Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Dzieki za podpowiedz.Jestem troche zdziwiona,bo to mieszkanie nie jest counsilowskie,ale z Housing Partnership,wiec tym bardziej mnie zdziwilo,ze stan jest potworny.Czynsz wyjatjkowo niski,bo tylko te 82£ a to tez mnie zdziwilo.Szafki kuchenne,jak szafki,ale na podlodze-cement!!!ja moge wniesc wlasna prace w remont,ale nie mam pieniedzy aby zalozyc i podlogi i umalowac i dokupic sprzet. W kazdym counsilu jest inaczej,jedni czekaja dlugo po odmowieniu mieszkanie za pierwszym razem inni krotko.Wiem,ze u nas sa nowe domy,bo je buduja caly czas.Naleza do counsilu. Wiem,,ze dzieci do 16roku zycia bedace jednej plci moga mieszkac razem,ale moje sa starsze,a mala ma tylko 3,5 roku.Innej plci moga mieszkac razem do 7roku zycia.Jednak jak rozumiec ten przepis jak jedno ma 18 lat a drugie niecale 4 lata????? No ale to juz pisalam. Dziekuje za podpowiedz.Zobaczymy co powiedza po odmowie. Na poczatku mowili,ze moge czekac i 7lat,wiec sie na to naszykowalam. Poczekam wiec..........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 0
DO DODZINKA !!!! NIE WIEM CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO ZE TO MIESZKANIE NA KTÓRE DOSTAŁAŚ DEPOZYT I RENT JEST WYNAJMOWANE OD PRYWATNEGO LANDLORDA PRZEZ URZĄD I O ILE MI WIADOMO MOŻNA W NIM MIESZKAĆ ROK CHYBA ZE LANDLORD ZGODZI SIĘ PRZEDŁUŻYĆ UMOWĘ TO Z CZEGO SKORZYSTAŁAŚ TO SCHEME DEPOSIT RENT (JAKOŚ TAK TO SIE NAZYWA) I MOŻNE SIĘ OKAZAĆ ZE NA SOCJAL POCZEKASZ JESZCZE PARE LATEK BO NIE JESTEŚ JUŻ JAKO HOMELESS . U MNIE WYGLĄDAŁO TO TAK W CZERWCU ROZESZŁAM SIĘ Z FACETEM ON SIĘ WYPROWADZIŁ ALE UMOWA BYLA NA NIEGO JA BEZ PRACY Z 4 LETNIM DZIECKIEM BEZ BENEFITOW NIE ZNAJĄC JĘZYKA ANG. POSZŁAM DO HAUSING ADVICE POPROSIŁAM ŁADNIE O TŁUMACZA (TERAZ WSZYSTKIE URZĘDY MAJA TŁUMACZY NA TEL.) I MIŁEMU PANU ZA BIURECZKIEM PRZY POMOCY TŁUMACZA PRZEDSTAWIŁAM SYTUACJE MIŁY PAN ZACZĄŁ SPRAWDZAĆ DZWONIĆ SZUKAĆ PRZEGLĄDAĆ WZYWAĆ MNIE NA KOLEJNE SPOTKANIA, ( ROBIŁ TO DO POLOWY SIERPNIA) WSZYSTKO OK! W SIERPNIU WYPELNIL WSZYSTKIE FORMY I KAZAL ZANIESC NA HAUSING BENEFIT ORAZ SKIEROWAL MNIE DO MILEJ PANI ZA BIURECZKIEM W SPRAWIE MIESZKANIA SOCJALNEGO , HAUSING BEN.DOSTALAM ZWROTNIE W CIAGU TRZECH TYGODNI SUPER !!! ALE PANI ZA BIURECZKIEM MA SWOJE PROCEDURY I OD NOWA SPRAWDZANIE ITP, ITD PO JAKIMS CZASIE PRZYSZLO PISEMKO DO MOJEGO EX Z CIEKAWOSC OTWORZYLAM A TAM SPRAWA W SADZIE O ZADLUZENI(OD POCZATKU WYNAJMU) I EKSMISJE, TAK WIEC PAPIEREK W REKE I IDE DO MILEJ PANI A PANI MI MOWI NIE MARTW SIE WCIAGU TYGODNIA DOSTANIESZ MIESZKANKO ;) DOBRZE TYDZIEŃ MIJA DRUGI IDE DO MILEJ PAN A ONA MI MOWI BADZ CIERPLIWA BĘDZIE DOBRZE , PO TYGODNIU DOSTAJE PISEMKO OD MILEJ PANI ZE MI NIE POMOGĄ BO MI SIĘ POMOC NIE NALEŻNY ( JAK TO 21 DNI NA ODWOŁANIE ) ZBIERAM ŚWISTKI PAPIERKI(3 RAZY PRZEZ NICH KSEROWANE) I IDE SIĘ ODWOŁYWAĆ MILA PANI PRZEGLĄDA ZNALAZŁA JAKIŚ PAPIEREK I MÓWI MI ZE ONI TEGO NIE MIELI A MOJA SPRAWA ZAMKNIĘTA ALE ONA JA JESZCZE RAZ OTWORZY, DOBRZE NIECH TAK BĘDZIE! PO TYGODNIU PANI WZYWA MNIE NA SPOTKANIE IDE A ONA DO MNIE ZE MI NARZAZIE NIE POMOGĄ ALE JAK DOSTANE JUZ PISEMKO Z SADU Z DATA EKSMISJI TO ŻEBYM PRZYSZŁA TO WTEDY NA PEWNO MI JUŻ POMOGĄ , PISEMKO PRZYSZŁO ZE ZA MIESIĄC EKSMISJA PĘDZĘ DO URZĘDU PANI MÓWI WSZYSTKO JEST OK MAM TERAZ CZEKAĆ JAK OK TO OK WRÓCIŁAM DO DOMKU , PO TRZECH TYGODNIACH A TYDZIEŃ PRZED EKSMISJA DZWONI DO MNIE MILA PANI Z INFO ZE JEDNAK MI NIE POMOGĄ ALE ŻEBYM PRZYSZŁA TO POROZMAWIAM TAK WIEC POSZŁAM A ON DO MNIE ZE WYPEŁNIMY WNIOSEK O RENT DEPOSIT SCHEME BO JAK DOJDZIE DO EKSMISJI TO MI MAŁEGO ZABIORĄ A JAK NIE CHCE TO ONI POMOGŁA MI WRÓCIĆ DO KRAJU , POWIEDZIAŁAM ZE DAM SOBIE RADE I WYSZŁAM WŚCIEKŁA TRZASKAJĄC DRZWIAMI!! NA DRUGI DZIEŃ RANO DZWONI DO MNIE MILA PANI I PYTA CZY JESTEM W DOMU MOWIE ZE TAK TO ONA BĘDZIE ZA 10 MIN W DRZWIACH KRZYCZY UBIERAJCIE SIĘ JEDZIEMY Z POWROTEM DO MIŁEGO PANA ZA BIURECZKIEM ŻEBY ZNOWU WAS SKIEROWAŁ DO MNIE (CZYLI MILEJ PANI ZA BIURECZKIEM) A JA W ŚMIECH I MAM TRACIĆ KOLEJNY DZIEŃ NA ZŁUDNE OBIETNICE ZAMIAST COŚ WYMYSLEC ŻEBYŚCIE MI DZIECKA NIE ZABRALI , A ONA ZE ZNALAZŁA JAKIŚ TAM PRZEPIS POJECHAŁAM Z NIĄ I CO W PRZECIĄGU 6 GODZIN WYPEŁNIŁY WE DWIE STERTĘ FORMULARZY NAWET O HAUSING BENEFIT POKAZUJĄC GDZIE MAM PODPISAĆ A PO TYCH 6 GODZINACH SIEDZENIA Z DZIECKIEM U MILEJ PANI ZA BIURECZKIEM DOSTAŁAM KLUCZYKI DO MIESZKANKA PRZEJŚCIOWEGO SUPER JESTEM W NIM OD MIESIACA PO 2 TYG , DOSTALAM BAND 2 I PIERWSZA LICYTACJA WYGRALAM W ŚRODĘ PODPISUJE UMOWĘ PIĘKNY 2 LETNI DOMEK DWA POKOIKI SALONIK KUCHENKA OGRÓDEK ALE TYLE NERWÓW STRESÓW ZEPSUTEJ KRWI STRACHU I LEKU O DZIECKO ZE NIE ZA SPECJALNIE SIĘ JUŻ TYM WSZYSTKIM CIESZE ŻYCZĘ WAM Z CAŁEGO SERCA DUŻO WYTRWAŁOŚCI I JESZCZE WIĘCEJ CIERPLIWOŚCI PS.PRZEPRASZAM ZE TAK DUŻO TEGO WYSZŁO ALE BARDZIEJ STREŚCIĆ NIE UMIAŁAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fxthutdyujtdeyuj
zygac sie chce bez angielskiego, bez pracy .pasozyt jeden.wez dupe w troki i znajdz prace dziadowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi ladnie prosze
:-) co to znaczy wygrac licytacje? To taki dom nie jest przyznawany tylko sie trzeba licytowac? Na zasadzie kto da wiecej? O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 0
MYŚLISZ ZE CO ZROBIŁAM PRACUJE CHODZĘ NA KURS JĘZYKOWY , WCZEŚNIEJ NIE KORZYSTAŁAM Z ŻADNYCH BENEFITOW Z ŻADNEJ POMOCY MIAŁAM ( WYDAWAŁO BY SIĘ ) NORMALNEGO FACETA !!! TERAZ JESTEM SAMA BARDZO Z TEGO POWODU SZCZĘŚLIWA I ŻYJE SPOKOJNIE !!! PRACUJE I NIE MAM ZAMIARU NADAL KORZYSTAĆ Z BENEFITOW MIMO ZE BYWAJĄ ROŻNE SYTUACJE W ŻYCIU I JA W TAKIEJ BYŁAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detaksacja
Witam. Miesiąc temu przydzielono mojej rodzinie mieszkanie socjalne, po obejrzeniu, wyraziliśmy zgodę na jego wynajem. Minęło 2 tygodnie od złożenia ponownej aplikacji (1 aplikacja była złożona w councilu, a następną złożyliśmy wg instrukcji u deweloperów, którzy współpracują z councilem), w końcu zadzwoniliśmy do deweloperów. Pani uprzejmie nas poinformowała, że nasza aplikacja została odrzucona, nie dostaniemy kluczy, spytaliśmy o powód, poinformowała nas, że musimy już o tym porozmawiać z councilem. W councilu poinformowana nas, że z aplikacją wszystko jest ok, nikt nie przysłał żadnego listu odmownego, musimy czekać na informacje o terminie odbioru kluczy., Nie bardzo wiem o co chodzi, skoro council sprawdził naszą aplikację, została ono zatwierdzona, w bidowaniu wygraliśmy mieszkanie, po obejrzeniu postanowiliśmy, że w nim zamieszkamy, a teraz, że sorry. Chciałam się zapytać gdzie i do kogo mogę zgłosić jakąś skargę. Nie dostaliśmy, żadnego pisma odmownego, nikt do nas też nie zadzwonił. Procedura trwa ok 1 tygodnia, my czekamy ponad 2. Czy po zatwierdzeniu aplikacji w councilu, ktoś miał taką sytuację jak nasza? Czy można komuś po wygraniu mieszkania odmówić jego wynajęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzinka
Do ja 0: Nie nie, to nie jest tak ze podpisalam to Deposit Shame czy jak to sie tam zwie, nie podpisywalam nie, poprostu Council ma umowe z ta agencja i jest to tymczasowe mieszkanie, tzw temproary accomondation tlumacza nie potrzebuje ;) wszystko bylo zalatwiane poprzez adwokata. Fakt oni dzwonia do tej pory z zapytaniem czy nie zmienie zdania by oni mi zaplacili za rent i deposit ja sie oczywiscie nie godze, sttrasza mnie ze bede czekac dlugo na mieszkanie itd. Wiesz u mnie jest tak ze ja pracuje mam rownierz zasilki i 11 letnie dziecko. :) mam dzis spotkanie odnosnie mieszkania, wiec napisze co bylo i czego mozna sie spodziewac :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 0
Do Dodzinka!!! Oby faktycznie tak było jak piszesz bo nawet korzystając z adwokata z urzędu on cie nie wprowadził w błąd mam nadzieje ze tak nie jest w twoim przypadku . serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia !! Twoja córcia ma 11lat mój synek 4 prawie 5 latek buziaczki dla córci a Tobie dozo zdrowia żeby TE wampirki cie nie zjadły!!!Pa Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My obejrzelismy mieszkanie proponowane prze counsil. To jest mieszkanie duzo mniejsze od naszego,a mamy przyznane o jeden pokoj wiecej.:) Ale to nie problem,choc sypialnie sa mniejsze,przez co nie moglabym postawic 2 lozek w jednym pokoju. To,ze to ruina to tez jeszcze da sie wyremontowac,ale.............. Okazuje sie,ze housing partnership to to zrzeszenie landlordow,ktorzy wynajmuja swoje mieszkania przez counsil za mniejsze pieniadze,bo reszte pokrywa counsil.Czyli nie dostaje sie HB bo idzie on dla landlorda na pokrycie wynajmu. Dlatego tez zrezygnowalalismy z tego domu,bo musialabym wyremontowac komus dom od podlog po sufit,doprowadzic mini ogrodek do porzadku,postawic plot od sasiadow i nadal bym byla na takim etapie jak jestem-wynajmu od prywatnego landlorda,a nie od counsilu i zero mozliwosci wykupieni a go kiedys. Counsil buduje rowniez nowe domy,ale nie licze na to,ze je dostane,bo na to czeka sie latami,wiec ja nadal czekam. Milego weekendu!!! Do counsilu wybieram sie w przyszlym tyg. moze cos sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Hertfordshire
Three Rivers District Council wybudowalo wiecej domow niz bylo chetnych i teraz rozdaja, kazdemu kto zlozy podanie o dom counsilowski. :) moi znajomi wszyscy podostawali :) nawet ci co nie mieli zamiaru sie starac , zlozyli w ostatniej chwili podanie i przyznali im mieszkania w nowych osiedlach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza miejscowosc jest to spore miasteczko,wiec chetnych jest duzo,a mieszkan wciaz za malo.Budowane sa nowe wlasnie przez counsil,ale wiekszosc to flaty(1-2berdoom),wiec to dla rodzin bezdzietnych lub z jednym dzieckiem.Brakuje najbardziej dla rodzin wielodzietnych. Sa tez wieksze domy,ale kolejka dluga:( Czekamy wiec nadal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okon z tego co sie pytalam to ze spoldzielni juz nie mozna wykupic domu , taka informacje mi udzielila moja spoldzielnia a znowu z counsilu maja tez juz zaprzestac wykupu wiec sie dopytaj dokladnie jak to jest w twojej spoldzielnii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzinka
JUPI!!!! Dostalam mieszkanie 2 bedroom House. Mniejsze od tego co mam, ale.... ale juz swoje :):) Fakt ze do malego remont trzeba zerwac tapety gladz polozyc. Wykladzine oni sponsoruja tak jak gazowke, lodowke i lozka, Moze i bym nawety tego nie dostala gdyby gdyby nie moje niskie dochody. Pralki mi nie dzadza... musze sie sama postarac i o szafy.... wyprowadzka ma byc jutro. Podpisalam juz wszystkie papiery, jezeli nie poloza mi wykladzin to poczekam az poloza i wtedy sie wprowadze. Ciesze sie okropnie!!!!! wydatek i to przed samymi Swietami ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moge spytac
jaki macie dochód miesięczny i na ile osób? dzieci? zastanawiam się czy mam szansę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzinka !!! Gratuluje!!! Wybacz nie moge znalezc we wpisach,jak mozesz prosze przypomnij-jaka liczebnosc rodziny,jakie to mieszkanie(z Counsilu???)skad wiesz,ze juz twoje????No i ile czasu czekacie???? A mniejsze???Ile mniejsze. To co ja ogladalam,bylo niby 3bedroom,a mieszkam wlasnie w 3 bedroom,ale mam 3 dzieci(2 synow i corke),wiekowo tak,ze nie moga byc razem w pokoju,ale nawet gdyby mogli to i tak w proponowanym domu nie zmiescilabym 2 lozek razem w jednej sypialni. Druga sprawa to taka,ze jak zgodzilabym sie na ten dom,to landlord zabiera moj HB,a ja musze mu dom wyremntowac,sprzety kupic (pralka,lodowka,kuchenka....wsio!!!). Ciesze sie,ze wzial je ktos,kto moze ma mniejsza rodzine i moze dla niego jest dobry.Ja czekam nadal. Aston!!!Mam twoj numer,ale na razie puste konto w komorce.:( Pisz na maila jak masz ochote:bromba40@goglemail.com Skad wiadomosc,ze mieszkan counsilowskich nie bedzie mozna wykupic????Dla miasta to chyba lepiej??? Nie sa one wtedy tak dewastowane,zwlaszcza przez anglikow.Czytalam artykul wlasnie na ten temat. Mam nadzieje,ze nie dojdzie to do skutku!!!!!! Milego tygodnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,pisze,bo wlasnie uzyskalam wiadomosc dotyczaca mieszkan.Co prawda to moje hrabstwo,ale pewnie nie odbiega ona za bardzo od innych hrabstw. Otoz Pani w counsilu powiedziala bez ogrodek,ze w tej chwili wlasciwie mieszkan counsil nie posiada, i nie buduje,a jedynie zawieraja umowe z Housing Partnership.Wlasnie oni wynajmuja swoje mieszkania a landlord danego mieszkania dostaje nasz HB ,a my dzieki temu placimy te ok.80£ na tydzien za wynajem.Poza tym to dla obcokrajowcow koncza sie ulgi i w ciagu najblizszcyh 5lat beda duze zmiany,ktore uniemozliiwa obcokrajowcom ubieganie sie o mieszkania socjalne. Potrzeby sa duze,a cunsil nie ma pieniedzy na dofinansowanie wszystkich,stad te zmiany.Mieszaknia z HP sa w stanie czesto bardzo zlym wlasciwie w 80% sa do tremontu i mimo,ze musimy je samo wyremontowac,to niegdy nie beda one nasza,ale tez mozemy w nich mieszkac az do smierci.Poza tym ulgi tez maja sie zmienic.Trzeba bedzie mieszkac 10 lub 5lat przyjnajmniej w Anglii i tyle tez pracowac,aby uzyskac jakikolwiek benefit. To oczywiscie tylko prognoza i nie jest to dyskryminacja.Co praweda tak sie troche poczulam,ale duzo jest w tym prawdy.niestety poro obcokrajowcow(nie tylko Polakow)przyjezdza do Anglii i po przepracowaniu roku juz chca wszystkie benefity.Jednak nie jest to regula oczywiscie. Ja mimo to nadal czekam,bede licytowac i coz.................moze kiedys...:) Zycze wam powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Ja się starałam o mieszkanie z councilu i w zeszłym tygodniu dostałam pismo że mają dla mnie dom (podali adres)Ale to mieszaknie nie z samego consilu tylko od dewelopera, do którego zanieśliśmy wypełnionia od nowa ich aplikacje. Aplikacje zanieśliśmy w piątek.Czytałam,że po wypełnieniu takiej aplikacji komuś deweloper odmówił mieszkania.Czy jak council przyznał mi punkty i wygrałam aukcje to deweloper ma prawo odmowy? Zaznaczam,ze na te counsilowskie mieszkanie mnie stać więc deweloper nie powinien bac się o niepłacenie czynszu.Zastanawiam sie jak długo mogę czekać na tel. od dewelopera aby obejżeć mieszkanie.Znając sdres już tam byłam i bardzo mi sie podoba więc nie bede wybrzydzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś dzwoniłam do dewelopwera i to ,ze wygraliśmy aukcje i counsil nas zaakceptował nie daje pewności,że w ogóle obejrzymy ten dom.Jeśli nie spełnimy warunków dewelopera to nici z domu.A deweloper ma swój system przyznawania punktów i to, ze jestem a ciązy nie daje mi żadnych dodatkowych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ccy ten developer to cos jak u mnie Housing Partnerschip???? Bo jesli tak,to zasady wynajmu tez sa inne. To tak jakbys wynajmowala prywatnie czy przez agencje,ale zamiast HB dostajesz nizszy czynsz,a twoj HB dostaje jako dofinansowanie domu landlord czyli Housing Partnerschip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz nie wiem dokładnie.Ale wychodzi na to,ze tak.Nie pytałam bo nawet o tym nie widziałam. W ogłoszeniu counsilowkim jest napisane jaki jest czynsz.Czy mogą ządać ode mnie jeszcze depozytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem nic o depozycie,mysle,ze chyba depozytu nie pobieraja,bo maja zabezpieczenie z counsilu. Jednak u mnie counsil nie ma(jak twierdzi)mieszkan counsilowskich,a jedynie w porozumieniuz housing partnership,a te mieszkania niestety sa w stanie tragicznym do generalnego remontu,wiec nie wiem za co brac depozyt????? To raczej nam powinno sie zaplacic depozyt za to,ze nas nie wyrzuca jak juz wyremontuje sie taka rudere.Szkoda tylko,ze remont zrobisz komus a nie sobie.Niestety takiego mieszkania wykupic nie mozna.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juniorrr
hejka mam pytanie jak bede skladac formularz na mieszkanie z cancilu to rachunki ktore bede dolaczac to musza byc na moje nazwisko czy moga byc na landlorda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika mitcham
czesc wszystkim :D jest ktos z council MERTON ? tak tez myslalm.;) swoj wniosek zlozylam przed swietami.mila kobieta powiedzial ze oni przesla moja aplikacje dalej i odpoiwedz powinni mi przyslac za kilka tyg (dla mnie to 2 tyg:) ale na ich stronie juz sie dowiedzialm ze czeka sie na odp ok 33 dni :D wiec czekam. dzieki waszym doswiadczenia wiem ze jak nic nie przyjdzie to od razu w lutym robie im nalot :D u mnie tez jest opcja licytacji (raz na tydz) nie powiem, jak uslyszalam ze mieszkania sie licytuje to mialam przed oczami cos na wzor ebay'a albo allegro. i skoro mozna licytowac max 3 mieszkania tzn ze jest wiecej propozycji niz 3. ale juz wiem wszystko w tej kwesti :D ale zauważyłam ze mieszkania sa dostepne od brand B. gdzie jest A ? jeszcze nie wiem.ale dla mnie tzn osobna lise :D Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz kiedys grzecznie pytalam
ale oczywiscie odpowiedzi sie nie doczekalam :-( Na czym polega ta licytacja? u mnie tez jest licytacja, niedlugo skladam dokumenty i chcialabym sie cos blizej na ten temat dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika mitcham
juz kiedys grzecznie pytalam council daje swoje propozycje mieszkan i licytujesz max 3 propozycje po przez internet,sms i chyba listownie.po zamknieciu licytacji w zaleznosci od liczby chetnych ,wybieraja chyba3 chetnych i sie z nimi kontaktują w sprawie obejrzenia mieszkania. tyle mojej teorii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do osob ktore podlegaja pod MERTON COUNCIL: strona glowna council'u ->housing->home connections website->po prawej str ekranu jest niepozarna ikona z czerona pentelka zatytuowana Allocations Policy. tam jest wszystko napisane co i jak i za co punkty przyznaja, ile lat musza miec dzieci zeby mialy osobne pokoje...i wiele wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Witam ja czekałam 4 lata na dom ,ale od kad weszła stronka do biotowania, to za drugim razem wygralam licytacje, własnie jutro jedziemy zobaczyc flat a w poniedzialek podpisanie umowy i kluczyki do mieszkania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mola0507
witam , ja mam pytanko jesteśmy na liści o mieszkanie od sierpnia mamy band D + pilną potrzebę medyczną , ponieważ moja córka ma astmę i jest alergikiem . w grudniu bidowałam mieszkania w internecie ( u nas co 2 tygodnie , bidujemy 3 mieszkania i po tygodniu wyświetla nam się czy dane mieszkanie jest dla nas oferowane) i 2 dni temu zadzwonili do nas na obejrzenie jednego mieszkania , mamy zabrać ze sobą rachunki , paszporty i umowe wynajmu obecnego mieszkania. i moje pytanie jest takie co po takim obejrzeniu mieszkania się dzieję , czy jak się zgodzimy na te mieszkanie to oni jeszcze wybierają kogoś na to mieszkanie ( na stronie mi pokazuje jeszcze dwie rodziny) a dodam że jeszcze mamy psa a z tego co wiem ponoć nie można mieć tam zwierząt i sama nie wiem czy się cieszyć czy płakać . w naszym obecnym domu na każdej ścianie jest wilgoć i grzyb i to jest bardzo groźne dla mojego dziecka ale też dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Witam Cie!! My po obejrzeniu mieszkania to byl piatek juz w poniedzialek jechalismy podpisac umowe i dostalismy kluczyki:) Jezeli do ciebie zadzwonili to znaczy ze chca ci przyznac to mieszkanie lub dom!!1 Jesli masz psa hmm no niestety w cunsilowskich mieszkaniach nie wolno miec psow,, jestem jeszcze ciakawa z jakiego miasta jestes bo jesli z luton to na 100% macie juz to property

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×