczki(z wewnątrz) i mnie boli brzuch,piersi,biodra,kręgosłup itd. czy o możliwe że te czerwone kropeczki właściwie bordowe , to była moja pierwszą miesączką tzn. jej początek , że za kilka dni mogą dostać już normalnie duużo jej . :> ?? Tyle żę kropeczek byłoo mało tak ok. 8 i nie były duże , ale takie do spokojnego zauważenia przez 1 dzień . Mam sie już przygotować taak . ?? Przepraszam że znowu wypytuję tak , ale popostu nie wiem co robić ... ..Porsze o odpowiedź. ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mart_97
Mam 13 i chodze do 6 klasy. Kilka dni temu z dwa lub trzy dni miałam na majtkach brązowo-czerwone upławy. Niektóre moje koleżanki mają już okres choć ja jeszcze nie mam i mi sie nie śpieszy to chciała bym wiedzieć w razie czego czy powinnam już sie zabezpieczyć przed taką niespodzinką czy coś w tym stylu . Baaardzo proszę o odpowiedź ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuSIA* Zmiana pseudonimu
Hej zmieniam pseudonim z MartuSIA* na Lollaaxd . PS. Odpowiecie mi na pytanie ze str. 98 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do Natka13 - Tak, możesz dostać kolejną miesiączkę :) . Może nie zakładaj od razu podpaski, ale wkładkę możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
A i jeszcze moje objawy jakie mam od kilku lat (miałam już miesiączkę) : *rosnące piersi ( ostatnio sporo mi urosły) *śluz ponad 2 lata *strasznie przetłuszczające się włosy ( co 2 dni myję) *włosy tam gdzie powinny być ;p *mam humorki *raz w tygodniu zawsze przez kilka godzin mam silne bóle podbrzusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka nie mam jeszcze miesiączki. Ale ostatnio bardzo ale to bardzo mi sie przetłuszczają włosy :/ Jak umyje to na drugi dzień mam tłuste a za dwa dni tak tłuste jak bym z 2 tygodnie włosów nie myła. I też sie bardzo poce :/ Czy to jest okres dojrzewania?? Pewnie tak! ale odpiszcie. Ałaa właśnie strasznie boli mnie podbrzusze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia96
hej dziewczyny:) pisalam juz kiedys na tym forum. dzisiaj dostalam pierwsza miesiaczke. bardzo boli mnie brzuch ale wzielam nospe wiec mam nadzieje ze mi przejdzie. ale leci mi strasznie duzo krwi czy to jest normalne przy pierwszej miesieczce? prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do Werusia : Tak to okres dojrzewania. Też tak mam. Możesz się spodziewać miesiączki. Do Misia96 : Tak, to normalne, że leci ci dużo krwi. Też tak miałam przy pierwszej miesiączce :) ODPISZCIE PLISS :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim kalendarzu internetowym bo sobie ściągnełam wyszło mi 6,7,8 kwietnia ale niejestem pewna czy napewno tak bede miała bo przeciesz dopiero miałam peirwsza miesiączka i słyszałam że mi może sie opuzinić opare dni albo miesięcy to by była moja pierwsza miesiączka i niejestem pewna czy tak mi wyjdzieczy mi się opuzini i troche niewierze w ten kalendarz ale czy to może byc prawda że bym miała w tych dniach prosze o odpowiedzi bym chciała dzisija:/Z góry dziekuje i pozdrawiam i czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Dziewczyny pisałam ostatnio, że widziałam plamę krwi na spodniach od piżamy. Nic do wczoraj nie było. Ale dziś mam tyle śluzu, że majtki mi przeciekły !! A na dodatek na tej zeschniętej części śluzu, była ona bardzo ciemna tak jakby była w niej krew ( troszkę). Co to ? To by była moja druga miesiączka :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ś k a
A ja nadal nie mam okresu. Więc zaczynam podejrzewać że te 'czerwone plamki' to były jakieś paprochy. Ale mam ostatnio nawet obfity śluz.xD Acha, i też zauważyłam że jak calutki dzień siedze w domu to mam mały sluz a jak gdzieś wychodzę[chociazby do szkoły] to mam obfitszy śluz. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Golga
No, moim zdaniem tak, normalne. ;))) Mam taki problem; niedawno miałam pierwszy okres (niezbyt przyjemna sprawa.. ;/) i z tego co obliczyłam, wypada mi akurat na dni w wakacje, kiedy bede na obozie!!! czy moge normalnie pływać, musze miec tapony (uch, jakoś nie jestem do nich przekonana, boje sie ze mi utkną i bede musiała do ginekologa iść) i czy nie bęzie widać przez krótkie spodenki? bo teraz wiadomo, nosze długie i nie widac tak bardzo. ;P Help me!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do A Ś K A takie czerwone paprochy miałam co jakiś czas przed tym, jak dostałam pierwszą miesiączkę. też myślałam, że to nie ma związku. w każdym razie przygotuj się, bo niedługo może nadejść. ja mam problem. miałam już 4 miesiączki, ale w okresie owulacji przez niecały dzień leci mi krew i muszę zakładać podpaskę. myślałam na początku, że to normalny okres, ale potem dostaję normalnie w terminie. wiecie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powinno się używać tamponów, zanim okres się ustabilizuje. w sumie myślę, że możesz zrobić wyjątek , ale jest to niewskazane. a jeżeli nie nosisz bardzo obcisłych spodenek, podpaski nie będzie widać, a tampona w żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Dziewczyny pomocy! Dziś miałam test kompetencji. Kilka minut temu poszłam do łazienki , patrzę a tu całe majtki w czerwonej krwi. Co to ? Miesiączka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
do Lollaxd ; Gratulacje! Jeśli zauważyłaś krew na majtkach to nie moze to być nic innego jak miesiączka! Załóż podpaskę i będzie ok. 3maj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEY;) wczoraj miałam (znów) brazowa plame na wkładce..ii żółty sluz dziś już nie ;| balam sie że dzisiaj moge miesiączki dostać bo miałam test 6-klasistów i się stresowałam...(chyba słusznie bo mi się z matmy pomylał ..;| a tak to zawsze mialam wszystko dobrze) żal.. i jakos nic ..;p śluz był biały i jakos malo a co do poprzedniczek to tak ja też tak mam że jak nie chodze to mam mało sluzu a jak ide do szkoły + jeszcze po mieście to jest o wiele wiecej bo jest mi mokro i czasem majtki przemakają..;| taki to juz los nastolatek..;p tłuste wlosy, cera i wogl humory itp.. pozdrowionka ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja włosy myje codziennie i rano są normalne ale potem to się robi barenek i lekko tłusta grzywka a w sql to wgl tragedia..;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze odpowiedzcie mi na tamte pytanie:/ Z góry dziekuje i pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do Natka13 ; Raczej ten kalendarz kłamie. Rzeczy z Internetu przeważnie mówią nieprawdę. Ale w końcu wypada Ci na dziś to jeszcze bacznie obserwuj. Dziś dostałam 2 miesiączkę i nie wiem jak powiedzieć o tym mamie. Wstydzę się. O pierwszej powiedziałam przez telefon. Nie wiem jak powiedzieć, pomożecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Ok. Poczekam jeszcze do jutra. Nie jestem pewna na 100 % , że to już. Włożyłam właśnie podpaskę bez skrzydełek. Jak jutro będzie tak samo to powiem, że miesiączka 2 już jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do dziewczyn, które jeszcze nie mają miesiączki : Cieszcie się. Ja już przeszłam do świata kobiet, ale wolałabym jeszcze nie być w nim. Dla mnie okres jest taki uciążliwy, bo czasem mocno boli mnie brzuch :(. Na szczęście rzadko boli :) . Zapominam o miesiączce jak używam podpasek Always Ultra z powłoczką bawełnianą :) . Jest świetna. Czasem, pod koniec okresu gdy siedzę w domu zakładam wkładki, bo jest on mniejszy. I wolę wkładki, bo ich nie czuć, ale ich nie używa się na miesiączkę ( tak pisze w broszurce always ) . Ale bardzo lubię i polecam Always Ultra z powłoczką. Rewelka :) :) :) . Dobrze, że mnie brzuch nie boli ani głowa ani nic :) :) :) :) . Mam nadzieję, że przy następnych okresach też nie będę miała jakiś dolegliwości..... Pozdraawiam :* :) ;p ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
I w ogóle mam humor paskudny. I moje miesiączki są obfite :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Lollaxd:*:) A mam nałożyc podpaske w razie czego a i miłam po bokach takie brą zowe u brawnie czy to może byc miesiaczka druga:) Bym chciała mieć dzisiaj odpowiedzi:) Z góry dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do Natka13-tak, możesz się spodziewać miesiączki. A to będzie Twoja pierwsza ciocia z czerwoną walizką ? Jeśli masz w domu to załóż wkładkę. Zresztą nie jesteś jedyna, ja też muszę iść z podpaskami i wkładkami do szkoły, bo mam plamy krwi na majtkach i na 80 % to okres, więc nie jesteś jedyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to by była moja 2 miesiączka to mam nałozyć wkładke czy podpaske:) Bym chciałą sie dzisiaj dowiedzieć.Z góry Dzieki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misisipi4646
hejka!mam 12 lat. mam zolto- bialy gesty sluz ok. od 2 lat są na nim też takie czarne paprochy małe, urosly mi juz piersi, mam owlosienie pod pachami i w miejscu intymnym. plecy bolą mnie prawie ze w samym rowku, a czasami w miejscu intymnym czuję takie mocne kłucie ktore krotko trwa.kiedy mogę dostac miesiaczke i czy ten bol pleców to normalny objaw?? a tak wogóle to mam pytanie do wszystkich 6 klasistów: Jakrobiliscie zadanie 11?? jest tam napisane ze porównaniami autor wiersza uwydatnia cechy łyżwiarki i... ja zaznaczyłam ze d)lód nie jestem pewna czy mam dobrze a bardzo mnie to trapi więc proszę o odpowiedz:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula13
do koleżanki wyżej też zaznaczyłam lód. Jak chcesz sprzawdzić jak ci poszedł egzamin wpisz w googlach ,,sprawdzian szóstoklasistów 2010 odpowiedzi''. Mi wyszło że WSZYSTKO mam dobrze.Tylko nie jestem pewna jednego zadania.... czy napisałam 8,2km czy 18,2km-to akurat bym miala źle jeśli 18,2km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Do misisipi4646 - Tak, to objawy miesiączki. Jeśli chodzi o ten test wczorajszy to ja zaznaczyłam odpowiedź , że ptak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollaxd
Mam sprawę...chodzi o podpaski. Dziewczyny czy wy same sobie kupujecie podpaski/tampony czy kupują wam je mamy/siostry/koleżanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×