Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Nie miała osiemnastu lat, kiedy jej rodzice upatrzyli sobie kandydata na zięcia! Był sporo starszy, ale to było na porządku dziennym i nie stanowiło problemu. Problemem było to, że babcia go nie chciała! Mało tego! Była zakochana i to z wzajemnością w młodym majstrze z pobliskiej fabryki. A to już wołało o pomstę do nieba! Rodzice ostro by się sprzeciwili, więc moja babcia udawała, że niby się zgadza, ale... jeszcze nie teraz, za parę miesięcy... – zwlekała, żeby tylko doczekać ukończenia 18 lat! Według prawa stała się pełnoletnia i mogła zawrzeć związek małżeński sama, bez zezwolenia rodziców. I tak właśnie zrobiła! Antonina/emerytka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Trzeba marzyć" Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć Zamiast dmuchać na zimne Na gorącym się sparzyć Z deszczu pobiec pod rynnę Trzeba marzyć Gdy spadają jak liście Kartki dat z kalendarzy Kiedy szaro i mgliście Trzeba marzyć W chłodnej, pustej godzinie Na swój los się odważyć Nim twe szczęście cię minie Trzeba marzyć W rytmie wietrznej tęsknoty Wraca fala do plaży Ty pamiętaj wciąż o tym Trzeba marzyć Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć J.Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tęsknie do kobiety kochającej, mądrej, odpowiedzialnej, szlachetnej, radosnej, czułej, wrażliwej, delikatnej, pięknej, zmysłowej, zaradnej, silnej i samodzielnej...\". Dawno temu do pewnego mistrza zen przyszedł człowiek i powiedział, że nie może znaleźć dla siebie partnerki, która by mu odpowiadała i która kochałby do końca życia. \"A jaka miała być ta kobieta?\" - zapytał mędrzec. Człowiek zastanowił się chwile, a potem rzekł: \"Tęsknie do kobiety kochającej, mądrej, odpowiedzialnej, szlachetnej, radosnej, czułej, wrażliwej, delikatnej, pięknej, zmysłowej, zaradnej, silnej i samodzielnej...\". Dodał jeszcze kilka równie rzadkich cnót, po czym zapytał mnicha, co ma począć. Mędrzec zajrzał mu głęboko w oczy i powiedział: \"Znam absolutnie pewny, lecz bardzo trudny sposób, dzięki któremu spotkasz właśnie taką kobietę\". \"Jaki to sposób?!\" - zapytał ucieszony człowiek. - jeśli mi go zdradzisz, oddam ci wszystko, co posiadam!\". \"Niczego od ciebie nie potrzebuję - odparł mistrz. - Musisz mi tylko przysiąc, ze z niego skorzystasz\". Człowiek przysiągł na wszystkie świętości, ze zastosuje się do rady mędrca, a kiedy się trochę uspokoił, mistrz z naciskiem wyszeptał mu do ucha: \"Jeśli pragniesz spotkać kobietę kochającą, mądrą, odpowiedzialną, szlachetną, radosna, czułą, wrażliwą, delikatną, piękna, zmysłowa, zaradna, silną i samodzielna - to najpierw sam musisz się takim stać. Tylko w ten sposób ja znajdziesz. A nawet jeśli jej nie spotkasz, nie będzie to już wtedy miało dla ciebie większego znaczenia\". Eichelberg Wojciech *****🖐️🌻👄*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam biesiade🌻 Drogie drzewka,zycze radosci w sercach❤️ Odnaleźć radość Przechodząc zwykłą na skróty drogą widziałam radość... Przemykała między drzewami w parku zwiewnie śpiewnie bezszelestnie... Cichy szum wierzb płaczących jej towarzyszył, zapach kwiatów na klombach rozkwitłych gorących pachnących... I woda cieknąca w malutkiej rzeczce, zieleń gałęzi sięgających wody. A radość ubrana w tęczę i róże czerwone żółte i wonne... To miejsce jest tak bardzo blisko, wystarczy tylko ręką sięgnąć zwinną... Lecz radość spłoszona wzrokiem znikła pomiędzy drzewami pochyłymi. Szum gałęzi zamilkł na chwilę, wszystko ucichło, nawet śpiew słowików. Na chwilę jakby poszarzało niebo. Byłam tam sama, ciebie tam nie było. A radość na dłużej oglądać nie godzi się samotnie.... Dana *****{czesc]🌻👄*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca🌻 Gdy słońce ześle na ziemię swój blask znów myśli me płyną od nieba do gwiazd gdy barwne kwiaty się chylą do rąk podnoszę do góry wzrok Tam w niebie wysokim jest dobro i zło podziwiam obłoki nim padnie z nich grom i szukam daremnie słów , które wziął wiatr i czego mi jeszcze brak Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic Przyglądam się kwiatom i dobrze mi z tym dopóki trwa lato nie lękam się zim i chociaż jesienny powieje wnet wiatr odnajdę znów lata ślad Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca gdy dzień nie dzieli a noc nas łączy troszeczkę ziemi, troszeczkę serca tego pragniemy by piękniej żyć Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba bo chmur i cieni nam już nie trzeba Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca trochę nadziei i więcej nic To od lat jest moja pieśń , weź mój świat i w dłoniach nieś To od lat jest moja pieśń , weź mój świat i w dłoniach nieś *****🖐️🌻👄*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam biesiadniczki. Staff Leopold A gdy ujrzymy sie znowu... Kiedyś po długich latach ujrzymy się znowu. Łódź moja będzie w przystań wracała z połowu Pereł, po które rozkaz twój na burz szaleństwo Wyprawił mnie. Żądałaś, by niebezpieczeństwo Było próbą miłości mej, a twym okupem. W zachód różowy łódź ma wracać będzie z łupem. Gdy na wód senność zaczną od skał padać cienie, A morze będzie ciche jak moje znużenie. Wiosło złożę i zwinę żagiel, jak tęsknotę U progu ukojenia. Fale miekkie, złote Nieść mnie będą spokojnie, jak blade godziny, Na których szczęście płynie w wspomnienia krainy. Na brzegu czekać będziesz. A gdy dotknę ziemi, Milczenie będzie naszym powitaniem. Niemi Popatrzymy na skarbów morzu wzięty przepych Zgasłym spojrzeniem oczu od bujnych łez ślepych. Pójdziem, a ty nie spytasz o moje przygody, Gdy na twojego domu wchodzić będziem schody. Aż kiedy w twym ogrodzie pod ciemnymi drzewy Usiądziem chłodząc skronie letnimi powiewy, Choć nie wyrzeknę słowa brzmiącego wyrzutem, Uczujesz nagle w sercu boleśnie ukłutem Żal obłędny, szalony lęk, jak zawrót głowy, Żeś pierwszy lot mych tęsknot na mozół jałowy Skazała, na tych marnych nam skarbów szukania, I przeklniesz dzień, gdym słuchał twego rozkazania, Choć nie zgadniesz, że jutro opuszczę twe progi: Bom, błądząc, nad cię błędne swe pokochał drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zgliszczach lasu wiedźma tańczy drzewom grać kazała i grają trzeszcząc suchymi konarami dąb już nie tak potężny i wierzba co nie płacze topole kiedyś strzeliste brzozy szare wszystkie… bezlistne to las…kiedyś potężny stał się cmentarzem umarłych drzew zdeptanych marzeń Niestety nie wiem kto napisał ten piękny wiersz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ KOCHANE DRZEWKA_____________GRABKU i ORZECH____witajcie🖐️🖐️ JARZEBINKO_____________gdzie jestes???? U mnie sloneczko,,,przepiekny dzien!! A w CHicago trwaja obchody!!!!! Odbyl sie bankiet jubileuszowy z okazji 30__lecia istnienia polonijnej szkoly sobotniej im.Gen.Wladyslawa Andersa,ktora byla pierwsza szkola na swiecie,noszaca imie wybitnego zolnierza i polityka,bohatera narodowego Polski. Uczestniczylo setki osob! Po wprowadzeniu sztandarow i odspiewaniu hymnow narodowych Polski i Stanow Zjednoczonych zgromadzonych powitala Pani Dyr.,ktora przypomniala historie,kirowanej od 18 lat przez siebie placowki. Obecnie szkola liczy 326 uczniow. Mowiac o roli nauczania w/w pani Dyr. podkreslila,ze w codziennej pracy pedagogicznej nauczyciele staraja sie postepowac zgodnie z przeslaniem patrona,ktory uwazal,ze trzeba zrobic wszystko,zeby zachowac polskosc w sercach i umyslach mlodziezy. Wystapila takze corka Generala ____Anna Maria Anders_Costa. To tyle,,,,Do zobaczenia🖐️ Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Corka Generala Anna Maria Anders Costa podzielila sie swoimi wspomnieniami o ojcu,ktory odszedl,gdy byla jeszcze bardzo mloda. Podkreslila,ze wtedy jeszcze nie zdawala sobie sprawy z tego,jaka role odegral w historii polskiego narodu i Polski. Czesto jezdzi na grob ojca,ktory spoczywa wsrod swoich podkomendnych na wojskowym cmentarzu ponizej klasztoru pjcow benedyktynow. To wlasnie tam poznala swojego meza ,oficera Armii Amerykanskiej. Z okazji jubileuszu mlodziez licealna zaprezentowala program pt."Historia w trzech odslonach" oraz krotki program kabaretowy. Szkolny zespol piesni i tanca "Polonez" zaprezentowal polskie tance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ BIESIADO!👄 JODELKO!👄 GRABKU👄 ORZECH🌻 juz jestem z Wami , pisze ze starego laptopka, bo ten ktory dostalam od Corki nie opanowany jeszcze przeze mnie, przecie ja nie informatyk a moja Corcia chcialaby abym juz wszytko wiedziala i pojela wszystko w jednym dniu :-( no coz nie ta glowa juz :D . Nawet mi sie rymnelo :D Narazie bede dalej pisala ze starego to bedzie pewniejsze. Dziekuje za piekne opowiadanie, wiersze i piosenki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANA JARZEBINKO____________dotarlas! Daj buzki👄 Kochana moja__________nie musisz wszyskiego \"naumiec sie\"/jakby rzekla mlodz/.Najwazniejsze,ze ten starszy rocznik laptopka jeszcze jest na chodzie. Ja tez nie potrafie wyslac zdjec na BIESIADE!! Moze kiedys naucze sie ???????:D Chcialysmy z siostra wyslac mojej mamie laptopka.Wyslalam moja corcie na zwiady,,,,,Niestety,tak sie zarzekla,ze dalysmy sobie spokoj.A szkoda,bo z pewnoscia poradzilaby sobie.Zreszta ma wnusie pod reka.Mialaby pomoc na zawolanie.Nie,to nie!! Kiedys moj brat kupil Jej komorke.Nie przyjela____nie chce byc kontrolowana.Cos podobnego,,,,Po prostu boi sie nowoczesnych wynalazkow.Jak to mowi,,,,zylam jakos tyle lat bez tych waszych wynalazkow,,,,, Ale czasami moja mamusia skrobnie mi e-maila.Hi hi____pod okiem wnusi.Ale ma radoche.!!! Nie musi czekac na odpowiedz____ma ja natychmiast. A teraz czas na lunch____________zapraszam!! Chleb z grilla z serem i czosnkiem - składniki chleb masło czosnek żółty ser Chleb z grilla z serem i czosnkiem - sposób przygotowania Utrzeć lub wycisnąć 2-3 ząbki czosnku, zetrzeć na tarce ok 30 dag żółtego sera. Ser i czonek zmiksować z miękkim masłem. Chleb ponacinać w kromki, ale tak żeby spód chleba pozostał nieprzecięty. Wysmarować masą kromki, zawinąć cały chleb w folię aluminiową i opiec na grillu, aż chleb będzie gorący . Palce lizać !! Pozdrawiam CIEBIE bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,ze nasz WIAZEK tez kupil sobie nowy laptop z bajerami.Wyslala do Polski,bo za duzo czasu wymagal,zeby go rozgryzc.Uzywa HP tez z bajerami.Piekny!! A moj kochany laptus__________jest mi bardzo wierny!Czego ona tutaj nie ma? Ale nie dotykam! Ma karte graficzna____nie uzywam! Porzadna ,pojemna maszyna! JARZEBINKO___________musimy obchodzic sie z miloscia tym naszym sprzetem.Przedmioty martwe moga byc zlosliwe.Wiec chwalmy je,,,,,niech nam sluza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JODELKO kochana masz racje musimy glaskac te nasze stare laptopiki i mowic , ze sa najlepsze :D Wiesz przypomnialao mi sie powiedzenie \" starych drzew sie nie przesadza\" doszlam do wniosku, ze Jarzebina ma juz troche lat i niech spokojnie sobie dalej rosnie :D bez zbednych stresow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie to co dzieje sie u naszego kochanego WIAZKA, czyzby tak bardzo zajeta byla ,ze nie moze do nas chociaz pomachac? :D 🌻🖐️ WIAZKU brakuje nam Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi,,no niech sobie JARZEBINKA rosnie,jak chce.Nie wskakiwac na nia i nie obciazac! Przyznam Ci sie,ze ja tez bylam zdalnie sterowana! Moj Boze,,,ile musialam wysluchac westchnien,,,, Nigdy nie uslyszalam tego od WIAZKA_____cierpliwie prowadzila mnie za raczke.Jak slyszala mnie w telefonie podenerwowana,,,,mowila cierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZEK ma sie dobrze,ale pisac nie chce.Podobnie Cierpliwa leszczynka.Szkoda!! No coz____________nikogo zmuszac nie bedziemy!! Prawda? Mysle,ze miala dosyc tych pomaranczowych zaczepek na BIESIADZIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwalo mi post wczesniejszy,,,,:D WIAZEK mowil_____zaczynamy od poczatku krok po kroczku.Spokojnie!I poszlo!To tak w skrocie_____bo juz nie odtworze tego ,co poprzednio napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻❤️🌻 Kto stworzył te cuda? Kto wyrzeźbił góry, pagórki, doliny kto napełnił rzeki, rozlał oceany podzielił świat cały na różne krainy stworzył wszystko co żyje, to co podziwiamy? Kto ziemię stworzył kulą, która się obraca od początku świata się nie zatrzymała sprawił, że swoim ruchem ludziom czas wyznacza kto był takim mistrzem tego arcydzieła? Roślinność podzielił między stepy, lasy, gaje te co oddane człowiekowi co mu pomagają, i te splątane lianami busze niezdobyte gdzie wilgoć i gorąc – oddech zapierają. Wiatry też mianował na złe i wiatry łagodne dobre pasaty, zefiry – które ochładzają i te złe rozhukane tornada, orkany, bo co człowiek stworzy to mu rozburzają. Ptaki też poznaczył, bo każdy inny, inaczej śpiewa na innym drzewie siada, inaczej jest ubarwiony w innej krainie swe gniazda zakłada kto taki świat stworzył, tak uporządkowany? A ludzie – miliony twarzy, każda nie ta sama skąd Mistrz wziął tyle modeli by się nie powtórzyć natrudził się – bo człowiek to istota piękna, doskonała chociaż był Bogiem – musiał cudu użyć. Nikt tego nie zrozumiał, zrozumieć nie zdoła, więc przed takim Stwórcą pochylajmy czoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jarzebiny
do garow a nie do kompa :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczo mialam ignorowac takie wpisy ale dla spokoju powiem Ci ,ze mam czas na wszystko : na gary, na komputer i ............nie zycze sobie takich uwag, jezeli szukasz przyjaciol a nie mozesz znalesc to nie tedy droga, przykro mi bardzo. 🌻🌻🌻 Pozdrawiam Was kochane Drzewka i zycze milego wieczoru! 👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIENAWIŚĆ Może to w tym, tkwi jej siła, że się z bólu zrodziła? Gdy była jeszcze mała matka nie pilnowała, a ojciec, przed każdą nocą puszczał jej bajki z przemocą..? Potem, w przedszkolu odkryła, że równość bywa zawiła.. Przestała więc być naiwna - bo wolność - też jest dziwna.. Poza tym na ekranie wciąż było zabijanie.. Mieszała się krew z jej głowy z krwią z gier komputerowych i w wiadomościach co dnia słyszała: za zbrodnią zbrodnia.. Niektórzy śpiewali o niebie, lecz... czyny mówiły za siebie... Uczucie widziała to wszędzie, więc.. rację miała w tym względzie! Kiedy już była dorosła w taką potęgę urosła, że dla większości dzieci, przez internetowe sieci najbliższą stała się krewną! .. zatem, nie umrze! Na pewno! Nikt jej też nie naprawi! .. bo się nazywa NIENAWIŚĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wredoto pomaranczowa______wara ci od JARZEBINKI! Nie uda ci sie tu juz zamieszac!!Spadaj! Musisz byc podla w zyciu,skoro czepiasz sie ludzi takich jak nasza kochana JARZEBINKA!!!Oj daleko Ci jeszcze____________to widac i czuc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZECH________________dzieki za wiersz !!Zastanawialam sie,skad sie takie osoby /pomaranczowe/biora? Wystarczy przeczytac uwaznie Twoj wiersz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOLA!! Nauczycielka pyta: __Kochane dzieci,jakie znacie zywioly? __Ogien,woda,powietrze i wodka___odpowiada Kaziu. __A dlaczego wodka?__dziwi sie pani. __A bo kiedy tata zaczyna pic,mama zawsze mowi,ze tata jest w swoim zywiole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna pomaranczka
Co robi biesiadniczka,gdy podchodzi do znaku drogowego z napisem STOP!.Nie przejezdzaj! Dopisuje:\"Poczekaj na wredne,niezyczliwe pomarancze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×