Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Moja samopoczucie w porządku nawet dzisiaj całkiem dobrze spałam ;D.. Ale Sandra, nie strasz mnie tym strajkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to już jutro.. Spakowana jestem prawie w całości.. część rzeczy jutro dopakuję :D A o tym proteście mówili dzisiaj w teleexpresie ale z tego co pamiętam to chyba tylko gdzieś tak na śląsku czy okolice :) Więc mnie nie dotyczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze mnie się śmiali w szpitalu, że się spakowałam jak na tygodniowe wczasy hehe no ale w sumie to spędziłam tam tydzień, więc trafili heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe.. :D ze mnie się w domu śmieją że też bardzo dużo rzeczy pakuje.. :P Mam nadzieję że jutro w szpitalu nie będzie takiej akcji że sie wycofają z pomysłu operowania mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym też myślę żeby było lepiej tak jak oni przypuszczają... Bo w sumie jak dostałam skierowanie na operację to raczej lekarz to przemyślał i nie powinien już mnie cofnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie cię nie cofnie, ale mogliby zorganizować jakieś konsylium i to przedyskutować, żeby nie kroić niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh ja się nie zdziwię jak jutro lekarz na izbie jak zobaczy skierowanie a potem obejrzy moje kolana to nie będzie wiedział o co chodzi.. :P Ale mam nadzieję że mój lekarz im wszystkim, wszystko dokładnie wyjaśni i w ogóle że mój ortopeda będzie :P że nie wziął sobie urlopu albo że nie złapał jakiejś grypy :D Ale jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc ja już lecę spać bo zmęczona jestem a do tego jutro wcześnie muszę wstać.. :) Więc papa :) i odezwę się jak wrócę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No straszne straszne:P Forum nam podupada. a zaglądasz czasem na temat o artroskopii? dzieje się tam coś? Ja tu pare dobrych miesięcy tam nie bylam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem tam zagądam, ale ogólnie nic ciekawego się nie dzieje :) Chociaż w porównaniu z naszym topikiem to jest tam wręcz tłok hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Operacja jak to operacja... W czwartek kolejny RTG mi zrobili AP, bok i osiowy rzepki. Następnego dnia ok. 10 zabrali mnie na blok. Miałam znieczulenie ogólne. Po operacji jakoś mało mnie bolało, a spodziewałam się że bedzie gorzej. Ale anestezjolog mi powiedział w sali wybudzeń że dostałam bardzo dużo Ketonalu i Tramalu (czy jak to się piszę) po operacji zostawili mnie tylko z plastrem na kolanie bez bandaża. Cały piątek nie mogłam ruszyć tą nogą nie mówiąc o podnoszeniu. Ale na drugi dzień rano stwierdziłam że musze mojemu lekarzowi pokazać że podnoszę... ćwiczyłam, ćwiczyłam i na porannym obchodzie podniosłam :) i też w sobotę rano dowiedziałam się że wcale nie usunęli mi tego kawałka rzepki tylko jak otworzyli kolano zobaczyli że jest konflikt rzepkowo-udowy !!! I z tego co wiem to przecieli mi troczki rzepki chociaż dzisiaj inny wspomniał o szyciu więc już tego nie ogarniam. Ale napiszę konkretnie co stwierdzili i co zrobili jak dostanę wypis w środę bo idę na kontrolę :) Podobno mój lekarz bardzo się ucieszył jak zobaczył w końcu dlaczego mnie to boli... Przynajmniej tak powiedział mojej mamie.. ;D W jednym miał rację kierując mnie na operację że coś trze o coś... I całe szczęście że mnie pokroili bo bym się męczyła.. chociaż zobaczymy jak będzie teraz... Lekarz powiedział że będę w szpitalu od 6 do 10 dób po operacji więc przypuszczałam że wyjdę jakoś na 8 dobę ale lekarz stwierdził że jest wszystko gicio a nawet jest zaskoczony że tak szybko wracam do siebie i wypuścił mnie w 6 dobę :) Mogę chodzić bez kul ale mam mieć wyprostowaną nogę i lekarz powiedział że mogę troszeczkę leżąc zginać to kolano, ale tylko troszeczkę (tyle co nic :P) A na którymś z obchodów jak powiedziałam że mnie od skakania na drugiej nodze drugie kolano mnie boli to jeden lekarz powiedział do drugiego "a może by od razu wyznaczyć termin na następny zabieg" ale nie wiem czy mój lekarz coś odpowiedział czy nie bo to było jak już wychodzili z sali.. Podsumowując.. :) - cięcie mam 10 cm (zmierzyłam w niedzielę linijką przez plaster który był przebity krwią ze szwów) - Mam 9 szwów (możecie sobie wyobrazić jak wygląda rana z resztą wyślę zdjęcie ale bardzo brzydko mnie zszyli) - Kolano spuchnięte że aż pielegniarka miała wątpliwości czy mnie wypuszczać i zawołała jeszcze raz lekarza ale on powiedział że mogę iść ale że jak się będzie coś działo to mam przyjechać - Ból jest nie wielki... tylko jak trochę poleżę i wstanę to mnie strasznie ciągnie, szczypie i wgl wszystko na raz że stanąć na nodzę nie mogę... Ale ogólnie na razie wszystko na wielki PLUS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie niestety też to czeka, tyle że ja w MRI mam strasznie przesuniętą rzepkę, dosłownie wisi na kłykciu, tylko pan dr nie opisał, a ortopeda nie raczył wyjąć zdjęć z koperty. Ostatnio pokazałam zdjęcia rehabilitantom i akurat był też inny ortopeda, który jak zobaczył to zdjęcie to stwierdził: "Aż musze sobie zbadać to kolano, bo mało kto tak ma", po czym stwierdził, że to się absolutnie nie nadaje do żadnej rehabilitacji, ani nawet samego bocznego uwolnienia, bo jest tak duży konflikt z bocznym przedziałem stawu, że rzepka aż skacze, a każdy taki wyskok na kłykieć pogłębia uszkodznie chrząstki i źle się to wszystko dla mnie skończy, jeśli szybko czegoś z tym nie zrobie. Tak więc trzeba skrócić troczki przyśrodkowe rzepki (marszczenie torebki stawowej) + uwolnić boczne :/ Z tym że ja nie mam kiedy zrobić tej operacji i to nie tyle szybko co w ogóle. Załamka 😭 chyba ten twój konflikt nie był tak duży, skoro na rtg i mri nie było go widać, ale super że w końcu okazało się co to. A przed otwarciem robili ci artroskopową inspekcję stawu czy od razu wzięli się do dzieła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu do dzieła się wzieli.. Dla mnie to jest bardzo dziwne dlaczego nic nie wyszło ani na rtg ani na mri i podczas artroskopii... o artroskopii lekarz powiedzaił że gdy jest podczas zabiegu pompowany płyn to torebki stawowe sie powiekszaja i automatycznie rzepka sie przesuwa... a z tym rtg to jestem bardzo zdziwiona... Może jakoś nie pod tym kątem był rtg robiony czy coś a co do mri to nie jestem w stanie okreslic dlaczego nie stwierdzili... nawet w ten rtg nie wierze ze moze nie pod tym katem (bo to sobie sama tak tlumacze :P) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi reumatolog stwierdziła konflikt na zwykłym rtg bocznym, zresztą u mnie nie trzeba zdjęć, żeby było to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe mi kiedyś lekarz też stwierdził to badając kolano (z resztą było to w lipcu) ale wysłał mnie na RTG osiowy i wyszło że nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w artro to stwierdzili, ale nic z tym nie zrobili, a wtedy wystarczyłoby boczne uwolnienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kacha pokazałaś im, że mozna szybko stanąć na nogi:D Super, że wszystko dobrze poszła i wiedzą od czego Cię bolalo:) Oby tylko zrobili to wszystko jak należy, żebyś już si nie musiała kroić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zobaczymy czy dobrze zrobili :P Jak będzie wszystko ok to idę na drugą nogę i może będzie w końcu wszystko ok :) A co u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na drugą nogę spróbuj najpierw dobrej rehabilitacji, bo nie zawsze warto od razu robić boczne uwolnienie. Co u mnie już pisałam, nic się od tego czasu nie zmieniło hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×