Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Po prostu zaglądam. Ale zaraz musze uciekać. A co do sklepów ciążowych do chce się wybrac do tego koło UM i na Zwirki. Warto? Byłam tam na dole hali, bo Malpeczka pisała, że fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja kupiłam ciuchy koło urzędu ale ten sam asortyment jest na żwirki te same firmy. jestem zadowolona ze spodni i koszuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie! Dawno nie zagladalam i jak zwykle mam do nadrabiania. Piszecie o przyroscie w pasie i z ciekawosci przed chwilka sie zmierzylam. Dobilam do rownej cyferki rowne 100 cm haha. Masakra! Brzuszek mam naprawde sporawy, a najgorsze wypchanie jeszcze przede mna... Plecy mnie dzisiaj strasznie bola, chyba przesadzilam ze spcerem. Dziewczyny czy jak duzej pochodzicie to tez robi wam sie strasznie twardy brzuch? Co do L4 to ja jeste na nim praktycznie od poczatku ciazy, takze przygoda z zusem tez mnie czeka...Mam nadzieje ze mnie nie wezwa. Co do nalesnikow to tez przed chwilka pare zjadlam...mnam mniam Uciekam powoli bo dzisiaj padam normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
może i dobrze bo ja uważam że często jestem za miekka. co też ma 2 str. medalu, że czeka nas dużo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
jak połaże też boli mnie okropnie kręgosłup i brzuch napina się biorę nospę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w sprawie ciuchów ciążowych przezywam faze buntu. Wkurza mnie to, że jestem zmuszona kupować ciuchy, które posłużą mi 3 miesiące. W dodatku sa takie drogie, że nie moge sobie pozwolic na niewiadomo jaką ilość. No i nie chcę! Wolałabym sobie za tą kasę kupić coś normalnego, co mogłabym wykorzystywać później. No ale trudno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez boli brzuch jak duzo chodzę. Najgorsze, że ja jestem przyzwyczajona do szybkiego chodzenia, ale brzuch mi wtedy daje znać, że przesadzam. Muszę lecieć. Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja też jestem załamana tymi cenami odzieży ciązowej. .nie kupię nic więcej jakoś się przemęcze w doum chodze w dresie a wychodząc przebieram się w te nowe spodnie bo szkoda mi kupować ciuchy których później nie założe, a myślę że szybko wrócę do formy jakpo 1 ciązy. Tęsknię już do normalnych jeansów i ładnych swterków bluzeczek, czuję sie teraz nieatrakcyjnie. Mój mąż mnie pociesza,że wyglądam super ale ja sama widze w lustrez wieloryba. ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martella
Witam wszystkie mamuśki!!!! Dołączamy do Waszego grona :) Mam termin na 22 lutego i oczekuję narodzin córeczki - Tośki :) Pozdrowienia dla Waszych maluszków :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane!:) Witam nową mamusie,zaglądaj do nas i wpisz się koniecznie do naszej tabelki:) Wczoraj już niemiałam siły po tym zabiegu żeby do Was troszke popisać.Przeżycie okrutne i czeka mnie jeszcze jedna taka wizyta za około dwa tyg.jak mi się zaleczą te trzy dziurki po wyrwaniu. Wczoraj przed 22 zeszło mi do końca znieczulenie i zaczoł się ból...normalnie po wyrwaniu nawet jednego zęba dają środki przecwbólowe i antybiotyk...a ja nic.Męczyłam się trochę z tym bólem,aż wkońcu udało mi się zasnąć.Rano było juz dużo lepiej,potem byłam u stomatologa to mi jeszcze te dziury przepłukała czymś i zaaplikowała do środka lekarstwo,mam nadzieję że będą się dobrze goić te rany,że nic tam się z nimi dziać niebędzie,jeszcze jedna taka wizyta i koniec...jakoś dam chyba rade:( Byłam dziś z mężem na usg 3/4D...było naprawde super,niesamowite przeżycie,które polecam każdej przyszłej mamie.Wizyta trwała niecałą godzinke,wspaniała pani doktor robiła mi to usg i mamy pamiątke w postaci masy zdjęć i płytki cd:):):) Mój syneczek widocznie się uśmiechał...potem trzymał paluszka w buzi...potem bawił się nóżką...wszystko to bardzo dokładnie widać.Jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi!!!:) Potwierdziło się że to synuś i wszystko wygląda na to że wszystko wporządku,waży 950g:) Po tych wczorajszych przeżyciach cudownie było dziś przezyć tyle wspaniałych chwil na tym usg i wynieść taką pamiątke:) Sylwia jeśli chciałabyś zrobić sobie usg 3/4D to zapisy odbywają się w poradni K na żwirki i wigury koło pogotowia.Tam się zapisujesz a usg robią Ci na abrahama w poradni dziecka. Rzeczywiście ciuchy ciążowe strasznie są drogie,ja ostatnio trochę się opkupiłam i juz starczy mi do nastepnej ciąży:) Jutro jedziemy na groby...jak pomyślę sobie o tych korkach przy cmentarzach i tłokach na cmentarzach...ehhh,ale trzeba jechać. A Wy dziewczyny jakie plany na jutro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! ciuchy ciazowe bardzo tanio sa na allegro! ja kupilam uzywki spodnie po 5zl, a same piszecie ze chodzi sie w takich rzeczach dwa-trzy miesiace wiec ilez to moga byc zuzyte :) mnie sie udalo mam kilkanascie par spodni nawet dwie kiecki i za wszytsko dalam kolo 50zl, nie zamierzam tracici fortuny na ciuchy ktore i tak nie sa sexi :):):):) a co do wielkosci mojego malego to wczoraj mialam usg i pzrekroczyl 620g :):) kawal chlopa sie robi :) gorzej ze mna bo zawsze duzo i szybko chodzilam a teraz nie umeim 100m pzrejsc bo mi pzreszkadza brzuch i mnie bardzo bola miesnie w pachwinach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane!:) Witam nową mamusie,zaglądaj do nas i wpisz się koniecznie do naszej tabelki:) Wczoraj już niemiałam siły po tym zabiegu żeby do Was troszke popisać.Przeżycie okrutne i czeka mnie jeszcze jedna taka wizyta za około dwa tyg.jak mi się zaleczą te trzy dziurki po wyrwaniu. Wczoraj przed 22 zeszło mi do końca znieczulenie i zaczoł się ból...normalnie po wyrwaniu nawet jednego zęba dają środki przecwbólowe i antybiotyk...a ja nic.Męczyłam się trochę z tym bólem,aż wkońcu udało mi się zasnąć.Rano było juz dużo lepiej,potem byłam u stomatologa to mi jeszcze te dziury przepłukała czymś i zaaplikowała do środka lekarstwo,mam nadzieję że będą się dobrze goić te rany,że nic tam się z nimi dziać niebędzie,jeszcze jedna taka wizyta i koniec...jakoś dam chyba rade:( Byłam dziś z mężem na usg 3/4D...było naprawde super,niesamowite przeżycie,które polecam każdej przyszłej mamie.Wizyta trwała niecałą godzinke,wspaniała pani doktor robiła mi to usg i mamy pamiątke w postaci masy zdjęć i płytki cd:):):) Mój syneczek widocznie się uśmiechał...potem trzymał paluszka w buzi...potem bawił się nóżką...wszystko to bardzo dokładnie widać.Jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi!!!:) Potwierdziło się że to synuś i wszystko wygląda na to że wszystko wporządku,waży 950g:) Po tych wczorajszych przeżyciach cudownie było dziś przezyć tyle wspaniałych chwil na tym usg i wynieść taką pamiątke:) Sylwia jeśli chciałabyś zrobić sobie usg 3/4D to zapisy odbywają się w poradni K na żwirki i wigury koło pogotowia.Tam się zapisujesz a usg robią Ci na abrahama w poradni dziecka. Rzeczywiście ciuchy ciążowe strasznie są drogie,ja ostatnio trochę się opkupiłam i juz starczy mi do nastepnej ciąży:) Jutro jedziemy na groby...jak pomyślę sobie o tych korkach przy cmentarzach i tłokach na cmentarzach...ehhh,ale trzeba jechać. A Wy dziewczyny jakie plany na jutro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za dużo mi się wkleiło...ja też niemogę szybko chodzić,teraz tylko powolutku,w szczególności że mam szyjke skruconą i muszę bardzo uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... małpeczka.. o faktycznie uważaj na ta szyjkę...bo wiesz nie ma co ryzykowac..a spacer jest lepszy niz bieganina martella.. witamy cie w gronie lutówek i nie tylko.. jestes juz kolejna mamusia która ,a termin na te okolice ( tzn po 20) zacikawiłyscie mnie tymi pomiarami brzucha..tzn pasa :) i ja mam póki co 93 cm..ale pewnie po wekendzie bedzie ze 103 bo bede u tewsciowej 3 dni mieszkac a u niej sie je tonami i sma epysznosci.. jutro np.. mamy barszcyk z krokietami i schab zapiekany w borowikach :) :) mniam mniam.. zawsze na te swieto tesciówka pyta na co mama ochote.. to mini forma prezentu urodzinowego a na kolacje fungi .. pysznosci..az zgłodniałam..ale juz puźno na rozpuste co do ciuchów ciazowych to ja jestem typową zwolenniczką lumpeksów i allegro.. pokupowałam sobie troskzu tych ciuszków i to za niewielką cenę.. kazdy ma swoje oczywiscie zdanie na ten temat, ale ja chce jak najpiekniej wygladac w ciązy.. tzn nie szcedzic az tak.....w koncu ciuchy z lumoeksu to nie mega przesada..a fajnie troche sie podmalowc i ubrac , wtedy czuje sie kobieta tak jakos lepiej..nie mam zbyt wiele okazji do wyjsc miedzy ludzi bo jestem od 4 tygodni na L4, wiec jak juz wychodze od czasu do czasu to fajnie sie tak poczuc ... pozdrawiam kochane i ide robic jakies ciasto na jutro :) buziaczynki i kolorowych snów dla was i waszych Brzuszkowych Skarbów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie u lekarza... Wszystko w porządku... Na USG znowu dzieciaczek sprytnie się przysłonił wiec drugi raz potwierdzić sie płci nie udało (na co mąz zaciera rece bo moze jednak chlopak bedzie :D) Nasza dzidzia to juz kawałek dzieciaczka - waga 1200 g. Lekarz powiedzial mi, że on do niczego ni emoze sioe przyczepic. I super Teraz lecze przeziebienie ktore dopada mnie coraz mocniejszymi szponami. Trzymajcie sie...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Małpeczka wspólczuje:( ja niecierpie dentystów i wszelkich spraw zwiazanych z zebami brrr!Ale dobrze ze juz dobrze. :) No i ze maluh rosnie zdrowo! Ja równiez robiłam 3/4d i jestem bardzo zadowolona i uspokojona ze wszystko jest ok i ze wszystko widziałam \"lepiej\" niz na normalnym usg Macie laseczki jakies specjalne spisy co kupic takiemu bobasowi?? jak zaczyna zabierac sie za spisanie potrzebnych mi rzeczy i zaczynam sie gubic:D(tyle tego) I mam pytanko po co ok 30szt pieluch tetrowych i flanelowych w dobie pampersów?? denis dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem dopiero z budowy wrocilam i padam na nos. Co do zgagi to tez na poczatku nie wiedzialam co to jest to pieczenie. Ale odkrylam ze to po paczkach itp i papryce, ale zdarza sie niestety tez bez powodu. Lekarz mi kazal unikac jednak Reni, Alugastow i innych, no chyba ze nie wytrzymam. kazal brac sobie magnez. Zreszta te leki sa na prawdziwa zgage, taka co to wynika z nadmiaru kwasow a my nie mamy nadmiaru tylko zwieracz zoladka sie nie domyka bo jest uciskany i stad zgaga. Wiec lepiej nie brac tych lekow. Co do ciuchow to tez mam dosc. Wyrosla juz ze wszystkiego, ostatnie luzne jeansy przedciazowe nosze z rozporkiem rozpietym do polowy hehe. Zaparlam sie i nie kupie nic! A plaszcz na zime od mamy wzielam, taki rozkloszowany. Wygladam paskudnie ale nie zamierzam kupowac kurtki na 3 miesiace. anted ja tez mam kolo 10 kg na plusie i tez slysze ze zgrabnie wygladam z brzuszkiem jak pileczka i ze wszystko w ten brzuch poszlo. Guzik prawda, jestem szersza wszedzie a uda to dramat. Ale widze to tylko po ciuchach. Inni niby nie widza, komplementy prawia ze wygladam \"na chlopca\" i slicznie mi w ciazy. wg mnie wygladam na wieloryba i juz zaczynam byc trym zmeczona... Uciekam do wyrka bo brzuch mi zaraz peknie, tzn skora na nim. Kurcze glodna jestem, ale jak sie najem to juz chyba naprawde pekne :P Tez sie czujecie takie ciagle napiete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny, moja szwagierka uzywala, do wytarcia buzi jak sie malemu ulało, do podlozenia jak przewijala go gdzies gdzie nie bardzo byly warunki, itp. to sie przydaje, ja zamierzam kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelika super ze wszystko ok ale malenstwo ogromne:) 1200 Z ciuchów cizowych to ja kupuje tylko spodnie a na góre swetry długie ,ktore sa modne teraz (tu gdzie mieszkam nie wiem jak w Pl) ale taki sweter tunikowaty prawie do kolan i ciepło mi i maluchowi a i po porodzie bedzie dobry(mam nadzije)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuutek tak własnie myslałam ze do takich zabiegów ale 30 flanelowych i 30 tetrowych to chyba za duzo choc moja mama mowi ze pozniej sa dobre z tego scierki :D:D:D Moj brzuszek tez napiety do granic ale moj to od kapusniaczku,taki dobry wyszedł ze cały wieczor go podjadam :) a teraz równiez lece juz do łozka papa i dobranoc:)słodkich snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp1 zazdroszcze Ci tesciowej, ja mam tesciowa tylko na papierze bo wlasciwie nie widzialam jej od slubu, mamy wogole nie widzialam kilka lat wiec o babciach i dziadkach moje dziecko moze zapomniec ze istnieja :/ a co do wyprawki to faktycznie lista jest dluuga i wymaga pzremyslenia i zcasu, ja ciagle cos jeszcze dopisuje mimo ze juz duzo rzeczy kupilam :) staram sie co miesiac cos kupic zeby na raz nie wydac astronomicznej sumy, a co do pieluch tetrowych to nie tylko do pupy sie przydaja, ja tez chce uzywac pampersow ale mimo to kupilam 40 tetrowych z prostych wzgledow, zawsze w wozku trzeba miec ze soba, do rozka wrazie co jak sie uleje dzidzi, przy przewijaniu sie przydaja podlozyc, pzretrzec, do kapieli to samo, a co 5 minut nie bede pzreciez prac kilku pieluch wiec... uwazam ze warto miec nawet na sciereczki :) ja dla Tadzia tez wszystko na allegro kupuje tak mi wygodnei nie musze sie nalazic po sklepach i juz:) polecam takie zakupy:)) rowniez witam nowa mame z lutego:) kurcze tak sobie mysle ze kolo 20 lutego to na tym topiku bedzie ciiisza... jak makiem zasial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenny - oj nie doczytalam, myslalam ze 30 w sumie, po co az 60 to tez nie wiem. Ja chyba wlasnie kolo 30 kupie, moze nawet troche mniej. Angelika - 1200 to prawie dwa razy tyle co moja cora, no ale u mnie ciaza nizsza o 3 tyg. Ciesze sie ze wszystko ok u was :) dobranoc dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was serdecznie !!! u nas deszczowy dzien, wiec nieciekawa pogoda jak na ten dzien :( co do wyprawki ja dostalam w sklepie, w ktorym kupuje wozek i mam rabat, wyprawka do domu dla dzidziusia, wyprawka do szpitala dla dzidziusia i dla mamy, wiec obiecuje ze prez ten weekend przepisze to dla was :), a poza tym tutaj na kafeterii jest topik a nawet dwa na temat wyprawek, gdzie wypowiadaja sie mamy co tak naprawde sie przydaje i w jakich ilosciach i dlaczego, wiec zawsze praktyczne rady tez sie przydaja. co do spodni, to ja oprocz ciazowych jednych nosze jeszcze 3 pary starych, 2 pary zapinam a jedna na pol rozporka, i dzisiaj wlasnie je zakladam, poniewaz maja czarny kolor, a takie najlepiej na cmentarz w deszczowej pogodzie, nawet jak sie pochlapia to nie widac :) my jedziemy na groby najpierw w Ustce , potem do slupska i do moich rodzicow, na obiad, ale nieliczymy na super wyzerke :(, wiec wczoraj zrobilismy sobie porzadne zakupy aby bylo co pojesc i nie biegac po sklepach. A tak poza tym ja jutro ide do pracy, niestety przedszkole to nie szkola, funkcjonuje normalnie. Ja wczoraj poszlam ze swoimi dziecmi do portu gdzie jest pomnik ku czci pamieci ofiar morza, zapalilismy znicze i dzieci byly naprawde podwrazeniem. Malpeczka jeszcze raz, ciesze ze juz masz tyle z soba, jedna wizyta i juz po zmartwieniach :), trzymajcie sie mocno. dziewczyny spokojnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ale sie dzis wyspałam.. spie ostatnio jak niemowle..a wszyscy mi mówią zebym spała ile moge bo juz niedługo sobie nie poscpie.. nie wiem dlaczego..ja tam wierze ze bedziemy mieli synka w opcji przyjaznej rodzicom, czyli takiego co duzo spi i malo płacze.. to chyba takie ciche zyczenie urodzinowe... wogóle super jakby za malego spał za mamusia czyli juz od 21 do 11-czyli zaa tatusiem.. hihihihi ale na to to juz nie mam co liczyc wiec spoko..zreszta jak bedzie trzeba wstawac to sie wstanie..w koncu moja mam do mnie tez wstawała i zyje... ... hmmm tak juz piszecie dziewczyny o tej wyprawce ze kurcze sie zastanawiam czy moze tez juz pomysleć??????????? niby planowałam na styczen ale tu chyba jakas sugestia zadziałała :) no nic pozdrawiam serdecznie i ide na jakies sniadanko :) dzisiaj tosty trójkatne z serkiem i szynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim mamom.... Ja dziś dzień spędzam leniwie...Jestem dość mocno przeziębiona i raczej dziś kuracja łóżkowa. Tylko na chwilkę na cmentarz. Jenny pisałaś że dzieciątko spore. Troszke więcej niż trzy tygodnie temu ważyło 760 g. Teraz 1260. Spore....Ale to nic niepokjącego, a jednak lekarzowi bardzo ufam. Co do wyprawek. Ja tez cały czas się zastanwiam nad ilością tych wszystkich rzeczy które należałoby kupić. Oczywiście teoretycznie wszytsko wiem. Ale niedawno (tzn w sierpniu) rodzila moja kolezanka wiec ja zamierzam poprosic o pomoc i weryfikacje. Potem pochwale sie Wam co ona uznała za stosowne wykreslic lub dopisac do listy. Na pewno nei bede kupowac ubranek rozmiar 56. Albo w ogole moje dzieciatko urodzi sie wieksze niz przepisowe 56, albo wyrosnie z tego rozmiaru po 1 lub 2 tygodniach. Co do spodni i ubioru. Ja zostalam tylko na 1 parze. Narazie nie chce kupowac jakis innych. No chyba rzeczywistosc mnie do tego zmusi. Ale jestem od dzis na L4 wiec raczej takiej sytuacji nie przewiduje. A jeszcze jedno pytanie a propos wyprawki. Zastanawialysie sie jaki materac jest najlepszy do lozeczka? Chodzi mi o material z jakiego powienien byc wykonany i grubosc takiego materacyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku:) Od jakiegos tygodnia budze sie o 7 i juz spac nie moge cos strasznego! zawsze stawałam o 11 a teraz nie maoge juz spac a co gorsza nie moge juz nawet leniuchowac w wyrku bo nosi mnie by wstac,koszmar bo nie dosc ze nie pracuje i nie mam zabardzo co robic to dzien jeszcze bardziej sie wydłuza Natimp wszystkiego najlepszego i oby Twoje marzenia o grzecznym i dłuuugo spiacynm malenstwie sie spełniły:) Ojj ja tez takiego chce!!Moja szwagierka teraz ma 4 miesiecznego szkraba ten wogole chyba nie umie płakac:) cały czas spi i je nawet za bardzo nie lubi ja sie go na rece bierze i nosi:) Idealne dziecko! Dzis pewnie bedziecie zabiegane z okazji świeta...ja niestety daleko od bliskich...to juz 3 rok z rzedu jak mnie nie ma na cmentarzu...szkoda ale niestety takie zycie A i jeszcze jedno z serii abstrakcyjnej..jak bedziecie wychodziły z cmentarza to otrzepcie spodnie,buty...tak powinno sie robic by jakies dusze zabłakane nie przyczepiały sie do nas....moze bajka moze nie ale na wszelki wypadek otrzepac sie nie zaszkodzi by nie miec pozniej kłopotów! MIłego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelika wydawało mi sie ze spore malenstwo bo jestesmy w tym samym(mniej wiecej czasie) w ciazy a moje wazy 980 a mi sie wydawało ze to kolos:D:D Najwazniejsze ze wszystko jest ok przeciez to tez zalezy od wzrostu a ja do wielkich nie naleze (168cm) wazne ze lekarz powiedział ze jest prawidłowo! Co do wyprawki to ja bardzo chetnie zobacze zweryfikowana liste bo same sie w tym gubie juz:D kazdy pisze co innego:) A nie ma to jak mama z doswiadczeniem O materacyku słyszałam ze powinien byc kokosowy i z jednej strony twardy z drugiej miękki...tylko tyle wiem..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp wszystkiego najlepszego, wszystkiego co sobie wymarzysz:)🌻 co do materacyka to ja planuje kupic z jednej strony kokosowy z a drugiej gryka, kosztuje u nas 85 zl Angelika kuruj sie i walcz z przeziebieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×