Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość czarna1982
Hej dzidka! No z tym Bergen to chwilowo nieaktualne, chociaz moze bysmy wpadli na weekend jakis, mam tam kumpele jedna tylko szczerze nie wiem czy ona aby juz nie jest w innej czesci Norwegii, musialabym sie z nia skontaktowac. gregia, z tego co pamietam kwarantanna trwa jakies cztery tygodnie chyba, musialabym sie zorientowac dokladnie, moze pojdziemy dzisiaj do tego znajomego to ci pozniej napisze. A polega to na tym, ze oddajesz pieska, w sumie nie wiem jakby to nazwac, bo to nie jest schronisko. Powiedzmy hotel dla psiakow:) On ma tam zapewniona opieke i wszystko (a Norwedzy bardzo sie opiekuja zwierzakami, ostantio nawet byl program w tv, ze kupuja swoim psom jakies obroze z diamentami hehe), mozna nawet swojego pieska odwiedzac. Ale z tego co sie orientuje to jest dosc kosztowne w sytuacji jak nie masz paszportu norweskiego, chociaz nie wiem musze sie dopytac tego znajomego. Nigdy az tak mocno sie nie interesowalam, bo jak bedziemy brac zwierzaka to juz tu na miejscu. Buziaki dziewczeta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hej hej, dziewczyny gdzie jestescie??? Co tu tak cicho??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
No wlasnie, jakas dyskusje by moze zaczal albo co:) Bling co tam u Ciebie ciekawego? Bo u mnie to jak zwykle pada i chodze calymi dniami nieprzytomna przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w naszym pieknym kraju,niestety dzisiaj tez byl deszcze, a ubralam sie na bialo. Na szczescie nie bylo tak zle,za daleko od domu nie zaszlam. Planuje dzisiaj spotkanko z kolezanka ,no i zalicze wieczorem Castorame,bo musze kafelki dokupic i luksfery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jade na poczatku wrzesnia ale z loaktorem w moim brzuszku:) wczoraj sie dowiedzialam ze to 5 tydzien:) bling czy w oslo jest jakis polski ginekolog? bo jak cos najwyzej bede co 2 meichy jezdzila do polski trudno dzidzius najwazniejszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje. Czytalam to slawne forum,i wydawalo mi sie ze twoj facet pisal jakiegos posta,ale to tylko takie skojarzenie. W Oslo jest polksi lekarz, tam nie rpoowadzi ci ciazy ginekolog tylko lekarz pierwszego kontaktu. Nie ma sie tyle USG co w kraju. Kolezanka rodzila i nie bylo najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... nie wiem teraz czy sie cieszyc czy sie martwic ze nawet ginekologa nie ma tylko lekarz pierwzego kontaktu przeciez ginekolog bardziej jest zrorientowany w calej tej tematyce i ciazy i wogole niztaki zwykly lekarz prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzic i tak chce w Polsce nie w Norwegii ale chcialabym miec pewnosc ze z ciążą jest wszystko Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
gregia, ja jeszcze wyczytalam, ze ciaze prowadzi tez polozna. Gratulacje:) BlingBling co tam w Polszy slychac? Ja bede znow w listopadzie, a pozniej chyba tez na swieta:) A tak wyszlo, ze jakos czesto w Polsce. A u mnie na mazurach to upaly podobno maja, a tu pogoda do dupy jak zwykle:( Juz nawet nie marze, ze uda mi sie jeszcze w tym roku na krotki rekawek chociaz ubrac. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1979
czesc dziewczyny! wiem ze to dosc dziwne i slyszalam ze polacy polakom nie pomagaja w tym kraju ale musze choc zapytac... sytuacja mnie zmusza. Jestem w okolicach Bergen od kilku tygodni z mézem, dzieckiem, bratem. maz- kierowca, brat kucharz, ja niewazne poi co bo 4letnie dziecko i musze go pilnowac. nie mozemy wrocic do kraju bo cos nam nie pozwala, ale chcielibysmy sie gdzies zaczepic i legalnie tu pracowac i zyc. czy ktoras z was moglaby nam cos podpowiedziec? nie mamy punktu zaczepienia, na campingu nie mozemy zyc wiecznie bo to nas zrujnuje finansowo, chcielibysmy pracowac gdziekolwiek, a nie mozemy nic znalezc, chyba udzilismy sie ze jest latwiej cos znalezc... czy macie moze jakies pomysly ze swoich doswiadczen? bylabym bardzo wdzieczna za jakakolwiek porade, pomoc...pozdrawiam dziewczynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregia, ale ten lekarz najwidoczniej sie na tyle zna ,ze ci pomoze. Naprawde jest tu duzo Polek ktore prowadzily tu swoja ciaze,i chyba wiekszosc nie narzeka. Jak bedziesz chciala to dam ci namiary na tego pana. Ja niestety kolezance pomoc nie moge, chocbym chciala,juz sama nie mam pomyslow gdzie szukac normalnej pracy,od 8 miesiecy nie pracuje. Z jednej strony to dobrze bo skoncze ten remont no ale na remont tez trzeba miec kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko dziewczynki,ja znowu jestem w Norge,no i musze powiedziec,ze jestem bardzo,ale to bardzo mile zaskoczona,bo pogoda juz 3 dzien,mnie zaskakuje,normalnie zar sie z nieba leje....hej Czarna,a co tam u Ciebie jak zdroweczko,pozdrawiam Was wszystkie,napisze pozniej,bo lece do pracy,buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hej dziewuchy! hej dzidka, dawno Cie nie bylo na topicu. No ja tez z podziwu wyjsc nie moge, bo juz ktorys dzien z kolei mamy slonce:D ania, trzeba chodzic i pytac najlepiej, dla kobiet jest ciezko, dla Twojego brata o ile zna angielski nie powinno byc az takiego problemu. Macie tam na pewno cos takiego jak aetat - norweski urzad pracy, teraz nav, ale szyldy dalej sa te same:) Moze tam sie przejsc pogadac? Ogolnie np. tutaj gdzie ja jestem to dla facetow nie ma problemow z praca, nawet jak mowia tylko po polsku. Ale tu budowlanka kwitnie. Nie wiem co moge jeszcze doradzic. Napisz cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko dziewczynki,a co tu taka cisza,nikt nic nie pisze?hej Czarna,a co u Ciebie,ja dostałam drugi etat,i od jutra zaczynam następną pracę:):):)tak się cieszę,że szok,a kasa zawsze sie przyda,tym bardziej,ze planujemy sie z moim męzusiem wybudować,jak dobrze pójdzie,to w przyszłym roku wystartujemy z budową:):):)pozdrawiam gorąco,i odzywac sie troszkę kobitki,odzywać:):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj jutro jedzie do Bergen,a ja siedze w kraju i remontuje mieszkanko. Juz widac cos. Ale jeszcze duzo przede mna. Jak nie znajde pracy,to chyba wroce do kraju,nie wiem jak sie odnajde,ale kolezanka pomoze mi z praca . Hm ciekawe co moj na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! dzidka pochwal sie co za prace znalazalas, ale c ciebie farciara przy tym co sie slyszy z praca dla kobiet:) slyszalam ze czasami daje sie dziewczynom polkom znalesc prace w przedszkolu slyszalyscie tez o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazjalilith
hej. my wlasnie lecimy w srode do bergen.lecimy do przyjaciol.moze wiesz cos o pracy ,jak to wszystko wyglada i w ogole.troche sie boimy.ja jestem z wyksztalcenia kosmetyczka ale nie pracowalam jako kosmetyczka,a moj chlopak mechanikiem.doswiadeczenie zawodowe moje to praca w szpitalu w recepcji i bylam supervisorem w 4 gwiazdkowym hotelu w anglii a moj chlopak ma doswiadczenie w kostce brukowej ,tapicerce,stolarce i budownictwei a w anglii pracowal w restauracji jako asystent kucharza.mozesz i powiedziec czy mielibysmy jakies szanse na znalezienie pracy? a moze mialabys jakies namiary. my juz w srode bebdziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gregia sprzątam 2-3 razy w tygodniu,u pani adwokat(to nowe zajęcie)zaczęłam od dziś,niedawno wróciłam do domu,i zjebana jestem jak nie wiem co...a i dzis rano trafiła mi sie nastepna okazja,bo znajomej corka jest w ciąży i potrzebuje opiekunki do trójki córeczek,prawie w każdy wieczór,ale dam rade,bo kasa teraz potrzebna:):):)z pracą jest ciężko,ale jak dobrze poszukasz,to ją znajdziesz,tylko trzeba być cierpliwym,ja jetem juz tu 3 lata,a dopiero teraz znalazłam coś sensownego,i jestem bardzo szczęśliwa(aha to do tej koleżanki,co napisala nademną)zapomniałam jej ksywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja.Gregia ja nic nie słyszałam o tym przedszkolu,ale możliwe,że coś w tym jest:):):):):):):):):):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:)a co tu znowu taka cisza??????????odzywać sie troszeczke,co nikt nie ma siły w paluszkach?a tak wogóle to dzieńdoberek:):):):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY. KURCZE JA TAK GANIAM ZE NIE MAM CZASU SKROBNAC. CHODZE NA SILKE, W CIAGU DNIA ROBIE DWA WYPADY DO MIASTA, PIESZO,DLA KONDYCJI.PRZ OKAZJI OCZYWISCIE JAKIES SPRAWY,ZAKUPY. ZARAZ SIE NAKREMUJE MAZIDLAMI SPALAJACYMI I LECE POD GORKE. MUSZE DZISIAJ KUPIC LODOWKE I KUCHENKE A PO WEEKENDZIE SPRZEDAC KORONKI I KUPIC MEBLE DO KUCHNI. MAM NADZIEJE ZE NIE SPADNIE. BUZIAKI.CIESZCIE SIE Z TAKICH PRAC JAKIE MACIE. JA TEZ CHYBA WROCE DO SPRZATANIA NIESTETY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis78
WITAM. BLAGAM O NAMIARY DO POLSKIEGO LEKARZA W BERGEN ALBO INNEGO PIERWSZEGO KONTAKTU. SIOSTRA JEST W CIAZY I MA PROBLEMY ZE ZNALEZIENIEM JAKIEGOS. POZDRAWIAM I DZIEKUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest gdzies na necie rejestr lekarzy polskich w norwegii ale neistety tu nie mam adresu. Na pewno znajdziecie,a tak w ogle co wy z tymi polskimi,przeciez z Norwegiem tez sie spokojnie dogadacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1982
Hej dziewuchy:) Widze, ze sie troszke cos ruszylo tutaj:) No ja tam poszukujaca pracy caly czas, ale mam nadzieje, ze juz z tym glupim numerkiem to znajde, chociaz na to trzeba bedzie zaczekac jeszcze troche. Ale nic to, najwyzej sie do Polski przejade na troche, zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie. A z lekarzami to niestety nikomu nie pomoge. Poznalam kiedys przypadkowo na gg, ale to dentysta jest:D Nie wiem, ja tam tez nie szukalabym Polaka. Buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kolezanko,ja mieszkam i zarazem pracuje u fajnej babki,która jest położną w szpitalu,więc na pewno jakiegoś lekarza zna,ale zapytać się jej moge dopiero w poniedziałek,ponieważ teraz poleciała za granice.pozdrawiam:):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis78
dziekuje za checi dzidka24 bardzo prosze zapytaj tej poloznej. moze byc norweg lub ktokolwiek mowiacy po angielsku. dobry oczywiscie. bede bardzo wdzieczna, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×