Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

No chyba spróbuję najpierw jakiejś rehabilitacji.. Ale najpierw muszę wyleczyć to jedno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja ostatnio chwalilam że jest wszystko ok i niestety wczoraj coś się zepsuło. Prawe kolano cyzli to po artro. jakoś tak mnie w pewnym momencie zabolała, zachrupała rzepka i o. Wróciłam do domu dałam nodze troche odpocząć itd założyłam swój ocieplacz i było w zasadzie ok. Ale po zajeciach udałam cię do Centrum i tam jak mierzyłam spodnie ocieplacz ściągnełam i juz nie zalozyłam. No i jak wracałam to znowu mnie bolalo. Nie wiem może od zimna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie wiem tyle że na wyprostowanej nodze mam chodzić ok 2-3 tygodni. Jedynie lekarz bez obciążenia leżąc kazał mi lekko zginać kolano ale tyle co nic. Chociaż dzisiaj inny lekarz powiedział że mam nie zginać ale wole słuchać swojego lekarza :P Julcia, może to od zimna.. ? ale ja bym na Twoim miejscu jakby się to powtarzało poszła do ortopedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz na wizycie kontrolnej to się upomnij o skierowanie na elektrostymulacje, to jest teraz b. ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe to faktycznie muszą być fajne ćwiczenia:D Zobaczymy na ile będzie to uciązliwe, jak nie będę dawała rady to pewnie pojde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe :D Ciekawa jestem czy u mnie w szpitalu jest taka maszyna do elektrostymulacji :P ale pewnie jest .. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest to ta sama co np. do jonoforezy, tensów, dd, interferencyjnych itp. Na początku było to dla mnie bardzo nieprzyjemne doznanie, ale potem się przyzwyczaiłam do tego kopania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czy to zmiana otoczenia na mnie tak wpłynęła, bo dzisiaj mi dosyć dużo opuchlizny zeszło... Ale przez to sama zaczyna mi się zginać noga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się pilnuj ;) a ja ze swoim kolanem chyba nigdy nie dojde do ładu. Byłam dziś u lekarza z moimi MRI i okazało się że mam dysplazje stawu rzepkowo-udowego z niedorozwojem kłykcia przyśrodkowego kości udowej, co znacznie komplikuje sprawę, bo w tym wypadku operacja może nic nie dać, bo rzepka nie będzie miała się o co oprzeć po uwolnieniu. I bądź tu człowieku mądry i decyduj się na zabieg 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze.. ale lipa :/ A ma już jakiś pomysł Twój lekarz czy jeszcze nad tym myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma się skonsultować z tym lekarzem, który miałby mi robić ten zabieg, tzn. wyśle mu zdjęcia, żeby on ocenił czy w ogóle warto to ruszać. Niestety wychodzi na to, że nie ma dla mnie dobrego rozwiązania, bo rehabilitacja nie pomoże, zabieg niekoniecznie musi się udać, a może pogorszyć sprawę. Poza tym byłam dziś na rehabie i moje mięśnie to jedna wielka porażka, mimo że regularnie ćwicze na aerobiku :( Mam już naprawdę dość 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha, widok trochę przerażający...a po oglądnięciu twoich fot widzę, jaki to ogromny postęp dla ludzkości taka artroskopia. Megusia, a w Łukaszu może już byłaś na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie, żeby tam jechać musze być zdecydowana na zabieg, którego nawet nie mam kiedy zrobić :( najpierw skonsultują mnie mailowo, a potem ewentualnie przejade się do bielska. W każdym razie nie wygląda to różowo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie można tego kłykcia jakoś nadbudować jakimś materiałem? Na pewno jest jakieś wyjście. Kiedy się dowiesz co z tą konsultacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam czy nie da się tego jakoś naprawić i wygląda na to, że raczej nie, bo musiałaby to być "jakaś straszna operacja" i tego się po prostu nie robi. Już sam ten zabieg, który mi proponuje jest jak to określił "dość ciężki", a rehab po nim beznadziejny, dopiero w 8 tygodniu ma się zgięcie 90 st. Tak więc na razie jestem w kropce i wszystkie moje patologie wenątrzstawowe się chyba sprzysięgły przeciwko mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko jakieś małe szanse są. Poza tym, wierzę w tych lekarzy z Bielska. Kurcze, strasznie mi cię żal:( Kiedy się dowiesz czegoś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie czekam do jutra, żeby sfotografować MRI na szybie, bo niestety nie mam płyty i musze sobie radzić w ten sposób, a do tego potrzebne mi światło dzienne, a potem poczekam na odpowiedź. W sumie w końcu coś drgnęło, ale dalej ciągle pod górke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym powiedziała, że dużo drgnęło. I szybko to wszystko idzie nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia wyglądają średnio zachęcająco:P Aż mnie zabolało jak popatrzyłam:P Ale w sumie mimo wszystko myslałam że będzie wyglądało gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to dalej nie wiadomo co z tym zrobić i ja sama muszę podjąć decyzje, a potem może być róźnie. W każdym razie przynajmniej częściowo wiem na czym stoje. Szkoda że to wszystko wychodzi dopiero teraz, bo wcześniej miałam czas, żeby się zoperować i wyrehabilitować, a teraz niestety w ciągu co najmniej najbliższego roku nie widzę na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×