Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość GAGUSIA_
Witam jutro z mezem zanosimy wniosek o mieszkanie socjalne czyli takie ktore dostaje sie z cansilu ewentualnie czy ktos moglby podpowiedziec jakie dokumenty trzeba ze soba zabrac.W miare szybko napisze o sobie jestemy malzenstwem mamy jedno dziecko 5 lat od tamtego roku zaczal chodzic do szkoly ja nie pracuje tylko maz ,na miesiac maz zarabia okolo 1200f wynajmujemy pokoj na dziko bez umowy czyli z gazety z ogloszenia placimy 520f na miesiac mieszkamy w trojke w malym pokoiku a w calym domy razem z nami mieszka 9 osob na dzien dzisiejszy tylko tyle o sobie.I w takim razie jakie papiety musze zabrac ze soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
do garow sam idz pusty czlowieku.Jak sobie sam nie pomozesz to ci Polak nie pomoze wcale.Co za Naród!!!!!!!!!!!! tylko ze by dopierd.. a to ze by lepiej nie miala a to jeszcze noge podlozyc taki wlasnie Polak jest to na tyle wiecej nie pisze bo szkoda moich paluszkow na takich jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAGUSIA-przeciez to niemozliwe zebys tyle placila-co Ty w Londynie mieszkasz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi od czego zaleza te kategorie A B C? I w jaki sposob dowiadujecie sie jakie domy czy mieszkania sa w danym tygodniu? Ja jestem zielona bo u mnie jak widze tylko punkty a ciekawa jestem czy z systemem licytacji jest latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
Tak Aga mieszkam w Londynie za pokoj podwojny place 130f na tydzien i jak pisalam mieszkam na dziko.Dzisiaj bylam w cansilu zanioslam wniosek o mieszkanie i narazie nie wolali zadnych dokumentow podobno po nadaniu numeru jakiegos tam do ktorej grupy sie zaliczam pewnie beda wzywac i mozliwe ze z dokumentami mam potwierdzenie ze po tym adresem mieszkam choc by ze mam korespodencje ktora przychodzi na ten adres co mieszkam ale umowy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLOLOLA
Aga UK zadaj sobie trud i poczytaj trochę ten topic, a wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irlandia północna
Czy w irlandi północnej długo się czeka na mieszkanie socjlne??? Jakieś parę lat temu przyznawali, ale teraz to już ciężko chyba z tymi socjalami?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie badzcie dla siebie troszke milsi!!!! Kazdy z nas czeka na mieszkanie socjalne wg tego co piszecie. Za pokoj placi sie przecietnie 50-70L na tydzien.Taka kwota jak 520L to jakis koszmar!!!!! Za flat moze tak,ale nie za pokoj w domu gdzie mieszka tyle osob!!! To rozboj w bialy dzien. Po pierwsze wynajmijcie mieszkanie lub flat od agencji bezpieczniej i napewno nie tak drogo(nawet jesli to Londyn),po drugie przedlozyc umowe najmu lub jakis rachunek na wasze nazwisko w Counsilu,po trzecie zaswiadczenie o zarobkach meza i postarac sie o HB na dom.Ale to wszystko jest mozliwe jak sie udowodni wynajem i miejsce zamieszkania.HB moze pokryc wieksza czesc czynszu nawet,wiec chyba warto!!!!!!! Kazde wynajecie miszaknia,pokoju czy domu to duze ryzyko,wiec mysle ze warto postarac sie o umowe najmu. U mnie system licytacji jest juz ponad rok.Ja mam band C.Wiekszosc przyznawanych domow jest dla ludzi z bandem A i B,ale ja nadal mam nadzieje.Dzis wlasnie kolezanka mi powiedziala,ze jej znajomi czekali 4 lata i potem sie dowiedzieli ze raczej maja male szanse,choc mieli 4 malych dzieci i tylko jeden dochod meza:( Ja dzis dostalam jakies pismo ze spoldzielni do wypelnienia,ale jeszcze nie mialam czasu przeczytac dokladnie. Mysle jednak,z jest to oferta ewentualnego starania sie mieszaknie bezposrednio w spoldzielni. Powodzenia wszystkim zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
No niestety ale tak za pokoj w Londynie trzeba placic.Tak wlasnie mialam miec mieszkanie za 900f mialam wynajmowac przez agencje choc moj maz zarabia 1200f mieszkanie za 900f wiedzielismy ze bedzie ciezko choc liczylismy ze dostaniemy dofinasowanie bo naprawde mamy dosyc mieszkania z kims ale wyszlo bardzo dziwnie wpacilismy kalcje polowe ze by nikt juz nam tego mieszkania nie podebral co sie okazalo mieszkanie sie spalilo po tygodniu co chce zaznaczyc ze czekalismy bo ono bylo remontowane spytali sie nas czy poczekamy jeszcze ze 3 tyg bo gdzies tak beda musieli po tym spaleniu jeszcze raz remanonowac zgodzilismy sie bo i tak mieszlalismy tyle czasu na pokoju to i pomieszkamy jeszcze te trzy tygodnie ,po dwoch tygodniach poszlismy zobaczyc a tam nic nie ruszone idziemy za nastepny tydzien a tam nadal nic wiec idziemy do agencji a agencja rozklada rece wiec my mowimy nie dziekujemy nie chcemy mieszkania poniewaz nie wywiazujecie sie z umowy i prosimy o oddanie kaucji agencja zadzwonila do landlorta ze nie czekamy za tym mieszakniem i ze chcemy ze by oddal kaucje.Landlort oddal kaucje gdzies za trzy dni po telefonie a agencja sobie przywlaszczyla i do dzisiaj nie chca oddac a to tlumacza sie tym ze wlamanie mieli,raz kiedys taki czek ze by go zrealizowac czek sie nie zrealizowal bo konto bylo zamkniete raz kiedys oddali 200f tlumaczac ze konta im poblokowali bo znow mieli wlamianie a winni sa 820f zaznaczam oddaja juz tam 6 tyg tak.Wczoraj z mezem poszlismy do agencji nastawieni ze jak nie beda chceli oddac nie wychodzimy z agencji i tak poszlimy przed samym zamknieciem i wchodzimy i mowilmy ze przyszlimy po pieniazki bo co tam chodzilismy to zawsze w czwartek kazali przychodzic wiec poszlismy wczoraj i na samym wejsciu mowia do nas nie maja pieniedzy bo szef w szpitali zona rodzi i ze oni nie maja trzeba znow tydzien czekac my do nich ze nas to nie interesuje nie bedzie pieniedzy nie wychodzimy z agencji zaraz po tan przyszlo z 5ciu ludzi tez po dlug zaczeli nas prosic ze naprawde za tydzien pieniazki dostaniemy a bylo juz z 6 tygodni jak nie wiecej ale my na swoim ze nie wychodzimy i trudno niech dzwonia na policje po 15 min chce oddac 200f ale my do nich 200f nie chcemy prosze dzwinic na policje my sie nie ruszamy po nastepnych 15 min oddali 400f wzielismy i na wtorek jestesmy umowieni na oddanie reszty.Wiec do czego zmierzam mieszkalam tyle na pokoju wiec pomieszkam jesazcze i wolalam zlozyc o mieszkanie do cansilu bo nawet w agencji oszusci pracuja ,tylko nie po to skadam do cansilu ze by miec to mieszkanie za pol darmo tylko po to ze mam swiadomosc ze nie przyjdzie landlort do mnie i powie ze mam sie wyprowadzac bo np mu sie odwidzialo albo cos tam jeszcze i napewno nie mam ochoty chodzic juz po agencjach bo mam nauczke za mieszkanie moge placic i nie chce wcale mieszkac za darmo a niestety kazdy sie tutaj dziwi ale tak za pokoj sie placi tyle a ze na dziko to nie wiem czemu sie tak dziwicie bo tu pelno ludzi tak mieszka i mysle ze mieszkajac na pokoju bede miala wieksze szanse dostac mieszkanie nic bym wynajmowala i dostawala dofinasowanie bo wtedy cansil w pewnym stopniu traktuje to ze jakos juz pomaga bo doplaca ci do mieszkania to na tyle dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzzdfgzdhb
a moze tak laski pojdziecie do pracy zamiast zebrac o benefity. a jeszcze do tego jakie wymagania maie, hoh o ho!!! jedna z druga wziac sie w garsc, zwalczyc lenistwo i do pracy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLOLOL
Lepiej ty się weź do jakiejś roboty a nie nam topic zaśmiecasz Nikt cie o zdanie nie pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martes85
Witam wszystkich, pisalam wam wczesniej ze napisze co i jak z tym mieszkaniem jak tylko przyznaja mi Band, wiec tak doczekalam sie wkoncu po wielu tygodniach oczekiwan na jakis kolwiek list z councilu, nareszcie go mam, ale to co jest w srodku mnie przerazilo, BAND E, prawie najgorszy, poprostu nie wiem na jakiej podstawie oni mi to przyznali, przeciez moja sytuacja nie jest najlepsza, wszystko ze szczegolami im opisalam tak jak prosili i na tej podstawie dali mi grupe E dla nie potrzebujacych, smieszne bo znajomy z dabra kasa i robota ma Band D i juz ogladal trzy mieszkania, a ja troche bardziej potrzebujaca jestem jak on i mam E, chyba sie bede odwolywac, bo za trzy miesiace mam rodzic, moj partner robi przez agencje i jest to bardzo nieregolarny i nie staly dochod, rozne ma godziny, a ja zaniedlugo juz odchodze na macierzynskie i zarobek mi juz calkiem spada do 500 funtow, i nie bardzo nas stac na chate z agencji :( Nie wiem na co oni patrza i na jakiej podstawie przyznaja te Bandy, pisze tam w tym liscie ze na podstawie informacji jakie tam podalam, hehe a ja wszystko opsalam od a-z co i jak jest u mnie w domu, ze mieszka nas 8 ludzi, kazdy robi co chce, nie mamy salonu to wszystko dzieje sie w kuchni i nawet nie ma jak sobie zjesc czasem, jaraja tam pija i do tego jeden kibelek mamy, gdzie przez caly czas jest zajety a ja musze latac non stop, noi to okropne drugie pietro na ktorym sie znajduje moj pokoj, ciezko smigac tam i spowrotem po 40 schodach, dziwi mnie to ze oni nic nie wzieli pod uwage, i napisali ze nie jestesmy potrzebujacy bo tylko mieszkamy w zaludnionym domy a to za malo, ale nie rozumieja ze jak tu mozna dziecko miec kiedy nawet nie jestm w stanie z malym bobasem i z wanienka zejsc na dol do lazienki w ktorej non stop ktos jest, musze ta jeszcze raz zawitac do nich i pogadac bo dla mnie to smieszne jest, dam znac a za was wszystkich trzymam kciuki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
Martes to mnie zalamalas bo ja w podobnej sytuacji jestem tez sporo ludzi mieszka w tym mieszkaniu co ja mieszkam i tez mieszkam z mezem i dzieckiem w jednym pokoiku tylko nie jestem w ciazy to tym bardziej chyba moge dlugo sobie czekac no ale sie zobaczy narazie czekam na nadanie mi tego numeru w ktorej kategorii jestem pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mymzy
OKON no właśnie my z mężem staramy się od razu o mieszkanie ze spółdzielni....nie wiem czy ma sens składać papiery do councilu. Tak jakoś nas naszło. Są 4 spółdzielnie nie daleko nas i spróbujemy.... Ostatnio znalazłam na necie oferte właśnie z jednej ze spółdzielni...3 sypialnie i 68f tyg.....to wcale nie drogo-a wręcz tanio....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martes85
Gagusia- wlasnie pierwsze trzeba poczekac na ten Band ktory Ci nadadza, ja wczoraj bilam juz na necie pierwszy raz chaty, napewno nie mam szans ale przynajmniej mam szanse na napalanie sie, odezwe sie jak cos mi bedzie wiadomo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martes85
Jakie wziasc sie do roboty!!! Nie masz co robic to nie pisz poprostu, albo znajdz sobie zajecie, meszkam tu szesc lat, mam dwie prace i place podatki wiec mam prawo sie starac o mieszkanie spoldzielcze, jak kazdy inny, nie wpieprzaj sie w cos czego pewnie sama nie potrafisz zalatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLOLOL
Dziewczyny myślę że po porodzie wam zmienią Band. Kurde w naszym councilu są bandy od A do D, nie ma E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
Witam nie zostal mi jeszcze nadany ten band no ale to dopiero tydzien od zlozenia aplikacji ale dostalam po tygodniu wlasnie dzisiaj pierwszy list z cansilu ze by jeszcze raz im napisac jak mieszkam w jakich warunkach, wiec bede muaiala taki list napisac jeszcze raz pewnie dopiero nadadza mi ten band pewnie nie wszystko zrozumieli co potrzeba trza bedzie im jasniej napisac ale nie wazne napisze jak chca.Mam jedna pytanie czym sie rozni mieszkanie cansiloskie od spoldzielczego i w jaki sposob mozna sie o nie starac jakie trzeba spelniac warunki jak by ktos mily mogl mi na te pytania odpowiedziec to z gory dziekuje,a na glupie komentarze ktore tu widze czesto sie zdazaja podziekuje teraz juz pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama uk
wcielo mi posta.....jezeli chodzi o mieszkania mam znajome ktore mieszkaja w roznych hrabstwach i przyznaja mieszkania na rozne sposoby u mnie tez przyznawany jest band w innych po staremu punkty..z tego co sie orietuje(od znajomych)mieszkanie z counsilu masz prawo po uplywie 5lat wykupic spoldzielcze niestety nie.. od przyznaniu bandu decyduja warunki w jakich mieszkasz,ilosc osob,czy masz dzieci... ja mam dziecko w wieku szkolnym i obecnie jestem w 27tyg.ciazy a mieszkamy na jednym pokoju przyznali nam band B czyli dobrze:) aa no i nie denerwuj sie jak bede non stop wysylac do ciebie listy ze cos musisz im dostarczyc niestety ich system biorokracyjny jest masakryczny...im wiecej papierkow im dasz tym bardziej beda zadowoleni:) pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
mama uk dziekuje za informacje i tez zycze powodzenia pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
te supertruper ogarnij sie to raczej nie na temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAGUSIA_
Witam a jeszcze mam jedno pytanko czy te mieszkania spodzielcze tez zalatwia sie w cansilu? i czy nie przeszkadza to gdy mam zlozony wniosek o mieszkania z cansilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylo juz na ten temat
poszukaj i poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×