Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

no ja mam nadzieje....bo chcialabym miec wreszcie spokoj tyle czasu juz to trwa wszystko ze masakra;/ narazie biore leki na ten stan zapalny ale po 2 dawkach nie widze jeszcze poprawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z postępami cienko.. :/ W środę trochę próbowałam ćwiczyć ale mnie strasznie kolano zaczęło boleć i w nocy też mnie bardzo bolało.. w czwartek odpuściłam ćwiczenia a w piątek też raczej nie ćwiczyłam.. Za to w piątek dodatkowo zleciałam ze schodów. A co najśmieszniejsze, że szłam wtedy na kurs pierwszej pomocy. Tzn. nawet nie tyle co zleciałam ale jakoś tak się potknęłam lub poślizgnęłam na schodku (bo sama nie wiem co się stało) i poleciałam jakieś 6 schodków w dół :/ no i niestety ze 3 razy stanęłam (a raczej skoczyłam) na operowaną nogę i to w dodatku w zgięciu... Strasznie zaczęło boleć ale późnym wieczorem przeszło prawie za to w nocy spać nie mogłam z bólu i dzisiaj tak do południa też mnie strasznie bolało kolano :/ Bo w ogóle mam ogromne bóle w nocy ale dzisiaj to było przegięcie... :/ Kolano nie spuchło chyba bardziej niż było i jest spuchnięte .. Bo opuchlizna na razie jest ciągle taka sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety trzeba ćwiczyć mimo bólu i moblizować rzepkę, żeby się nie utworzyły blizny w troczku, dziwie się ze w tym szpitalu nie uznają w ogóle rehabilitacji pooperacyjnej, zwłaszcza w tym przypadku :/ ja żeby w ogóle myśleć o zabiegu musze przygotować nogę, a co dopiero po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha, trzeba mieć talent.:D Megusia, czyli wróciłaś na rehab.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam, ale na razie tylko raz w tygodniu i to głównie z powodu achillesa, na którym zrobił mi się przykurcz, a przy okazji robie też ćwiczenia sensomotoryczne na kolana, stąd wiem, że dalej się trzęsę ;) a w domu robie jeszcze mobilizacje rzepki i czasem ćwicze z taśmą. Niestety lekarz za nic nie chce mi odpuścić rehabu, bo stwierdził, że dzięki temu ułatwie pracę przyszłemu operatorowi, jeśli będzie się dało zoperować tę nogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stoi się na niestabilnym podłożu czyli np. jeżu, dysku, trampolinie, miękkim trapezie, małej twardej piłce, zwykle na jednej nodze, a w utrudnionej wersji odbija się przy tym piłkę rakietą do tenisa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzmacnia mięśnie i poprawia propriocepcje czyli stabilizację mięśniową, działa szczególnie na to drugie, bo siłę mięśniową buduje się raczej dzięki ćwiczeniom z oporem albo z ciężarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze powiedziawszy nieszczególnie za nimi przepadam, bo tak się trzęsę, że wszyscy się na mnie gapią hehehe w dodatku jak stoje na jednej nodze to zawsze mam wygięte kolano do środka i wyglądam jakby mi się za chwile miała złamać noga ;) o tak <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche spuchniete, ale wygląda całkiem nieźle :) Jak zaczniesz ćwiczyć to obrzęk powinien się zmniejszyć, a poza tym powinnaś robić okłady cold packiem skoro nie chodzisz na krioterapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×