Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Ja mysle ze jak oboje ebdziecie pracowac i jedna wyplate odkladac to na pewno wam sie uda. Przeciez wiadomo ze jedziecie razem,wspolne plany daja sile. Jakiej nie maja single,lub panowie ktorzy rodzinki zostawili w kraju i tu hulaj dusza. Ja poslugiwalam sie norweskim,wlasnie w czasie tych 2,5 lat ,wsprod Norkow zylam to musialam. Niestety od pazdziernika 2005 , jednostki sladowe mi zostaly,moze i cos tam umiem,ale zawsze latwiej sie wymigac ze sie umie tylko angielski,no i na pewno gdybym byla zmuszona ,to bym sie wziela . A tal lenistwo postepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko dziewczynki,dlugo sie nie odzywalam ale nie mialam dostepu do kompa,hej czarnulko,jak tam u ciebie.kiedy wpadniesz do Bergen.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj byl taki upały a dziisaj deszcz:( a tak chcialam sie nacieszyc sloneczkiem przed wyjazdem do Oslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez wczoraj bylo slonko,wyszlam na kocyk na godzinke. A wieczorem ulewa niesamowita i dzisiaj tez padalo. Mam psa do czwartku wiec musze z nim wychodzic nie usmiecha mi sie jak pada. Mam nadzieje ze dasz znac,a moze juz wiesz do jakiej dzielnicy jedziecie. Musimy sie spotkac. Kiedy wyjezdzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bling mysle ze w polowie sierpnia juz powinnismy byc w Oslo. a gdzie bede mieszkac to jeszce nie wiem, bo ojciec caly czas szuka miezzkania do wynajecia a wzzedzie nie dosc ze sobie krzycza niezle ceny to jeszce chca zaliczke za kilka miesiecy wprzod:O bling mialam sie ciebie zapytac czy w Oslo jest moze polski weterynarz???mam psiaak ktry mi choruje na padaczke i chcialabym go ze soba wziasc bo to takie moje oczko w glowie:) ale boje sie ze jak cos to sie nie dogadam z norweskim wterynarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Gregia. Wydaje mi sie ze polskiego weterynarz nie ma,ale moge sie rozejrzec. No i wiesz ze piesek musi miec wszystkie szczepienia ,i inne potrzebne papierzyska? Z mieszkaniami jest ciezko,szczegolnie w okresie letnim,bo pelno studentow tez szuka lokum,no i te depozyty zwalaja z nog. U mnie to juz 4 mieszkanko,no ale jedyne o ktore musielismy sami sie starac. Ostatnio na spacerku z psem,wypatrzylam niedaleko mnie na domofonie polskie nazwisko,no i duzo samochodow tu widuje naszych,ale co z tego jak nikogo nie znam,przydalaby sie jakas znajoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie myslalal ze niema poslkeigo wterynarza:( ciekzo mi jest tu mojego piesia z moja mama zostwaic, ale co ja zrobie jak go atak zlapie do koko pojade wtedy??? szczepienia i tym podbne wzystko ma, musze to chyba przemyslec. ostatnio jak tata dzwonil nic nie wspominal o mieszkaniu moze cos znalazl a moze nie. mi w sierpniu na penwo przyjedziemy do oslo to na pewno sie bling spotkamy:) a powiedz czy oslo to fajne miasto czy ogolnie dobrze sie w nim mieszka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz moze tez byc problem, z mieszkankiem,bo nie kazdy wlasciciel wyraza zgode na zwierzeta jak i na dzieci. Mi sie miasto podoba,chociaz jak wjezdza sie z E18 to ma sie wrazenie ze Oslo ejst bardzo brzydkie hihi. Same tory ,jakies szare budynki. Ja mieszkalam na poczatku na samym koncu miasta,potem 35 km poza, nastepnie gdzies na peryferiach ,blizej autostrady i bardzo chcialam zamieszkac w jednej dzielnicy ktora przemierzalam przez 3 lata ,no i moja zachcianka zostala spelniona. Mieszkam na Grunerlokka, jest blisko do centrum,zawsze mozna przejsc sie spacerkiem. My nie jsetesmy para imrezowiczow, wiecej jezdzimy po okolicach Oslo,az pod Trondheim, ze wzgledu na rodzaj pracy jaka wykonuje moj polowek. Ale pubow jest mnostwo i wszedzie duzo ludzi,dla kazdego znajdzie sie chyba jakas rozrywka. Ja lece do kraju 4 sierpnia i jak sie nie zdecyduje zostac na dluzej w domku to juz 20 bede spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agar23
witam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agar23
czy jeste tam ktoś kto ma ochotę poklikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja wczoraj wrocilam z Norwegii, bylam tam miesiac, pracowalam przy zbieraniu truskawek w Ringebu. Zarobilam bardzo malo ale duzo zwiedzilam, nie zaluje i napewno wybiore sie tam za rok tylko bede sie starala o inną pracę niz na polu. Oslo mi sie nie podobalo, pieknie natomiast jest wlasnie w okolicy Ringebu, Vinstry. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia T.
nie rozumie jak moze sie nie podobac Oslo...w kazdym zakamarku cos ciekawego, piekna architektura, mili ludzie (ale to jak w calej Norwegii). ja jestem Oslo zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, ja mysle ze kazdy ma prawo do innej opinii. Jednym podobaja sie duze miasta,a ktos inny woli male miescinki, w ktorych prakycznie sie nic nie dzieje. W takim miescie jak Oslo,trzeba umiec zyc. Jest to wielkie skupisko roznych kultur, roznych zapachow na ulicy i od ludzi i od ich kuchni Teraz zjechala sie jeszcze Rumunia. Siedza na ulicach z kubeczkami,chodza po restauracjach, mysle ze Norwegowie nie sa zachwyceni tym widokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bling wspominalas ze masz psiaka, czy jestes zadowolona z tego weterynarza w Oslo????chyba jak cos po angielsku sie z nim dogadam???jakie papiery mi sa potrzebne zeby przewiesc psiaka z polski do norwegii? przepraszam ze cie tak zameczam pytaniami ale nie mam kogo sie zapytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregia,to nie moj piesek. Opiekujemy sie nim od czasu do czasu jak jego wlasciciele wyjezdzaja . Niestety w tym ci nie pomoge bo sie nie znam na tych sprawach,ale moze gdzies na forum norweskim cos znajdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregia wyczytalam,ze trzeba miec badanie krwi dla pieska,no i tego czipa. Zdarza sie ze piesek przejedzie przez granice niezauwazony ale to rzadkosc. Odrobaczenie kosztuje 350 koron. Jak cos wyczytam wiecej to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac myslalam ze bedzie o wiele łatwiej znalesc gdzies jakies informacje o weterynarzu w Oslo a tu lipa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregia moja kolezanka z psiakiem jezdzi do Drammen, i tak kogos jej znalezli z Polski,ale nie wiem czy lekarka czy w formie tlumacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bling a drammen to daleko od oslo?? bo ja sie troszke nie znam;-) bylaby mozliwosc bys sie czegos wiecej dowiedziala???? przepraszam za klopot ale to dla mnie bardzo wazne!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki dosyć długo sie nie odzywałam,ale tyle na głowie mam ostatnio,że szok.teraz jestem w Polsce,na wakacjach,aż 10 dni,troszke krótko,ale zawsze to coś,dobrze,że pogoda dopisuje,bo juz mam dosyć deszczu w Bergen:(a u Was też tak ciągle pada,bo dla mnie to katorga,najchetniej bym ciągle spała...:)Czarna coś sie nie odzywa,pewnie tez jest w Polsce...pozdrawiam gorąco:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Witam dziewuchy! No fakt, dlugo sie nie odzywalam, ale juz sie tlumacze:) Najpierw pojechalismy do Polski i trafilismy na trzydniowa imprezke:) Przez caly czas wlasciwie kompa nie uruchamialam, tyle sie dzialo:) Pozniej w Szwecji na chwilke bylam, a jak wrocilismy tutaj to okazalo sie, ze internetu nie ma. Dopiero co zlapalismy, chyba bede pare dni nadrabiac zaleglosci. Na razie przed wszystkimi sie ukrywam, bo bedzie zmasowany atak cos czuje:) gregia z tego co ja sie orientuje a propos Twojego pieska, to bedzie musial zostac na kwarantannie. To dosyc spore koszta, a i niezbyt przyjemna rozlaka i dla pieska i dla Ciebie. Mam tu znajomego, pol Norweg pol Nowo Zelandczyk i pomimo tego, ze jego piesek ma tu wszystki szczepienia i takie tam, to jak wyjezdzal z nim na dluzej po powrocie tez musial oddawac go na kwarantanne. Buziaki kochane i odzywac sie czesciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
dzidka a tutaj co dziwne nie pada juz drugi dzien:) Nie chce Cie straszyc, ale taki inny znajomy mieszkal pol roku w Bergen i mowi, ze tam z tym deszczem to w ogole jest tragedia i w porownaniu to tutaj duzo nie pada. No nie wiem, dla mnie to i tak za duzo, chwilowo jest ladnie, ale pewnie jutro znow bedzie padac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzida24
siemanko Czarnulko,juz myslałam,że sie obraziłaś i nic nie piszesz.ja teraz jestem w Polsce,ale tylko do środy i wracamy do Bergen,tak mi sie nie chce,że szok.jak pomyśle o nieustannych deszczach,to kurwica mnie bierze:(:(pisałas kiedyś,ze może wpadniesz do Bergen,czy to jeszcze aktualne?fajnie by było jak byśmy sie poznały,bo ja na razie,to żadnychpolaczów nie znam w Norwegii (no oprócz dziewuszekz topicu)pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco,buziaki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×