Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cocainee

Studia za granicą - wchodźcie

Polecane posty

Gość first cut is the deepest
dziekuje jestes kochana :D a ak to wyglada z tym certyfikatem ITELS ? ile to kosztuje itp? boje sie ze nie dam rady z tym wszystkim :( poza tym utrzymanie tam itp... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
znalazlam tam pod slavonic mnostwo kierunkow np film&television, Classical Civilisation/Slavonic Studies tylko nie rozumiem za bardzo na czym to polega takie dziwne polaczenia typu Greek and slavonic itp hmmmm spodobalo mi sie tez English Studies and Serbian/Croatian (QRJ7) 4FT Hon BA Russian and Serbian/Croatian (RR77) 4FT Hon BA Serbian and Croatian Studies (R780) szczegolnie ta ostatnia pozycja (wchodzilam bezposrednio "serbian" potem chyba "all serbian curses" i znalazlam cos takiego. kurde .... moje marzenie... :) dobranoc, utro bede szukac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to już do dziewczyn z forum musisz się zwrócić z pytaniem o ITELS, zreszta kilka stron wczesniej pisaly o tym. Co do tych kierunkow, to sa rozne fajne, naprawde. Bo oni wychodza z zalozenia ze nie ma sensu studiowac samego jezyka, wiec robia takie joint degrees, ze studiujesz sobie ten jezyk a przy okazji jakis inny ciekawy, pokrewny albo i nie, kierunek. I moim zdaniem lepij jest jakis taki laczony wybrac, bo jezyka i tak sie nauczysz a przynajmniej wieksze perspwltywy beda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
nenemosha----- tak szczerze to rta para wynajmuja to mieszkanie gdzie miesszkam,a mi podnajmuja pokoj,wiec oni sa dla mnie ladnlordami tak jakby....ale zdarza sie ze mieszka sie z landlordem, i fakt czasami to dobrze ale mysle,ze czesciej zle...... zreszta wczoraj w nocy sie klocili od 21 do 2.oo , jeszcze ona ze swoim nieziemsko irytujacym glosem.... w ogole to chyba rzucala nim po scianach bo taki to brzmialo...... nparwde ciezko sie mieszka z psychicznymi ludzmi.......a od czwartku znowu 'property hunting' jak na razie to idzie mi beznadzijenie.... ;-( Tiger Lilly---- GRATULUJE!. A ta piatke to taka zwykla dostalas? czy moze z usmiechem i z korona? ;-) aga m ----- mam gg tej kolezanki ale na moim laptopie ,tylko ze go nie uzywam ,a treaz jestem w pracy ,ale postaram ci podac numer moze jutro wieczorem.... first cut is the deepest------ super ,ze pomylslalm o studiach zagranica, ja sama zaluje ze na to nie wpadlam jak bylam jeszce 'piekna i mloda' ;-) - czyli 2 lata temu ;-) ja na twoim mijescu to wybralabym studia w Szkocji bo sa bezplatne,wiec przynajmniej jakby cos sie nie udaloto nie wyjdziesz z dlugiem na 3000 funtow. Tylko wydaje mi sie ze takie studia slawistyczne sa .... niepraktyczne i bezuzyteczne. przynajmniej takie jest moje zdanie. Nie interesowaloby cie nic innego? tutaj jest masa roznego rodzaju kursow, dziesiatki kierunkow, mozesz przebierac. Jezeli chodzi o IELTS ,to tutaj ( Anglia) kosztuje 95 funtow,oczywiscie mozesz tez go zdac w Polsce.Wiecej info na www.ielts.org A jak planujesz poradzic sobie z zyciem zarganica- pod wzgledem fiannsowym? jak juz ktos wspomnial mozesz sie starac o stypendium jezeli twoi rodzice zarabiaj mniej niz 17 tysiecy funtow rocznie, mozesz dostac do 3000 funtow (oczywiscie tych pieniedzy nie musisz zwracac) ,tylko ja nie ejstem pewna jak to dziala w Szkocji. a jak zaraniaj do (chyba) 25 000 funtow to tez mozesz cos dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Hej! Ponizej podaje liste 2letnich studiow magisterskich na glownych uniwerkach w finlandii (studiowanie po angielsku bez oplat) TURKU http://www.utu.fi/en/studying/programmes/masters.html OULU http://www.oulu.fi/intl/degree_students/programmes.htm TAMPERE http://www.uta.fi/opiskelu/studies/degreeprog/programmes/index.php JYVÄSKYLÄ http://www.jyu.fi/en/study/degree/programmes KUOPIO http://www.uku.fi/intl/english/prospective/studies.shtml HELSINKI http://www.helsinki.fi/internationalprogrammes/admissions.html http://www.hse.fi/EN/education/programs/ http://www.hanken.fi/student/en/masters poza tym oczywiscie wielki wybor na kierunkach politechnicznych i od czasu do czasu cos na zrobienie licencjatu ale to juz ciezej znalezc.´To sa programy miedzynarodowe ale czasmi mozna tez wyszukac Mastera ktory jest finski ale robic go nieoficjalnie po angielsku (tak robie np ja) mam nadzieje ze sie komus przyda pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
domina86 --> dziekuje slicznie za informacje. wiem ze taki kierunek jest srednio praktyczny, ale jak juz wczesniej wspomnialam to jedyne co mnie interesuje. no moze jeszcze scojologia... ale przegladajac te strony zauwazylam kilka fajnych opcji... no moze rzeczywiscie szkocja hmmm... Tiger Lilly- rzeczywiscie fajne sa takie polaczenia, bo nie zamyka sie na bardzo waskiej specjalizacji... boze juz sama nie wiem, zalezy mi, ale nie wiem czy mi sie uda ... dzieki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga m
domina86----- będę Ci bardzo wdzięczna za podanie tego nr więc jak możesz to mi napisz. Całuski, pa :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
first cut is the deepest---- woesz co ,jka ja skladalm podanie na uniwerek to wtedy jak dla mnie nie bylo zadnego innego kierunku oprocz :psychologii, i to byl moj blad ,ze zamiast jak dostala programy kierunkow z uniwersytetow to zamisat przejrzec inne kierunki to tylko patrzylam na psychologie ,lub psychologie z innym kierunkiem np.psychologia z kryminologia.......a potem sie okazalo ,ze znalazlam kierunek ktory mnie bardziej intresuje i jest bardziej przyszlosciowy- zarzadzanie nieruchomosciami( przeglad budynkow).i szczerze ,na ten temat nie mam zielonego pojecia,ale przeciez po to ide na studia zeby sie nauczyc..... przejzyc sobie oferty i opisy poszczegolnych programow na danym kierunku,bo co bedziesz robic po studiach slawistycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
domina86 --> masz rację, chociaz musze przyznac ze wlasnie mnie to interesuje , bardzo. A Ty gdzie studiujesz? jak w ogole u Ciebie wszystko wyglada? Boje sie ze nic z tego nie wyjdzie , w sumie szybko sie poddaje i... ehh powiedzcie mi jak sie orintujecie, bo ktos wspomnial ze papiery do angli sklada sie w styczniu, kiedy sa wyniki? bede probowac, co mi szkodzi, obwaiam sie tylko o platnosci i utrzymanie tam na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
first cut is the deepest- ja mieszkam w Londynie od dwoch lat,studia dopeiro zaczynam we wrzesniu. Takze dla mnie jest troche latwiej ,bo znam okolice ,wiem co ,gdzie i jak. Tak teoretyxcznie to nalzey skladac aplikacje w anglii do 15 stycznia, ja dostalam odpwoeidzi od 6 uniwersytetow ( bo to tylu maksymalnie mozesz sie ubiegac o miejsce) do konca marca,a odpwiedziec mialam do 3 maja.Tylko,ze ja juz bylam po maturze, IELTS zdalam w listopadzie,wiec moja dokumentacja jest kompletna. Niestey ty dopeiro jestes pzred matura,a oczywiscie na podstaiwe twoich wyniki zosatje ci przyznane miesjce,wiec nie wiem jak to doskladnie wyglada. Bynajmniej znalam dziewczyne, ktora bylam w takiej samej sytuacji jak ty, podkresle tylko ,ze to bylo 3 lata temu. dopiero w kwietniu zdecydowala ,ze chce zaczac sudia zagranica, napsiala list do wybranej uczleni, i to byla jakas taka wstepna aplikacja, po otrzymaniu wynikow z matury, wyslala je do uczelni,a oni wtedy ze jeszcze IELTS,to ona zdala ten egzamin ,wyslala wyniki i dostala sie i zaczela od wrzesnia. Wiec mysle,ze najpierw skladasz tak wstpena aplikacje,zeby poinformowac ich ze jestes chetna studiowac na ich uniwersytecie,a potem po maturze, pzresylasz dokumenty i dostajesz odpwiedz. najlepeij napisz maila do ucas.ac.uk oni ci napisza co zrobic,ewentulanie do konkrtnej uczelni do ktorej chcialabys uczeszczac. Jezeli chodzi o utrzymanie,wiadomo na poczatku bedzie ciezko,ale jak juz wspominalam mozesz dostac to stypendium , poza tym tez sa pozyczki na utrzymanie, to tak w najgorszym wypadku. Osobiscie uwazqam,ze jak ktos nie wybrzydza,to bez problemu znajdzie prace ktora mu umozliwi zarobic tyle pieniedzy zeby normalnie pzrezyc. Dodatkowo uczlenie wspolpracuja z ronyzmi firmami i mozesz u nich znalezc staz czy cos takiego ,raczej nie na pierwszym toku,ale na drugim, na trzecim na bank , bardzo czesto sie zdarza ze potem firma bedzie cie chciala zatrudnic na stale, czsami zaraz po ukonczeniu kursu (znaczy tylko licencjatu ,nie od razu magistra),a czsami nawet w trakcie twoich studiow.... moze ci firma nawet oplacic studia,wiec nie bedziesz musiala brac pozyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
domina--> no wlasnie, a jestem niezle zakrecona- teraz uzmyslowilam sobie ze mature zdaje dopiero w maju a trzeba skladac w styczniu, no ale mysle ze to nie bedzie problem , musze tylko weczesniej do nich napisac... dziekuje Ci bardzo za odpowiedz :) no wlasnie obawiam sie troche, zwazywszy na to ze pojechalabym raczej sama, i latwo moze nie byc... no ale wszystko est dla ludzi, wiec moze mi sie uda... w kazdym razie dziekuje raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieszczoszek
Witam cieplutko!!!! mam takie pytanko.bardzo chcialabym studiowac w holandii,ale z tego co sie dowiedzialam przegladajac strony internetowe to wyklady sa tylko w jezyku angielskim.a u mnie z tym jesykiem to katastrofa.i pytanko brzmi:CZY W HOLANDII SA JAKIES STUDIA WYKLADANE W JEZYKU POLSKIM????!!!!! blagam o pomoc :\'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigratka
Nawet jezeli bedziesz chciala stutiowac slawistyke to w jakimkolwiek inym kraju niz Polska wyklady beda w najlepszym wypadku po angielsku - wiec albo wez sie za ten jezyk albo np za niemiecki i wtedy probuj sie dostac gdzies na studia do niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
tez emigrantka--> nie no ja wiem ja mowie po angielsku i niemiecku, to nie bedzie jakis wiekszy problem. chodzilo mi o to ze ja to lubie i dobrze znam tamte jezyki poza tym mnie to interesue, a wyglady wiem ze beda po ang, takze no problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
_first cut is the deepest - to o jezykach to bylo do Pieszczoszka nie do Ciebie :) a tak przy okazji to myslalam ze fajnie by bylo jakbys wlasnie zrobila filologie np z chorwackiego w polaczeniu z communication studies bo Chorwacja bedzie niedlugo pewnie wystepowac o przyjecie do Unii i za jakies 5-10 lat powino byc duzo pracy po takim kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Dzieki Tiger Lilly za info. Czyli kolejne studia sa platne...szkoda. A powiedz mi jak w agielskiej nomenklaturze brzmia studia podyplomowe? Bo ja sobie w CV wpisalam wlasie postgraduate, ale widze, ze to nie to. A co do ang. to wiem, ze nie wszytkie uczelnie wymagaja certyfikatu, czaaem trzeba po prostu praktyczie znac jezyk. Mowie tu oczywiscie o mniej znaczacych uczelniach, ale jednak... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, od razu przeprosze ze nie zagladalam tu ostatnio dluugo, ale zaczelam jedna prace i w miedzyczasie okazalo sie ze zostalam przyjeta do innej na ktorej bardzo mi zalezalo i zaczynam ja juz w ten poniedzialek!! stanowisko HR Administrator..:) szukalam dzis takze info o zdawaniu testow na tłumacza a anglii, i z tego co rozumiem nie ma tu egzaminow na tlumacza przysieglego jak w Polsce. moge zrobic w londynie certyfikat o nazwie DIPLOMA OF TRANSLATOR w Chartered Intitute Of Linguitsts ( IoL)- slyszal ktos moze?? na razie sie nie przymierzam, bo ceny zwalaja z nog, ale moze za rok za dwa.. 2 lata to chyba maksymalnie ile jeszcze chce spedzic czasu w uk, akurat tyle potrzebuje by skonczyc studia postgrad, o ile oczywiscie je zaczne w tym wrzesniu. a potem marzy mi sie hiszpania..i slonce.. jak znosicie te deszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest- a jak brzmi pelna nazwa studiow podyplomowych? jaki masz tytul po tych studiach? jesli odpowiednik licencjata to wtedy nie mozna napisac post-graduate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie studia to są też postgraduate, ale inny masz wtedy tytul, bo nie master, tylko \"postgraduate diploma\". Tak to sie wlasnie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Nie mam zadnego tytulu. Certyfikat ukonczenia Studiow Podyplomowych z Zarządzania, tylko tyle. Dzieki za podopowiedz z tym postgradu... Do Anglii przyjechalam niedawno, angielski sredniozaawansowany, szukam pracy, licze ze moze dyplomy i pomoga, pewnie naiwna jestem:) HR Admisnistrator - swietna sprawa. Ja chyba musze zaczac jednak od czegos prostszego. Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ambitne rodaczki :) Ja zamierzam studiować podyplomowo w Niemczech, na uczelni TU (najbardziej), ewentualnie na Humboldt Uni. W Polsce zrobiłam magistra na AE we Wrocku, mam państwowe papierki ze znajomości niemieckiego i hiszpańskiego, biegły angielski... po studiach załapałam się do pracy, która tylko z zajmowanego stanowiska wydaje się niezła. Stanowisko kierownicze, mała firma (10 osob), w budownictwie, zarobki niestety niskie, licze od 1 do 1, niedlugo zmieniam firme, ale niestety mi to ni wystarczy. Mam znajomych w Berlinie, dzięki temu na początku będzie mi łatwiej przynajmniej z zakwaterowaniem. Pracowac tam Polacy jak na razie tak łatwo nie mogą, a status studenta pozwala tylko na 90 dni w roku :( na pełnym etacie. Dodam, ze w Niemczech nie ma trybu zaocznego, więc studia podyplomowe są naprawde żadkością i tylko dla tych, którzy mają za co się przez tyle lat utrzymać :/ Będę kombinować, bo mi na tym zależy, inaczej do końca zycia będę żyć od pierwszego do pierwszego i pluć sobie w buzie, ze nie spróbowałam. Może ktoś z Was ma już podobne doświadczenia w tym kraju? Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim sukcesów w podnoszeniu kwalifikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem jestem..ale odkad zaczelam prace i siedze przed kompem calutki dzien to wracam do domu i juz nie chce ogladac tego komputera swojego..dlatego ostatnio nic nie pisze, ale melduje sie ze jestem. wakacji jako takich brak, pogoda nieletnia, najblizszy urlop mozliwy doopiero we wrzesniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alladyna - ja na temat studiowania w Niemczech nic nie wiem, ale życzę Ci powodzenia! Mam nadzieję, że Ci się uda :) Bez żadnego problemu - bo ten kto czegoś naprawdę chce, może to osiągnąć :) nenemosha - w Polsce tez pogoda okropna... w dodatku wszyscy znajomi wyjechali do pracy za granicą na wakacje... teraz taka moda :) A ja powinnam już być w USA, ale nie zdałam prawka, dlatego czekam na kolejny egzamin miesiąc i już mnie kręci jak nic nie robię. Próbuję znaleźć pracę, ale nie jest wcale tak łatwo, chociaż ogłoszenie prawie na każdym sklepie wisi :O Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger Lilly, dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi i podziwiam, ze az tak sie w tym temacie orientujesz. Serdeczne dzieki i buziaki, pa i juz pisze do kolezanki z finlandii, moze dowiem sie czegos wiecej na temat skandynawii:) Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej \"Tez Emigrantko\", chcialabym studiowac w skandynawii finanse i rachunkowosc - mgr. W polsce skonczylam licencjata w tym kierunku, czy orintujesz sie jak bedzie traktowane moje degree? i jaki kraj ze skandynawskich najbardziej polecasz na studia i prace, sama jestes w finlandii, prawda? w ktorym miescie jesli wolno zapytac?, jak trudno jest z praca w moim zawodzie bez doswiadczenia? oczywiscie w jezyku angielskim? pozdrawiam serdecznie Ivonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Czesc Ivonne! Wiesz ja Ci moge doradzic jedynie co do Skandynawii. W Szwecji studiuja moje 2 kolezanki ale takze nauki biologiczne wiec nie mam zupelnie rozeznania co i jak w Twojej dziedzinie. Troszke zwiezle bo zaraz ide spac :) jutro moze obszerniej :) 1. Licencjata powini w FIN zaliczyc bez zadnego problemu, wiec mozesz isc na 2 letnie magisterskie 2. Pamietaj ze musisz miec jakis dyplom potwierdzajacy znajomosc angielskiego - jesli jeszcze nie masz przygotuj sie ze cos takiego robi sie conajmniej pol roku (przygotowanie, egzamin a potem oczekiwanie na wyniki moze byc nawet do 3 miesiecy) 3. Nabor sie teraz zakonczyl nastepny od stycznia. u gory podalam linki do najbardziej popularnych uczelni poza tym mozesz sprawdzic polibudy oni tez maja 2 letnie jakby uzupelniajace czy cos. Jutro poszukam jakiegos ogolnego linku do finskich polibud 4. Problem w finlandii to calkiem duze bezrobocie a poza tym finowie wola jezeli mowi sie po finsku. Jest jednak jeden plus jestes nativspeakerem z Polski a oni teraz gwaltownie rozwijaja kontakty z naszymi firmami i moze im sie ktos taki jak Ty przydac. Na Twoim miejscu zapytalabym sie o mozliwosc stazu w firmie WORKPOWER albo MANPOWER- poszukuje ona pracownikow z polski (stolarzy, monterow) do pracy w finlandii i kiedys widzialam ogloszenie ze musza miec kogos od finansow kto mowi po polsku a nie musi po finsku. Maja siedzibe w bodajze 5 miastach w Fin, wiec moze zacznij od tego ze napiszesz do nich ladny list motywacyjny i CV i poprosisz o staz. Staze prawie zawsze sa pewne i dadza Ci jakies pojecie o nowym kraju bo wiem z doswiadczenia ze jezeli nie pracowalac nigdzie wczesniej to pracy raczej nie dostaniesz ale staz tak. Bo w finlandi studenci prawie zawsze studiuja i pracuja wiec bez wczesniejszej praktyki bedziesz miec problem.Za to plusem jest to ze jak raz znajdziesz miejsce to nie musisz z niego rezygnowac po dostaniu sie na studia bo finowie sa bardzo elastyczni i kazdy student ma indywidualny plan nauczania tak zeby wszystko ladnie i skladnie dopasowac. 5. Dla mnie na studia tylko skandynawia - bezstresowo i przyjemnie, ludzkie podejscie do studenta itp. nie wiem co jeszcze napisac :) jezeli chcesz pytaj o cokolwiek :) 6. Samam mieszkam w Kuopio ale przenosze sie za 2 miesiace do Helsinek, w Kuopio nie ma magisterek po angielsku w Twoim kierunku a W Helsinkach z tego co wiem to jest Akademia ekonomiczna i 3 polibudy oferujace cos takiego po angielsku Pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivonne - nie za ma co :) widzisz, tu dziewczyny obeznane są w temacie i raz dwa pomogą :) jeśli chodzi o mnie, to ja się wybieram na studia do Dublina najchętniej, więc conieco wiem o edukacji na wyspach :) Ja narazie na undergraduate jako mature student. Ale po takich zachętach przez też emigrantkę to coraz częściej-gęściej myślę o Szwecji i Sztokoholmie, ale już na postgraduate :) Tak więc mam jeszcze trochę czasu :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny:) jestescie kochane, teraz szukam kursow ieltsa, bo camrbidge niestety oblalam:(. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×