Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cocainee

Studia za granicą - wchodźcie

Polecane posty

Gość Kitkatek
Hey. Mam wazne pytania. Jestem dopiero w 2 LO. ale Juz chcialabym sobie wszytko ukladac powoli. A wiec podstawowe pytanie. Jesli chce np, studiowac w Anglii, akademik itd. A np. moj angielski jest słaby to mam nadal jakies szanse? czy ejst od tego rok zerowy, bym podszkolila jezyk? Prosze o info. bylabym wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanturnica orospurzyca
jej ja sie wlasnie nad moim licencjatem z anglistyki morduje! szukam i szukam w necie ale nigdzie nie wylookalam ktore uczelnie w londynie zaakceptuja polski dyplom na studia post. boooooooooooo mi sie Ldn marzy! bylam 2 razy i kocham miasto! nie chce isc na powtorkowy 3 rok licecjata! czy mozna to jakos ominaC ? tak brdzo chcialabym sie skontaktowas z kims kto wie! blagam o odp. bo pytam nie tylko w swoim imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiaG6
Ja wybieram sie na wieczorowe studia do Dublin Business School. Zdaje w tym roku mature, nie musze koniecznie jakiegos egzaminu jezykowego na miejscu zdawac, bo juz 10 czerwca mam egzamin jezykowy w mojej nowej szkole (mam nadzieje, ze bedzie moja;p ) . Studiuje ktos moze tam dziennikarstwo?? Najbardziej obawiam sie dlugich esejow.. wiadomo, ze bede pisala wolniej niz np. Irlandczyk. Mysle, ze nie ma zadnej taryfy ulgowej i tego sie obawiam, ale tak wybralam, wiec musze pracowac zeby osiagnac zamierzony efekt ;) Do tego chce pracowac full-time, bo ta szkola jest platna, ale "siedzie" juz w tym od dawna i jest wiele panstwowych uczelni, za ktore obywatel UE, ktory nie studiowal jeszcze wczesniej na innej uczelni i jest ponizej 25. roku zycia, nie musi placic za studia. Nie znalazlam do tej pory panstwowej szkoly, ktora prowadzi zajecia wieczorowe i nie wymaga zdawania matematyki na maturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjali82
Ja skonczyłam rok temu Sorbone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saika
Siemka! Słyszałam o różne rzeczy o SAAS i że wielu studiuje w Irlandii za darmo- ale przeczytałam, że trzeba na miejscu siedzieć min 3 lata. czy to prawda? PS czy ktoś ma zamiar studiować w Maastricht? Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiaG6
Zeby studiowac za darmo w Irlandii nie trzeba tam mieszkac 3 lata !! Trzeba po prostu byc z kraju UE, ktory jest jej czlonkiem dluzej niz 3 lata, wiec my sie kwalifikujemy (01.05.2004). Studiuje ktos dziennikarstwo w DBS w Irlandii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carowa
a ja chce na Cypr lub na Australie ewentualnie na skandynawie co podobno jest najbardziej korzystne. Cypr jest lux ale ja po angielsku rosyjsku i bardzo malo po niemiecku umiem. Australia mi pasi bo po angielsku, cieply klimat i daleko. Ale w razie czego to i ciezko z pomoca. Skandynawia dobrze sie reklamuje. Dania szczegolnie jak czytam. Ale ja nie przepadam za typowo angielska pogoda i ludzmi. I mam sobie maly dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiaG6
up up up studenci DBS ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emdzejn
cześć wszystkim :) bardzo chciałabym znaleść jakieś studia podyplomowe magisterskie za granicą, najchętniej w Hiszpanii o kierunku architektura wnętrz lub malarstwo!! czy ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.d.
a zna ktoś studia prowadzone w naszym języku za granicą? co z tego że wyjadę np. do Niemiec, jak nie znam języka specjalistycznego w zakresie medycyny? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.d.
ale w Koln jest coś takiego, i w Szkocji. musi być coś dla polaków, nie wierzę że nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nartinii
Hej, ja właśnie oddaję maturę do tłumacza i wysyłam do dwóch uniwersytetów we FRANCJI :) W jednym z nich jest mój wymarzony kierunek lingwistyka stosowana w handlu, ekonomii itp ze specjalnością angielski- hiszpański! :) Francuskiego uczyłam się 6 lat, więc akurat o język sie nie boję. Same studia bezpłatne, jednak problem jest z mieszkaniem. O akademik trudno, a prywatnie drogo. Ale trzeba mieć pozytywne nastawienie i do przodu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *moim zdaniem*
Fajny temat, szkoda tylko ze tak malo osob tutaj wchodzi. Ja od wrzesnia zaczynam 4 ostatni rok undergraduate. Jestem bardzozadowolona, ze wybralam studia w UK. W porownaniu z polskauczelnia tutaj rzeczywiscie robie cos interesujacego a nie tylko uczenie sie na pamiec. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabka2333
Wiecie moze czy sa jakies polskie uczelnie w Dublinie?Chodzi mi o kierunek-pedagogika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziubkowa
Do *moim zdaniem* Prosze cie o info o kosztasz ksztalcenia na podyplomowych studiach albo mgr uzupelniajacych (politologia , stosunki miedzynarodowe) w UK (konkretnie okolice Londynu). Koncze licencjat ze stosunkow miedzyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. nie przeczytalam jeszcze calego topiku (jestem na 6 stronie), ale postaram sie nadrobic. ja mieszkam w UK. co prawda jeszcze nie studiuje. zdalam wlasnie do 11 year w high school. za rok ide do sixth form i robie A level, a pozniej nastawiam sie na Hallama w Sheffield. chcialabym byc dentysta w przyszlosci i zamieram studiowac stomatologie (bede zdawac A level z science). mam nadzieje ze mi sie to wszystko uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjechalam rok temu z rodzicami z Polski i chodze teraz normalnie do angielskiej szkoly (jestem na tym samym poziomie na ktorym bylabym w Polsce). a tak w ogole to ile trwaja studia w anglii? takie full time? i ile razy w tygodniu sa zajecia? aha i jesli zaciagne ten kredyt od panstwa i pozniej bede musiala go splacac jak juz zaczne zarabiac, to czy moze wyjechac do Polski pracowac i z Polski splacac czy musze koniecznie pracowac w Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jesli nie zaczynam edukacji w UK tak jak wy, ze od razu na studia, tylko wlasnie koncze wszystkie szkoly od high school to czy potrzebuje tez zdawac ten IELTS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
full time trwaja 3 lata. Chyba, ze sie zdecydujesz na roczna praktyke w trakcie to wtedy 4 lata (undergraduate). Kredyt zaczynasz splacac jezeli bedziesz zarabiac wiecej niz 15 000 rocznie, niezaleznie od tego gdzie pracujesz. Co do jeltsa to nie wiem jak to jest, ale wydaje mi sie, ze jak konczysz uk high school to chyba nie musisz zdawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w semestrze masz okolo 4-6 przedmiotow po 2h w tygodniu kazdy (wyklady i cwiczenia). Tak przynajmniej jest na moim kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i 3 lata trwa kazdy kierunek? bo ja chcialabym isc na stomtologie, czy ten kierunek jest w UK tak samo trudny jak w PL? mysliscie ze to dobry kierunek? i czy po skonczeniu stomatologii w UK dostane prace w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie bedziesz zarabiac powyzej 15 000 to nie bedziesz splacac. po chyba 25 latach kredyt sie przedawnia. Nie wiem jak to wyglada ze stomatologia. Wejdz na strone jakiegos UNI, tam powinno byc wszystko napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie...a ja mam taki problem. Zamierzam wyjechać do pracy do Szwecji, tutaj mam przerwane 2 lata studiów. Tam, wyszło mi nauka języka na SFI zajmie mi ok. 1,5 roku zanim będę mogła u nich studiowac ( nie znam dobrze angielskiego). Myślałam o rozpoczęciu sudiów na PUW-ie ( licencjat, politologia ), żeby w 100% nie tracić czasu i mieć papier. Co o tym sądzicie ? Z góry dziękuję za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sie..
Zastanawiam się nad studiami za granicą (państwa anglojęzyczne). Powiedzcie mi czy wyjeżdżając na studia znałyście juz bardzo dobrze jezyk? mniej więcej na jakim poziomie byłyście? Bo to przecież co innego potrafić porozmawiać z kims w jezyku obcym a co innego uczyc sie w tym jezyku.. Czesc osob mi mowi ze wlasnie dzieki takim studiom nauczyla bym sie dobrze jezyka. Tylko ja nie jestem pewna czy sobie poradze. Byłam w wakacje na 3tygodniwym kursie jezyka w Londynie. Ale nie uważam zeby mi daly duzo, bo tak naprawde polacy ciagle spedzli czas razem. Tam zaliczyli mnie na poziom pre intermediate. Myślicie czy na takim poziomie dalabym rade na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann...
czesc! zaglada ktos jeszcze na ten topik? ;d przeczytalam juz caly i dowiedzialam sie duzo ciekawych rzeczy:) Mam pytanie co do amglojezycznych studiow Niemczech mozna je studuiowac a po roku dwoch gdy doszkoli sie jezyk przeniesc na niemieckie? chetnie porozmawiam z kims kto miezzka/studiuje tam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batalia baxis
ja studiuje "jeszcze" w niemczech ...jak chcesz cos wiedziec to wal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann...
fajnie z ektos sie tak szybko odezwal :) batalia baxis - wiec czy moglabys tak ogolnie napisac o studiach w tym kraju .czy sa jakies fajne kierunki, ile kosztuja, sa jakies stypendia, czy ciezko sie utrzymac? polecasz wyjechac do niemiec po swoich doswiadczeniach: d? Z gory dzieki za odpowiedz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×