Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gonia1987

MŁODZIUTKIE MAMUSIE I PRZYSZŁE MAMUSIE -ZAPRASZAM

Polecane posty

A ja mam problem :( Moja Madzia ma już prawie 4,5 m-ca a nie trzyma sama głowki. to znaczy jak lezy na brzuszku to podnosi ale gdy się ją trzyma na rękach to ta głowka jej opada. Moja starsza córcia tak nie miała. A może każde dziecko ma na wszystko swój czas? ale mi się wydaje że coś jest nie tak pomocy!!! a wasze maleństwa kiedy potrafiły same już trzymać główcie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonieczko87 kochana u mnie na forum na listopadówkach najstarsze dzieci tak jak mój Fabi mają 3 miesiące i ładnie podnoszą główkę i mocno trzymają w pionie. Kochana można przypuszczać że twoja córeczka ma obniżone napięcie mięśniowe. niejest to groźne ale trzeba wtedy chodzić na rechabilitacje. Radzę udać sie do lekarza i powiedzieć mu o problemie. pozdrawiam.. byłam dziś u lekarza z Fabim:( mamy antybiotyki:( no cóż ważene żeby wyzdrowiał. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebolku Twoj Fabi ma takie wloski jak moja Julka ;) psowali by do siebie hihihi pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:D Ej zastanawiam sie nad wyborem proszku do prania i plynu do plukania do ciuszkow Roksanki:D Czego wy używacie? Ja czytałam ze dobry jest Dzidzius i nie polecają Loveli czy jakoś tak... Nie chce kombinowac z jakimis wynalazkami zeby jakiegos uczulenia na koncu nie dostała. No i zeby ubranka były mieciutkie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belong ja uzywam zwyklego proszku a plyn do plukania mam lenora bialego imalutka nie ma zadnego uczulenia a ubranka sa mieciutkie:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dod Kasidsak koakoko
Kochane, trudno, życie jest piękne, macierzyństwo jest piękne - cieszcie się tym i nie dajcie zgryźliwym zakompleksionym Babom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinka🌼Witaj!Tak obudzil sie,ale tylko na moment,hehe.Daj spokoj brak slow. ❤️Wczoraj wrcilam z 4 dniowego wypadu do Kazimierza Dolnego.Bylo wspaniale:) POwtorzyla bym taki wyjazd.Moze juz nie w to same miejsce,ale gdzies w Polsce:) Ostatnio doszlam do wniosku,ze Bog mnie chyba kocha:),bo juz myslalam,ze dal sobie ze mna spokoj i radz sobie dziecko sama. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Dzisiaj byłam u lekarza. Wszystko ok (poza tą zatrzymaną wodą). Malutka jeszcze si nie obróciła. Główkę ma pod moim prawm zebrem a nozki na dole. Ale lekarz powiedział ze ma jeszcze czas, no to poczekamy:) Zastanawiam się nad wyborem wózka. Podoba mi się x lander 3, bolder 4, mikrus alu sprint, trinity głęboko spacerowy. Doradzicie? Naprawde nie moge sie zdecydować:D Krasnalek Oliwka jest bardzo podobna do tatusia:) mają te same oczy i tak fajnie wygladają hehe:) Jak sobie dajesz rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belong - hehe wiem ze podobna do tatusia, wszyscy mi to mówią :D a moja mama jak przyszla do szpitala i zobaczyla pierwszy raz malutką to pierwsze co powiedziala to \" O jejku maly marcinek\" heheh nie długo moze dodam pare nowych foteczek :) hmm a rade jakos daje ..tylko ja nie potrafie byc cierpliwa ... strasznie sie denerwuje jak nie potrafie jej uspokoić ... czasami mam dość :(...alee kocham to małą kruszynkę calym sercem ... ostatnio zastanawiam sie nad szkołą i tak myslalam ze moze bym wrócila do normalnej szkoły tylko niewiem co z małą :O musze porozmawiac z mamą M. kiedy ona bedzie schodzic na emeryture ... a moze nianke bysmy zatrudnili, no sama niewiem ale tak szkoda mi studniówki i wogle ... wczesniej otym nie myslalam ale ostatnio jak M. był w pracy [przeglądałam jego fotki na kompie i on mial tam fotki ze studniówki z taką dziewczyną i tak mi sie jakos przykro zrobiło, ze ja nie bede miec okazji byc na takiej imprezie ... i wogle troche mi sie przykro zrobilo ze ma takie fotki na konmpie bo w sumie on sie z nią tam caluje i wogle:( ... ale to bylo 4 lata temu więc chyba nie powinnam sie zloscic... a i jeszcze chcialam powiedziec ze tydzien temu zlozylam do sądu wniosek o przyznanie zgody na slub i mamy zamiar w kwietniu wziąść cywilny ślub .. zeby malej w akcie zmienic nazwisko i wogle... a co tam u was dziewczyny:D? belong duzo przytylasjuz:D???? ja to jestem ciekawa ile waze tak to jzu wszystko wrócilo do normy tylko piersi mam duze :P i jeszcze brzuch nie jest taki jedrny ale skóra tez mi nie zwisa:D ostatnie pytanie :P (zamecze was dzisiaj:P) słuchajcie 24 lutego mam 18 siostry ciotecznej .. nie robi zadnej imprezy bo post ale zaprosila nas na taki rodzinny obiad ... kiedys zawsze jak z matko chodzilam na urodziny do niej to matka dawała jej kase jako prezent ode mnie i od niej .. a teraz chyba jak jzu z mamą nie mieszkam to sama powinnam jej cos kupic, pytalam sie jej co chce to powiedziala zebym sie nie wyglupiala ze ona nic nie chce... ale ja jednak chcialabym jej cos dac ... bardzo ją lubię, ona mieszka blisko mnie, od przedszkola zawsze razem sie uczylysmy :P no ale teraz kompletnie niewiem co moge jej kupic moze wy mi podpowiecie??? tak do 50-70zł a jeszcze sie pochwale ze w czwartek ide do fryzjera włosy pomalowac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ostatnio liczylam z mamą to tyje średnio poł kilo na tydzien:/ teraz od ostatnich 2 wizyt mnie nie wazyla polozna wiec nie wiem ile waze a moja waga oszukuje:D NA szczescie kazdy kto mnie spotyka czy przchodzi w odwiedziny to mowi ze wszystko idzie w brzuch... Jestem ciekawa hehe:PP Krasnalek jak masz okazje wrocic do normalnej szkoly to idz. Bedzie ciezej niz jakbyś miała chodzic zaocznie ale jak ci tesciowie pomogą to dasz rade:) ja zaczęłam nastepny semestr. W sobote ide na zajecia ale nie zaluje tej studniowki tak jak ty... Wiem jaka wiara była u mnie w klasie (wszystcy gadali albo o lekturach albo o matmie i konkursach z infy). mało było osób z którymi umialam sie dogadać. W tym tygodniu zamierzam poprac pare ciuszków dla małej zeby spakować torbe do szpitala:) Mam termin na 6 IV ale mama mnie cały czas goni i mowi ze lepiej zeby 2 miesiace lezała niz zebym potem sie denerwowała ze czegos zapomne albo cos.... Juz sobie kupiłam mydełko, szampon, i takie rzeczy. Musze sie wybrac po nową pizamke z guziczkami:D No to chyba wszystko:) Jak mi sie coś przypomni to wróce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski podczytuje Was czasami chcialam napisac cos do Karolci ja mialam wlasnie 19 lat jak zaszlam w ciaze, pierwsze slysze ze w takim wieku mozna miec jakies problemy z ciaza a nawet ja stracic co innego ciaza w wieku 14-15 lat ale 19-scie? Twoja mama moze sie martwi, ale niepotrzebnie Cie straszy! trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Witam!Mma dzis jakiego dola,ech.Chciala bym juz urodzic albo wogole w ciazy nie byc :o Mma dosc.No to sie wyzylam.Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Witam!A co tu tak pusto?A ja wciaz jakies smutki mam,ale to przez moja rodzinke,bo nie wspieraja mnie,a ja tego potrzebuje:( Zal mi,ze oni mysla,ze ja nie mam uczuc:( Wkurwia mnie to.Sa dwie takie osoby wokol mnie.Siostra starsza i mama:o Masakra! One uwazaja sie za idealy. krasnalku jak sie czujecie?Ty masz takie piekne dziecko,ze ech:) Jest takie malenke.Cudowne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny nie zaglądałam tu ostatnio bo same problemy mam. Byłam z moją Madzia u pediatry i powiedziała nam że mała ma oczopląs, coś nie tak z nóżkami no i jeszcze ta nieszczęsna głowka...:( No i skierowała nas do neurologa. Ale poszliśmy prywatnie i ten pan nam powiedział, że on nic nie może nam powiedzieć bez USG głowy. A w szpitalu trzeba czekać do marca,więc mamy w prywatnej przychodni to badanie za tydzień. A jutro jedziemy jeszcze na wizytę do innego neurologa (prawie 100 km do niego mamy) Ten poprzedni to jakiś specjalista z instytutu matki i dziecka. I on nam powiedział, że nie podoba mu się że Madzia ma dużą główkę (to może być wodogłowie) a poza tym tak jak Bebolek pisała mała ma wzmożone napięcie mięśniowe. Bardzo dużo pytań facet zadawał ale na szczęście na większość odpowiedzi były negatywne to znaczy że nie jest jeszcze tak źle. Zobaczymy co nam jutro powiedzą... Rozpisałam się ale muszę się komuś wygadać A Oliwcia Krasnalka śliczna... taka malutka czarniutka kruszynka i rzeczywiście córusia podobna do tatusia ;) Oj Krasnalku duuuuuuuuuużo zdrówka Oliwce życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) gonieczka - dziekuje w imieniu Oliwki:) a malutka teraz to taka blondyneczka sie zrobiła :) chcialabym wyjsc z nia juz na spacer ale boje się bo ta pogoda taka nijaka ... a wy kiedy puierwszy raz wyszłyscie na spacer ze swoimi kruszynkami?? gonieczko strasznie mi przykro ze masz taie problemy ... i trzymam kciuki za Madzie i za to zeby wszystko było dbrze i zeby okazało sie ze wszystko jest w porządku 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was koobietki :D Krasnalku ja wyszłam po 2 tygodniach na pierwszy pol godzinny spacerek ale wczesniej werandowałam małego przy okne normalnie ubierz mala wsadz do wozeczka postaw przy oknie i zostaw tak na 10 minut a pozniej wydłuzaj stopniowo :) nie boj sie wychodzic dziecko trzeba hartowac :) ja wychodze z małym nawet jak jest taka pogoda do du*ki i jest zdrow jak rybka :) A własnie bylismy zrobic badanie słuchu i okazało sie ze ma prawidłowy słuch, na oba uszka słyszy :D jupiii cieesze sie jak głupia i jeszcze byłam na usg bioderek i tez juz nie ma dysplazji lewego bioderka ale jeszcze musze go przez 3 miesiace szeroko pieluchowac :) Uwielbiam kapać moja kruszynke ;d moj smyk tez uwielbia sie kąpać :) czasem wieczorem mi płacze a jak tylko go zaczne rozbierac i włoże do wanienki to od razu sie smieje jest taki kochany, mały aniolek :D Nimfa a jak tam z tym ojcem twojego dzidziusia? ok koncze dobranoc buzki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamunie;) Przepraszam, że się nie odzywałam, ale miałam mnóstwo zajęć - Wojtuś, studia, remont...Mój mały ma już 3 miesiące i 10dni. Jest zdrowy (z wyjątkiem kataru, który dopadł go wczoraj) i duuuży - 70cm i 7100!! I tak jak pisze BEBOLEK o dziecinie sojej koleżanki, też siada gdy poda sie mu rączki a nawet próbuje bez tego:) Jest grzeczny - śpi ślicznie - w nocy budzi się tylko raz a w dzieeń przesypia łącznie 5-6 godzin. Karmię tylko cycusiem. BELONG kiedy masz termin? BEBOLKU jak Fabian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze trochę podczytałam zzaległości i chciałam powiedzieć KRASNALKU - Oliwka jest przecudna - musze ją skumać z moim Wojtusiem, bo on też chłopak niczego sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franelka
Dziewczyny!Moj Franio ma 11 miesiecy i od urodzenia przespal tylko 1 noc w calosci!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestem niewyspana,rozdrazniona i nie moge dac mu calej siebie kiedy marze tylko o spaniu!! Czy ktoras miala podobne problemy??? On jest zdrowy jak rybka,zywy,pelny energii,ciekawy swiata.Teraz-owszem-zabkuje bo placze jak poparzony,to rozumiem.Ale przeciez nie ząbkował ajk miał tydzien,miesiac,dwa.... Nasza p.doktor przepisala mu kiedys czopki -takie jakby-wyciszajace ale nic nie pomoglo a teraz mi powiedziala ze ON TAK PO PROSTU MA:-)normalne??? Ja nie wymagam wiele-wystarczy mi jedna cała noc,przespana bez przerw-w tygodniu... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gochencja❤️Hej!Skoro pytasz to odpowiem; nie istnieje dla mnie. Mam teraz swoje zycie,normalne zycie,z normalnym czlowiekiem u boku.Moja Dzidzia jest zdrowa i modle sie by tak zostalo,bym dala rade sie nia zajac po porodzie jak najszybciej. 🌼Wrocilam od Babci dzis.Bylo super.Wypoczelam:)Szczegolnie sobota-niedziela :D ,bo spedzilam te dni naprawde cudownie:D Chce tak juz zawsze.Ok,lece spac,bo padam na pysk.Pozdrawiam i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franelka
Szkoda ze zadna nie chce mi doradzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonia- dziekuje bardzo :) Wojtus tez fajniutki chlopaczek:) franelka -ja niestety nic ci nie poradze sama jestem mamą dopiero od 28 dni, ja sama mam problem inny niz twój ... u mnie niunia po kapaniu (zazwyczaj kąpiemy ok19,20) nie chce spac do ok 23 ... płacze, marudzi.. na rekach zasypia ale tylko ją odlozyc to placze ... ale ok 23 usypia sie pozniej budzi sie czasami o 1 a czasami o 2 na jedzonko a pozniej o 4 lub 5 wiec jeszcze nie jest tak zle mam nadzieje ze od 3 mies zacznie przesypiac cale noce ... :) No i chciałam sie pochwalic ze dodalismy ostatnio nowe fotki Oliwki:D Dzis malutka konczy 4 tygodnie a w czwartek(walentynki:D) bedzie miala miesiąc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franelka jeszcze troche cierpliwośći...moja chrzesnica zaczęła przesypiać noce ok13miesiąca. Ale może spróbuj ją dopompować na noc - daj jej butle np. o 19 potem jeszcze jedną na śnie ok 22. Powinna dospać do rana. Mój synuś z reguły budzi sie tylko raz w nocy i tak było zawsze więc nie wiem bardzo co Ci poradzić. Krasnalku na tych zdjęciach wojtunio ma zaledwie 2 tyg:) Aktualne muszę dodać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franelka
Tak,mam synka:-) Hmmm...Cierpliwości???Skąd ją brac jak człowiek notorycznie niewyspany??? Wiem,nie mam wyjścia-muszę w tym TRWAĆ...czasami ciężko jest ale MIŁOSĆ wszystko wynagradza...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka18
hej ...ja jestem już w 35tyg.ciąży i miesiąć temu miałam osiemnastke;)..moja ciąza przebiega prawidłowo....dzidzisie rozwija w porządu i rośnie we mnie jak na drozdzach;P..juz sie niemoge doczekac kiedy przytule maleństwo,myślałam nawet jak przyspieszyc poród..ale poczekam cierpliwie!! ale nieodrazu było tak pieknie ..na początku myslałam ze sie zabije ze to jakaś pomyłka..moi rodzice moja cała rodzina nieakceptowała tej ciązy..ciogle słyszałam,,niepotrafisz skończyć szkoły tylko sie puszcza\\\"i inne okropne rzeczy!!gdy powiedziałam mamie ze zaszłam w ciąże usłyszałam,,trzeba było niedawać dupy\\\'\\\'..bardzo mnie to zabolałao...zostałam sama..bo mój chłopak wyjechał do wojska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franelka
do gonia1987 zasypia o 20ej po sytej kolacji wstaje o 22ej-kwęka ok 10 minut i zasypia spi do polnocy i marudzi ok 20 minut-dostaje herbatke i zasypia....do 2ej...potem o 4ej daje mu mleko i spi do 6ej...i tak rozpoczynamy dzien.... W ciagu dnia spi 2 razy po pol godzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×