Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Czekamy na dalsze informacje o gestach i gestykulacjach! To prawda,ze uroda nie zalezy od wieku,,, Mnostwo kobiet mialo znakomite osiagniecia rowniez w podeszlym wieku.W latach 50-tych,kiedy kult mlodosci przybral najbardziej zdumiewajace formy,prawdziwa sensacje wzbudzila Amerykanka, MARY ANN MOSES,ktora przeszla do historii jako babcia Moses. Pani Moses,ktora cale zycie pracowala na roli,w wieku 75 lat zdecydowala sie zostac malarka,co tez w krotkim czasie uczynila. Poczatkowo wzorem bylo dla niej tradycyjne malarstwo amerykanskie____lecz wkrotce rozwinela swoj wlasny styl,dajac poczatek wspolczesnej modzie na malarstwo naiwne. Naturalnie zupelnie nie zdawala sobie sprawy z tego,ze dzieki niej zyskal uznanie gatunek sztuki,ktory do tej pory spotykal sie z pogardliwa dezaprobata. Ona po prostu malowala swoje otoczenie____tak jak je widziala,i dziwila sie,ze jej obrazy sa natychmiast rozchwytywane. W krotkim czasie znalazla nasladowcow.Ich dziela od lat znajduja sie w amerykanskich i europejskich galeriach.Niestety,zadne z nich nie posiada walorow autentycznej babci Moses. Obrazy Mary Ann Moses juz za zycia osiagnely zdumiewajace ceny. Malarce nie chodzilo jednak o slawe czy uznanie.Pragnela jednego__spozytkowac swoja tworcza energie.I to jej sie udalo. Osiagnela swoj cel.Zmarla w 1961 r,w wieku 101 lat,slawna i zadowolona. Jej przyklad dowodzi,ze nawet majac 80 i wiecej lat,mozna wywierac wplyw na sprawy innych,tworzyc cos,co ma znaczenie dla ogolu. 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede w dalszym ciagu przyblizac sylwetki dojrzalych pan na swiecie,ale i tez napisze o znanych kobietach,ktore maja polskie korzenie,,,,mieszkaja w Stanach. ELISABETH HASSELBECK Ur.1977r ___gwiazda jest znana z wystepow w programie \"SURVIVOR: The Australian Outback\",obecnie natomiast wystepuje w talk--show \'THE VIEW\'./program 7 w Chicago/. Jej prawdziwe nazwisko brzmi Elisabeth Grace Filarski.Matka ma korzenie wloskie,ojciec natomiast KENNETH FILARSKI___jest architektem polskiego pochodzenia. Od zawsze interesowala sie sztuka,grala takze w softball.Jeszcze podczas studiow zaczela prace jakp projektant butow w firmie Puma,lecz zajecie to rzucila,koncentrujac sie na telewizji. W 2001 r jej nazwisko stalo sie znane w USA dzieki wystepie w programie \'SURVIVOR,,,,,,\"Widzowie wyrzucili ja dopiero 39 dnia,a pozniej okazalo sie,ze zostala najpopulrniejsza uczestniczka show. Hassellbeck jest konserwatystka,przeciwniczka aborcji oraz zwolenniczka prezydenta G.W.Busha,ktorego publicznie popiera. Jej mezem jest futbolista,a Polka przyznala,ze sporo zawdziecza wplywom rodziny malzonka,ktora ja wypromowala. W jej zyciorysie mozna doczytac sie,ze w 2001r byla jurorka na konkursie Miss Teen USA.Poem zatrudnil ja kanal Style Network,gdzie prowadzila show \"The Look for Less\". Jest urocza mloda osoba,pogodna.Swietnie prowadzi rozmowe. 🖐️🖐️🖐️ PS.Nasi Rodacy to nie tylko Kosciuszko i Pulaski.W gronie slynnych Polonusow jest wielu sportowcow,sa aktorki,muzycy,politycy i nie tylko,,,Niektorzy z nich zmieniali swe nazwiska,by staly sie one bardziej amerykanskie,inni wracali do polskich korzeni.,,, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z \"Jesiennych liści\" I Chętnie bym ja chciał zanucić radośnie, Żeby miłą wiosnę wrócić: o wiośnie I o słonku, co się latem ubieli, I o dziecku, co się kwiatem weseli, I o wszystkim, co miłością oddycha, A rozkoszną pije słodycz z kielicha... Lecz mi wiosny nie powrócić śpiewaniem, Ni mi smutków nie ukrócić kochaniem. A na słonku widzę krwawe półkole, A u dzieci widzę łzawe niedole — Wiem zaś, że świat nienawiścią oddycha, A, za słodycz, ssie truciznę z kielicha... Wladyslaw Orkan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudzą mnie... 🌻🌻🌻🌻🌻 Obudzą mnie jarzębin rozpacze wśród asfaltu, listopad się pokłoni, zastuka wiatr do drzwi... i znowu jak hrabina pijana wrócę z rautu, i znów zobaczę siebie: ten obraz bardzo zły. W jesieni lustrze bladym, o jedno lato starsza, z piosenką do szuflady, z mężczyzną, któremu nie wystarczam. Agnieszka Osiecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fascynujaca osobowoscia byla slynna malarka wloska,SOFONISBA ANGUISSOLA,zyjaca w XVI i XVII wieku i uznana przez van Dycka za najbardziej znaczaca artystke swojego czasu.Byla osoba praktyczna i zaradna,nie wahala sie korzystac z lask ksiazat i krolow.Kiedy Filip II zaprosil ja na swoj dwor w Madrycie,przyjela zaproszenie i pozostala tam przez 20 lat,portretujac rodzine krolewska. Nie spieszyla sie z zamazpojsciem.Pierwszy zwiazek zawarla w wieku 45 lat,poslubiajac pewnego Sylijczyka,z ktorym przeniosla sie do Palermo.Po smierci meza wyszla za maz za kapitana statku___tego,z kktorego swego czasu plynela z Wloch na Sycylie. Slawa jej wspanialych obrazow sciagnela do Palermo van Dycka,ktory sporzadzil tam kilka szkicow do jej portretu,,, Boska Sofonisiba zyla 90 lat,,, 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawniej ludzie zyli dlugo.Powietrze bylo kiedys lepsze,jedzenie zdrowsze,strumienie i rzeki przejrzyste i nie zanieczyszczone. Oczywiscie byly choroby,z ktorymi nie potrafiono walczyc.Nie wiedziano,jak leczyc gruzlice,to dzisiaj jestesmy bezradni wobec zawalow i raka. Studiujac biografie wielkich ludzi przeszlosci zdumiewam sie,jak wielu z nich,a przede wszystkim jak wiele kobiet,osiagalo wiek,80,90 czy nawet wiecej lat. Znalazlam wsrod nich kobiety,ktorych zycie az do ostatniego dnia zycia bylo wypelnione praca i niestrudzona aktywnoscia w tworzeniu dziel sztuki. Fascynujace biografie!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,biesiado🖐️ 🖐️🖐️ JESIENNA SZRUGA --Wladyslaw Florianski Tak z trudem, mozolnie się ranek przebija Stalowych chmur zwartą opoką, Ze świtu przebłyskiem wieczorny mrok spływa W noc czarną, posępną, głęboką. Tak z trudem, mozolnie się oko przebija Deszczowych strug gęstą szarugą, Dzień ledwie poczęty twarz bladą ukrywa W pomrokę jak wieczność tak długą. Wśród pustki i nudy czas wstęgi swe toczy Wyblakłe, spłowiałe, oplotne, Powodzą tumanów oślepły wciąż kroczy Na drogi kuliste, powrotne. Pozdrawiam biesiadnikow🖐️❤️ Pamietam o gestach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM CIE GRABIKU🖐️ Zlapalam sie dzisiaj na przygladaniu sie ludziom,a wlasciwie ich gestykulacjom.Jestem bardzo ciekawa dalszych informacji na ten temat.Czekam z niecierpliwoscia,,,, Angielska pisarka FRANCES TROLLOPE,zyjaca w XVIII wieku,az do 47-go roku zycia wiodla zywot przykladnej matki i zony,chociaz wiedziala,ze posiada talent pisarski. W koncu jednak,ku zaskoczeniu wszystkich,otrzasnela sie z marazmu i postanowila wyjechac do Ameryki,co w owych czasach nie nalezalo bynajmniej do latwych przedsiewziec,gdyz wielotygodniowa podroz zaglowcem byla droga,niewygodna i niebezpieczna. Przybywszy do Nowego swiata zajela sie zakladaniem wypozyczalni ksiazek i zaczela pisac.Majac 50 lat powrocila do Londynu,gdzie jej ksiazka o zyciu i obyczajach Amerykanow z miejsca stala sie bestsellerem.Wokol jej osoby skupialo sie najwytworniejsze londynskie towarzystwo. napisala 41 ksiazek. Pozdrawiam BIESIADE🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka🖐️ Czy wiecie jak zachowuje sie egocentryk?Otoz rozpoznamy go po gornolotnym spojrzeniu.Podbrodek ma zwykle uniesiony. Jego kciuki zazwyczaj bywaja podniesione do gory. Ma dyktatorskie zapedy. Niedopuszczalne jest mruganie oczami.To oznaka slabosci. Jesli patrzymy ponizej wzroku naszego rozmowcy, sygnalizujemy nasza slabosc czy wrecz uleglosc. Wzbudzanie sympatii czy zaufania nie bedzie trudne. Warto pamietac,zeby podczas pierwszego spotkania nie sprowokowac zlosci ani agresji. Pamietajmy,ze polozenie reki na ramieniu nie bedzie oznaka przyjazni,a jedynie chec dominacji. Nie wskazujmy kciukiem na inna osobe--jest to lekcewazenie. Jesli nasz rozmowca uklada dlonie w piramidke ,to oznacza pewnosc siebie. Pocierajacy kark--ma calkowite odmienne nastawienie do sytuacji. Bedzie staral sie obarczyc wina kogos innego. Pocieranie czola--osoba stara przypomniec sobie i jest gotowa poniesc odpowiedzialnosc. Pozdrawiam biesiade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesień w Górach \" --Urszula Gorska-- Już wrzesień i jesień po górach gna Już liście się złocą i snuje się mgła Objąwszy w uściski szczyty i groty Układa sennie swe mleczne sploty Dzwonienie wbiega w chłodny poranek Jak krople wody w cynowy dzbanek I nagle zbocza jaśnieją od słońca Niebo i góry są jakby bez końca Wtedy zapragniesz wszystko porzucić Wszystko zapomnieć i tylko tu wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzielo mnie na pisanie.he heh... Czy naprawde jest mozliwe,ze zapachy i olejki aromatyczne moga wplywac na nasze nastroje,odczucia,stan umyslu,a nawet zachowanie? Odpowiedz brzmi...tak! Zapachy olejkow aromatycznych sa nieocenione w podtrzymywaniu zdrowia oraz uzdrawianiu sfery cielesnej,umyslowej i emocjonalnej czlowieka. Dzis juz wiemy,ze zapachy olejkow stosowanych w aromaterapii moga byc uzywane do uzdrawiania i odzyskiwania sil ciala,ducha i umyslu. Moga one wplywac i faktycznie wplywaja na nastroj,wywoluja emocje,przeciwdzialaja stresowi i obnizaja wysokie cisnienie krwi. Mozg jest organem niezwykle czulym i wrazliwym na zapachy. Aromaterapia nie jest nowa forma leczenia,jednak ostatnio stala sie niezwykle modna. Do nastepnego spotkania!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj biesiado____witaj Grabku❤️🖐️ O tak,,,wspanialy temat! Bardzo mnie to interesuje,,,ale to bardzo. Koniecznie chce poznac magiczna moc kwiatow!!! Ona poprawia moje samopoczucie!Olejki stosuje do kapieli. Kupuje je wedlug wlasnego uznania,lubie te zapaszki. Moj nos jest bardzo czuly na zapachy. Pamietam,kiedy calowalam moja kruszynke,mialam slodkie uczucie. Ten zapach dzialal na mnie bardzo kojaco___czuje go do dzis. Przypomina mi sie zapach kuchni w moim domu rodzinnym. Po wejsciu do domu czulam cudowne aromaty gotujacych sie potraw. Sprawialy,ze slinka ciekla mi do ust i czulam sie tak,jaby mnie przytulano. A tu,,,zapach plynacy z czyjegos grilla,przywoluje wspomnienie naszych piknikow,pobytu na dzialce,wakacji,smiechu. Do dzis czuje zapach pomalowanych scian w domu. Czuje zapach nie tylko domu ale i wod i perfum moich najblizszych,,,, Chcialabym poczuc te zapachy,,,wreszcie! Z nostalgicznym pozdrowieniem🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bisiado! Swietny temat zapodalyscie.Pozwolcie,ze i ja dorzuce pare slow o aromaterapii. :D:D:D:D Powiem tak---kiedy pacjent zglasza sie do lekarza z zamiarem leczenia objawow lub chorob, jego zycie uczuciowe,duchowe i psychiczne prawdopodobnie nie bedzie leczone. W czasie aromaterapii uzyskuje sie odprezenie. :D Olejki aromatyczne sa srodkiem zapobiegawczym, w zwalczaniu np stresu. Bylo tu powiedziane,ze mozg jest organem niezwykle czulym i wrazliwym na zapachy. :D:D:D:D Zmyslu wechu uzywamy do oceny,a rozkoszowaniem sie smakiem potraw,ktore spozywamy. Mamy przed soba posilek. Pierwszy kes wyczuwamy nosem,zanim poczujemy go w ustach. Jesli cos smakuje nieprzyjemnie lub dziwnie, mozemy tego nawet nie sprobowac.Tak jest na ogol. Kiedy przechodzimy kolo piekarni,to co czujemy? Ano,czujemy piekny zapach. :D:D:D Kiedy jestesmy przeziebieni i mamy zatkany nos, nie czujemy smaku zjadanych produktow.Czyz nie? :D:D:D Ludzie czerpia po prostu przyjemnosc z zapachu z potrawy. Cieszy nas takze zapach perfum lub zapach kwiatow. Zgadzamy sie z tym stwierdzeniem? Inhalacje olejkow sa bardzo skuteczne w terapii zaburzen emocjonalnych i umyslowych. W ten sposob leczymy astme,zapalenie oskrzeli,gruzlicy, zapalenie pluc i nawet zwykle przeziebienie. :D:D:D:D Olejki aromatyczne wplywaja na nasza swiadomosc,zblizaja nas do swiata roslin i oczywiscie fenomenu zycia:D Rozpoznanie zapachow ma gleboki wpyw na system nerwowy,na odczucia,na pamiec i wiele innych procesow. Powinnismy ich uzywac by odstresowac sie i uwolnic od emocji. :D:D:D Jesli sobie tego zyczycie,moge podac proste techiki wizualizaji,ktore zaczynaja sie w wyobrazni :D Relaksujmy sie zapachami :D Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiade! Olejki aromatyczne stosuje nie tylko do kapieli. Takze do odswiezania dywanu. Przed odswiezaniem,umieszczam 10 kropli ulubionego olejku na skrawku materialu i wrzucam go do worka odkurzacza.Szczegolnie energetyzujace zapachy,jak mietowy czy eukalipusowy pozostawiaja swiezo pachnacy dywan. Wkladam tez skropione skrawki materialu do szaf.Nasaczam je 8-10 kroplami olejku z lawendy,bergamoty lub cytryny,co sprawia,ze moje ubrania pachna swiezo,czysto i slodko. Pozdrawiam biesiadnikow 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsrod mysli o Tobie Boguslaw Lucki wśród myśli o tobie zamieszkał ptak o miłości śpiewał i gniazdo uwił w chmurach wysoko daremnie odleciał z pierwszym podmuchem zachodniego wiatru zostawił puste gniazdo i splątane zapachem lata myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADNO FERAJNO![czesc Co to jest bergamota? Poszperalam,,, Olejek z drzewa bergamoty stosowany jest w leczeniu depresji,leku i zaburzen zwiazanych ze stresm.Ma podnoszacy na duchu slodkawy zapach.Olejek najwyzszej jakosci pochodzi z Kalabrii w poludniowych Wloszech.Uzywany byl tam od lat w leczeniu goraczki,malarii,robaczyc oraz zakazen ukladu oddechowego i moczowego. Drzewo bergamoty jest uprawiana hybryda gorzkiej pomaranczy i cytryny.Dorasta do wysokosci ok.5 metrow.Ma zielone liscie i biale gwiazdziste kwiaty wydzielajace slodki zapach. To tyle w wielkim skrocie! Przesylam zapach bergamoty🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dedykuje krociutki wiersz o jesiennym lisciu ,,,, ❤️ Liściu mój suchy Liściu moj kruchy. Co mi tak spadasz , pod noge . Odwiany z krzaku żółty biedaku Ja Ciebie deptać nie mogę. Teofil Lenartowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Olejek z drzewa sandalowego jest jednym z moich ulubionych,,,,, Drzewo sandalowe pochodzi z Indii.Osiaga ok.9 m wysokosci i ma zolte oraz wonne drzewo.Pod wpywem olejku sandalowego odczuwamy cieplo i rownowage.Zapach przepelnia nas radoscia.Olejek ma cieply,korzenny zapach,ktory pomaga uwolnic sie od napiecia,zaklopotania i leku. Ten egzotyczny olejek uczestniczy w misteriach.Stosowany jest w balsamowaniu i rytualach pogrzebowych ksiazat. Obecnie roslina jest palona w czasie obrzedu zaslubin,a jej dym ma otoczyc hinduska pare mloda miloscia i pomyslnoscia. W Birmie,w czasie uroczystosci noworocznych,kobiety spryskuja przechodzacych ludzi mieszanka wody rozanej i olejku sandalowego,aby zmyc ich grzechy przed wejsciem w nowy rok.Uzywanie zapachu sandalowego,powszechnie w Indiach i Chinach,pomaga medytacji i znajduje miejsce w ceremoniach religijnych. Olejek dziala dobrze w stresie,depresji,stanach napiecia,bezsennosci,impotencji,ozieblosci i agresji.Ostroznie z uzywaniem,uzywajmy go odpowiedzialnie. Jest znany takze jako afrodyzjak. 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienne drzewa
Odkrywam tajemnice jesiennych drzew. Widzę powab, giętkość gałęzi i widzę przemijanie. Przyodziane w barwne szaty drzewo wygląda codziennie słońca, pragnie przedłużyć swoje życie. Kora jest bardziej wypukła, nabrzmiała. To dodatkowe ubranie na bliska zimę, ochrona przed mroźnym wiatrem. Każdy spadający liść ma nadzieje, ze znajdzie się w koszyku skarbów jesieni przypadkowego przechodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj BIESIADO!🖐️ Wszyscy znamy zapach lawendy.Pochodzi ona z wysokogorskiej czesci Iranu i poludniowej Francji.Jest wiecznie zielonym krzewem,dorastajacym do wysokosci ok.90 cm,z pieknymi fioletowymi kwiatkami. Uzdrawiajaca jestmoc olejku z lawendy. W starozytnej prsji byl stosowany do dezynfekcji szpitali i sal chorych.Olejek ten stosuje sie by leczyc nerwowosc,bezsennosc,stres,depresje,melancholie,strach i drazliwosc.Przynosi odczucie spokoju. Wielu ludzi uzywa go w postaci herbatki dla zlagodzenia bolu glowy. Mozna tez wmasowac pare kropli olejku w skronie lub wdychac go prosto z buteleczki.To wspaniale odpreza. Mozna tez umiescic krople olejku na wacie i wdychac zapach. We Francji stosuje sie inhalacje z olejku lawendy w okresie przeziebienia,gryby lub zapalenia oskrzeli.Jest tez pomocny w leczeniu nadcisnienia tetniczego i dziala wzmacniajaco na serce. W starozytnym Rzymie panie domu umieszczaly lawende w szufladach i kufrach miedzy swiezo uprana bielizne. Mole nie znosza zapachu lawendy! Przesylam zapach lawendy🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️👄 \"Lubie w jesiennym ,poznym czasie\" Fiodor Tiutczew Lubię w jesiennym, późnym czasie Carskiego Sioła ogród złoty, Gdy zmierzch w półmgle go lekkiej gasi I kłoni do snu i tęsknoty I zjawy biało uskrzydlone Na tafli jezior zmatowiałej, Milczeniem, ciszą otoczone, W półmgle przeźroczej stoją białe... I gdy na stopnie się szerokie Dumnych pałaców Katarzyny Kładą wieczorów wczesnych mroki W październikowe te godziny, A w tajemnicy mrocznych cieni Majaczy się przy gwiazd migocie Jak gdyby sławnych przypomnienie Minionych dni — kopuła w złocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienny wieczór Wspomnianego autora :D Jest w świetlistości przedjesiennych zmierzchów Tkliwy, tajemny czar zadumy, Złowieszczy blask i barwność drzew w rozpierzchu, Czerwiennych liści lekkie, czule szumy. I cichy błękit, co się mgliście chmurzy, Że ziemia wokół smutnie sierocieje, I jak przeczucie nadchodzącej burzy Czasem porywczy, chłodny wiatr zawieje. Znużeniem wszystko, wyczerpaniem tchnie, Uśmiechem cichym schyłku i więdnienia, Co u rozumnej się istoty zwie Podniosłą wstydliwością jej cierpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesien w milosci❤️ Umilkły niepokoje serca minął czas wielkich uniesień odeszły w niepamięć zdrady i burzliwe powroty miłość wibruje spokojem wiernego przyjaciela czułego kochanka z filiżanka ziółek w dłoni dopóki nie pojawi się samotność i zamieni ją w tęsknotę Teresa P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpadnijcie i pomozcie
Przepraszam,,,ale nastapila pomylka.Autorem wczesniejszego wiersza jest Teresa Fiech. W nagrode kolejny wiersz: 🖐️ Taka zwyczajnie dobra i piękna Ześ nadzwyczajna... wiem zaklęta w strunach gitary przy ognisku błyszczysz pulsująca zmysłowo pod pędzlem malarzy natchniona i otulająca serca zziębnięte przemykasz po rzewnych romansach lirycznie mrucząc słowa pełne ciepła ale kocham cię gdy suknie zrzucasz strojne zwyczajna i jeszcze bliższa zrywasz ze mną jabłka w sadzie zagrzebujesz w ognisku ziemniaki i konfitury mieszasz w wielkim rondlu wtedy cię czuję tak blisko jak najmilszą siostrę pozwalasz mi się zwierzać i słuchasz skarg bo jak nikt inny rozumiesz duszę poetki. zagrzebane w kolorowych liściach. ty i ja. z tobą wszystko staje się pełne blasku i magii bez której tak mi ciężko wędrować przez życie. siostro moja jesienna spokoju skołatanej głowy ciszo skłębionych myśli śnie mój spokojny moja na zawsze przyjaciółko serdeczna Mirka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRRA🌻 Jesto to olejek korzenny,ciemny,czerwonawobrazowy.Otrzymuje sie go z zywicy drzewa balsamowego,ktore ma aromatyczne liscie i biale kwiaty,moze osiagac wysokosc ok.10 m.Rosnie w polnocnej Afryce,poludniowo--zachodniej Azji i Etiopii. W magii i religii mirra stosowana byla juz ok.4000 lat temu. W Egipcie stosowano ja do kadzidel i wypelniania jam ciala w zabiegach balsamowania. O mirze wspomina Biblia____wraz ze zlotem i kadzidlem medrcy ofiarowali ja Jezusowi. Grecy uzywali jej do odkazania i leczenia chorob skory. Wedlug mitologii greckiej,Mirra odmowila czczenia Afrodyty,bogini milosci.Rozezlona Afrodyta zagrozila jej smiercia,jednakze bogowie zlitowali sie i zamienili Mirre w \"placzace drzewo\". Zywica tego drzewa tworzy krople podobne do lez. Wdychanie mirry,olejku sandalowego lub kadzidla____ma dzialanie uspakajace,wzmaga tez poczucie zaufania i pomaga przezwyciezac trudnosci. 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZ___________zapraszamy👄 Gdzie jestes ??? Czy jestes tak bardzo zajeta? Odezwij sie :D Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×