Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Ja tez chodzę prywatnie i też placę za badania. Ale myślę, że prywatnie to jednak inaczej niż państwowo...Toxoplazmozę niestety tez bede musiała powtórzyć. Ciekawe jak z tą glukozą co się pije po dwudziestym którymś tyg czy za wypicie tego świnstwa tez bedziemy płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam, że nasz sytem sł.zdrowia jest chory, niedośc , że odciążamy publiczne przychodnie zdrowia i nie powodujemy jeszcze dłuższych kolejek , chociaż i tak płacimy składki zdrowotne, to musimy płacic za badania, ja uważam, że kobiety w ciązy powinny mieć to bezpłatne bezwzględu do jakiego lekarza się chodzi, przecież przecietna kobieta jest 2 może 3 razy w ciąży, dlatego nie ma mowy o jakis nadużyciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie.Ja np nie dostanę 13-stki w pracy w lutym przyszłego roku, bo jestem za długo na zwolnieniu.Ale przecież nie jestem na zwolnieniu z własnego widzi mi sie.Nasz system jest chory. Teraz muszę złożyć wniosek do zusu o zasiłek herabilitacyjny bo byłam wczesniej na zwolnieniu i do tego zwolnienia nie upłynęlo 61 dni i bedę miała już ponad 100 dni zwolnienia, na decyzje czeka sie długo więc złożę wczesniej bo zostanę bez kasy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby mamy polityke prorodzinną, a ty kiedy chcesz miec rodzine i tylko dlatego jestes na zwolnieiu, masz kłopoty, tak samo urlop wychowawczy jest bezpłatny, więc dyleamt byc z dzieckiem czy kasa, jest spory :(, a ty jakie masz plany po macierzyńskim, zostajesz w domu czu do pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo bym chciała do roku przynajmniej zostać w domu, ale niestety zależne to jest od tego jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa po macierzyńskim, więc zobaczymy.Ja BARDZO bym chciała być z maleństwem. Nie wyobrażam sobie aby zostawić takiego malucha z obcą osobą, wogóle co roku mieli wydłużac macierzyński o 2 tyg, taki był zamysł ciekawe czy wydłużą w 2008. Marna to pociecha bo ja uważam że powinien być do roku ale dobre i cokolwiek...A jakie ty masz plany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najpewniej po maciezyńskim do pracy, ale ponieważ dojdą mi jeszcze 2 m-ce wakacji maleństwo będzie miało 7 miesięcy, a potem mam kilka opcji, tesciowa, opiekunka lub żłobek, zobaczymy za to po póltora roku spróbujemy postarać sie o drugie dziecko i wtedy jak juz będę miała dwa maluchy w domu, najpwniej szybciej skorzystam ze zwolnienia podczas ciązy i z choć części urlopu wychowawczego 🌻17tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jeszcze po macierzynskim bede miała 26 dni urlopu :D. Ja tez chciałam pracować w ciąży ale dziecko jest dla nas najważniejsze stąd nawet nie grymasiłam gdy lekarz zalecił mi zwolnienie. No i kiedyś robili tak ze na macierzynski wysyłali 2 tyg przed datą porodu a teraz nie mogą. Najpózniej w dniu porodu :), masz wybór. To zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale się rozgadałyście. Licze na to, że za jakiś czas ja też będę miała swój ogród, bo szukamy działki budowlanej. Mam zamiar mieć kawałek ziemi na której będę mogła coś posadzić. Myslę, że raczej owoce niż warzywa, ale zawsze to coś własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, musiałam odejśc od komp. i tak zostawiłam lule bez słowa, chyba się nie gniewa :), sorry Sylwia, ja mam jeszcze warzywa ale juz niedługo, ponieważ juz miałam kilka drzew owocowych, a wtym roku na wiosne obsadziłam reszte ogrodu różnymi drzewkami owocowymi i krzewami, ale poniewaz są młode, dosłownie patyki z kilkoma gałązkami, między nimi są jeszcze warzywa, ale jak tylko się rozrosną i zaczną owocować , bedą tylko drzewka, zdecydowalismy tak z mężem, ponieważ praca pochłania nam sporo czasu, a jak dojdą obowiązki wokól dzieci będzie jeszcze mniej czasu, a trawa z drzewkami będzie zawsze zadbana. jak sie udał spacerek z mężem :) 🌻17tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim.ja jeszcze netu nie mam naprawionego i jestem z tego powodu taka wsciekla dlatego musze jak dzis do kafejki zajrzec i poczytac troche co tam slychac u lutowek... nudze sie jak mops w domu,moj maz tez jakis marudny ostatnio.z netem to chociaz z Wami moglam porozmawiac a tak... zastanawialam sie co tam u ziuuutka nie pisze... mam nadzieje ze te skurcze to nic powaznego... sama czasami mam skurcze w dole brzucha ale z czasem przechodza. mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze. zajrze jak tylko te gleby podlacza mi z powrotem necik. pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, NIe bylo mnie bo mnie przewialo i gardlo bolalo i wogole. balam sie jak cholera ale juz ok. leczylam sie tysiacem cytryn, miodem, czosnkiem, grejpfrutami oitd. dzisiaj jest zdecydowanie lepiej tylko katar mam. ale spalam duzo wczoraj popoludniu idzissija tez i juz czuje sie ok. w piatek sie z pradcy zwolnilam takze mialam kilka dni na odpoczynek. Mi tez lekarz kazal robic wyniki z krwi i moczu co miesiac. W czwartek mialam juz czwarte usg. Widzialam dzsidzie juz wieksza:) i slyszalam serduszka. Ale jescze za mala zeby bylo wiadomo jaka plec. Kolejne usg chyba wpazdzierniku to wtedy powinno juz byc widac. Oby tylko zdrowe bylo! Jelsi chodzi o te klucie w jajnikach to tez tak czasami mam. Juz nie tak czesto jak wczesniej ale nadal. Ja to mam jesczetak ze nie moge ani smarkac, ani kichac abni kaszlaec. Musze sie najpierw skulic bo inaczej strasznie mnie boli dol brzycha. Macie tez tak? Wlasnie maz przynioslmi grejpfruta wiec lece. Jutro paostaram sie zajrzec. Pozdrwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina3x3
Witam wszystkich chyba moge sie do Was dolaczyc wczoraj bylam na 1 usg i termin mam na 17 .02.2008!! strasznie sie ciesze plakalam jak glupia widzac maluszka na ekranie wspaniale przezycie za 2 tygodnie ide prywatnie na nastepne usg juz sie nie moge doczekac pozdrawiam mamusie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym kichaniem to jest tak ze jak sie co dopiero obudze i chce mi sie kichac czy kaszlec to az sie boje bo wiem ze zaboli :) wiec nie jestes ossamotniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, katarina gratuluje i witamy na naszym topiku, a mamba i titi Wam życzę szybkiego powrotu do zdrowia ja dzisiaj nastawiam sie na leiuchownie, jeszcze tylko dwa dni i wracam do pracy, więc trzeba korzystać :) my czyjemu sie świetnie, pozdrawiam 🌻17tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, katarina gratuluje i witamy na naszym topiku, a mamba i titi Wam życzę szybkiego powrotu do zdrowia ja dzisiaj nastawiam sie na leiuchownie, jeszcze tylko dwa dni i wracam do pracy, więc trzeba korzystać :) my czyjemu sie świetnie, pozdrawiam 🌻17tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Witam serdecznie nową mamusię. Katarina zaglądaj tu często. Z kichaniem mam tak samo. Az sie boję. A kicham dosyc często, bo niby nie mam alergii, ale jednak coś na mnie działa wywołując taką reakcję. Mamba - myslę, że większość z nas przejdzie jesienia etap czosnku, miodu i cytryny. Oby tylko nie przyplątało sie nic poważnego, bo nie wyobrażam sobie brać antybiotyki. U nnie pogoda się zepsuła, a mieliśmy gdzieś ruszyć. Ale to dobrze, bo wczoraj spędziałam prawie cały dzień poza domem i mi sie nie chce. Pachnie mi cudnie ciastem, które muszę zaraz wyciągnąc z piekarnika. Na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja wstalam nie dawno i jakos slabo sie dzisiaj czuje ale zaraz jade na zakupy wiec mi sie humorek i samopoczucie poprawi u mnie cieplutko bede zagladac jak najczesciej pozdrowienia dla wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!:) U mnie z kichaniem jest tak, że jak już mam kichnąć, to muszę zwinąć się w kłębek przyciskając poduszkę do brzucha - wtedy nie łapie mnie żaden ból. A jak mi się zdarzy kichnąć niespodziewanie i mocno np. w pozycji stojącej, to wstyd powiedzieć - podsikuję w majtki:) W pierwszej ciąży też tak miałam, a najbardziej pod koniec ciąży, kiedy dzidzia mocno uciska na pęcherz. Piekę właśnie to ciasto bananowe, na które przepis podawała tu jedna z koleżanek. Zobaczymy, co to wyjdzie:) Zrobiłam już mojej córce zakupy do szkoły. Z nowym tornistrem, książkami, zeszytami, przyborami już mi wyszło około 850 zł. A to dopiero czwarta klasa. Normalnie skarbonka! Jeszcze muszę kupić jej jakieś tenisówki, białą koszulę i spódniczkę galową, bo tak mi wyrosła, że płakać mi się chce. Radość wielka jak dziecko rośnie, ale jak ma za małe niemal wszystkie ubrania, to jest zgroza. Nie mam teraz tyle kasy, żeby wymienić jej garderobę. Ach, jakoś to będzie. Witam nową przyszłą mamę Katarinę3x3:) Pozdrawiam Was Dziewczyny!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaSzn - ja wybieram się na te zakupy szklone w tym tygodniu. Tez się boję wydatków. Moje dzisiejsze ciasto wyszło pyszne! Zjadłam 4 kawałki, troche ciepłe i poszłam spać. A teraz jestem trochę na zwolnionych obrotach po tej drzemce. 9 luty - długo jeszcze będziesz bez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
humorek mi sie troche poprawil zaraz wychodze na festyn do miasteczka pewnie bedzie dobre jedzonko uciekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nowe mamusie! Może dopiszecie się do naszych tabelek? Antoś.........26.......dolnośląskie........23.04.....12. ......01.02 Jennny.......24.......Elbląg/Stratford....26.03......... ......28.01 anted22......32........Ustka...............26.04......11 .......01.02 -WIOSNA-....26.......dolnośląskie........27.04.......... .....03.02 Anastazja....27.......świętokrzyskie.....29.04......11.. .....05.02 AngelikaWrocławianka....28....WROCŁAW....03.05.......... 05.02 oga............22.......wielkopolska.......02.05........ ........06.02 gosiaczek76...31........warm.-maz.......02.05........... ....09.02 Olcia_M.......27......pomorskie...........05.05......... ......12.02 ziuuutek......26........dolnośląskie.......11.05........ ........13.02 nikita27.......27....zachodniopomorskie 14.05................19.02 Anna-Szn.....32.........Szczecin...........16.05........ .......20.02 kina...........24........pomorskie..........15.05....... ........21.02 titi------------29........Wawa................20.05..... ..........27.02 Sylwia72......35.......Gdynia................18.05...... .........22.02 panna Klara...28......Katowice.............10.05................17 .02 Motylek27.....27......Warszawa...........10.05.........9 ......15.02 wasiulka29 .... pomorskie ..............19.05..................23.02 dziubek2211. 30.opolskie....................17.04...................5.02< br /> zapka.........28......Siedlce................22.25...... ...........29.02 czeresnia......20........sopot..............16.05....... ....15.02-20.02 lula ..............27........olsztyn...........09.05............. 16.02 iwcia_27............27........Siedlce..........19.05.... ..........23.02 betkaa.........31.........łódzkie............25.05...... ........29.02 9 luty tak mowia.....21.....wlkp..........4.05.................9.02 lutowa mama ........31 .....pomorskie....12.05.............14.02. NICK /smaki /objawy /kszt.brzuszka /zmiany skórne Sylwia72/owoce, suche wędliny, ryby, cola, chipsy/mdłości/na razie brak/kilka pryszczy Anted22/odrzuca od słod., jem dużo warzyw/brak wymiotów, nudności./brzuszek do przodu i pępek na wierzchu/gładka cera panna Klara/ wszystko oprócz słod. i wędlin/odbijanie bez mdłości i wymiotów/raczej brak ale nie jest już płaski/gładka skóra Gosiaczek76/wszystko słod. trochę/zmęczenie/spiczasty/gładka cera Jennny/słodycze,mieso fuj,kwasne,owoce mniam/brzuszek okrągły/cera straszna/wymioty i mdłosci Zapka/słodycze troszeczkę, zupy,kwaśne owoce pycha/zmęczenie, biegunka, zatrwardzenie/brzuszek chyba spiczasty/cera normalna Nikita27/wszystko oprócz mięsa, zupy i kwaśnica mniam mniam/zmęczenie i tyle/brzuszek do przodu/cera super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ! mnie mąż dzisiaj wyciągnął na spacer nad morzem, i wiało jak diabli, ale było bardzo przyjemnie, odpowiednia garderoba wszystko załatwiła, gorzej z niedoświadczonymi turystami, którzy wybieraja się w taka pogodę zupełnie nieodziani jak na takie wietrzysko :) już jestesmy po obiadku i lodach, więc teraz czas na pogaduszki przed komp. co do kichania, to nie mam pojęcia, jeszcze podczas ciązy nie kichałam, a co do cytrynki i czosnku, to ja cały czas, pije dużo wody z wkrojona cytryną, na okrągło, a czosnek my lubimy i stosujemy do wielu potraw, nawet do miezerii z ogórków, do kotletów, do sałatki greckiej, do lecza itp., akurat tych potraw jemy sporo, więc czosnku też :) dzisiaj jeszcze nie poczułam mojego maleństwa , a to jest własnie czas na małe podskoki w brzuszku, więc czekamy z mężęm na malucha :) 🌻17tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam problem z czosnkiem, bo mój mąż nie lubi. Ja za to mogłabym jeść codziennie. Oczywiście przemycam go w różnych potrawach, ale myslę, że w przypadku przeziębienia najlepszy jest w czystej postaci, tj. na surowo. Ja też już po obiadku, ale po ilości zjedzonego ciasta wcale nie miałam na niego ochoty. A z tym spacerkiem nad morzem to dobry pomysł. Chyba wyciągne mojego męża. Wczoraj zaś spacer (intensywny) był wczesnym popołudniem, a później \"życie towarzyskie\". Nie wiem jak wy, ale ja jestem ostatnio strasznie roztrzepana i rozkojarzona. Podczas wczorajszego spaceru zgubiłam smycz mojego psa, no ciągle o czymś zapominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie czosnku, to w mizerri lub sałatce greckiej jest podany na surowo, bezobróbki cieplnej, ale w połaczeniu z innymi składnikami naprawde nie czuc go w oddechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż wyczuje wszędzie. Jeśli w potrawach na ciepło to nie marudzi, ale na surowe stanowczo nie chce. Trudno. Teraz co innego jest najważniejsze i bedzie musiał polubić zapach czosnku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluszek jakby sie poruszył ale cos dzisiaj bardzo delikatnie, i nie jesstem pewna na 100%, ale chyba przy tych pierwszych ruchach to chyba nie czuc tak codziennie, tzn. tak sie pocieszam, poniewaz człowiek ma zaraz takie głupie mysli, że może coś nie tak a moja wizyta dopiero 14 , to strasznie długo, nie mogę się doczekać :) 🌻17tc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się. Na początku nie czuje się ruchów często. U mnie dzisiaj też cisza. Wybieram sie właśnie na ten spacer po plaży. Zajrze po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×