Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

hihi i jeszcze gratis mój Mąz dostal przeszkolenie hihi że nie powinnam nic robić i nic nosić, a już zwłaszcza zakupy, bo jestem w ciązy hihi extra babka :) sama jest Mamą 2 Maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z moim zwolnieniem.... 31 paździrnika mam wizyte u mojego juz nowego lekarza (a tak a propos bo Ty chyba bylaś Fruskawko u niego - jak Ci sie spodobał?). I ja juz powoli dochodze do wnoisku że chce mieć wolne - nie stresowć się, mieć swobode ruchu, a co najważniejsze wysypiac się. A akurat te czynniki rzutuja na jakieś tam dla mnieistotne objawy. Więc na wizycie zamierzam powiedzieć lekarzowi wprost, ze prosze o zwolnienie bo czuje, że mój organizm coraz czesciej sie buntuje. Tylko u mnie jest to o tyle dość proste, że jestem chora nie wiadomo na co a objawy jakie sa takie sa. Zaczelam w pracy przygotowywac biuro na moje znikniecie z dniem 1 listopada. U mnei w biurze sasami faceci, ktorych stozunek do papierow jest co najmniej lekcewazacy. Chce wyprowadzic pewne zlegosci z teraz i przygotowac im podstawy do trzymania porzadku w najblizszych dwoch miesiacach. A jak dalej sobie poradza nie iwem. Zycze aby jak najlepiej bo inaczej utona w papierach. Wiec ja psychicznie nastawiam sie ze o d1 listopada siedze w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos noszenia.... Ostatnio chcialam byc sialczka i przyniesc zakupy. Gdzie ta moja kondycja? Gdzie ta moja szybkosc? Zakupy ledwo dotarglam (potem lezalam bo brzuch sie stawial). Moj maz sie smieje widzac jak mnei szlag trfia, kiedy nie moge sie juz normalnie podniesc, chodze wolniej (duuuuuuuuzo wolniej) i jakeis zadyszki starej babci zaczynaja sie. Przy moim temperamencie to naprawde meczace ale mysle ze to nie tylo moje odczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. nacieszyc sie polska hehe no troche prawda. lekrza jeszcze nie mam i ciagle ktos mi odradza pojscie do tego czy innego wiec nie wiem juz sama gdzie pojsc ale cos musialabym ogarnąc.chcialam isc na usg 3D ale Poznan mnie szokuje bo gdzie nie zadzwonie to slysze ze nie wykonuja wiec...:( nie wiem trzeba sniadanko zjesc tzn pyszny polski chlebek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff to mnei angeliko uspokoilas hihi a myślałam, ze tylko ze mnie zrobił się taki ślimok hihi ale jak i Ty tak masz to sie cieszę, ze nie ejstem sama hihi spokojnie może zdecydujemy się na jakeiś ćwiczenia na zwolnieniu to od razu bedziemy biegac hihihi co do lekarza to bardzo rzeczowy :) wszystko wyjasnił i pokazał hihi i jak powiedziałm, że niechcę znac płci to chyba specjalnie z umiechem na twarzy kilka razy pokazywał wiadomą część ciała synka hihi ale tak jak prosiłam nic nie mówił, ale pokazywał, bo Klaudio chciał wiedziec :) i dostaliśmy CD z filmem i nawet nam zdjęcie wydrukował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze ni etylko na mnie zrobil lekarz pozytywne wrażenie. Też mam zdjęcia twarzyczki nałej (sam od siebie wydrukował nawet o to nie smiałam prosić). Jest rzeczywiście rzeczowy, odbiera telefony od pacjentek udzielając porad. I nie naciąga na niepotrzebne wizyty. Ciekawe co powie za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a udało Ci się zrobić zdjęcie z tej CD od Niego?? bo jak mam właczony film to zdjęcie ejst, ale jak wyłącze film to i zdjęcie znika :( o co z tym chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie, Wczoraj wrocilam. fruskawka- gratuluje synka Panna Klara -gratuluje corci Mialam badania, wszystko w porzadku. Dzidzia w 22tc wazyla 518g. Wszystkie wymiary prawidlowe. Prawdopodobnie bedzie corcia. Ale jescze poczekam z kupowaniem bo to z dziewczynka to nigdy nie wiadomo:) Lekarz powiedzial 9:1 :)Wiercila sie bardzo. Caly czas kopala i sie krecila:) Przytylam 3 kg. Czekalam zeby sie zwazyc na tej samej wadze co za pierwszym razem dlatego wczesniej nie pisalam. Ale ostatni tydzien tak mnie wybrzuszylo wiec sazde ze za kilka dni bedzie wiecej. Szczegolnie po wizycie w Polsce :) Ziutek, Malpeczka - ja tez zauwazylam ze czesto nikt mnie nie czyta. Fakt ze nie pojawiam sie regularnie bo taka prace mam:( Teraz tez lece do pracy wiec odezwe sie jeszce wieczorkim. POzdrwaim wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzidzia na ost usg tez byla wazona heheh lekarz okreslil wage na 664 g. nie wiem czy to sporo czy nie.jedyne co powiedzial tzn dodal ze ma dosc dlugie stopy :D nie wiem czy az tak dlugie ze tylko to mu sie w oczy rzucilo hehhe ale smiechu bylo duzo na tamtym usg obwod brzuszka ma 19 i wlasnie chcialam sprawdzic w tych wszystkich kalendarzach internetowych na ile tyg to wskazuje i wogole al enie moge znlaezc takiego kalendarza ,macie moze jakis link?? ja chce isc na 3D .. z wrazebia ze jestem w po lsce zapomnialam haslo do mojego gg :D ale wstyd hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochaniutkie Mam pytanie czy poziom glukozy we krwi 68 to czasam nie za mało po obciążeniu glukoza 50 g 1 h tylko 97. pliz odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no napisałam taaak dużo i mi wcięło ;/, dziewczynki jak możecie iść na zwolnienie to idzcie :) zawsze to inaczej.. mamba ciesze się że u ciebie w porządku. titi to dobrze :) 9 luty jak długo zostajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniat
witajcie kochane! mam termin na 17.lutego jestem w Holandii to moja 2 ciaza pierwsza niestety zakonczyla sie poronieniem. teraz z "groszkiem" dzidzia mamy 23 tydzien jest super ale zawsze mam niepokoj martwie sie czesto kiedy maluszek sie nie rusza najbardziej dokuzaja mi kwasy zoladkowe to cierpienie co dnia kilkanascie razy dziennie dostalam lek na to ale nie pomaga zabardzo. tu w Holandii mam wizyty co 3 tygodie u poloznej badanie serduszka i przysluguje mi 2 usg tylko ,reszte musiz wykupic co tez kosztuje. badania krwi 2 razy sie robi i dalej juz czekasz na porod.trzymajcie sie babki i powodzenia jesli znacie dobry sposob na kwasy to napizcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniat - witamy serdecznie! Zaglądaj do nas i dziel sie swoimi radościami, rozterkami itp. Dziewczyny jeśli macie wrażenie, że nikt was nie czyta to jest ono błędne. Ja każde wejście na nasz topik zaczynam opd przeczytania wszystkiego co zostało napisane od ostatniego wejścia. Ale nie zawsze jestem w stanie do wszystkiego sie ustosunkować, bo przez ilość zawartych informacji dostaję mętliku w głowie :) Nie martwcie się o to i piszcie dalej! Titi - nie pomoge w sparwie glukozy, bo nie mam o tym pojecia. Angelika - ja też cierpie na ten syndrom spowolnienia. I tez mi z tym źle, bo temperament podpowiada co innego. Ciekawe jak to odczuwaja ludzie na starość? Cos sie im w głowach przestawia, czy to sie zmienia z wiekiem? Głowa chce, a ciało juz nie to, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Rzeczywiście ze starością tez się już zastanawiałam :) Chyba stąd Ci ludzie później dl anas młodych są męczący i maja dziwne pomysły bo to pewnie z powodu poprzestawianych klepek.....:) Witamy nową forumowiczkę.... Przychylam sie do opini Sylwii...Każda z nas z zainteresowaniem czyta to co inne piszą. Tylko, że odpisanie na każdą kwestię poruszoną jest po prostu niemożliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale dzis miałam podły dzien :( same pechy od rana, ale najgorsze to to ze maz spowodowal wypadek, niestety jego wina, dobrze ze nic sie nikomu nie stało straty tylko finansowe, ale strasznie mną to wstrzasnelo i ryczałam najpierw jak nie wiem a potem dziecko strasznie kopalo i brzuch mnie bolał, teraz juz mnie uspokoił i jest dobrze ale kasy szkoda a teraz tyle wydatków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Anastazja nie zazdroszcze przeżyć. A naprawy nie pokryje ubezpieczenie? Postaraj sie mimo wszystko nie denerwować. Te moje twardnienia brzucha pojawiły sie właśnie po mocno stresującym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniat
Witajcie! my z grosiem mamy 23 tygodnie ale moj grosio prawie sie wcale nie rusza od paru dni ,normalnie tesknie za tym a w czwartek dopiero idziemy na badanko. nie lubie jak malenstwo tak cicho siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowa mamusie :) Anastazja przykro mi. Sylwia zgadzam się z tobą jeśoli chodzi o czytanie wpsiów, ja też czytam wszystko ale z odpisaniem już gorzej :( czasem coś ucieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Myślę,że to co Wam dziś napiszę powinno być przestrogą i czymś na poprawienie humoru dla tych przyszłych mamuś które są zdrowe i ich dzieci a mimo tego ulegają jakimś dziwnym nastrojom czy depresjom do których niemają nawet powodu!!! Czytam wciąż o gratulacjach dla WSZYSTKICH udanych wizyt...niewiem czy ktoś zauważył,ale moja nienalezała do udanych skoro mam szyjke skróconą i mogę w najblizszym czasie w szpitalu wylądować. Pisałam Wam wczoraj,że zastanawiam się nad wizyta u stomatologa...i że strasznie się boję.Dzisiaj zadzwoniłam do mojego gina i pozwolił mi na wizyte u stomatologa oraz na znieczulenie(jakoś je nazwał ale zapomniałam).Poszłam do stomatologa prywatnie do którego zawsze chodziłam i moj mąz kiedy już trzeba było,ten stomatolog to kobieta fantastyczna,która również jak stomatolog Sylwi jest przeciwniczką znieczuleń. Efekt wizyty?Cztery zęby do usunięcia(tylnie na szczęcie...chociaż niema tu chyba co o szczęściu mowy).Od dziecka zawsze miałam z zębami problemy już takie mam słabe....przed ciązą wypadły mi dwie plomby i miałam pójść ale sie bałam...to teraz mam za swoje. Tak właśnie zęby poszły tez mojej mamie w ciąży:(...a terz moja kolej.Pani stomatolog powiedział,że te zęby są natychmiast do usunięcia...i że w moim stanie i przypadku(skrócona szyjka)stres jaki wiąze się z tym zabiegiem chirurgicznym może być zbyt duży(tym bardziej że ja takim tchórzem jestem)i że powinnam te zęby usunąć jeśli lekarz wypisze pisemna zgodę i najlepiej w Akademii medycznej w Gdańsku,gdzie będzie pod ręka anastazjolog gdyby podczas zabiegu usuwania zęba coś zaczęło złego się ze mną dziać. Takich wieści dziś się doczekałam...brzuch mnie boli z tego wszystkiego.Jutro idę na 14:30 ten problem skonsultować z moim ginekologiem...podejrzewam że dostanę zgodę,bo przeciez to jest zagrożenie dla dzidziusia...zaczynam się powoli załamywać. Mało tego,że mam ta szykę skrócoą i boje się o mojego dzidziusia to jeszcze coś takiego mnie czeka...ja mam powód do płaczu do zmartwienia do nerwów.Więc jak same widzicie dziewczyny po styczniówkach i po mnie jakie dziewczyny maja poważne problemy to same pomyślcie jakie macie szczęście i beztroską ciąze! Myślę,że to co napisałam poprawi humor wszystkim które wpadły w niepotrzebną sobie i dziecku depresje!!!!Po co Wam to?Zaraz mogą się dopiero zacząć prawdziwe problemy,a póki co bądzcie szczęśliwe to i Wasze dzidziusie będą lepiej się czuły. A do wszystkich które mają ząbki niedoleczone mam rade od serca...śmigajcie do stomatologa byle to szybko!!! I pytanie czy wszystkie dostałyście od swoich lekarzy kartę do stomatologa zeby ja podpisał że macie zęby zdrowe???? Ja nic podobnego niedostałam i moja stomatolog jest tym bardzo zaskoczona.Pozdrawiam i czekam na Wasze odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpeczko bardzo mi przykro :( mam jednak nadzieję, że się to poukłada i wszytsko będzie dobrze. Ja nie dostałam czegoś takiego od ginekologa ale ja chodzę prywatnie i może dlatego, sama nie wiem... Przed ciążą zaleczyłam ostatniego zęba co miałam dziurkę (dentysta to mój ulubiony lekarz :) ) więc narazie nie widzę potrzeby aby iść... Ojej zasmuciło mnie to że masz takie problemy. Przesyłam ci mnóstwo pozytywnej energii ❤️ trzymaj się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malpeczko - ty mnie nie denerwuj, wystosowalam do ciebie calkiem powazna odezwe po tym co napisalas poprzednio... A tak powaznie, napisz ile masz cm szyjki, tzn do ilu ci sie skrocila. Z tymi zebami, to ja mam do usuniecia 2 madrosci i jeszcze z tym nie bylam u dentysty (jeszcze przed ciaza wiedzialam ze mam do rwania) Moj ginekolog mowi zebym sobie darowala do konca ciazy, ze nic nie bedzie sie dzialo. No i nie wiem co zrobic, to doswiadczony lekarz, ordynator odzdzialu u nas w szpitalu. Ale planuje sie wybrac do dentysty i jeszcze jego zapytac. I dokladnie rozumiem co czujesz, mnie pogratulowano dziewczynki po wczorajszej wizycie hehe, dobrze ze pisalam o dziewczynce juz miesiac temu. Nie przejmuj sie, wszystkie jestesmy w ciazy i jestesmy roztrzepane :P Ale napisz koniecznie ile masz tej szyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LULA dziękuję za dobre słowa...pisałam kiedyś,że jestem taka pechowa i że boję się bardzo porodu,że w związku z tym że narazie ciąża przebiega dobrze to znając moje\"szczęście\"zemści się to na mnie w dzień porodu...ale jak sama widzisz problemy zaczęły się szybciej.Modle się tylko żeby mój dzidziuś był zdrowy i bezpieczny i żeby przyszedł na świat w terminie...stres jaki będzie mi towarzyszył w dzień tego zabiegu usunięcia zęba(bo niewyobrażam sobie żeby usuwali mi je wszystkie jednocześnie)będzie tak olbrzymi,że boję się żeby niewywołał skurczy i co za tym idzie....ehhh niechce nawet pisać o tym. Ja tez chodzę do gina prywatnie,więc może dlatego tak jak Ty niedostałam takiej karty do podpisania dla stomatologa. Pani stomatolog powiedziała mi,że jak jest dziura w zębie to powiększa się i zbiera się w niej to co niepowinno przez to zbiera się ropa,która niesiedzi w zębie tylko wytwarza się i krązy po całym organizmie,łożysko to żadna przeszkoda i może zaszkodzić dziecku. Dlatego kobiety w ciąży musza mieć zdrowe zęby.Wiecie co...kiedyś koleżanka mówiła że straciła dziecko przez zęba a ja w głębi serca się dziwiłam czy jest to wogóle możliwe. Jestem załamana i przerazona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIUUUTEK niemam pojęcia o ile centymetrów skróciła mi się szyjka ani do ilu centymetrów.Lekarz mi tego niepowiedział,zbadał mnie i powiedział że sie skróciła i że mam szczęście że jestem pierworodką,bo gdybym była w drugiej ciąży to z tym skróceniem szyjki lezałabym juz w szpitalu z rozwarciem.Powiedział też,że jeszcze niejest tak żle żeby mnie położyc na oddział ale kazał duuużo odpoczywac i leżeć w ciągu dnie po kilka razy dziennie chociaż po pół godzinki. Jutro mam tą kosultacje z nim w sprawie tych moich zębów,więc zapytam o to lekarza o ile skróciła mi się ta szyjka. Ja już z tego wszystkiego nawet niepamiętam czy gratulowałam Ci córuni,przepraszam i gratuluję serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oups, przepraszam :) MOja szyjka ma 4,5cm i zostala uznana za prawidlowo dluga, jesli ci to moze w czyms pomoc, potraktuj ten wymiar jako odnosnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapleczko - powiem ci jeszcze cos, jak lezalam w szpitalu, byla ze mna w pokoju dziewczyna w 26 ze skrocona szyjka i skurczami jak do porodu, wiem bo miala podlaczany 4 razy dziennie ktg, nie mogla wstac z lozka nawet na siku i byla pod kroplowka z maksymalna dawka lekow na podtrzymanie. trwalo to pare dni zanim sie uspokoilo. To co mnie w tej dzieczynie zaskoczylo to spokoj. ona nie myslala co bedzie, smiala sie i zartowala, czytala ogladala tv, non stop ze mna o czyms rozmawiala... po dwoch tygodniach lekarze ja wypisali i powiedzieli ze gdyby nie jej optymizm i spokoj to leki by nie daly rady. Wiec niemartw sie, wiem ze to trudne ale staraj sie niemyslec o tym i byc wesola i odpoczywac. To najlepsze co mozesz zrobic. Trzymam kciuki kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIUUUTEK ja wszystko na bierząco teraz czytam,ale internet mi chodzi dzisiaj bardzo powoli dlatego moze tyle trwa to odpisywanie:( Dzięki za odnośnik co do długości szyjki,ale powiedz mi czy lekarz to stwierdził po krótkim badaniu czy on jakoś to zmierzył Tobie? A moze mój lekarz powinienbył podać mi w centymetrach ile wynosi długośc mojej szyjki...nic juz niewiem...tylko znów zaczyna mnie ten ząb boleć:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×