Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Ola są też nakładki na wklęsłe brodawki, podobno pomaga...i nie strasz tym porodem...ja mam to przed sobą jeszcze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLA 31! witaj w klubie mam "nakładkowych" też nam nie szło to karmienie bo bolałao jak cholera i już 3 dzień karmimy się w tych osłonkach, dla mnie to dość szybko już była wielka ulga. tobie tez pomoga zobaczysz! martwię się tylko że to też trochę zaburza wzorzec ssanie u malucha :( ale boje się narazie je odstawić póki sie porządnie nie wygoi. ja podobno mam za mało wyciągnięte brodawki i mój maluch nie umie z nich ciągnąc tak żeby ich niezmasakrować :( ale mam nadzieję że to stan przejściowy, w końcu najwazniejsze że je naturalne mleczko mamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne dziewczyny, zgadzam się z Wami że nie ma po co się męczyć...u nas w szpitalu podobno ostro walczą z tymi nakładkami ale i tak je biorę ze sobą na wszelkie wypadek w koncu karmienie nie ma być jakąś męczarnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia, miałam ze znieczuleniem, ale tylko w nogaj to czułam, były jak z drewna:) Miałam problem z rozwarciem szyjki, całą noc mimo silnych, bolesnych regularnych (co 5 min) skurczy nie postapiło ani na centymetr. Dopiero rano gdy znieczulenie tylko rozleniwiło skurcze, podali mi o 7 oksytocynę i ruszyło błyskawicznie, przy czym niestety po każdym badaniu rozwarcia zwracałam... Sama akcja porodowa trwała może pół godziny, wydaje mi się że 5 albo 6 skurczy i po krzyku:) No i załapałam po porodzie anemię... Hemoglobina spadła o prawie 4 jednostki. To o porodzie w skrócie:) Wstawiłam nasze zdjęcia na pocztę, miłego oglądania, wkrótce następna tura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjecia super !Gratuluje nowym mamusiom! No wiec mama to pewnie porod nie nalezydo twoich najlepszych wspomnien. Ja bylam na ktg.jakies tam skurcze wystepuja ale co z tego jak karza czekac ,juz teraz wiem co przezywaja dziewczyny ktore sa dlugo po terminie ja widzialam dzis swoja niunie na usg.ma wloski na glowie bo jej fruwaly ale co z tego jak ja jej nie moge przytulic .Glowka wysoko jeszcze a dobra nie pisze dalej bo mam oczy pelne lez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marysiu🌻🌻 !!!!!!!! brawo dla Ciebie jeju jak ty dałaś rade urodzić a ja jestem pełna podziwu Ciekawe co tam u Mag narazie poczekamy :) może teraz się rozkręcimy z porodami tak jak na początku i codziennie nowy bobas No więc mama - nie martw się ja też karmiłam przez nakładki aż piersi się wygoiły trwało to chyba z 3 tyg a z małym nie miałam potem problemu żeby jadł bez nakładek U mnie bez zmian tzn nic się nie dzieje :D agoosiaa........Agnieszka.....22.......40........09.04.. ......+5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ pigi15............Dorota.........28....39.......15.04... . ..+14kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg mag26...........Magda..........27.... ..40........19.04.. .......+16kg DZ minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..40.......20.04...........+15 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............28.... ..38.......20 .04.........+18kg Michałek viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..36..…...22.04...... ... +9 kg Rufin Szczecin aniawd...........Ania............29......36....... 24.04......….+13kg DZ Isa22........Gosia..........30........39 ....... 27.04...... +15 kg DZ Maja pikpik............Kinga..........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......36.......30.04. .... .. ....+15 kg CH Vincent Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......38........30 .04.........+18 kg DZ Laura Warszawa Asiulek81.........Asia...........27........30..........2 7.04.. ....+13kg CH....Kacperek Nick* imie dziecka* tydz ciazy* data* waga* wzrost*sposób porodu Ali-cja * Alicja * 38 ......11.03.... 21:40 ..... 3200g.....56cm...... cc Alex81 *Oskar * 38 ......17.03 ..................4270g.....58cm......cc Gosiek69 *Wiktoria*38...19.03................ 3000g.....54c m......cc Adamisia*Karolek.*40... 28.03..... 21.50.......3340g.......54cm.....cc Brzuchata *Adaś * 39 ....01.04......04:35...... 2700g.....52 cm.....sn Motka *Nikodem*39......03.04........9:10.........3200g ...............cc Mysiczka*Filip*39.........4.04..........8.14.......3600. .... .55cm.....cc 1967*Lukrecja*39.........5.04..........10:01......2600g. ...51 cm.....cc Renia905 * Konrad * 39...5.04 .........23.59 .....3610 ....... .........sn Denim * Tosia * 38........6.04 ........15.37 ........3510 ........56 cm ............cc olcia00*Adaś*...38........9.04..........16.10......3150. .. .............sn no wiec mama*Ignaś.38..11.04........16.35.....3250......56cm.....sn ola31*Antoś*.....40.......12.04........ 9:55.......4100.................sn Anna_Śl*Kubuś...40........12.04........2.55........3100. ...53cm.....sn marysia78*Kubuś ..........16.04........2.30........4600................sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex:na czkawkę daję jej cyca i tyle.. dziewczyny---ja też mam prawie płaskie brodawki i nim Pijawka zrobiła z nich wentyle,to przy każdym przyssaniu się aż zęby zaciskałam z bólu..do tej pory mam ten odruch,bo ciąg ma z turbodoładowaniem jakimś i kilka pierwszych pociągnięć boli jak ******* udało mi się nie dopuścić do zgryzienia i strupów ale początek karmienia to nie jest najcudowniejsze uczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi..trzymaj się..Ty chociaż masz jakieś skurcze...a ja NIC!! Olu dlaczego wymiotowałaś po badaniu???? pogubiłam się...a te skurcze mimo znieczulenia tak bolały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu zdjęcia Antosia są super, ale fajny chłopak :) Dziewczyny jak będziecie miały chwilę napiszcie w skrócie o tym macierzyńskim, albo dajcie jakiś link. Tak już chcę mieć synusia przy sobie, ale z drugiej strony boję się, że nie będę umiała robić przy min podstawowych rzeczy. Najbardziej boję się szpitala, bo będę tam między obcymi ludźmi, którzy nie wiem czy mi pomogą. Boję się czy dam sobie radę. Powiedzcie mi proszę, że ten strach mija po narodzinach i wiadomo co i jak trzeba robić. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Niko znowy spi ponad 3 godziny:) w nocy budzi się co 2,5 nie mógłby sie przestawić?? U nas odpukać narazie z karmieniem jako-tako tzn jak łapie brodawkę to prawie podskakuję z bólu po chwili gdy ciąg sie juz unormuje:) przestaje boleć....czasami wieczorem wydaje mi sie że cycki puste i mały sie trochę denerwuje ale daje mu wtedy dwie piersi i jest dobrze,jutro wizyta u lekarza więc dowiem sie czy mały dobrze przybiera na wadze...wczoraj chciałam sie poddac i posłać małża wieczorem do sklepu po mleko tak sie ta moja pijawka denerwowała,ale nie dałam sie jak narazie i walczymy dalej... marysiu serdeczne gratulacje-kawał dobrej roboty🌻 pozdrawiam muszę uciekać🌻 Aha zapomniałam sie pochwalić-odpadła nam pępek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek81 nic sie nie martw-wszystko przychodzi samo-ja nigdy nie miałam kontaktu z takimi maluszkami i radzę sobie całkiem dobrze(tak mi się wydaje:) ) więc nic się nie martw wszystko bedzie dobrze🌻 Jeśli chodzi o szpital to ja byłam w szpitalu pierwszy raz w zyciu i przeżyłam -w momencie kiedy rodzi sie dziecko nie obchodzi cie juz nic innego nawet nie będziesz zwracała uwagi na to ze zajmuja się toba obcy ludzie...ja przeżyłam cewnik,mycie przez pielęgniarki i naprawde nie odczułam tego jakos szczególnie mocno-nic sie nie martw będzie dobrze🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia - wielkie gratulacje :) Dzidziusie są śliczne :))) Asiulek - takie obawy mamy chyba wszystkie ..... a ciekawe co u Liliankas, dawno się nie odzywała - może już po ... Pigi - a co Twój lekarz mówi, umawiać się będziesz na ew. cc, za jakiś czas ??? Ja zamierzam o tym pogadać w przyszły poniedziałek jak mój to widzi, czy ew. zrobi mi tą cc ,jeśli kilka dni po terminie nic się nie będzie działo - jak nie, to biorę kasę i pojadę do innego szpitala. Zboczę czy zleci mi jakieś badania jeszcze, typu USG czy KTG - jak nie to chyba się na koniec pokłócimy ..... strasznie podminowana jestem Agosia i Pigi - Wy pijecie ten napar z liści malin ? ja pije sok z naturalnych malin, ale nic Im bardziej się chce, tym bardziej się to chyba wstrzymuje Jutro mąż ma imieniny i taki ładny prezent mogłaby Majusia zrobić ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa ja wypiłam już całą paczkę i nie pomogło...zazdroszczę jak uda Ci się załatwić cesarke..bo ogólnie to zaleceń nie ma...podobno nawet wielkosc dziecka nie jest powodem bo moze sie okazać ze bez problemu \"przejdzie\" ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agosia głowa do góry....a jeśli chodzi o cesarkę...wiesz , dziewczyny nawet po ciężkim sn już po chwili , paru godzinach normalnie chodziły i zajmowały sie swoimi maluszkami a ja widziałam też te bidulki po cc....naprawde nie zazdroszczę. i mimo porodu wyowływanego i 15 szwów wolałabym sn niż bądź co bądź operację. nastaw się pozytywnie i nie myśl za dużo bo wszystko co będziesz robic podczas porodu naprawdę bedzie...naturalne i nie będziesz się za dużo zastanwiać ;) my dziś po 1 kąpieli! szlag by trafił te hormony :( wczoraj ryczałam a dziś nerwy mnie ponoszą że hej. a ja wcale tak nie chcę :( w każdym razie oboje byliśmy spoceni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kwietniówki ale macie sen..POBUDKA i rozpakowywać się bo chce nowe dzieci oglądać :D:D no więc mama:nie ma reguły,po naturalnych co prawda zaraz chodziłam ale czułam się dużo gorzej niż po cesarce..poważnie..poród trwajacy dobę może wykończyć ..mi siadała psycha w każdym razie da się przeżyć obie wersje i nie ma co straszyć,że jest tragicznie ani pocieszać,ze będzie łatwo..natura jakoś źle to zorganizowała..może lepiej byłoby przez pączkowanie:P ciągle jestem pod wrażeniem Marysinego wyczynu z ponad 4,5 kilogramowym Kubusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 Asiula-masz tu i poczytaj na temat macierzynskiego ,zawsze lepiej bylob gdyby dzewczyny napisaly jakie papiery skladaly ale widocznie jeszcze nie skladaly skoro nie pisza a ja mam tylko to kiedys mi przyslala brzuchata Isa-u nas w szpitalu jesli jest wszystko ok.ktg.wychodzi dobrze i dlatego po terminie karza przyjezdzac codziennie albo co drugi dzien(Ja to bede codziennie w koncu skladki oplacam )usg.tez wychodzi dobrze i waga do porodu jest ok to nie chca robic za bardzo cesarki czeka sie 10dni i klada na oddzial i wywoluja takze nie ma sie duzo do gadania a ja chcialabym rodzic w tym szpitalu bo tu poznalam juz kilku lekarzy i polozne Duzy ten maluszek Marysi ze kobitka dala rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek- przy wypisie ze szpitala dostajesz zaświadczenie lekarskie odnosnie macierzyńskiego i razem z aktem urodzenia zanosisz do zakładu pracy. Ja to zrobiłam 3 tygodnie po porodzie, bo nie wiedziałam, ze takie cos trzeba zrobic, nikt mi nie powiedział i przyjeli je normalnie ( tzn opieprz dostałam;p) Isa22- sok z malin nie działa! Tylko z liści malin. Mnie ruszylo na 2 dzień. Oskar dziś kończy miesiąc:) Mag co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja jeszcze 2 w 1 ale jakby coś się zaczynało dziać..od 5 nie śpię i mam jakieś bóle ale kurde skąd Wy wiedziałyście że to to???? jakieś jeszcze objawy oprócz tych skurczy czy nic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wiecie co, są dość nieregularne, czasami występują co 2-3min i trwają do 30sekund a czasem znów przerwa na 8-10minut....czy chociaż to nie mogłoby być proste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do cesarzowych, jak u Was z brzuszkiem? bo ja mam po lewej stronie jeszcze opuchlizne a po prawej nie i nie wiem czy tak ma byc i ciagle czuje jakby znieczulenie tzn dotykam sie w niektore miejsca nad blizna i moge sie nawet szczypac i nie czuje macie tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia-ja nie wiem czy to to ale trzymam kciuki napisz w razie gdyby .Buzka Isa-minimisia a wy ile jestescie po teminie ?bo nie wiem czy ta tabelka jest aktualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Ja już od 6 nie śpię, bo mały się obudził na karmienie, potem zasnął jakiś niespokojny, wiercił się a ja na każdy jego ruch od razu otwieram oczy. Za ten czas jak wreszcie dobrze usnął zrobiłam porzadek ze soba, wydoiłam cycki, posprzatałam, posegregowałam ciuszki, bo połowa za mała:) Mały jęczy, potem zajrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ja też nie wiem czy to to....ale boli...ale boję się za szybko jechać wiec czekam..tylko sama nie wiem na co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosia: chyba się rozkręca :) powodzenia..mocno trzymam kciuki,żeby szybko poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola31: u ciebie połowa za mała a u mnie prawie wszystko za duże :D:D Luka mi się prawie topi w tych śpiochach ..ale je ,to może urośnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie się obawiam że nie odeślą...a ja nie wiem..czy można jakoś poznać czy jest rozwarcie?? tak samodzielnie:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosia- popros meza niech ci zajrzy:p powodzenia, jesli to to to szybkiego porodu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×