Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gonia1987

MŁODZIUTKIE MAMUSIE I PRZYSZŁE MAMUSIE -ZAPRASZAM

Polecane posty

Krasnalku z chłopakiem jestem już prawie 2 rok :) Wymiotujesz od samego początku ciąży? Mi na szczescie sie nie zbiera:D Pogadaj ze swoim chlopcem i powiedz mu o wszystkim. Gonia ile ty miałaś lat jak urodziłaś bo nie pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELONG TO YOU , ja jeszcze nie urodziłam. Jestem w 29 tc ciąży, a termin mam na 17 października. Jak zaszłam w ciążę to miałam 19 lat.teraz mam 20:) A u Ciebie który to tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej naprwde warto z siebie wyrzucic te zale bo tylko możecie zaszkodzić dziecku a co do wymiotów no cóż mnie przed ciąża poleciła położna łykać B6 żeby nie wymiotowac no i nie wymiotowałam to może jedzcie dużo produktów które zawierają vit. b6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie byłam u gin ale podejrzewam że to 4/5 tc :) I pytanko:D Do gin musze isc teraz czy jak zaczekam 3 tyg to też bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to twoja decyzja ja jak zrobiłam test to od razu chcieliśmy potwierdzenia i zobaczyć kruszka na monitorze tyle że nasz synek planowany i nie jestem młoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELONG TO YOU Ja pierwszy raz do ginekologa poszłam, gdy byłam już w 6 tyg, ale wcześniej nie wiedziałam, że jestem w ciąży.poszłam od razu, jak na teście zobaczyliśmy dwie kreseczki. Najlepiej jak pójdziesz jak najszybciej - ginekolog zbada, czy wszystko ok i powie Ci dokładnie jak się odżywiać, czego unikać, jakie ćwiczenia możesz wykonywać i ogólnie co Ci wolno, czego nie. Nie zaszkodzisz więc Dzidzi bezpośrednio nie idąc do niego od razu, ale możesz niechcący zrobić krzywdę dzidzi - zupełnie nieświadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) no i juz mam lepszy humor ... wszystko sie dobrez skonczyło... belong - a ty masz gg jak cos to podaj to sie odezwe to pogadamy na gg :) mnie boli troszke brzuszek ... najbardziej to z lewej strony i jzu nie tylko podbrzusze ale tez cały brzuch... mam pytanko bo teraz strasznie herbata mi nie smakuje ani normalna ani zielona ale za to owocowa strasznie mi podchhodzi ,,, ( dzika rożą z miętą i cytryną) gdzies czytałam ze nie powinno się pic czerwonej herbaty i owocowej ... czy to prawda i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. jeste tu nowa...mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona:) moja historia wyglada tak: mam 20 lat.. jestem w ciaży w 27tyg.. prawie w 28.. Moja dzidzia byla jak najbardziej planowana.. . jak mialam 18 lat wpadlismy z narzeczonym.. ale poroniłam... niewiedzielismy o tym.. bardzo oboje to przeżylismy mimo ze niechceilismy jeszce wtedy dziecka.. od tamtej pory musleismy troszke odczekac az wszytko sie w srodku zagoii.. i moglismy rozpoczac starania.. w styczniu byłam już zrezygnowana ... ze tyle czasu i sie nieudało.. mieszkamy za granica.. od 1\'5 roku wiec zabardz niemiałam gdzie robic specjalstycznych badan.. postanowilismy sie pobrac.. tu za granica w polskim konsulacie... to nasz jedyny slub bo mój meżulek jest po rozwodzie.. tak mnie wciagnely przygotowania slubne ze nieliczylam dni plodnych nieobserwowalam sluzu nic.. i o dziwo w 5 marca okazalo sie ze jestem w ciąży!!!! hurra.. fakt slub mial byc dopiero w kwietniu ale co tam wazniejsza dzidzia!!! pozdrawiam was.. serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć BEBOLEK:) miło, że do nas dołączyłaś:) Ja jestem w 29 tyg (początek), więc można powiedzieć, że jesteśmy na tym samym etapie:) Ja mieszkam w Polsce z moim mężem , z którym wzięliśmy ślub w kwietniu:) Byłam wtedy w 3 miesiącu. O ciąży dowiedziałam się na kursie tańca:) jetsem baaaaaaaardzo szczęśliwa, tylko boję się o moją Dzidzię. Martwię się, że mam mały brzuszek i takie tam. A jak u Ciebie przebiega ciąża? Jak się czujesz? Wiesz cio to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Dzisiaj umowiłam sie do gin prywatnie jutro na 20 :) z jednej strony nie mogwe sie doczekac az wszystko potwierdzi a z drugiej boje sie ze bedzie mi robil wywody.... zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Lekarz nie ma prawa robić Ci żadnych wywodów, a jeżeli zacznie to najlepiej zmienić lekarza!Może jedynie kazać Ci przyjść z mamą jeśli jesteś niepełnoletnia w celu uzyskania zgody na badania, ale to nie reguła. Trzymam za Ciebie kciuki:)A tak ogólnie to jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze nie bede musiała go zmieniac bo bylam juz u niego i wydawal sie byc wporzadku:) Ja juz chce jutro! :D:D niecierpliwa jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jak to jest, ja też nie mogę się zawsze doczekać kolejnej wizyty:) Ja idę do lekarza dopiero za tydzień. A powiedziałaś w końcu mamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie powiedziałam... ale jak jutro wróce i wszyastko bedzie na 100% to powiemy rodzicom chlopaka a przy okazji kiedys tam moim:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej bo ja ide do lekarza prywatnie i chciałam sie zapytać czy moge zrobić tak że jutro jak do niego pojde powiem zeby potwierdził ciążę i w miare możliwości bez badań sprawdził czy wszystko ok i 22 sierpnia isc do gina na NFZ i u niego założyć kartę ciąży itd..... Nie chce zostawić teczki siana u prywatnego lekarza jak moge isc za darmo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELONG TO YOU on i tak zrobi Ci jutro tylko USG i podstawowe badanie rączką:P A na krew itp da Ci dopiero skierow. A co Ci zależy z tym sianem - jego problem:) Możesz teraz iść do niego a potem już państwowo, jeśli macie w przychodni w miarę dobrego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze że dużo dziewczyn do nas dołączyło:) fajnie:) i nawet nikt na nikogo nie wrzuca:) ja za tydzień mam wyprawiane chrzciny z moja 18stką:) już się nie mogę doczekać. będzie duuużżżo ludzi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane!! u mnie ciąza była bez objawowa.. poprostu nieprzyszedł do mnie okres:P niewiem co to znaczy wymiotowac w ciaży!!!!:P Moja ciaża była z małymi problemami.. w 14 i 19tyg krwawilam a puzniej miałam zakażenie bakteryjne.. Chodze prywatnie do polskiego ginekloga w dublinie.. bo tu ogólnie niema gineklogów.. sa tylko w kryzysowych sytuacjach..:( wiec jesli kobieta krwawi to od razu usówaja... wiec ja wole placic ale miec pewnosc ze wszytko ok!!! tym bardszioej ze u polskiego gina robilam wszytskie podsatawowe badania.. bo tu robia tylko z krwi i moczu.. wyniki mam ksiażkowe.. ostatnio jak byłam na wizycie o robiłam krzywa glukozy... to stwierdziła ze wiekszosc kobiet mogłaby mi pozazdroscic takiej ciaży.. jak wychodziłam z moim meżem z gabinetu i pozostało zmierzyc cisnienie to pani doktor sie smiała ze moze chociaż z tym bedzie cos nietak!!!:D no ale ja zawiodłam.. bo wsztko był super!!! Ile przytylyscie do tej pory??? bo ja ani grama:) niewiadomo czemu!! ale to dobrze bo nigdy niebyłam chudzinka a tak to dzidzia zjada odemnie... wiec bede miec mnie do zrzycenia.. Odnosnie płci to niby ma byc dziewczynka przynajmniej tak wyszło 2 razy na usg..ale wolimy mówic bezosobowo.. zeby sie wrazie czego nierozczarowac.. mój mąz ma dwoje dzieci-chłopców 8 i 9 lat z piuerwszego małżenstwa.. wiec samae rozumiecie skad nasza chcec na córeczke .. zreszta u meża w rodzinie u kilku pokolen niezdarzyła sie dziewczynka... wiec może nam sie uda... kochane mam nadzjie ze niepomyslicie o mnie jak o gówniarze rozbijajacej cudze małżenstwo.. jak poznałam mojego faceta był 3 lata w separacji.. bo jesli sa dzieci to rozwud uzyskuje sie dopiero po 5 latach separacji a nie od razu..on mieszkał z mama a jego była z dziecmi i swoim nowym facetem...:( teraz ma z nim dziecko a on uciekł .. i sie wyrzekl.. ma co chciała ale to inna historia.. moi rodziece wiedzili ze sie staramy o dziecko wiec niebyło zdziwienia jak potwierdzilismy ich przypuszczenia... tylko radość.. wiec kochane powiedzcie swoim rodzico jak najzybciej.. to niedobre jak oni niewiedza.. tak to przynajmniej bedziecie miec jakies wsparcie cxhoc na poczatku napewno bedzie trudno.. beda pretensje, wypominanie.. ale po kilku dniach beda krzyczec ze masz jesc bo jestes przecież w ciąży!!! powoli powoli beda to akceptowac.. wiec głowy do górty i sie niepoddawac tylko wyrzycic z siebie co jest grane!!! Gonia którego brałas slub ja 20!! a ty??? jakbyscie miałay jakies pytania to walcie prosto z mostu.. jesli bede znala odpowiedz napewno jej udziele.. a teraz ide cos zjesc bo malenstwo daje mi popalic kopniakami!!! dobrejnocki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wpadam sie wyżalić bo jestem już w 38tc i 1 dniu i NIC sie nie rusza cholerka mały sie zadomowił w brzuszku a już bym chciala urodzić a tu nic spaceruje jeżdze sautewm chodze po schodach i NIc biore drugi dziec OEPAROL (kapsułki z wiesiołka ) podobno mają ulżyć w porodzie i go przyspieszyc no narazie nic to z tej stronki u nas z topiku go bierzemy i nic http://umamy.homestead.com/porod.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) witam nowe twarze :P:) myszka 24 - to ile trwa cała ciąża? 38 tyg czy 40rtyg? bo jesli 40 to jeszcze macie troszke czasu :) napewno nei długo zobaczysz swojego synka :) buziaki dla Ciebie i dla niego :) bebolek - to masz szcsecie ze nie wiesz co to znaczy wymiotowac w ciąży... mnie z rana to tak czasem zrywa :O a nie mam wogle czym wymiotowac ... to to jest jeszcze gorsze bo tak strasznie mnie wszystko w srodku boli i tylko jakas żółc leci alee to tez czasami :( sorki za tak obrazowe wytlumaczenie ... Na gołąbki patrzec nie moge a kiedys je uwielbiałam :( moze jeszcze wegetariańskie bym zjadła ale takich normalnych to nawet do ust nie wezme :O a juz wybrałas imię dla dziewczynki i ewentualnei dla chlopca gdyby jednak spotkała was niespodzianka? ja jeszcze mamie nie powiedzialam mam zamiar zrobic to dzisiaj ale zobaczymy co z tego wyjdzie :( słuchajcie a moze ktos mi odpowiedziec co do tej herbaty ... czy naprawde nie można pić czerwonej owocowej ( np dzika róża, cytryna i mięta), i jesli tak to dlaczego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! jak u was mija dzien??? ja biore dzieciaki i ide do siostry (synkowie meża sa u nas od 2 miesiecy ale jescze 3 tyg i wracaja do polski) bo nipracuje.. wczesniej pracowalam ale w styczniu zwalniali od nas z pracy i mnie też. a jak sie dowiedzialam o iązy to już maż mi zabranial szukac.. wiec na codzien zajmuje sie dziecmi:P krasnalek powiedz mamie jak najszybciej!!! odnosnie tej herbaty to niewiem... imiona mamy wybrane zanim zaszlam w ciąże:P chlopiec: Fabian Nikodem dziewczynka: Nicola Liliana wybieralismy po 2 bo mialam strasznie duży brzuch na poczatku.. i wszytcy mówili ze beda blizniki.. a u mnie w rodzinie.. co 3 pokolenie bliznieta.. a ja jestem 3:) wiec wybieralismy po 2 a tak to beda miec już 2 imie z glkowy:) ok uciekam zajrze do was puzniej p[ozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebolek - a jak synowie męża na ciebie reagują, dobrze sie z nimi dogadujesz? ja juz tez sobie myslalam nad imionkami ... ale jakos tak strasznie duzo mi sie imion podoba ale jak myślę ze tak bedzie nazywac sie moje dzieciatko to mi ochhota przechodzi i na zadne nie moge sie zdecydowac i jak jakies podoba sie mojemu chlopakowi to mi nie bardzo jak mi sie jakies podoba to jemu tak sobie ;p no i właśnei mamy problem... dziewczyny a o dktórego miesiąca zaczęłyscie powoli kompletowac wyprawke? My tak rozmawialismy to wolelibysmy troszke wczesniej zacząć bo troszke dużo rzeczy trzeba kupic, i tak na raz to strasznie duży wydatek by był ... co do łóżeczka i wózka to postanowilismy ze wózek kupi sie dopiero jak dziecko sie urodzi bo na początku bęzie zima i nie bede z nim zbytnio wychodzic to wózek bedzie zbędny ... a łóżeczko to wybierzemy i on kupi jak ja bede w szpitalu ... co do zaczęcia wyprawki to myslicie ze juz tak od 6 miesiąca mozna powoli zaczynac czy to jeszcze za wczesnie ? Niewiem czy dobrze to wszystko rozumuje ;p więc moze podpowiecie mi :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj myszko nie denerwuj sie napewno wszystko bęzie dobrze :) mam nadzieje ze jak juz urodzisz i bedziesz miała chwile czasu to wpadniesz sie pochwalic :) trzymam za Ciebie kciuki i nie denerwuj sie ... teraz to juz kwestia pewnie kilku dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zazełam kupować jeszcze przed ciążą skarpetki i spiochy a pozniej tak już powoli wszytko to tak od 17 tc ubranka a od 30 tc wozek łóżeczko i wszytko do tego własciwie to w jeden dzien pojechaliśmy i zrobiliśmy zakupy bo jak wpadłam w trans zakupów to mąz nie mogł wypedzic ze sklepu alwe grzecznie stał i czekał aż sie wyszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×