Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

wlasnie sie dopatrzylam ze jedno mieszkanie maja przyznac komus z gupy A albo B albo C albo D albo E :D a w innej ofercie maja mieszkanie 3pok za 0.00f :D czy u was tez oferuja mieszkana 2 roznym grupa, np. B+E? u mnie tak sie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, chciala bym sie pochwalic oj jak bardzo bym chciala..... dostalam list ;( i przyznali nam grupe G (dobrze widzicie) za nami jest juz tylko H,I. jestesmy zapisani w grupie oolne poszukujachych mieszkania. Mamy 79pkt i tylko 87 rodzin przed nami. ale za to beda nam przyznawac co rok po 5 pkt (za cierpliwosc) ale maksymalnie przez 7 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana8111
czesc dziewczyny Mam pytanie czy ktoras z was orientuje sie na temat kupienia mieszkania socjalnego czy spoldzielczego po kilku latach od zamieszkania w takowym Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Czesc z tego co ja wiem to takie mieszkanie mozna wykupic po 5 latach, kiedys mozna było za 50% teraz chyba znizaja tylko 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem mieszkania spoldzielczego nie mozna wykupic jedynie socjalne ale podobno i od tego maja odejsc niech sie wypowie ktos kto takie mieszkanie kupil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z kolei kupiłam własne mieszkanie one bedroom w wieżowcu, ale właśnie urodził mi się synek dwa miesiące temu. Też mam córkę małą. I tak oto ciśniemy się na dwóch malutkich pokojach w cztery osoby. I mam pytanie ,czy nie orientujecie się czy mogę starać się o domek z councilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spytaj sie w counsilu ale to raczej sa domy dla tych co nie stac ich na kupno wlasnego domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Zgadzam sie z Ewą !! Macie nikłe szanse na pomoc z counsilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonia1
JAK STARAC SIE O MIESZKANIE SPOLDZIELCZE I GDZIE MIESZCZA SIE SPOLDZIELNIE?czy ktos mi udzieli konkretnej odpowiedzi jak o takie mieszkanie sie starac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena mmm
witam:)moja sytuacja wyglada takze jestem w 6mies ciazy,pracuje tylko moj partner i zarabia ok250f tyg.mieszkamy obecnie na 1pojedynczym pokoiku,kuchnie i lazienke dzielimy z reszta domownikow.dostalismy wypowiedzenie ztego mieszkania ze wzl na ciaze.aplikacje zlozylismy i dostalismy 20pkt i nie wiem jakie szanse mamy na jakikolwiek lokum.nie wazne czy flat czy cokolwiek innego.w agencjach nie chca nam wynajac flata tylko 2bedroom-a nas na taki wynajem niestac:( czy ktos moze wie czy mamy jakiekolwiek szanse na jakies lokum???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena mmm
dodam ze jestesmy w hrabstwie lincolnshire,wiem ze to bywa roznie w kazdym hrabstwie.w pon idziemy do consilu,ale moze ktos spotkal sie z podobna sytuacja...i pocieszy mnie jakkolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie Rodacy!!! Nieśmiało zapytam Was w mojej sprawie.Jestem wdową,w Polsce został sam mój 17-letni syn,uczy się w 2-giej klasie liceum,nie chcemy przerywać jego nauki.Ja jestem po ciężkiej chorobie:rak piersi,chemioterapia,radioterapia itp...Nadal nie czuję się dobrze,ale...z powodu braku środków do życia w Polsce (419zł miesięcznie)!!! zdeterminowana,zdesperowana przyjechałam do Anglii do pracy!!! (W Polsce nie ma pomocy nawet w takich przypadkach jak mój!!!).Pracuję tu przez agencję od 7m-cy.W Polsce nie pobieram zasiłku rodzinnego na syna.Czy po takim czasie pobytu w Anglii mogę się o coś ubiegać? Jak tu jest z niepełnosprawnościa? Czy mogę być potraktowana ulgowo? Puchnie mi ręka,drętwieje,boli (po stronie amputowanej piersi),mam wycięte węzły chłonne pachy.Ratunku!!! Poradzcie mi co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
DZIEWCZYNY JAK RADZICIE SOBIE Z MOKRYMI SCIANAMI W DOMU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja123
a ja juz w nowym domku powiem wam ze super sciany odnowione własciwie to dom jak po remoncie wszystko w bardzo dobrym stanie a balam sie jak wiele osób tutaj pisalo ze dostawali ruiny ja nie narzekam tylko musiał sobie wykładzine połozyc na podłogi bo nie było pozrywali :) hehehe a takto super jestem bardzo zadwolone i zycze wszystkim powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do magdalena mmm
sprobujcie szukac malutkiego flata przez prywatne ogloszenia a nie przez agencje. My tez mielismy problem z wynajeciem. Mielismy juz jedno dziecko i bylam w ciazy z drugim. mieszkalismy w jednym domu w 8 osob. Jak praca meza ustabilizowala sie dostal kontrakt zaczelismy szukac czegos zeby sie przeprowadzic. Oczywiscie na 2 pokojowy dom czy mieszkanie nie bylo jeszcze nas stac, a tylko takie agencja chciala nam wynajac. Wiec zaczelismy szukac przez prywatne ogloszenia i tutaj juz moglosmy sobie przebierac i wybierac. Znalezlismy 1 pokojowe mieszkanie gdzie mieszkalismy przez 2 lata i odkladalismy ile sie dalo. Obecnie wynajmujemy nowowybudowany dom z ogrodem. Wiec warto sprobowac. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demonid
Czesc mam kilka pyt nie wiem czy odp padly wczesniej ale naprawde nie mam czasu przegladac tego dosc obszernego tematu. Sprawa przedstawia sie tak ze jestem kawalerem, mieszkam 1 rok 6m w anglii, nie mam WRS bo firma nie wymaga, zarabiam 1140 L /m I nie wiem co teraz robic... Wiem to ze zostaje tu do konca zycia (o ile krolowa pozwoli:P) i chcialbym starac sie o mieszkanie socjalne/spoldzielcze/kredyt zeby za lat iles moglbym je wykupic. Podobno kredyt sie srednio oplaca bo jesli by nie wyszlo duzo przepada lepiej chomikowac/inwestowac i siedziec na spoldzielczym. Powiedzcie mi jakie mam realne szanse na dostanie mieszkania bo mialem niemile wspomnienia z landlordem pakisem i naprawde chcialbym juz byc na swoim i uwic sobie gniazdko i zwabic ptaszyne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demonid
lutonianka Ja osobiscie nie oszczedzam na ogrzewaniu i 2 razy wietrze kiedys mialem wigloc ale jak grzejesz to ja wypedzisz, tylko to sie laczy z duzymi rachunkami i to jeszcze w okresie ziomowym nie kazda rodzina moze sobie na to pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demonid to jest w Twoim interesie czy masz home office czy nie , jezeli nie masz totak jak bys tu pracowal nielegalnie , w razie kontroli Twojej firmy -firma placi kare za to ze nie masz rejestracji a i Tobie sie rowniez przyda miedzy innymi jak bedziesz skladal o mieszkanie socjalne wtedy beda chcieli zebys im przyniosl rejestracje i co wtedy? bez tego nie masz zadnych praw nawet do bycia tu bo mozna tylko pracowac nielegalnie do 1 miesiaca a pozniej musisz miec rejestarcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamia jezeli czegos sie dowiesz o swojej sytuacji prosze napisz mam kolezanke co ma podobna sytuacje co Ty ale smialo mozesz skladac papiery o mieszkanie socjalne czy spoldzielcze bo to jest dla ludzi co nie maja swojego mieszkania i powinnas tu starac sie o rodzinne na syna a najlepiej jak bys poszla do citizen albo do job centre tam Ci pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena mmm
no wlasnie zanioslam do consilu nasze wypowiedzenie z obecnego lokum i jeszcze raz maja obliczyc punkty.wlasnie szukamy flata po znajomych i pytamy tych co znaja anglikow wynajmujacyh prywatnie.narazie nic nie ma:(zaczal mi sie 7mies ciazy wiec jeszcze ok.2mies mamy na znalezienie czegos.jeszcze mam pytanko :czy ktos sie orientuje ile mozemy dostac dofinansowania do rentu?partner zarabia ok.250f/tyg,pracuje na kontrakt.bedziemy mieli 1dzidziusia,wiec rodzinka 3os,ja niepracuje.i le mozemy miec tax children?moje gg 11948143.dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ewy J. Naprawde moge sie ubiegac o mieszkanie socjalne,spoldzielcze? po 7-miu miesiacach pobytu w Anglii? Zarejestrowalam sie w przychodni,przedstawilam moja sprawe i powiedzieli ze przysluguje mi "disability living allowance",pielegniarka zrobila cytologie,wypisala recepte na inhalator (kazala odebrac w aptece za darmo)!,za kilka dni ide na testy krwi i czekam na spotkanie z onkologiem.Napisze oczywiscie co ze mna zrobia.Pozdrow swoja kolezanke z podobna do mojej sytuacja.Zycze jej wszystkiego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogini ziemna
dzien dobry - czy mozecie mi powiedziec czy sa jakies ograniczenia co to wysokosci zarobkow, jesli chodzi o staranie sie o mieszkanie socjalne? Czy jesli pracujemy oboje i dosc dobrze zarabiamy to czy nam przysluguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinkam
Hej. LUTONIANKA mam sprawe, tez jestem z luton i zastanawiał sie nad takim mieszkaniem ale bladego pojecia nie mam jak to dział i czy sie opłaca i takie tam. To moje gg(15546751) jak możesz odezwij sie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7691ju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7691ja
Kochani czy mogę zadać pytanie .Mieszkam z mężem i córką oraz bratem i szwagrem w jednym domu. Mamy 4 pokoje i salon ,kuchnię i dwie łazienki .Mieszkamy u szefa dla którego pracujemy .Czy w tym momencie mam szansę na dofinansowanie do mieszkania i czy liczą sie zarobki osób mieszakjących z nami .Mozemy składać wniosek na mieszkanie ?Pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frytaqa
A macie umowe na siebie z szefem na ten dom? Jezeli tak to mozecie wystapic o dofinansowanie. Jezeli ie to niestety nie otrzymacie nic bo trzeba miec umowe najmu na wlasne nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7691ja
Własnie tak sobie tez o tym myślałam ,płace nawet nie do ręki tylko odlicza mi od godzin przepracowanych kwotę z pejslipu czyli ta różnicę ma na mieszkanie .Pewnie jak powiem ,że chcę mieć umowe to się wścieknie .Osoby które są docieklłe to do odszczału .Kiedyś nawet uslyszalam ,że ja nic niepłace .Szkoda ślów !Czekam na rozmowę ale jakoś ciągle ją odkłada -zapracowany .To temat bolący wiem .Dzięki ,że napisalaś .To miłe jak ktoś obcy reaguje na czyjąś chorą sytuację .Tak już jest życie to ciągła walka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_uk
Sluchajcie mam takie pytanie: na poczatku przedstawie swoja sytuacje: W councilu jestem zgloszona jako samotna matka mam corke 16 miesiecy, niecale 2 miesiace temu dostalam mieszkanie jak narazie temporary - (council wynajmuje od agencji) poniewaz tam gdzie sie ubiegalam jest jak narazie malo mieszkan i trzeba czekac jakis czas. Zarejestrowana jestem na 16 godzin tygodniowo, w zwiazku z tym chcialabym zeby sprowadzil sie do mnie partner i chcemy to normalnie zglosic, partner jest zatrudniony full time wiec bedzie on tylko jedynym zywicielem rodziny gdyz ja mam zamiar zrezygnowac z pracy jest taka mozliwosc ze moga nam zabrac to mieszkanie? z gory dziekuje za odpowiedzi Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak dali to juz raczej nie zab
Nie zabiora. i co z tego ze partner sie wprowadzi przeciez samotna byc nie musisz do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×