Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Paulaa 123
A czy przed pierwsza miesiaczka ta wydzielina może przestac leciec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusia22
Hej dziewczyny, powiecie mi jakie są objawy miesiączki??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bossska
Pojawiły się pytania jak kupić podpaski i jak je ukryć w pokoju tak żeby nikt nie zauważył. Oczywiście okresu nie trzeba się wstydzić przed mamą, ale u małych kobietek strach jest zrozumiały. Zwłaszcza jak nie ma mamy tylko tata, a dziewczynka nie ma okresu a chcę się tylko ubezpieczyć. A więc jak kupić i nie spalić się ze wstydu. Jeśli w najbliższym sklepie znają cię sprzedawczynie i się ich wstydzisz idź gdzieś dalej. Często przy ladzie musisz powiedzieć co podać. Jak nie chcesz w domu napisz listę jakieś słodycze, jabłko, pomidory, budyń itp. A gdzieś w środku najnormalniej podpaski. Dajesz sprzedawcy karteczkę on normalnie wszystko daje płacisz i wychodzisz. Możesz też iść do sklepu samoobsługowego i kupić. To nic strasznego ;) Wiele dziewczyn również nie chcę żeby rodzice widzieli że ma podpaski choć ich nie potrzebuje. Tu już jest trochę trudniej. Zwłaszcza jak nie masz swojego pokoju a kochana mama lubi sobie zaglądnąć do torby :( Na pewno masz jakąś szafkę gdzie nikt nie patrzy, może to być również torebka, plecak w zasadzie wszystko. Kupujesz jakąś małą paczkę i chowasz. Możesz ukryć podpaski w szafie za ubraniami. Skoro masz podejrzenia że za niedługo dostaniesz okres pamiętaj aby w jakiejś ukrytej kieszonce w plecaku ukryć kilka na wszelki wypadek;) Mówię wam lepiej jest kupić i chwilkę się powstydzić niż potem wstydzić się z powodu... przeciekających spodni. :( Zdarzają się sytuacje: na koloni idziecie dużą grupą do sklepu (są też chłopcy) dostałaś okres i na razie używałaś tylko wkładek które wzięłaś i papierem ale wkładki się kończą. To dopiero początek okresu i musisz mieć podpaskę. Patrzysz przy ladzie mężczyzna. Podpaski leżą za ladą czyli trzeba mówić. Jesteś przerażona. W końcu przychodzi twoja kolej i cała zestresowana prosisz o podpaski oczywiście facet nie usłyszał i musisz powtórzyć :jeszcze podpaski :/ I nie komfortowe pytanie Jakie? W końcu udaje ci się kupić podpaski pan zapakował ci je w przeźroczystą reklamówkę i wszystko widać. Tak wracasz do ośrodka. I tu są dwa typy dziewczyn: jedne jakby taka historia spotkała popłakałyby się że to akurat na nie padł tak okropny los;( Drugie po prostu by się cieszyły że kupiły dzielnie podpaski i teraz mogą w nich sobie wygodnie chodzić:) I to jest właśnie dobre podejście! Pozdrawiam was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bossska
Droga Olusiu 22! Pewnie że ci powiem, ale przygotuj się na dłuższą lekturę:) Takimi pierwszymi objawami są pojawiające się włoski w miejscach intymnych i biało żółtawy śluz. Ale o miesiączce możesz myśleć dopiero kiedy będziesz mieć prawdziwe owłosienie śluz może lecieć nawet 2,3 lata. .. Ogólnie rośniesz. Zaokrąglają ci się biodra. Przybierasz na wadze ( i to wcale nie jest że za gruba czy coś! :( Po prostu organizm musi jak to się mów nabrać ciała :) ) Masz też coraz większe piersi (często bolą:( ) Wiadomo są również włoski na nogach i zaczynają pod pachami choć pod pachami to różnie bywa. Dziewczyny piszą że jak się ma brązowy śluz to w tym tygodniu dostanie się okres, mit osobiście obaliłam! :) Pierwszego dnia miałam lekko zabrązowiony śluz, drugiego i trzeciego dużo brązowego a czwartego już normalny, jasny :) I okresu nie dostałam do dzisiaj :) Mówią na to plamienia :) (I to nie była miesiączka, bo śluz był zdecydowanie za jasny) Plamień możesz mieć wiele przed pełnoprawną miesiączką:( ?Często dziewczyny dostają w podobnym wieku co mamy i babcie, ale nie zawsze się to sprawdzi:( Niestety na miesiączkę nie ma reguły... Pojawia się zwykle w najmniej odpowiednim momęcie... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika13
mam 13 lat i nie mam jeszcze miesiaczki i nie wiem czy mam sluz?? Pomuszcie! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika : ciesz się tym że nie masz jest to tylko problem. Ja się ciesze nią tylko wtedy jak ja dostaje bo wiem że nie jestem w ciąży. Możesz jeszcze ja dostać jak będziesz miała 16 lat. Śluz pojawia się na bieliźnie. Może być przezroczysty lub taki biały , śliski . Możesz mieć planienia itd. Czego chcesz się jeszcze dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika13
a miesiaczka boli ? Ile trwa dni.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika13
i kilka razy na tydzien pochwa mnie boli ale puzniej przejstaje. Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka13lll
Ja mam 13 lat ! I od jakiegoś 1,5 roku mam ten śluz czasem jest biały, brązowy, przezroczysty no i żółty ! Chciałabym dostać okres bo wszystkie koleżanki z mojej klasy go maja ! Od wczoraj mam zmiane nastroju i jest mi bardzo słabo ! czasem mam bóle głowy i podbrzusza ! Kiedy mogę dostać okres ! Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marryjuana
Natka, ciężko jest przewidzieć, kiedy dostaniesz okres, często dziewczynki dostają go w takim samym wieku, co ich mamy. Choć moja mama dostała, gdy miała 12 lat, a ja w wieku 11. Miałam też koleżanki, które zaczęły miesiączkować w wieku 13-14 lat. Nie miałam żadnych objawów przed pierwszą miesiączką, byłam wtedy chora i siedziałam w domu. Poszłam zrobić siusiu i zobaczyłam na papierze czerwoną plamkę. Przestraszyłam się i jeszcze kilka razy później sprawdziłam, czy krew nadal leci. Było jej bardzo malutko, ale domyśliłam się, że to może być okres. Postanowiłam powiedzieć o tym mamie. Pierwszego dnia krwi leciało bardzo niewiele, rozkręciło się dopiero w nocy. Mój pierwszy okres trwał 6 dni i tak już potem zostało, tj. każdą kolejną miesiączkę miałam około 5-6 dniową, a pierwszego dnia bóle podbrzusza, ale to też jest sprawa bardzo indywidualna. Nikt nie pomoże Ci w tym KIEDY dostaniesz okres, zapytaj mamy, kiedy ona dostała, może to będzie jakaś wskazówka, chociaż nie zawsze warto się tym sugerować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada,na początku rozwój piersi i poszerzenie sie bioder, potem owlosienie pod pachami i lonowe. Potem nastepuje wydzielina na majtkach. Trwa ona od kilku miesiecy do dwoch lat, moze byc troche krocej lub dluzej .Staje sie ona rudawa,a potem pierwsza miesiaczka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham.cie
Hej! Jestem Oliwia. Kiedy skończyłam 10 lat zaczął lecieć mi przezroczysty śluz. Często jest mi słabo i boli mnie głowa oraz mam potwornie bóle brzucha. Czasami gdy jestem w szkole i boli mnie strasznie głowa jestem zwalniania bo tabletki wzmacniają mi bóle głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnisiek
Hej..mam 14 lat chodzę do 2 gim. w piątek w szkole bolał mnie brzuch myslałam, że z głodu, bo czasami tak mam, ale akurat wtedy zjadłam dużo. Po dwóch godzinach mi przeszło. W domu zobaczyłam na wkładce duzo dziwnie brazowego śluzu,czy czegos tam xd. Ale teraz to znaczy w sob. już miałam tak tego bardzo malutko a dzisaij to jest tylko takie jakby żółty. Spytałam sie potem kolezanki czy to mógłby być okres ona powiedziała,że tak... Czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg4840433
Dziewczyny, jeśli chcecie porozmawiać na temat dojrzewania, macie jakieś pytania lub problemy z pierwszą, czy kolejną miesiączką to możecie pisać na gg4840433 POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam 13,5lat. Od 2 lat mam włosy łonowe i pod pachami. Częste bóle brzucha i głowy . Bardzo obficie sie poce . Od kilku miesięcy mam jakby żóltawe ślady na majtkach , a od około 1 roku , biała zaschniętą wydzieline wokół pochwy . Kto wie co to jest ? I oczywiście kiedy dostane okres ? Pomóżcieb, denerwuje sie poniewaz wszystkie dziewczyny z mojej klasy juz mialy ! Pomóżcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam ten śluz już od września 1012 roku i wtedy bolał mnie brzuch,już sie napaliłam że będe mieć miesiączke ale nie dostałam... :( może wy mi pomożecie? prosze piszcie co to mogło być,piersi mam dosyć duże,pod pachami włoski a na pochwie też już czarno co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
hej wam ! Mam do was pytanie możecie powiedzieć kiedy będę miała miesiączkę. Mam 11 lat wzrost 154 waga 35 śluz mam od 23. 06. 2012 r . piersi rozmiar 65aa włosy na miejscu intymnym od 3 klasy teraz są już czarne pod pachami są średnie zaczęły mi rosnąć dzieś tak w 3 kl. . Nie zaczęsto boli mnie podbrzusze piersi czasami gdy rosną. Od kilku dni swędzi mnie miejsce intymne ale to czasami . Ostatnio pisałam z taka panią która jest ginekologiem i mi powiedziała ze niedługo dostane ale ja nie mogę się już doczeka Proszę o szybka odpowiedz! Czy to są objawy ! Czy niedługo mogę dostać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
A to ja zapomniałam wam jeszcze powiedzieć że mam często humorki i włosy mi się często przetuszczają .Piszcie do mnie na gg :11914641. Prosze o szybka odpowiedz albo tu albo na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
chciała bym jeszcze powiedziec ze czesto boli mnie głowa a ten sluz sory mam od 23.12.2012 a wlosy pod pachami pokazaly sie w wakacie miedzy 3-4 klasa sorry za te bledy ale to z pospiechu. i za niedobre dane :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
Do gość to jest normalne przy dojrzewaniu wiec nie masz sie czym martwić wszystko jest z toba dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awejaaa
Mam13lat sluz mam od roku wlosy mam ttam gdzie powinny bys wszedzie powinny byc piersi mi rosna od okkolo2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awejaaa
A i kilja razy tak mnie bolal brzuch nisko ze nie szlo wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gunwo
Właśnie dziś dostałam pierwszej miesiączki :)) i zupełnie szczerze mówi nigdy bym sie nie spodziewała że to właśnie dzisiaj :) na prawde to przyjdzie z nie nadzka i cię zaskoczy ;) od razu mówie że pierwsza miesiączka nie jest jakaś straszna ! Ja byłam głodna i strasznie dużo pojawiło mi się wyprysków na czole xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
mógły ktos odpowiedziec na moje pytanie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, prosze przeczytajcie, od roku mam wiecznie śluz.@ dni temu zauważyłam na majtkach małą kropeczkę krwi. a teraz tak mnie boli brzuch ze szok ze az mnie zgina w pół. Czy to miesiączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie , przosze przeczytajcie.od roku mam ciągle śluz.zaczely mi rosnąć włosy tu i tam....dwa dni temu załuważyłam na majtkach jedna kropelke krwi . a dzisiaj tak mnie boli brzuch ze mnie zgina w pół czy to miesiaczka? prosze odpowiedzcie mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia20012
niech ktos odpowie na moje pytanie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do natalia20012. skoro zaczely ci rosnąc piersi, i włosy pod pachami , masz sluz od mniej wiecej roku to mysle ze dostaniesz okresu juz nie dlugo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×