Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość funix*
o jaaa dziewczyny! nareszcie się cos ruszylo na forum:)) tez w tamtym roku mielismy to spotkanie always tylko ze dziewczyny z mojej klasy byly glupie i daly chlopakom to co dostalismy, ja to wszystko zachowalam, przydalo siew potem jak dostalam okres. ano wlasnie strasznie sie wkurzylam, dostałam okres 30 grudnia wieczorem, poprostu nie wiedzialam co robic, i jeszcze okazalao sie ze tylko moj pierwszy okres byl taki malo obfity, teraz juz 3 z rzędy jest taki ze jak przez 2 lekcje nie zmienie podpaski w szkole to mi przesiąka. aha jeszcze jedno zaczelam probowac innych podpasek niz always np teraz uzywam na zmiane bella green i naturella ultra, sa spoko, ale te naturelli jak dla mnie troche śmierdzą:/ wgl cieszę się bardzo, bo miałam wczoraj urodziny, jestem już w gronie 14- latek wiec wiecie:)) her name is marta na pewno wie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
ano wlasnie marta, w tym roku znów bedziecie miec take spotkanie, tylko ze zamiast podpasek, beda reklamowac tampony siostra mi mowila ze miala w 2 gim takie cos:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda nie przejmuj się. Każdy wie że to nie ty. Gościa trzeba ignorowac i tyle. Że ludziom nie szkoda czasu na takie kretyństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Funix zaje.biście że jesteś.. No, no wiem co to znaczy :D. Ja w tym roku 15.. niestety dopiero w końcówce listopada :( Ja mam jutro wizytę u ginekologa :(. A okres miałam od 28 aż do dziś. Znaczy dziś to w sumie tylko takie jasnobrązowe plamienie. ;d I znowu szkoła :(. A Wy od kiedy macie ferie? Ja na szczęście już w styczniu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre dziewczyny u nas pokazały chłopakom te kobiece prezenty :P xd A w sumie to fajnie. Lubię takie spotkania.. tylko ciekawe czy u nas też zorganizują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funix*
niee no ja jeszcze tylko 8 dni do szkoly i sie ferie zaczynają, teraz jeszcze dlugi weekend wiec wogole spoczko:D wgl... dzis tak jakos wczesnie weszlam, bo sie obodzilam z ranca, nudzi mi sie ale nie mam odwagi pojsc spac jesZcze bo wtedy zaspie do szkoly, a to juz nie ten lajcik co w podstawowce ze 5 minut drogi i jestem w szkole... teraz to 20 minut:/ ooo, wlaswnie ide dzis na bilans gimnazjalisty, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.... czytalam w internecie ze tam sie lekarze każą rozbierac i wgl.. ale na szczęscie mam teraz okres, wiec jak cos to mu powiem ze wolalabym nie sciagac spodni bo sie czuje niekomfortowo, ale itak mysle ze to co czytalam bylo przesadzona, bo moje kolezanki z klasy niektore juz byly i nic nie wspominaly o rozbieraniu sie, jedyne co to o tym ze musialy sciagnac bulzke, ale to chyba normalne jak sie idzie do lekarza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martysia xdxdxd
Od pewnego czasu mam coraz więcej śluzu, ale nie tak, że czuję jakbym sikała .. Poszłam do toalety się załatwić . Kiedy się podcierałam zobaczyłam, że coś mi zwisa ... ; o a to maaasa tego śluzu . -,- piersi i owłosienie mam od dawna .. mam 11 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martysia xdxdxd - nie martw się, tak czasem bywa. Noś wkładki higieniczne, aby czuć się bardziej komfortowo. Jeśli śluz przez dłuższy czas będzie się utrzymywał, zmieni kolor lub konsystencję, albo wystąpią niepokojące objawy typu ból brzucha, jakieś swędzenie czy opuchnięcia warto wybrać się do lekarza. Dziewczyny ja byłam już u ginekologa ostatnio w związku z tą torbielą. Bo to było tak, że w październiku leżałam w szpitalu z powodu silnego bólu brzucha. Zdiagnozowali mi kamienie nerkowe. Teraz jak byłam na USG po świętach lekarz powiedział, że mam torbiel. Dopiero u ginekologa okazało się, że wtedy w październiku to nie były kamienie tylko ta torbiel pękła. Także nie była potrzebna żadna operacja. Dostałam tylko jakieś hormony, które spowodują wywołanie normalnej miesiączki. Bo te co miałam od października były .. hm.. nietypowe. Generalnie to tabletki muszę brać w poszczególnych dniach cyklu. Muszę pilnować ich zażywania tak samo jak w przypadku np. antykoncepcyjnych. Generalnie moje jedyne badanie to było USG okolic podbrzusza, jajników . Jak któraś z Was będzie chciała się czegoś dowiedzieć na temat zadawanych przez doktor pytań itp. to może mi napisać to postaram się opisać wszystko dokładnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia11105
hej mam małe pytanko bo dziewczyna mojego brata dostała okres mając małe biodra jak zaszła w ciąże i poszła do ginekologa on jej powiedział że będzie musiała mieć cesarkę (niestety poroniła)więc chyba z małymi bioderkami można dostać miesiączkę czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, jasne, że można mieć okres jak ma się wąskie biodra. Ja mam wąskie biodra i mam normalnie okres. Jeśli są one bardzo wąskie może być właśnie problem z ciążą, ale to też zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia11105
dzięki her name is marta =]](jak by co ona poroniła nie z powodu bioder to bylo troszke dawno i zapomniałam dlaczego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy. Znaczy nie chodzi o to, że z powodu bioder, po prostu czasem jest problem, ale to też rzadko występuje. Bo wiesz, ma się małe biodra a dziecko potrzebuje miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia11105
wiem wiem =] =] sorci żle się wyraziłam chodziło mi że nie ma aż takich bioderek dzięki bardzo mi pomogłaś a wiesz może jaki tonik do twarzy jest dobry sorry że ni na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia11105
ach sorry zapomniałam do her name ist marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D jestem nowa mam 15 lat skończone już :D hehe nie miałam jeszcze nigdy pierwszej miesiączki mam od 2.5 lat śluz teraz coraz bardziej sie nasila jest go strasznie dużoooooooooo..... nosze wkladki to i tak musze je bez przerwy zmieniać , w szkole nawer na lekcji ide mowie ze ide sikuuu .. i tak caly czas nie robie bo pomysla ze ze mna cos nie tak a wiecie jak tow gimnazjum,, , To znaczy ze juz nie dlugo czy to tak o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia23 - lepiej byłoby gdybyś napisała czy masz jeszcze inne objawy, np. bóle podbrzusza, owłosienie w miejscu intymnym i pod pachami itp. Jeśli tak to myślę, że Twój organizm jest już praktycznie gotowy do zapoczątkowania cyklów miesięcznych. Zależy też, jaki kolor ma śluz. Napisz więcej szczegółów, to spróbuję pomóc. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igula1998
Jestem tu nowa. Proszę pomóżcie mi. Mam 13 lat. Śluz mam od jakiś 2 lat. Około rok temu pojawiły się u mnie włosy łonowe i pod pachami, oraz zaczęły się uwydajniać piersi i biodra. Przez ostatni miesiąc bardzo często bolał mnie brzuch i głowa. Niedawno - 18 - zobaczyłam że śluz stał się brązowy, a na bieliźnie miałam albo zeschniętą krew, albo właśnie zeschnięty śluz. Nie wiem. Następnego dnia było to samo. Powiedziałam mamie, znaczy się bardziej pokazałam i ona myśli że to okres i kazała nosić mi podpaski. Wczoraj, nie pojawił się ani śluz, ani krew. Oraz przy tym jak się załatwiam boli mnie miejsce intymne. Dzisiaj znowu nic nie lecialo ale nadal mnie boli. I teraz nie wiem czy to była miesiączka. Czy jest coś ze mną nie tak? PROSZĘ POMÓŻCIE !!! martwię się. Mam iść z tym do ginekologa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mam dzisiaj brązowe ślady na podpasce i jak sie podcieram to znaczy że już mi się skończyła miesiączka też jjjuz nie mam bólu brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to że jak sie podcieram nie mam już krwi . tylko mam brazowe ślady na podpasce . Czyli mi sie już kończy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I czy to możliwe jeżeli wrócilam wczoraj ze szkoly już nie mialam a dzisiaj dalej mam . ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia11105
hejka mam bardzo żółty kolor śluzu prawie pomarańczowy i leci że tak powiem jak z kranu czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluska244
Cześć.Mam wydzielinę ok. 2 lata włosy łonowe ok 1 i pół roku piersi mi też rosną jestem w 5 kl i boję się że nie długo się to stanie Odpiszcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola . :) możliwe że to już niedługo ja okres dostałam po 1,5 roku od śluzu . Lepiej weź sb podpaske do torebki . :) karolina nie wiem co ci odpowiedzieć ja miałam biało-przeźroczysty potem brązowy i okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jestem Justyna i mam 13 lat. Nie mam pojęcia kiedy będę miała 1 miesiączkę ;/;/ Moja koleżanka już ma i mówi,że to nic ciekawego. Bardzo się boję. Zawsze bałam się widoku krwi(kiedyś nawet zemdlałam). Jak będę zmieniać podpaski? Czy będę żyć w ciągłym strachu?? Mam juz kilka objawów: -śluz od pół roku - piersi mi rosną od 2 lat -czasami boli mnie podbrzusze. Czy to ten czas?? Proszę odpowiedzcie!! Chcesz ze mną porozmawiać?? pisz na gg:11644862 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialala01
Hej. Jestem tu nowa :) Objawy ? Hmmm... Nie pamietam dokladnie... Chyba mnie tylko brzuch bolal i glowa... Ale na moje nieszczescie bylam na wakacjaw w Chorwacji ! Caly tydzien nie moglam sie kompaac a tam takie piekne, niebieskie morze... Co miesiac jes gorzej... Boli mnie brzuch, glowa i kregoslup... Nie moge sie ruszyc i czuje sie jakby cos mnie od wewnatrz rozrywalo... To okropne... Co jeszcze... Tez mialam takie spotkanie w szkole... Bylo duzo smiechu. Byla polozna i nam na kompie wysiwietlala uklad rozrodczy kobiety i tlumaczyla gdzie co jest i jak sie nazywa. Troche to glupie ale tez smieszne bylo. Dostalysmy podpaski, wkladki i kalendarzyki. Oczywiscie chlopacy ciekawi co dostalysmy sie ciagle pytali i w plecakach nam grzebali. Ale moj inteligentny i bardzo przystojny kolega w klasie wrzasna: Kurde ! I czym wy tu sie podniecacie ?! Podpaski dostaly bo z nich leci ! (dodam ze jego rodzice sa lekarzami). Ale ja moze rozwine nowy temat. Ni bedzie on dotyczyl dojrzewania a chodzi tu o chlopaka. Bo mialam chlopaka kilka tygodni. Wczesniej sie przyjaznilismy i bylo super. Okazalo sie ze on sie we mnie zakochal i chce ze mna chodzic. Bylam przeszczesliwa. Ale on zachorowal. Cos z zoladkiem. Mial miec gastroskopie itd. Piisal mi ze bardzo zle sie czuje i ze moze miec nawet raka... Ja w plac i panike. Martwilam sie. Nastepnego dnia dostalam smsa ze zostanmy przyjaciolmi bo mu sie tylko zdawalo ze mnie kocha. Bylam w szoku. Nadal nie moge sie pozbierac. On mnie ciagle wyzywa. Mowi ze jestam: dz*wka, s*ka, szmata, k*rwa i falszywa p*zda. A ja na niego zlego slowa nie powiedzialam. Co robic ? Jak sie po tym pozbierac ? Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż,owszem trudno pozbierać się po związku.Ale jest pewna wątpliwość,żeby ci pomóc.Uwierz mi miałam 3 związki(całkiem dużo w takich dniach);).Czy ty naprawdę go kochałaś?Jeśli tak to nie zazdroszczę-facet poprostu sobie żartował.Ale jeśli go nie kochałaś(chodziłaś z nim,że tak powiem "dla lansu")to myślę,że nie powinno to stanowić problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest.Życie bywa naprawdę kłótliwe (sądzę,że większość z nas już się o tym przekonała).A propo mojego problemu,proszę o pomoc(dwa posty do tyłu ostatnia strona).Tam jest opisany mój problem.Nie będę pisała jeszcze raz... Możecie pomóc?? Najlepiej by było,żeby odpowiedział mi ktoś,kto zna się na rzeczy(ktoś,kto sam to przeżywał)Oczywiście osobą bez okresu również nie pogardzę(o ile dobrze mi poradzi) ;PP Chcesz ze mną porozmawiać? Mój numer gg:11644862 PoZdRaWiAm ;*********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×