Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość julietta12
hejka , wam jak tam po szkółce ?? Blehh... okropność no ale ... jak zobaczyłam wszystkie dziewczyny na w-fie to popadłam w depresje bo one są cycate a ja nie....:(( hemm.. CZekam na ten mój pierwszy okres ale czekam czekam i ciągle tylko ten biały śluz cholera do Kitu z tym a co u was >? FORTUNA22 gratulacje -SZCZESCIARA!!! :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinkaaa17
Witajcie :> kiedyś już tu pisałam . Czekam na pierwszą miesiączke i czekam ... Wiem, że okres to nic fajnego, ale jak każda dziewczyna chciałaby go dostać . moje objawy : Mam 13 lat za 3 tyg. kończe 14 :> (2 gim.) - śluz ok. 2,5 lat - owłosienie łonowe - ok. 2 lata - pod pachami około 2 lata - biust mi rośnie od ok.3 lat - 159cm, 44 kg Czasem mam mocny apetyt, czasem przez chwile mocno boli mnie podbrzusze . plamienia nie miałam, ale kilka razy miałam jasno beżowy śluz na wkładce . Proszę pomóżcie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta12 - Dzięki :) ale to wcale nie takie fajne, już mam dośc . Jakbym mogła to bym go oddała :( a ty w 1 gim teraz ? kinkaaa17 - siema :D ! dawno Cię nie było ;) zanim dostałam miałam podobne objawy jak ty . Noś wkładki, to pomaga - mi uchroniło to majtki od pobrudzenia, i nic nie przeciekło . oprócz tego miej podpaskę przy sobie na wszelki wypadek . Możliwe że dostaniesz niebawem , ale nie na pewno . Myślę że zanim natura cię obdarzy będziesz miała plamienie albo po prostu poczujesz się gorzej i będziesz wiedziała że się zbliża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
a nie ja teraz w 6 podstawówce... A poza tym łatwo ci mówić bo ja mam takie parcie na te rzeczy bo jako jedyna w klasie nie mam piersi ,ani okresu(to ni jedyna) ale wszystkie dziewczyny powoli dostają . Zaczełam nosic wkładki higieniczne bo mam dośc dużo śluzu .Mama moja dostała jak miała 14 lat reszta objawów na str podajże 273 ale ten póżniejszy.Pomóżesz mi chociaz w małej skali przewidzieć ten okres.EEHHH..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta12 - skoro wszystkie dostają to i ty dostaniesz ;) na twoim miejscu bym się cieszyła, okres nie jest fajny, puki nie masz możesz chodzic na basen kiedy chcesz , cwiczyc na wf itp. Więcej z nim problemów . Co do objawów to może będziesz musiała jeszcze poczekac bo jak piszesz twoja mama miała w wieku 14 lat . Mogę się mylic , ale czasem dziewczyny dostają miesiączkę w takim wieku jak ich mamy. Dokładnie nie przewidzę daty więc jeśli chcesz wiedziec więcej o tym to napisz na gg do pani ginekolog tylko nie pamiętam numeru, jak znajdę to napiszę. nie pisałam z nią ale dziewczyny mówią że fajna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
dzieki fortuna ale na w-fie nie lubie cwiczyc wiec supeer!:D:)) a ile masz lat i jakie objawy miałas przed miesiączką.a tn numer to dawaj:)) Spoko moze jak nie bede o tym mysłec to dostane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta12 - 4840433 to jej gg :D a ja miałam śluz 2 lata , włosy tu i tam, i takie inne typu bóle brzucha itd. miałam tydzień wcześniej bardzoo dużo śluzu i kropelki krwi w nim . a potem w szkole czułam że mi leci ale myślałam że to śluz. a mam niecałe 13 lat ;) her name is Marta - hej :D u mnie spoko , podobnie jak ty tak sobie nawet niedużo krwi , tylko czułam się jakbym miała jezioro w majtkach :P :O mnie też nic nie boli dziś , na szczęście ;) i jestem zadowolona dzisiaj bo nie miałam z okresem większych problemów, i znalazłam odpowiednie podpaski dla siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinkaa17 : myślę, że okres się zbliża. Masz już dużo objawów świadczące o okresie. Może warto zapytać mamę w jakim wieku dostała pierwszą miesiączkę ? Czasem dziewczyny dostają okres w podobnym wieku jak mama ( ale nie wszystkie ! ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinkaaa17
fortuna - hejka, rzeczywiście dawno mnie nie było, a szkoda :) Myślę, że teraz będe cześciej się udzielać :) Ogólnie dziękuję za rady. Będe dawała znać, co i jak . her name is Marta - mama dostała jak miała 13 lat :) Czyli może w tym roku szkolnym dostanę, a jak nie to może w następnym. Szczerze mi się tak nie śpieszy, ale wiadomo jak kobieta czegoś nie ma to chce to mieć, a potem jej się nie podoba :) hahah Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
nom sorki ze nie pisalam ale najpierw w szkole potem na zbiórce i nie miałam czasu:) dowiedzialam się dziś że bd miałam fakultety na basenie:O wiec nie za ciekawie bo jestem pewna aze na wielu nie bd mogla plywac, mówi się trudno fortuna, mialam to samo, na poczatku troszke wpadlam w panike bo nie bylam wgl na to przygotowana, ale to tylko przez chwile przez pierwsze 2 dni sie cieszylam, a potem mialam ochote go oddac:D chyba każda dziewczyna tak ma, ale teraz juz nie moge sie doczekac drugiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
fortuna, jakie podpaski tobie pasują?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się cieszę przynajmniej, że mnie krwotok ominął w szkole. Bo byłoby kiepsko. funix * - ja to się popłakałam jak dostałam, mimo, że bardzo go chciałam o_O . Teraz mam dość. :D Właśnie w ciągu dnia miałam słabe, ale teraz dość obfito jest xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
no ja wlasnie się wystraszylam strasznie w pierwszym momencie, ale to chyba dosc normalne zachowanie w takiej sytuacji, wgl nie wiedzislsm jak powiedziec mamie bo ja sie krepuje gadac o takich rzeczach her name is marta, mialam tego nie pisac ale skoro sie przyznalas to i j sie przyznam ze plakalam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie miałam sporo objawów i wgl, byłam dobrze poinformowana, ale to zaskoczenie straszne. A ja na początku się nie krępowałam rozmawiać o tym z mamą, ale teraz to dla mnie wstydliwy temat. Dlatego też nie mówię jej kiedy dostaję okres, sama się domyśla. Kurde mnie teraz zaczął boleć brzuch i mam mdłości lekkie. -,- :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
kurczeeee współczuje ja juz sie drugiego nie moge doczekac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak ja się nie mogę doczekać drugiego w końcu na wf będę mówić niedysponowana w skrócie nd ;] i trzy dni nie bd ćwiczyć ha ha dostałam pierwszą miesiączkę 16 to niedługo dostanę drugą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
no wiesz ja pierwszą dostałam 2 i dalej nie ma drugiej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinkaaa17 - nie ma za co :) 3maj się :D funix* - always ultra sensitive z powłoczką bawełnianą , są super ! te z siateczką są okropne ale bawełniane całkiem niezłe :) przynajmniej dla mnie bo mam w sumie niewiele tego okresu więc nie musze grubszych :D her name is Marta - oj niestety :( współczuję . i też byłam zaskoczona mimo że miałam podejrzenia że to bd niebawem to jednak pierwsze wrażanie pozostało takie że zaskoczona byłam :) Maleńka145 - to jest właśnie fajne, bo mój nauczyciel od wf to przyjmuje (poprzednia babka kazała koleżance cwiczyc O.o ) nawet nie trzeba rodziców prosic o zwolnienie , tylko to trochę głupio to nauczycielowi mówic :P :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie właśnie uczy nauczycielka . ;) ! Ale ona sb liczy dni od ostatniej miesiączki jakaś głupia tak przyłapała moją kol ;] bo uszukiwala aby nie ćwiczyć bo nie mniala . ;) ale ja mam i bd ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
dzesc diewuszki ... JA chyba powariowałam bo bez powodu ryycze :)) I co z tym zrobić ... MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
heeeejo! fortuna, ja też używam always sensitive ultra tylko że tych zapachowych, z tą siateczka są nie wygodne i sie strasznie przyklejają do wszystkiego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
maleńka, jakaś popierdzielona nauczycielka, przecież na początku okres jest nieregularny i nie do konca sie da obliczyc kiedy bedzie następny:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka145 - strasznie durna nauczycielka ! zgadzam się z funix , przecież kumpela mogła miec nieregularny. julietta12 - takie życie :( może jutro ci przejdą humorki ;) funix - właśnie dlatego ich nie znoszę tych z siateczką, jak przykleiłam jedną to po pół godziny zdjęłam bo mnie wkurzała na maxa :O strasznie plastikowe są. >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta12
miejmy nadzieję ...jak dostanę to dziewczyny bedziemy dyskutowac o podpaskach o ile bedziecie jeszcze tu...? Jaka ja zmeczona grrr...HEH dobraa paapatki :D:D:D:D:D:)) DO JUTRA RYBKI WY MOJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowłaśnie bo ona uważa że mamy regularny . ;] ta kol mówiła jej tak że ma nie regularny a ta kazała jej ćwiczyć ;( nie lubię tej nauczycielki . A jedna Kasia moja kol z klasy powiedziała że może jej majtki pokazać a ta już nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Właśnie chciałabym się odnieść do odpowiedzi Maleńka145 : u mnie nauczycielka myśli, że okres zawsze trwa nie dłużej niż 7 dni i jeśli np. pierwszy dzień miesiączki masz 3.09 a wtedy jest basen i zgłosisz " N " to za tydzień ( czyli 10.09 ) nie możesz już jej zgłosić nawet jeśli masz tą miesiączkę, bo ona nie wierzy, że tyle trwa. A ja kiedyś miałam okres 9 dni i w jednym tygodniu zgłosiłam N, w kolejnym też był więc znowu zgłosiłam, potem wytłumaczyłam co i jak a ona przy wystawianiu ocen na koniec roku stwierdziła, że mam " N " zgłoszonych za dużo i dupa .. obniżyła mi ocenę :/ . Bo czasem też nie ćwiczyłam jak miałam okres, bo bolał mnie brzuch.. no więc kilka punktów mi uleciało i ocena niższa -,-. A w gimnazjum u nas na wf nie można zgłaszać niedysponowania, tylko na basenie. :/ Ja kiedyś prawie zemdlałam więc 2 godzinę na siłowni mi odpuściła. Popieprzona baba. :/ Ja już dziś na szczęście 5 dzień okresu, mało poleciało bardzo, przypuszczam i mam taką nadzieję,że jutro już nic nie będzie. :) A co u Was ? Jakieś nowe objawy czy coś ? Piszcie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×