Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cocainee

Studia za granicą - wchodźcie

Polecane posty

Gość ale poziom A level...
..to jak szkoła średnia czy college, raczej nie równa się ze studiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilos
Hej!! Jestem tu pierwszy raz. Wciągneło mnie to czytanie o spełnianiu waszych marzeń. W tym roku mam maturę. Potem baardzo, baardzo bym chiciała znaleźć pracę w Polsce, pojechać do colleg'u w Danii (IPC) i spróbować po 6 miesiacach studiowanie za granicą zaocznie lub full time. Mam wiele obaw,tym bardziej,że nikt z moich znajomych nie wybrałby się tam ze mną i nie wiem,czy wystarczy mi pieniędzy na utrzymanie. Wierzę w moc pożyczek;> oohh, czasami boję się wierzyć w spełneinie własnych marzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maastricht University
Witam, Osoby zainteresowane studiami w Holandii na Maastricht Universiteit ,oferujacym spora ilosc programow licencjackich w jezyku angielskim oraz ponad 60 specjalizacji na studiach magisterskich, zapraszam na strone www.maastrichtuniversity.nl lub do przeslania nam maila na adres info-poland@maastrichtuniversity.nl i odwiedzenie naszego konta na facebook'u http://www.facebook.com/Maastricht.University.Polish.Students.Community. Mimo, ze uczelnia jest dosc mloda znajduje sie bardzo wysoko zarowno w swiatowych jak i europejskich rankingach. Maastricht Universiteit jest bardzo dobrze rozpoznawany w Brukseli, a nasi absolwenci sa poszukiwani przez pracodawcow. Uczelnia oferuje przelomowy system nauczania o nazwie Problem Based Learning (PBL) polegajacy na prowadzeniu zajec w grupach maksymalnie 10 - 14 osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radolix
Witam. Od jakiegoś czasu korcą mnie studia za granicą. Najlepiej oczywiście, żeby było to za darmo.:P Interesują mnie kierunki przyrodnicze typu: oceanografia, ochrona środowiska, ichtiologia czy gospodarka wodna(tak to się chyba nazywa) Czy mogłybyście mi coś polecić? Z góry dzięki:0 pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po maturze i dostałam się na studia za granicą. Strasznie się denerwuje :( Niedawno przejeżdżałam obok miasta w Polsce, gdzie pierwotnie zamierzałam studiować i aż naszły mnie wątpliwości, czy aby nie wrócę tam po roku z płaczem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro składałaś papiery za granicą, to pewnie chciałaś tam studiować :) dostałaś się więc chyba warto spróbować. jak się wycofasz, to być może za jakiś czas jak będziesz w tym zagranicznym mieście, gdzie miałaś studiować, to może też będziesz płakać z żalu, że nie spróbowałaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Szarlotka* - przyznam Ci rację... (; Wymarzony kierunek, którego nie ma w Polsce, poza tym naczytałam się całej masy pozytywnych komentarzy na temat tamtejszego nauczania :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie musisz spróbować! :) na studia w PL z tego co zauważyłam jednak łatwiej się dostać - w sensie, że mniej zamieszania, załatwiania i kombinowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice na początek proponowali mi studia w Polsce, a dopiero po tym za granicą, ale ja się uparłam :D Tylko wakacje mi się skróciły, bo tam zaczyna się od września, czyli przeprowadzić trzeba będzie się przynajmniej pod koniec sierpnia, żeby jeszcze formalności wszystkie załatwić na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja uwazam ze
ze studia za granica to bardzo wzbogacajace i emocjonujace przezycie. Nigdzie nie poznacie tylu nowych przxyjaciol i nie nauczycie cie perfekcyjnie jezyka jak na studiach za granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja uwazam ze
jak ktos ma pytania o studia w USa to chetnie odpowiem. Kiedys interesowalam sie studiami w Anglii i znalazlam bardzo fajne forum: http://www.britishcouncil.pl/forum/viewforum.php?f=2 Tam macie wszystko o aplikacji na studia w UK, jak wypelnic UCAS etc. Ja za to chcialabym pojechac na wymiane z USA do UK (studiuje chemie) ale moj uniwersytet nie ma wymian scislych z anglia. ktos cos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tranulka
hej!nie wiem czy jeszcze ktos tu zaglada...mieszkam obecnie w portugalii i chcialabym tu zrobic magisterke. problem jest oczywiscie z funduszami. czy ktos orientuje sie o jakiejs fundacji, programi itp do ktorej moglabym sie zglosisc o pomoc???z gory dzieki za jekiekolwiek info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko285
zeby studiowac w niemczec musisz zdac kurs ,daf,to kosztuje 500eu trwa 1 miiesiac studia kosztuja 1200eu rocznie najtaniej jest mieszkac w akademiku kosztuje 220eu no musisz miec pozwolenie na pobyt mozesz sie starac o kredyt na studia od panstwa kwota zalezy od sytuacji finansowejpolska mature zaliczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwowczyk
hej Wam, obiło się komuś z Was o uszy o studiach na ukrainie? trochę poszukałem w sieci i znalazłem kilka źródeł z informacjami, ale nigdzie nie ma takich przydatnych informacji do życia już na miejscu, tak jakby tylko chcieli zedrzeć z nas kase... ;/ póki co do ulubionych dodałem sobie tylko te dwie strony www.medycyna-na-ukrainie.pl/ i ukraina.studiamedyczne24.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwowczyk
sorki, szukałem informacji w google, wyskoczył mi ten temat i nie widziałem że jest 3 mies bez odpowiedzi ;/ ale mam nadzieję, że ktoś odpowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deremimiska25
Ja juz za miesiac prawie zaczynam Hospitality Management na DIT w Dublinie. 3 letnie, pozniej moze Master w Kanadzie ( sie zobaczy!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yggdg
moze mi ktos napisac, czy studia w uk sa ciezsze niz w polsce? czy egzaminy sa fair?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka111
hey, ja zrobilam w londynie licencjat z zarzadznia zasobami ludzkimi i psychologi biznesu a teraz koncze magistra z zarzadzania miedzynarodowego. ogolnie BA jest prosty, jak sie jest zdolnym i umie sie pisac dobre eseje to kazdy sobie poradzi. MSc jest troche trudniejszy. ogolnie ja juz sie bardzo mecze bo nie chce mi sie uczyc (bo ile mozna?), wole pracowac (MSc robie full-time i pracuje tez full-time). Magistra robie tylko dla "papierka" ze tak to nazwe ale juz wkrotce koniec! egzaminy sa fair. prace sa kodowane i sprawdzane przez 2 wykladowcow a czesto i przez kogos z zewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yffgh
hey, dzieki za odp. na jakim uniwersytecie jestes? duzo osob nie daje rady na studiach? ile mozna poprawiac egzamin? czy ludzie sa fajni? profesorowie pomocni? ja planuje isc na uni birmngham - cos o nim moze slyszalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka111
teraz jestem na King's College, czesc University of London. tutaj masz university table league http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings to mozesz sobie sprawdzic gdzie twoj uni jest bo nie wiem czy idziesz na Birmingham (wyzej w rankingu) czy Birmingham City (nizej). ale w uk sa tez osobne table leagues w poszczegolnych dziedzinach http://www.guardian.co.uk/education/series/university-guide-2013-subjects a nie wiem jaki kierunek chcesz studiowac. I tak np moj uni w tym pierwszym rankingu jest na 18 miejscu (cos spadl w porownaniu z poprzednim rokiem) a w tym drugim jesli chodzi o business studies (to co ja studiuje) jest na 16. ogolnie to Polacy bardzo dobrze sobie tutaj radza. Ja studiowalam rok w Pol, zdalam wszystkie egz i przyjechalam do ldn "tylko na wakacje" i zostalam, dostalam sie tutaj na studia i rzucilam te w Polsce. I roznica jest, w PL mialam 35h zajec tygodniowo, teraz na rocznej magisterce tylko 8h zajec w tygodniu! oczywiscie trzeba sie samemu uczyc w domu i to duzo ale jak ktos jest zorganizowany to i pracowac spokojnie moze (rekomendowane jest ok 20h ale ja zawsze pracowalam full-time). Pamieciowki nie ma bo do pisania esejow to niepotrzebne, tyle co do egzaminow sie przydaje a my studenci z Polski wiemy jak sie uczyc na pamiec wiec nie ma problemu ;) ogolnie studia polecam (zobaczymy jak szybko znajde prace w zawodzie to wtedy bede polecac bardziej lub mniej) ale jakbym miala zaczac studia teraz to juz bym tu nie poszla gdyz czesne poszlo 3x do gory. Ja placilam za studia ok 3300 za rok (x3 lata) a za rocznego magistra prawie 10tys wiec juz to jest bardzo duzo pieniedzy! a od tego roku akademickiego wolaja 9tys wiec ja bym sie zastanowila i osobiscie wolalabym studiowac w Irlandii, Holandii, Niemczech gdyz jest taniej a uni tez sa dobre albo Szwecji gdyz tam jest nadal za darmo, rowniez dla Polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka111
i ceny podawalam w funtach a nie zlotowkach, cos mi znak funta usuneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yffgh
cze milka, dzieki za twoje odp - bardzo mi pomagaja. moglabym do ciebie napisac na privie? mam jeszcze pare pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka111
tak, moj mail emilia.mika@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GęstoBrody
Jak myślicie? dałoby radę studiować bez języka w sensie wyjechać i tam zacząć się uczyć? albo wyjechać z jakimiś podstawami, bo generalnie Polska mnie nudzi z szarymi perspektywami Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadeta666
Moim zdaniem z samymi podstawami jezyka moze byc ciezko,ale probuj.Wszystko jest mozliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do poprzednika - Bez jezyka?
Chyba sobie zartujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gestobrody.Nie znam nikogo kto wyjechal bez języka na studia. Ludzie zwykle jadą, popracuja rok, dwa, poducza sie i wtedy ewentualnie studia. Jak ty chcesz cokolwiek zrozumieć słabo znając język??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbccddqqqq
uczelnie tez wmagaja certyfikatu znajomosci jezyka angielska, najczesciej IELTS (wersja akademicka) lub TOEFL. ielts'a najczesciej wymagaja wynik minimum 6.5 lub 7 ktory nie osiagniesz raczej ze slaba znajomoscia jazyka. moze popatrz na opcje kursow wakacyjnych organizowanych przez uczelnie, nastawione na jezyk, po ktorych mozesz zdac egzamin i jesli ci dobrze pojdzie to cie wtedy przyjma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×