Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cocainee

Studia za granicą - wchodźcie

Polecane posty

Gość Klaudynka1987
Hej dzieki za info SZEHEREZADA NAPEWNO MI SIE PRZYDA. JA MAM ANGIELSKI DOSC DOBRY ALE NIE MAM TEGO CERTYFIKATU O KTORYM WSPOMNIALAS. ZAPISZE SIE NA EGZAMIN ALE POWIEDZ MI ILE CZASU TAH PLUS MINUS POTRZEBUJE ABY PRZYGOTOWAC SIE DO EGZAMINU???? MOGLABYS POLECIC MI JAKIES PODRECZNIKI ABY SIE PRZYGOTOWAC????? BARDZO CTOBIE DZIEKUJE ZA POMOC. A TY CO STUDIUJESZ??? GDZIE PRACUJESZ? PYTAM TAK Z CIEKAWOSC???? a PRZY OBECNYM KRYZYSIE GOSPODARCZYM CIEZKO Z PRACA W UK???? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batalia baxis
bywam....ale zgubilam gdzies ta strone:)..jak cos to pisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batalia baxis
ludzie powiadam po raz ktorys...nie bac sie....oprocz was na uczelni jest duzo obcokrajowcow....to jest inny system niz w polsce...jak nie sprobujecie to nie bedziecie wiedziec jak to jest!!...jak sie nie uda...to przynajmniej nie bedziecie mogli sobie zarzucic, ze nie sprobowaliscie....ale walic na te uczelnie swiata;)... moje gg jakby ktos chcial: 10585394

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_msc
dzień dobry wszystkim :) jestem w klasie maturalnej i wybieram się na studia do Szkocji :) ale mam problem z wyborem kierunku. waham się między językami obcymi, fine art i muzyką. Jeśli jest tu ktoś studiujący te kierunki to proszę o kontakt :) a tak ogólnie to powiedzcie mi - czy jeśli stwierdzę po roku że źle wybrałam to czy jest jakaś możliwość zmiany kierunku? i ile generalnie ma się godzin zajęć tygodniowo? jeszcze pytanie co do wysyłania aplikacji przez UCAS. czy referencji może mi udzielić tylko jedna osoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlam i pytam...
Hej,mam nadzieje, ze ktos tu jeszcze zaglada... mam pytanko a tak w sumie to kilka. Mieszkam w Anglii od 3 lat. W polsce ukonczylam licencjata w kierunku Europeistyka.Chcialabym tutaj w Anglii ( na uniwerku w Bournemouth) dokonczyc studia ale nie koniecznie w tym kierunku. /chcialam sie zapytac co musialabym zrobic i jakie sa koszta. Wiem, ze potrzebny jest ukonczony kurs angielskiego. prosilabym o jakiekolwiek wskazowki. Moze akurat juz cos o tym bylo w topicu ale go nie przegladalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pzryszlam i pytam
dziewczyno, 3 lataa jestes w uk i nie wiesz jak takie sparwy sie zalaatwia???? bosh, naparwde tak trudno jest ci wyslac emiala do tego uniwerku i wytlumaczyc twoja sytaucje,no kto jak to ,ale oni na pewnoi beda najlepij wiedziec co jest wymagane i jak caly proces wyglada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kasia_msc
Tak, mozna zmienić kierunek. Mam kilkoro znajomych, którzy tak zrobili. Wybierasz tu np. dwa pzredmioty, jeden mozesz sobie odpuścić potem, albo oba, z tym, że jeśli byś chciała mieć dypolom z czegoś innego, musiałabyś się wiecej napracować, zeby nadrobić obowiązkowe przedmioty. Sama studiuję języki i bardzo polecam Szkocję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_Per
Hej, W tym roku zdaje maturę i postanowiłam przymierzyć się do studiowania za granicą. Niestety nie znam nikogo, kto by wyjechał za granicę, ale nie do pracy, tylko na studia :D Czytałam w necie sporo informacji, przeglądałam też strony różnych uczelni. Ale szczerze, to czytanie o undergraduate, postgraduate, tuition fee - trochę miesza w głowie. Na google.pl znalazałam http://www.studiazagranica.pl to chyba to samo co http://www.eduabroad.pl (później taki adres był w googlach, a stronka ta sam się wyświetla) Widzę, że to takie biuro, agencja studencka, pomagają za darmo w wyborze studiów, kraju, uczelni, złożeniu aplikacji. Już do nich napisałam :) Czy ktoś korzystał może z ich pomocy - skoro nic się nie płaci, to chyba będę próbować ;-) No ale, przy ich pomocy można składać papiery na uczelnie w UK, Danii, Irlandii i Holandii. Więc, czy ktoś studiuje może w jednym z tych krajów? Chodzi mi o licencjat/inżynier, czyli undergraduate? Mam już kilka kierunków na oku. W Danii i Irlandii studiuj się za darmo - wow!! I przeczytałam, że studiowanie je bardzo fajne i nie trzeba wkuwać regułek jak to jest w Polsce. A w UK i Holandii się płaci, no ale wiadomo - UK to prestiż, Holandia blisko i fajny kraj. Co sadzicie, korzystał ktoś?, studiuje ktoś w jednym z tych krajów, albo znacie kogoś to tam studiuje, zamierzacie tam studiować? Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam glupie pytanie
Na studia za grancia sie nie wybieram bo nie znam biegle jezyka ... ile trwaja studia za granica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_click
Ja jestem na studiach w Danii, mioje trwaja 3,5 roku to sa wlasnie undergraduate. Marta masz dobre zrodla, ta strona o dwoch adresach, czyli http://www.eduabroad.pl to to samo co wlasnie http://www.studiazagranica.pl Z tym biurem co ma ta stronke mozna wyjechac za granice, ja w zeszlym roku jechalam wlasnie przez to biuro. Jak nie masz certyfikatu jezykowego z angielskiego i nie chcesz jezdzic na rozmowy kwalifikacyjne do Danii, to z tym biurem to nie problem - test i rozmowe zalatwisz w Polsce. Mi taki Pan z tego programu eduabroad pomagal i z sukcesem zakonczylam cala procedure - dostalaam sie i jestem zadowolna - najlepsza moja decyzja jak do tej pory. Super ludzie na studiach, studenci i wykladowcy tez, studiuje za darmo i po angielsku. Do tego teeraz mam juz prace (od swiat), wczensiej mialam tylko taka tymczasowa. Pracuje kolo 8 godzin w tygodniu, no jeszcze ze 2 godzinki na tydzien i w calosci bede mogla sie sama finansowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peccatumo2.pl
Asia - click- Mam pytanie... Ile masz lat? Czy wyjechałaś zaraz po szkole średniej? Ja w tym roku bronię się i kończę licencjat. Na jakim uniwesytecie jestes? Czu kryzys odbił się na Danii? Jakie sąkierunki. I czy egzaminy wstępne były bardzo ciężkie? Pozdrawiam, Martyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama z
z checia zaczelabym studia w uk, ale jeszcze nie opanowalam perfekcyjnie jezyka by moc napisac samodzielnie te autoprezentacje no i nie mam od kogo wziac opinii. mam na mysli nauczyciela. Ci ze szkoly tu raczej mnie juz nie pamietaja... takze wychodzi na to ze obejde sie smakiem - a szkoda, bo zawsze marzylam by studiowac w uk. a dokladniej w szkocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk to nie przeszkoda na wiekszosc z angielskich uniwersytetow. oczywiscie te prestizowe wymagaja zdanych egzaminow Cambridge. ja studiuje w Londynie. skladalam aplikacje tu na miejscu bo konczylam tu liceum i zdawalam mature. cholernie ciezko bylo sie dostac. a o jakim kierunku myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszaca 2
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtfwtf
Moi: Studia BA z FIne Art, i MA z Drawing - jak macie jakies pytania to walcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszaca 3
upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakkk
wlasnie koncze 4 rok,ostatnio, na uniwerku w szkocji robie BA Hons co jest odpowiednikiem naszego Magistra mam pytanie czy ktoras z was ma wlasnie taki dyplom,jak z praca?? na razie na MA mnie nie stac,zreszta czytalam ze moze to byc krok w tył,bo głównie robi sie MA jezeli chcemy sie w czyms konkretnym specjalizowac planuje po studiach zostac w szkocji,moze uda mi sie znalezc dobra prace,albo po prostu znalezc doswiadczenie a jakie wy macie plany?szczegolnie juz po studiach?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szeherezada**
Hej gosiak. A co studiujesz? j wlasnie jestem na ostatnim roku na uniwerku w Londynie- Property Management ( Building Surveying), szukam juz pracy jako graduate ,chcialabm zrobic magistra z Buiding surveying i licze ze wlasnie uda mi sie zalalpac do takiej firmy ktora mi to zasponosruje.... ja korzytam ze strony www.targetjobs.co.uk ,powiem szczerze ze myslalam ze bedzie latwiej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy BA...
czy tytul BA jest naprawde odpowiednikiem polskiego magistra? nie jest to pytanie absolutnie zlosliwe, sama za 1,5 roku bede miala BA, ale zawsze myslalam, ze to raczej licencjackie studia - jezeli chodzi o polski odpowiednik. Wytlumaczcie mi to prosze :) A poza tym, to dumna jestem z nas Polek, ktore tak pieknie za granica daja sobie rade. Oby tak dalej, trzymajmy sie!!!! Praca bedzie na pewno, trzeba tylko swoje odstac w kolejce :) i sie nie zniechecac :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurestwo studia za granica sa ciezkie i drogie, ja studiuje, za bardzo wymagajacynauczyciele czuje sie jak dziecko nie wolno na lekcji dotknac telefonu nawet..Ale daje rade mam same piatka albo raczej A hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialam kiedys Studiowac
w UK ale okazalo sie ze musze zrobic certyfikat z jezyka;/ zajeloby mi to 2 lata a nie moglam sobie na to pozwolic,wrocilam do polski tu sie ucze angielskiego i koncze kierunek, po studiach podejme sie zaliczenia znajomosci jezyka angg poprzez otrzymanie certyfikatu, a jesli to sie uda to bedzie mozna myslec o studiach w UK na jakims innym kierunku niz skoncze tu w Polsce. A jak sie nawet nie uda ukonczyc ich w UK to nie bedzie czego zalowac bo jedne (to co ze w PL) beda zaliczone:) to taki moj 3 -stepowy plan:) 1. STUDIA W PL (przynajmniej licencjat) 2.CERTYFIKAT Z ANG 3.STUDIA W UK:) oby sie udalo, pzdr 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakkk
Sc/BA/BEng z dopiskime (Hon) == polska magisterka BSc/BA/BEng bez dopisku (Hon) to troche wiecej niz polski licencjat taka znalazlam informacje na internecie jak wpiszecie sobie ba hons a polski odpowiednik wyswietla sie pelno informacji niektorzy nadal twierdza ze MA to nasz magister ale z tego wszystkiego wynika ze BA otrzymuje sie po 3 latach studiowania wtedy liczy sie to jako nasz licencjat,zas 4 letni kurs ukonczony tytulem BA HONS to nasz polski magister oczywiscie kazdy system edukacji w kazdym kraju ma wlasne zasady wiec moze u nas moga zatwierdzic to inaczej ja po zakonczeniu biore gap year,zaczne starac sie o prace albo zainwestuje w podrozowanie po swiecie pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadajaca____pytania
Mam do Was pytanie. W maju 2009 zdałam maturę (angielski dwujęzyczny - to coś innego niż angielski rozszerzony, ale z tego co wiem przelicza się na rozszerzony), jestem absolwentką dwujęzycznego liceum a obecnie studiuję na Uniwerku psychologię w języku angielskim. Problem polega w tym, że nie mam żadnego certyfikatu z angielskiego. Czy jest on naprawdę ważny w moim przypadku, czy to jaką szkołę skończyłam i co studiuję obecnie wystarczy? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadajaca____pytania
Zapomniałam dopisać, że planuję rozpoczęcie studiów w UK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakkk
wiekszosc uniwerkow wymaga certyfikat jezykowy najlatwiej zrobic TOEFL wersje koputerowa,jest w miare tania i egzamin krotko trwa ale najlepiej sprawdzic na stronie uniwersytetu ktorym jestes zainteresowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm a czy
wiem ze by dostac sie na studia w uk wymagana jest m.in opinia od nauczyciela, niestety ja na takowa nie moge liczyc, LO skonczylam juz dawno, nikt juz mnie nie pamieta, zreszta nawet nie chcialabym sie tam pokazywac - da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauriczuj jak mariczuj
ja wybieram sie w tym roku na studia we wloszech.. jesli ktos chce jakies info to pisac na laurita7@o2.pl bo jestem zorientowana w temacie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studiuje National Diploma Art&Design i angielski level3. pozdrawiam z londka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunetkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
He he padne se zmiechu studiujesz mowisz ;) National Diploma to raczej kochana sie uczysz a nie studiujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielka roznica, jest to na poziomie A level. Masz ochote ublizac znajdz inny obiekt, ze studiujesz (o ile) nie czyni cie lepsza, nie od razu chyba trafilas na te swoje studia czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×