Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

angina ropna-co zrobić zeby przestało tak cholernie boleć?

Polecane posty

Gość gość
Tylko jodyna! Kupujesz jodyne i patyczki kosmetyczne. Moczysz patyczek/ wacik w jodynie i smarujesz migdały( mozesz miec odruch wymiotny więc nie po jedzeniu). Powtarzasz co kilka godzin albo gdy znow poczujesz ból. Po trzech takich smarowaniach bedziesz zdrowy. Mozesz tez dodatkowo wlac kilka kropli jodyny do szklanki wody i zrobić plukanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janekwsb
Ja często mam angine i już próbowałem wielu rzeczy, najlepsze co odkryłem do płukania to GLIMBAX. W zależności też od możliwości przełykania pić dużo ciepłej herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewnym etapie choroby jest trudno zmusić organizm do walki gdyż jest osłabiony i słabo walczy więc płukanie szałwią niestety nie wystarczy. Może warto pomyśleć o bańkach aby wzmocnić organizm. Ale nie lekceważ tego Trzeba iść do lekarza POZ lub racjonalnego laryngologa (który z definicji nie daje od razu antybiotyków) patrzy bardziej globalnie na pacjenta. Polecam ci Jarosława Stolarskiego : https://gdzieskierowac24.pl/lekarz/jaroslaw-stolarski-otorynolaryngolog-busko-zdroj-krakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zero goracyc h napojow!!!!! ludzie!!!! tylko chldna cherbata woda albo nawet lody troche roztopione !!!!! poczytajcie w zadnym krju nikt nie kaze goracej herbaty pic tylko w PL i mozna umrzec z bolu, czesto mam angine i lecze sie lekami i lodami, szybciej pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkanana
Najlepiej to skorzystać z pomocy lekarza! Ja umawiam wizyty domowe przez aplikację lekarzobok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr85
Lody 200 gr minimum porcja 3 razy dziennie wtedy po ok 15 minutach można normalnie jeść i pić ja osobiście nie jadłem bo mnie nie ciągnęło. Najlepsza pkmoc w tej sprawie to lody sam przrz przypadek odkryłem bo właśnie ją mam Wszytko pijemy i jemy chlodne Angina mie lubi ciepla . Kąpiele starajcie się też chłodne robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawidek

Ja robię wszystkiem i jest masakra boli że ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 18.06.2007 o 11:49, minimonia napisał:

nie mogę jesc, pić i spać. przelkniecie sliny jest tak bolesne ze juz nawet nie probuje, wypluwam ją. macie jakies patenty czym płukać gardło zeby sie szybciej wyleczyc? biorę antybiotyki ale nie pomagają na razie, nadal boli :(

Witam, przechodzę dokładnie to samo angina ropna  2 dniach cierpienia wróciłam do swojego lekarza i powiedziałam, że ból jest nie do wytrzymania zaczynałam się dusić przez przerośnięte  migdały,  dostałam szybko zastrzyk ze sterydem + dodatkowo zastrzyk przeciwbólowy. Po 60 min pierwsza ulga obrzęk się zmniejszył- zasługa sterydu i udało się zasnąć na dobrych kilka godzin. W obawie o noc kolejną serję dostałam wieczorem..udało mi się nawet zjeść pierwszy posiłek od 2 dni. Mam nadzieję że do jutra antybiotyk już zacznie działać i zastrzyki nie będą potrzebne to jednak sterydy. Zapytaj koniecznie lekarza o tą opcję,nie czekaj jest sposób na ulgę w cierpieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 18.06.2007 o 11:49, minimonia napisał:

nie mogę jesc, pić i spać. przelkniecie sliny jest tak bolesne ze juz nawet nie probuje, wypluwam ją. macie jakies patenty czym płukać gardło zeby sie szybciej wyleczyc? biorę antybiotyki ale nie pomagają na razie, nadal boli :(

Witam, przechodzę dokładnie to samo angina ropna  2 dniach cierpienia wróciłam do swojego lekarza i powiedziałam, że ból jest nie do wytrzymania zaczynałam się dusić przez przerośnięte  migdały,  dostałam szybko zastrzyk ze sterydem + dodatkowo zastrzyk przeciwbólowy. Po 60 min pierwsza ulga obrzęk się zmniejszył- zasługa sterydu i udało się zasnąć na dobrych kilka godzin. W obawie o noc kolejną serję dostałam wieczorem..udało mi się nawet zjeść pierwszy posiłek od 2 dni. Mam nadzieję że do jutra antybiotyk już zacznie działać i zastrzyki nie będą potrzebne to jednak sterydy. Zapytaj koniecznie lekarza o tą opcję,nie czekaj jest sposób na ulgę w cierpieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×