Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Witam moje drogie. 🖐️ Dzis mamy pekny sloneczny dzien. Drzewa szumia, ptaszki spiewaja, a wakacje niestety juz sie skonczyly. No coz czas pedzi nieublaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZ- MISTYCYZM Wiaz jest czlowiekiem spokojnym i opanowanym. Budzi ufnosc , cieszy sie uznaniem. Inteligentny, praktyczny i konkretny. Nie lubi sluchac innych. Lubi kierowac ludzmi. Wierny i uczciwy w stosunkach z najblizszymi. WIAZ- LECZNICZE MOCE Wiąz - drzewo pojednania. Pod nim odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Nauczy cię wybaczania. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Życzliwie nastawia do ludzi i świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj wiazku! :D:D:D:D:D:D:D:D Dawno mnie nie bylo,ale dzisiaj nadrobie zaleglosci:D Drogie panie,nie piszecie nic jak uporalyscie sie z uprzadkowaniem swoich mysli.:D:D Mysle,ze mamy to juz poza soba. Zatrzymajmy sie na moment i uchwycmy nasza mysl. O czym myslicie teraz? Wiem,ze nielatwo jest uchwycic i zatrzymac mysli,ktore tak szybko biegna. Sluchajmy tego,co mowimy. Jesli uslyszysz sama siebie mowiaca cos negatywnego,zatrzymaj sie nawet w polowie slowa. Przeksztalc to zdanie lub zmien je od razu. Mozesz powiedziec—jazda stad! Trzymaj sie z dala od mysli tworzacych problemy. :D:D Spojrzcie na ten problem z boku...podam przyklad: Pewna kobieta bardzo nie chciala byc taka,jak jej ojciec. Nie mogli sie nigdy w niczym zgodzic i wiecznie klocili sie. Zawsze chciala pozyskac jego akceptacje,on jednak stale ja krytykowal. Wszystko ja bolalo ... Ojciec cierpial takze na podobne dolegliwosci. Nie uswiadamiala sobie,ze jej zlosc byla przyczyna tych dolegliwosci. Podobnie jak ojciec. Jak myslicie—jakie bylo jej przekonanie? Co bylo przyczyna? Oczywiscie,ze brak milosci do siebie oraz usilowanie zdobycia akceptacji ojca. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D❤️ Albo inny przyklad.Pewnemu mezczyznie mowienie sprawialo trudnosc. Milczenie stalo sie wiec sposobem na zycie.Mial tez za soba alkohol,byl przekonany,ze jest okropny.Jego matka zmarla,gdy byl bardzo mlody.Wychowywala go ciotka,ktora rzadko sie odzywala,chyba ze trzeba bylo wydac polecenia. Wychowywal sie w ciszy. Jadl zawsze sam i spedzal samotnie swoje dni w swoim pokoju. Poznal dziewczyne podobna do niego---byla milczaca i wiekszosc czasu spedzali w milczeniu. Rozstali sie ,a on znowu pozostal sam. :D:D:D:D:D Zgodzicie sie ze mna,gdy powiem,ze on gleboko tkwil w swoich ograniczeniach. Nigdy do glowy mu nie przyszlo,ze mogly je zmienic,przekroczyc. Nigdy tez nie staral sie przezwyciezyc swoje negatywne przekonanie. :D:D:D:D:D Wiekszoc z nas decyduje sie na sposob myslenia podobny do myslenia naszych opiekunow,rodzicow. Wcale nie musimy tego robic!!! Gdy spotkala kogos jakas kleska,to byc moze gdzies w glebi ducha uwazal,ze nie zaslugiwal na pomyslnosc...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos sadzi,ze to co dobre,nie trwa dlugo,to czyz nie jest on przekonany,ze zycie tylko czyha,zeby go zlapac za gardlo.Bo jak moze byc inaczej,skoro ciagle powtarzal,ze nigdy mu sie nic nie uda...:D:D:D:D:D Jesli sie komus wydaje,ze nie jest zdolny zwiazac sie z kims blisko,pewnie sadzi,ze nikt go nie kocha,pokocha.A moze ktos sie boi byc zdominowanym jak jej matka? Jakkolwiek bylby to problem,jest on wytworem wzorca myslowego. Wzorzec myslowy zas moze byc zmieniony!!! :D:D:D:D:D Przyjrzyj sie swoim problemom!:D Spytaj siebie----jakie mysli to spowodowaly? Usiadz spokojnie i zadaj sobie pytanie,a twoja wewnetrzna inteligencja podsunie ci odpowiedz.:D Zostawiam was ze swoimi myslami.....nie przeszkadzam! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcemy miec radosne zycie,musimy skoncentrowac nasze mysli na radosci. Jesli chcemy pomyslnego zycia,powinnismy myslec o pomyslnosci. Jesli chcemy zycia w milosci,niech nasze mysli beda przepelnione miloscia. Zapamietajcie----cokolwiek wyrazamy mysla badz slowem,urzeczywistni sie dla nas w podobnej postaci.Dzisiaj mozesz zaczc to zmieniac!:D:D Pamietaj---twoje mysli zaleza tylko od ciebie. Tylko ty masz moc i wladze w swoim swiecie! Twoje mysli i przekonania z przeszlosci stworzyly ten moment i wszystkie inne....: :D:D:D Przekonania,mysli i slowa,ktore zdecydujesz sie wybrac teraz,beda tworzyly nowa chwile,nastepny dzien,miesiac rok..lata. :D:D:D Tak,kochane! Dam wam najwspanialsza rade----przestancie myslec po staremu,nie odmawiajcie sobie zmian i nie tkwijcie w swoich problemach! :D:D:D Bedziesz miala to,na co nastawiasz swoja mysl!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D Wiele osob z przerazeniem zalamuje rece,widzac,jaki baagan panuje w ich zyciu,i poddaje sie. Inni zloszcza sie na siebie czy zycie i tez rezygnuja. :D:D:D Czyli ---zgadzaja sie i mowia sobie,a niech bedzie tak,jak jest.... Wedlug mnie zwyczaj wpadania w zlosc przypomina upor ucznia,ktory siedzi w oslej lawce. Ciagle jestescie na cos,albo na kogos zli....wsciekacie sie. Co dobrego z tego wynika? Otoz ,nic nie robicie z tym.Odmawiacie sobie widzenia swiata w nowym i innym sposobie. :D:D:D Jakie twoje przekonania powoduja wszystkie te frustracje? :D:D:D Co takiego jest w twoim sposobie bycia? :D:D:D Co takiego wysylasz,co wzbudza u innych potrzebe irytowania cie? :D:D:D Dlaczego uwazasz,ze zycie musi polegac na wpadaniu w zlosc,oskarzaniu innych,nikczemnych podchodach? :D:D:D Pamietaj,cokolwiek z siebie dajesz,wraca do ciebie! Im wiecej wysylasz gniewu,tym wiecej tworzysz sytuacji,w ktorych jestes zla....zupelnie jak ten uparty uczen z oslej lawki,ktory niczego nie chce sie nauczyc. :D:D:D Czy moja wypowiedz wzbudza w tobie zlosc? To dobrze! A wiec byl to celny strzal. Moze chcialabys wlasnie to zmienic w sobie? :D:D:D Nie gniewaj sie na mnie-----musialam ci to powiedziec.... :D:D:D Musisz zmienic swoj sposob myslenia,mowienia,wyrazania siebie. Tylko wtedy dokonaja sie w tobie zmiany! :D:D:D:D:D:D:D:D: Do nastepnych rozwazan....na dzisiaj wystarczy mojego wymadrzania sie:D :D:D:D:D:D:D Pozdrawiam biesiade🖐️:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USMIECHNIJ SIEserce
Popatrz............????? Widzisz tę po prawej stronie? Tę srebrzyście migającą? To moje serduszko malutkie, Emanuje przyjaznia do Ciebie. Bo widzi Twój smutek, Na twarzy układającej się do snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyczliwa++++++++++++++++
Chyba już można iść spać Dziś pewnie nic się nie zdarzy Chyba już można się położyć Marzeń na jutro trzeba nam namarzyć Tamtą kartkę z wczorajszej nocy Trzeba zmiąć i położyć w koszu I na nowej, czystej kartce Napisać nie-miłosny list do losu Albo donos napisać na życie Bo należy mu się swoją drogą I podpisać zgryźliwie - życzliwy Tylko gdzie go wysłać i do kogo Zwykłe łóżko a taka dobra rzecz To był świetny pomysł z tym łóżkiem Jak ktoś chce sobie życie poprawić Wystarczy poprawić poduszkę Andrzej Poniedzielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Droga Wierzbo bardzo madrze piszesz. Ja tez uwazam ,ze bardzo wiele zalezy od naszego nastawienia i podejscia. Nie mozemy zapominac o radosciach i pozytywnym mysleniu. Kiedy mnie dopada negatywne myslenie i kiedy zaczynam myslec dlaczego to mnie spotkalo cos zlego, to staram sie wziasc w garsc i mowie sobie ,ze sa ludzie ,ktorzy przechodza znacznie wieksze nieszczescia. Nie mozemy tylko zapomniec o tym ,ze czasem trzeba sobie tez poplakac. Wyrzucic z siebe to co zle, pozwolic ujsc emocja. To bardzo oczyszczajace i potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz zmienie troche temat.🌼 Moje drogie czy macie jakis sprawdzony sposob na dobara diete? Tryb zycia jaki prowadze niestety zaczyna odbijac sie na mojej figurze ,a na to nie chce sobie pozwolic.;-) Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dla Was moje drogie. Byś we śnie swoim znalazł ukojenie By Twoje troski rozwiał halny wiatr A srebrny strumyk szemrzący senne i słodkie melodie Ci grał. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam BIESIADE! Kolejne figle jezykowe... A’ propos pociagow.WARs zostal zlikwidowany i teraz tylko w relacjach intercity i eurocity funkcjonuje. Jakze dziwnie to musi brzmiec dla Amerykanow____przedzialy wars,to przedzialy wojenne pomysleliby,,,,bo przeciez war to nic innego jak wojna. A gdy jeszcze w takim WARSie kupimy napoj o nazwie fart,zdziwienie rosnie,albowiem,o ile w polskim jezyku ___miec farta oznacza miec szczescie,o tyle w angielskim oznacza pierdziec. I pomyslcie,czy jezyk nam czasami nie sprawia figle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochany WIAZKU! Pieknie odnioslas sie do postu WIERZBY! Tez mysle podobnie_____trzeba sobie poszukac ujscia naszych negatywnych mysli,zlego nastroju.Gdzies to wyrzucic i zyc pogodnie. Diety na odchudzanie nie znam....chyba,ze ktos pospieszy nam z pomoca....lub jesli gdzies znajde jakies nowinki___natychmiast napisze. Pozdrawiam Cie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd Obserwujemy inne podejscie do samochodowego ruchu. Nie dosc ze ulice w Chicago sa proste w nieskonczonosc i zdecydowanie szersze, to technika wyprzedzania jest zupelnie inna. W Polsce robi sie to tradycyjnie____migacz w lewo,przyspieszenie,manewr wyprzedzania,migacz w prawo i powrot na swoj pas. W Stanach kierowcy atakuja z prawej strony,czesto bez zadawania sobie trudu wlaczenia swiatla mijania..Trudno tez o odruch ustepowania przechodniom na przejsciu dla pieszych. W Polsce obowiazuje nakaz jezdzenia z zapalonymi swiatlami drogowymi przez cala dobe,co czyni kierowce bardziej widocznym,,,,a tutaj,,,,moze 30% kierowcow to robi,,,, I to by bylo tyle na dzisiaj o roznicach jezykowych,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy serce śpi Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Na czas jakiś wejdź w codzienności tło Mniejsze dobro w niej, mniejsze zło Pośród zwykłych spraw niech mijają dni A ty żyj! Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu By nabrało sił, przecież czeka je nowy ból Kiedy serce śpi, jak zmęczony ptak Nie budź nigdy go, sił mu brak Jest zmęczone twych uczuć zmienną, grą, Niechaj sobie śpi, a ty z nim Pośród sennej mgły niech mijają dni Serce śpi Zęby wzlecieć znów, żeby znów się wzbić Musi nabrać sił, nim nadejdzie to, co ma być Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Kiedy zbudzi się, wtedy da ci znak Zatrzepoce jak w sidłach ptak Jeszcze wyrwie się, jeszcze jeden raz Frunie w blask Kiedy serce śpi, miłość zbudzi je Znów tęsknota, lęk, gorycz, radość W nie, wejdzie w nie Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Na czas jakiś wejdź w codzienności tło Mniejsze dobro w niej, mniejsze zło Pośród zwykłych spraw niech mijają dni A ty żyj! Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Jonasz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jodelko. Dzis pisze pozno ,bo niestety byla bardzo zajeta. Teraz czas na relaks. Czy jest ktos kto ma ochote na kubek mleka i pogawedke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ....i z checia napije sie mleczka. Waniliowe? 🖐️ Nie moge pogodzic sie z ta smutna informacja o kolezance!Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och,te uczucia,,,, Troszeczke na przekor refleksjom WIERZBY,a moze na potwierdzenie ich przytocze zwierzenia Basi,ktora opowiedziala jak niszczacym i zgubnym uczuciem moze byc zadzdrosc.O tym przekonala sie na przykladzie tragicznych losow jej przyjaciolki Joli.Ta wlasnie Jola chciala uciec jak najdalej. Jola byla jej najlepsza przyjaciolka,chociaz bardzo sie od siebie roznily.Basia w szkole gustowala raczej w przedmiotach scislych,ona natomiast miala z nimi klopoty,ale za to byla wybitnie utalentowana humanistka.Miala rzadki dar zjednywania sobie ludzi.Jej babcia mawiala zawsze,ze milych ludzi spotykaja tylko mile rzeczy i dlatego Jola swiecie wierzac w jej slowa,starala sie byc dla wszystkich dobra. Niestety,jej prawie nigdy nic milego nie spotykalo.Raz,w chwili rozgoryczenia powiedziala Basi,ze nikt jej nigdy nie kochal.W domu od kolejnych narzeczonych swojej matki slyszala tylko,ze jest wstretnym bachorem. Kiedys nawet zapytala matke,kto jest jej ojcem,ale ta____bedac po trzech ,moze nawet wiecej szklankach wina___odpowiedziala ,aby dala jej spokoj z takimi pytaniami. Babcia, jedyna osoba,ktora miala dla Joli serce,ze smutkiem w oczach potwierdzala slowa matki,ze mama jej rzeczywiscie nie wie,kto jest jej ojcem.Zapewniala,ze ja mama kocha,ale pewnie nie umie jej tego okazac.Ale na pewno jest bardzo delikatna i ufna.Jest jak kwiat,potrzebujacy slonca i ciepla,a mezczyzni umieja byc dobrzy i mili. Ta stara,madra kobieta wiedziala,jak wiele dla Joli znacza ksiazki,dlatego w chwilach smutku podsuwala jej jaks ciekawa lekture.Obydwie wtedy uciekaly w swiat ksiazek,tak inny od rzeczywistosci. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 Juz wtedy Jola marzyla,ze jej zycie bedzie inne niz matki.Wszystko w nim mialo byc proste,jasne i szczesliwe.Marzyla,aby jej rodzina byla kiedys taka jak Basi:kochajacy rodzice,zadbane i usmiechniete dzieci. Basia nie wiedziala co jej odpowiedziec.Z jednej strony cieszyla sie,ze tak dobrze sie u nich Jola czula,z drugiej jednak zal jej bylo,ze Jola nie miala takiego domu jak ona. Jola ne interesowala sie chlopcami,a nawet celowo zniechecala ich do siebie.Dorastajaca Jole irytowalo bardzo niezrownowazenie matki i jej uzaleznienie od mezczyzn. Kiedys Jola zwierzyla sie,ze jej mama to powoj,ktory potrzebuje kolumny,,,,, W domu Joli dzialo sie coraz gorzej.Kiedy byla w szkole sredniej ,jej mama umarla. Gdy uspokoila sie,opowiedziala Basi wstrzasajaca historie.Otoz jej ojczym przyprowadzil do domu kobiete,mlodsza od jej matki,o kilkanascie lat,zadbana,wystrojona...Powiedzial,ze pani Stasia jest ich sublakotorka.Bedzie miszkac w pokoju babci,a babka przeprowadzi sie do dzieci.Zazadal dla niej szacunku.Nikt z nich nie smial zaprotestowac.Ojczym z pania Stasia pili i nie trzezwieli.Mama Joli na poczatku plakala,ale pozniej siedziala otepiala pod ich drzwiami i tylko sluchala...Stan jej sie pogorszyl.Pogotowie na sygnale zabralo ja do szpitala,ale bylo juz za pozno.Peklo jej serce... Od tego czasu zycie Joli zaczelo sie jeszcze bardziej komplikowac.Zaraz potem zmarla jej babcia,a jej ojczym wyrzucil ja z domu.Rodzice Basi zaproponowali wtedy,zeby sie u nich zatrzymala na jakis czas.Odmowila,twierdzac,ze nie chce obciazac ich swoimi klopotami. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodlo jest mi bardzo przykro z powodu Twojej straty. Kiedy odchodzi ktos bliski nam ,zawsze pytamy -----------DLACZEGO? Dlaczego Ona- ON? Dlaczego tak wczesnie ? Co moglam zrobic? Jak moglam pomodz? Ale kochana Jodlo na te pytania nie ma odpowiedzi. Nie znane sa nam Boskie wyroki . Choc czasem nam ludzia tak trudno jest je zrozumiec i pogodzic sie z nimi. Wierze jednak w to ,ze kiedys wszyscy sie tam spotkamy. Dzis mozemy wspominac wspolne radosne chwile. Tego nikt nam nie odbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU kochany_____scenariusze pisze zycie. SAMO ZYCIE... Zycze kolorowych snow🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym Ci powiedzieć, jeżeli jesteś smutny z powodu nienawiści w świecie, nie płacz i nie trać nadziei, ale zrób coś, nawet coś małego! Zycze milego dnia :D Papatki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast porannej kawki .....troche poezji...❤️ \" Snuć miłość, jak jedwabnik nić wnętrzem swym snuje, Lać ją z serca, jak źródło wodę z wnętrza leje, Rozkładać ją jak złotą blachę, gdy się kuje Z ziarna złotego, puszczać ją w kłąb, jak nurtuje Źródło pod ziemią. - W górę wiać nią, jak wiatr wieje, Po ziemi ją rozsypać, jak się zboże sieje. Ludziom piastować, jako matka swych piastuje. \" - Adam Mickiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Grabiku! Do uslyszenia na zlaczach! WIAZKU_____co u Ciebie? 3/Kolezanka z ksiegarni,w ktorej obie pracowaly,zaoferowala jej pokoj.Pozniej kolezanka wyjechala,a Joli zostalo mieszkanie.Z czasem przydzielono jej kawalerke w nowo wybudowanym budynku.Ktoregos dnia zaprosila Basie do siebie.Byla wowczas taka szczesliwa i dumna... Miala juz 25 lat i w sercu ukrywala tesknote za miloscia i rodzina. Az pewnego razu do ksiegarni przyszedl mlody czlowiek.Cos ja w nim urzeklo i po raz pierwszy pomyslala troche cieplej o mezczyznie.On byl bardzo przystojny i inteligentny.Pobrali sie. Basia cieszyla sie szczesciem Joli,ale po pewnym czasie zauwazyla cos bardzo niepokojacego. Gdy dzwonila do Joli i zapraszala ja do siebie,odpowiadala,ze nie moze.Zaczelo Basi jej brakowac.Teraz,nawet kiedy do Basi wpadala,zie potrafily juz tak rozmawiac jak dawniej.Zmienila sie nie do poznania.Stala sie zamknieta i stracila pewnosc siebie.Podczas kazdej wizyty u Basi siedziala jak na szpilkach,byla nieobecna myslami. Brakowalo jej czasu nie tylko dla Basi,zaniedbala wszystkich swoich znajomych,calkowicie zrezygnowala z zycia towarzyskiego.Uplynely kolejne dwa lata.Az ktorejs mroznej nocy Jola przybiegla do Basi w samym tylko cienkim sweterku i kapciach.Na glowie miala beret.Okazalo sie,ze ukrywala pod ni i powycinane w kolko wlosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×