Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość czarna1982
dzidka, ale w Bergen to podobno jeszcze wiecej pada niz tutaj:) Ale w odwiedziny do kumpeli musze w koncu sie wybrac, to wtedy i my mozemy sie jakos zlapac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty się nawet nie zastanawiaj,tylko zakładaj kalosze,pelerynke przeciwdeszczową i dawaj do nas.cała lodówka Harnasiów i Tyskiego czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mi moj wlasnie opisuje swoja podrozx,Bergen,Stawanger i Kristiansand normalnei cudownie bylo,ja etz tak chce. Moze i ja wyjade gdzies za praca,moze dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis78
ANIA1979 PODOBNO JEST TAKA FIRMA FRISK( NIE WIEM JAK TO SIE PISZE) ONI ZLECAJA SPRZATANIE OBIEKTOW I DOMOW. KASA NIE JEST DUZA ALE DAJA KONTRAKTY I BEZ PROBLEMU MOZNA DOSTAC NA POLICJI POZWOLENIE NA POBYT. MOZE TWOI PANOWIE TAM SPROBUJA? LEPSZY RYDZ NIZ NIC. NIE ZNAM DOKLADNEGO ADRESU. PA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
dzidka jak polskie piwko to ja sie wcale zastanawiac nie bede:D Tylko ja nie wiem, bo ta kumpela tez pewnie z polskim piwkiem i kawalek przed Bergen hehe:) BlingBling, bo poza tym, ze tu pada non stop, to slicznie mamy:) Preikestolen i te sprawy. Tylko z pogoda ciezko utrafic, ale widoki sliczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko dziewuchy,nie miałam dzisiaj za bardzo czasu pisać,bo zapierdziel cały dzień miałam,a od jutra zaczynam nową robótkę(będę opiekować się trójką dziewczynek)i w przerwach namiętnie uczę się norweskiego(no jakoś się trzeba z dziećmi dogadać,nie tylko na migi,hahaha):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek wszystkim śpiochom,jaki u Was dzionek,bo u mnie pogoda zapowiada sie bardzo ładnie,trochę mokro ,ale mam nadzieje,ze nie bedzie juz padać:)wstawać z łóżek dziewczyny:):):)życzę miłego dnia:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez na nogach ,ale obolala troszke, no i niewyspana. Od 5 do 7 nie spalam,tragedia. Jutro o 8 fryzjer, i dzisiaj chyba nie zabaluje nigdzie. Milego dnia. U nas juz pogoda sie pierdzieli,rano padal deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hej dziewuchy! Ja tam dzisiaj tez jakos pozno wstalam. Fakt, pogoda jak wszedzie, tez sie cos chrzani, juz zdazylo popadac, a teraz sie chmurzy:( Kawe trzeba druga. Eh, Norwegia nasza kochana, Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko,a u nas świeci słońce,ale coś mnie jakiś muł ogarnął,kimnęłam się troszkę i chyba przechodzi:)idę za godzinkę pilnować dzieci,jutro napiszę jak było, i jak pięknie się z nimi dogadywałam(bo mój norweski,to taki troszkę pokaleczony:) )pozdro :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Czesc dziewczyny! Ale nieprzytomna jestem dzisiaj:( Dopiero co wstalam, a pogoda juz sie chrzani, dzisiaj padac bedzie:( I jeszcze cisnienie w dol leci okropnie. Dzidka, czekam na wiesci jak tam rozmowki norwesko-norweskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko:) u mnie pogoda do bani,tylko pada i pada,no i oczywiście zimno:(ja jestem na nogach od samiuśkiego rana,dziś sobota i roboty tyle,że szok...ale jakoś dam radę,a nie chce mi sie jak huj:Pno a wczoraj z dziećmi to była bajka,żeby wszystkie takie były,to by było super,jakoś z tym moim okaleczonym norweskim dałam radę,miałam przy sobie słowniczek i rozmówki,i nie było żle,myślałam,e gorzej wypadne.ja zadowolona,bo kasa znowu wpadła,dzieci też bo pomalowałam im każdy paznokiec na inny kolor i z innym wzorkiem(a w poniedziałek do szkoły ha ha ha:P )i rodzice,też bo dłużej mogli pobalować,ogólnie ok.pozdrawiam i piszcie dziewuszki,coś piszcie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy jak szybko uczysz się języków,jak ktoś zaczyna gdy jest dzieckiem idzie mu na pewno łatwiej,mi starej dupie idzie tak sobie,ale jakoś muszę dać rade,bo niestety przez całe życie mieszkając w Norwegii nie można mówić tylko po angielsku,a czasami naprawdę spotyka się osoby,które nie rozumieją angielskiego,o np.jak te dzieci,co się wczoraj nimi opiekowałam.mój mąz śmieje się,że norweski to język jak ang+. niemiecki puszczony od tyłu,ha ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a nbie myslalalyscie zeby pojsc na kurs norweskiego bo ja o tym mysle nawet znalazalam polska szkole uczaca norweskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregia a w jakim Ty mieście mieszkasz,bo tu w Bergen też znalazłam kurs norweskiego,ale on trwa chyba ok.8 tygodni,a z tym to lipa,bo w trakcie kursu musimy jechać do Polski,i dupa zbita. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregia,powiedz mi gdzie ty bedziesz mieskzac,jaka dzielnica,lepiej suzkaj blisko siebie. Jak znasz dobrze angielski to polecam szkole typowo norweska. Tak w ogole to gratuluje juz w sobote bedziesz w Oslo. Podalabys gg to bysmy maily lepszy kontakt haha chyba juz mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis78
witam panie. dzidka blagam nie zapomnij o namiarach do tego lekarza. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni odezwij sie bo to nie jest tak atwo z tym lekarzem,mam wiele pyta,a Ciebie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś a twoja siostra ma ubezpieczenie?bo jak ma to jest o wiele lepiej,bo prywatna wizyta kosztuje ok.1000 koron.odezwij się,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis78
dzidka kochana siorka pracuje jako pracownik sezonowy i pozwolenie na pobyt ma do konca wrzesnia. nie wiadomo czy jej przedluza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis78
dzidka jak nie da rady na ubezpieczenie to niech bedzie prywatnie,prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś to jest prywatna klinika nazywa się Volvat Medical Center i jest gdzieś w okolicach Lagunen Center,tel.55112000,najlepiej iść tam rano,bo po południu lub wieczorem jest drożej,a tak to wizyta kosztuje ok.650 koron.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna,a Ty zapomnialaś o starych znajomych?dawaj do nas na browara,bo ubywa ich codziennie,a jak się będziesz wybierała jak sójka za może,to dupa zbita,nic nie zostanie dla Ciebie....ha ha ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być ,,za morze,, a nie ,,za może,, ide spać bo zmęczona troszeczkę jestem i mi się język pląta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×