Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość do uterqa
tak ogólnie to chodziło,czy można zaznaczac 3 skora są na stronce po zalogowaniu.No ale trzeba odrazu wyolbrzymiać prawda,zły dzien w pracy to wywale wszystko tu.Życzę wszystkim miłego dnia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uterqa
Jezeli sa przyznane 2 bedroom to nie mozna aplikowac o 3 - chyba jasne! :D Ja nie wiem co dla was jest takie skomplikowane. Socjal to pomoc dla NAJUBOZSZYCH, nie rozdawnictwo :-) Ja niby zlozylam aplikacje o social house ale chyba wole kupic sobie to co mi odpowiada, nawet kosztem placenia rat w banku. Bede miala to co chce a nie to co mi z laski panstwa przysluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uterqa
Sama mówisz, że social jest dla najuboższych. Skoro możesz kupić dom, masz szanse na kredyt i jego spłatę to po co wyciągasz łapę po chaty dla biedaków? Tylko wydłużasz kolejkę i wydłużasz czas oczekiwania potrzebujących. Co, liczyło się na tani, fajny domek ale się przeliczyło? Pilnuj swoich spraw i nie krytykuj innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uterqa
Chce to aplikuje i wydluzam kolejke :-) Kaprys to kaprys. Owszem, zastanawiam sie nad kupnem bo zastanawiac sie moge :D A social moze mi "dac" to co mi przysluguje, nic wiecej. Nie dostane wilii tylko domek z TRZEMA sypialniami (mam farta w swojej rodzince, co nie? :D ) a kupic moge nawet z 20 sypialniami jak...mnie stac bedzie :D Glupawko, nic nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do uterqa
Non widzisz taka z ciebie znawczyni jak z koziej d..py trąba,Skoro babka w councilu powiedziała ze mozna zaznaczac to widocznie mozna,chciala sie poprostu upewnic na topiku od normalnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka33
Dziewczyny ja ogólnie mam troje dzieci starszy syn jest w polsce chce skonczyć technikum I dopiero do nas dołączyć,składając formularz nie wpisywalismy jego bo skoro danej osoby nie ma w uk to nie biora pod uwage .Babeczka w councilu sama zapytała się czy mam jeszcze dzieci oprócz tej dwójki co mnie zdziwilo skąd wie:O Może oni sprawdzaja nasza prawdomównośc w polskich urzędach czy aby mieszkanka w polsce nie mamy itd.Wiec chyba dlatego pozwoliła mi zaznaczac ,ale skoro juz wiedza o synu to moze powinnam iśc zmienic teraz moją aplikacje jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uterqa 2
No i widać twój tupet. Kaprys , mówisz.... Prawdziwy, rasowy Polak naciągacz. Stać go na wynajem (bo na kupno nie sądzę...) ale pcha się do kolejki po socjala. A nóż się trafi coś fajnego. A co, mam prawo! Tak sobie myślisz, hę? Ale skoro już nic nie ma fajnego to chociaż pojadę po tych co myślą, że im się należy. Żenada.... Wiesz, czasem można odremontować taka chatę od miasta i ma się całkiem miłe lokum. Powalcz jeszcze trochę, może ci się uda zaoszczędzić na tych ratach z banku. Oj te polskie, zawistne wieśniarki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uterqa
Ups, dzis dostalam propozycje fajnego domku - 3 bedroom, tylko mi dzielnica nie odpowiada. Odmowilam :-) A poniewaz mam dzieci i oboje zz mezzem pracujemy, to juz jutro bede nowe domy odwiedzala. Wezme jak bede miala kaprys :D :D Trxeba wiedziec jak sie zakrecic aby dostac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, jak dlugo moge czekac na mieszkanie/dom socjalny - bedac samotna mama 1 dziecka i pracujac na pelen etat? dodam,ze obenie mieszkam z mama i wynajmujemy dom ale ona niedlugo zamierza wracac do Polski i nie bedzie mne stac samej wynajmowac i nie chce tez mieszkac z corka gdzies na wynajmwanym pokoju... jest tuatj jakas samotna mama ,ktora mieszka w takim domu? jak tak to jak dlugo sie czeka? i jeszcze jakby mi ktos mogl napisac o roznicy miedzy tymi socjalnymi a spoldzielczymi mieszkaniami/domami- przegladnelam topic a nie mam zabardzo czasu czytac calego topicu pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uterqa nie wieśniacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe2005
Witam was dziewczyny ,Ja wlasnie siedze o placze .Mam 60pkt. dzieci mieszkam w dwoj malusienkich pokoikach do ktorych nawet nie moge wstawic dwoch lozek .Moj syn(11lat) spi na podlodze ,corka na lozku(16) a ja z mlodszym 4 letnim synkiem w pokoju obok..Moje wszystkie kolezanki (pseudo kolezanki) majac mniej pkt.dostaly mieszkania .Zadna nie jest samotna matka .Wiec pisze ,zeby sie wyzalic .bo juz nie mam sily ......pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej powyzej
bo moze nie maja tylu dzieci co Ty - mieszkan z tyloma sypialniami jest znacznie mniej niz tych z 1 czy 2. Tak wiec nie dziw sie ze czekasz dlugo - masz spora gromadke a oni nie moga Ci dac mieszkania z 2 sypialniami bo sie nie pomiescicie. Wiec moim zdaniem nie narzekaj bo tutaj w UK masz przynajmniej szanse zeby takie mieszkanie dostac w przeciwienstwie do naszej kochanej ojczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jmdjgta
bebe2005 najwazniejsza sprawa MUSISZ ZALATWIC SOBIE WIZYTACJE niech zobacza jak zyjecie. Nalegaj do bolu powiedz ze masz grzyba jesli ciagle beda cie zbywac. Uwiez mi jak zobacza na wlasne oczy to szybko sie toba zajma. Mi z 70 pkt zwiekszyli do 120 i w ciagu miesiaca dali 3 propozycje. TO WAM POMOZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bebe
Tak jak powyżej napisane, marudź, dzwoń, listy wysyłaj i rób wszystko żeby przyszli obejrzeć warunki w jakich żyjecie. Wtedy wszystko pójdzie szybko. Tylko takim notorycznym "nagabywaniem" ich możesz przyspieszyć przyznanie czegoś. Nie siedź tylko działaj! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IPANE
poradzcie. 2 lata temu dostalismy dom z councilu teraz musze odejsc od meza..z dwojka dzieci. Jedno zostanie z nim. separacja czy moge zlozyc podanie o mieszkanie? jak to wyglada moze ktos sie orientuje , bo nie stac mnie na wynajem.. :( z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakacjie i po wakacjach!!!!!!!!!!!!!!!! :( U mnie jak zwykle problemy-nasz landlord sprzedaje dom i musimy wyprowadzić sie do 23 paź.Jestem przerażona!!!!Z naszą Hausing Support szukamy mieszkania (council lub spółdzielnia) narazie nikt sie nie odezwał a wysłałyśmy 5 aplikacjii!!! I znów nowe miejsce,nowe przedszkole dla synka,stres i ZNÓW przeprowadzka!!!Zgłosiłam że córcia jeździ na wózku i musze miec winde i podjazd do domu,zaraz zgłosiła sie szkoła córci że w razie czego załatwią nam dofinansowanie do dostosowania łazienki! Mam nadzieję że w krótkim czasie sie ktoś odezwie i bede mogła odetchnąć! Tak poza tym to po staremu życie sie toczy i gdyby nie problemy z chatką to byłabym najszęśliwszą osobą na świecie!No ale cóż nie zawsze jest tak jak sobie wymarzyliśmy! Pozdrowienia dla Wszystkich dzielnych rodziców!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisowiczn
W Szkocji jestem od 19 sierpnia sama z córką, musialam z Polski wyjechac bo były mąz cały czas gnębił . Jak narazie ja i moja 16-letnia corka mieszkamy u mojej siostry która ma 3 bedroom , a jest nas 6 . Złozyłam podanie w jjednej ze Szkockich spółdzielni, możecie mi powiedziec ile trzeba czekac na takie mieszkanie ? Zaznaczam, ze narazie nie stac nas na wynajem, corka niedługo idzie do szkoly i chciałybysmy tutaj zostac juz na stałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe2005
hej dziewczyny ! bylam w cancilu i powiadomiono mnie ,ze w Fifie w Szkocji nie ma czegos takiego jak wizytacje w domu aby sprawdzic w jakich warunkach mieszkaja odoby skladajace aplikacje na mieszkania ....wiec nic z tego .W Edinburgu tak sa ale w tym okregu w ktorym ja mieszkam nie ma i tyle :( ..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasouth
witam tak czytam posty i jestem ciekawa jezeli na socjalne mieszkanie czeka sie od 3 do 6 miesiecy to dlaczego ja czekam juz 3 lata i mam dwojke dzieci malych i mieszkam z pluskwami a na dodatek obok mnie mieszkaja rasisci co polalkow nie lubia .prosze jak wiecie co mogla bym zrobic aby otrzymac je szybciej piszcie na moj mail bardzo byla bym wdzieczna pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mieszkam z chlopakiem i synem 2 letnim na pokoju czy jest jakias szansa ze dostaniemy mieszkanie z consiul jak chlopak zarabia 21 tys rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia21
niedługo z meżem mamy w concilu spotkanie w sprawie mieszkania moze ktos wie jak takie spotkania wygladaja o co pytaja itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchełkaa11
Witam Was Obecnie jestem w 9 miesiacu ciąży.Pół roku temu złożyliśmy aplikacje ubiegajac sie o mieszkanie socjalne i tym samym spółdzielcze.Dostaliśmy odpowiedz negatywna(0pkt) Obecnie przebywam na macierzynskim a mój narzeczony pracuje na full time.Warunki mieszkalne mamy b.dobre,mieszkamy sami.Sytuacja sie o tyle zmienila ,ze za chwile pojawi sie nowy członek rodziny,a moje zarobki zmniejszyly sie o min 50%Składając aplikacje uzasadnilismy,że za chwile nie bedzie nas stać na zapłate tak wysokiego czynszu itd.poza tym w najbliższej przyszłości prawdopodobnie do pracy nie wróce ,ponieważ nie będe miala z kim zostawic dziecka,podkreslajac,że na opiekunke nie będzie nas stać. Prosze pomózcie i doradzcie co mam zrobic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwoki i innych krytykantek
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3485775 Poczytaj sobie.Możecie starać sie o różne dodatki jak urodzi się dziecko,o dodatek mieszkaniowy również .Moje gratulacje i powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchełkaa11
Dziękuje serdecznie :) Niestety,z tytułu przekroczonego dochodu nie przysługują sie nam póki co żadne dofinansowania-jedynie rodzinne. O jakiekolwiek dofinansowania(o ile je uzyskamy) możemy ubiegać sie w następnym roku rozliczeniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwoki i innych krytykantek
Pchełka-chyba nie do końca jest tak jak mówisz.że nic Wam się nie należy.W tym roku podatkowym nie osiągniecie juz takich dochodów jak w poprzednim więc możesz wpisać dochód przybliżony jaki możecie osiągnąć.Najlepiej idź do citizenu oni najlepiej Ci powiedzą co Wam się należy i jeszcze pomogą wypełnić odpowiednie papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh, ciekawe kiedy kwestie socjalne będą przynajmniej.. porównywalnie proste w PL, bo oczywiście nie marzę nawet żeby były takie same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bel mondo
mam pytanie jak wygladaja te mieszkania socjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cztery sciany i dach ;) normalnie jak domy bardzo czesto sa do remontu samemu , trzeba pomalowac itp nie ma podlog , jedynie sa szafki w kuchnii no ale sie mniej płaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie oszukujmy sie
socjalne to najgorszy sort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×