Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

1/ autor: Zbigniew Żbikowski Ta historia jest... Hmmm... o­na po prostu jest. Znam pewnego człowieka, który czyta wiele tak zwanych „książek pozytywnego myślenia”. Wielokrotnie spotkałem się z krytyką tego rodzaju piśmiennictwa. Krytykanci podnoszą tezę, że taka literatura nic nie wnosi do życia drugiego człowieka, że jest mdła i bez znaczenia dla realnego życia. Mój znajomy już na pierwszy rzut oka jest pogodnym i miłym człowiekiem. Gdy pozna się go jeszcze bliżej to można doświadczyć kontaktu z uczciwym, lojalnym przyjacielem o bogatym wnętrzu. Jego wesołe usposobienie sprawia, że wszyscy dookoła zachowują się tak, jakby odbierali fale jakie o­n emanuje i także rozpogadzają się. Jeśli to nie jest dla was wystarczający dowód dobrego wpływu „literatury pozytywnego myślenia” na realne życie innych ludzi to posłuchajcie tej historii: Kiedyś rozmawiałem z tym mężczyzną. Powiedział do mnie: - Śmiało mogę tego człowieka nazwać moim przyjacielem... Ale droga do tej przyjaźni, choć nie była jakoś nadzwyczajnie długa, to była kręta i pełna niespodzianek. Kiedyś pracowałem jako menadżer w pewnej firmie telekomunikacyjnej. o­n przyszedł do mojej pracy jako sprzedawca. Pięćdziesięcioletni człowiek o nadzwyczajnych dla takiej pracy kwalifikacjach. Magister inżynier informatyk... Niedawno był gościem Bill’a Gates’a w USA... Zdziwiło mnie to, że ktoś taki szuka zajęcia w mojej branży. Trudno mi było uwierzyć, że człowiek o takim wykształceniu chce chodzić od drzwi do drzwi i oferować klientom założenie telefonów lub sprzedaż innych produktów. Postanowiłem jednak, że zaryzykuję i przyjąłem go do zespołu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2/ Szybko okazało się, że Adam nie potrafi zaakceptować faktu, że stoi nad nim młodszy od niego o kilkanaście lat człowiek, którego kwalifikacje są niczym wobec jego własnych. Zaczęły narastać konflikty o podłożu kompetencyjnym. Adam bezzasadnie wkraczał w moje kompetencje, krytykował każdy mój ruch i każdą moją decyzję. Robił to w sposób pokrętny, zawoalowany lecz konsekwentnie dążył do celu. Poczułem się źle i stwierdziłem, że nie mogę dalej pracować w takich warunkach. Wycofałem się z tej posady oddając pole do popisu mojemu pracodawcy, który zdecydował, że na moje stanowisko powoła właśnie Adama. Nie musiałem długo czekać na wiadomość, że wyniki sprzedaży diametralnie się pogorszyły. Wystąpił problem z realizacją planów, bo członkowie zespołu stracili ducha walki. Coraz trudniejsze dla Adama spotkania z jego przełożonymi powodowały silne stany depresyjne, co z kolei odbijało się na kondycji topniejącego zespołu. Spirala klęski zaczęła się już nakręcać... cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ Adam już wiedział, że nie ma odwrotu... Zrobi ten krok w przepaść i skończy się jego mordęga. - Muszę to zrobić... Jestem nikim... Nic mi się nie udaje – mówił do siebie. Wziął telefon do ręki, by jeszcze zadzwonić do żony, by usłyszeć jej głos... Ale nie było zasięgu operatora – to się czasami na Śnieżce zdarza. Zaczął więc bawić się tym aparatem. Przeglądał wiadomości sms. Zagrał w węża... w pamięć. - Zaraz zajdzie Słońce – pomyślał, że już za chwilę nastąpi ten moment, w którym ze sobą skończy raz na zawsze. Zauważył, że trzymał mocno aparat w dłoni i cały czas po kolei zaglądał do wszystkich plików w pamięci telefonu. Znalazł tam folder o nazwie „dyktafon”, a w nim plik zatytułowany „Bóg jest”... cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4/ Mój rozmówca nagrał kiedyś w pamięci telefonu służbowego tekst swojej modlitwy, którą ułożył sobie pod wpływem przeczytania książki pod tytułem „Sekret Milionera” Marka Fishera: „Bóg jest Twoim ojcem, a królestwo niebieskie jest w Tobie. Bóg już teraz zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby. Twoje życie jest pełne bożego dostatku – masz już teraz wszystkiego boski nadmiar i dzielisz się nim z innymi.” Słuchał jej przynajmniej raz dziennie. Brał telefon do ręki i włączał sobie odtwarzanie tego nagrania. Dla jego podświadomości wyglądało to tak, jakby dzwonił do niego ktoś, kto wie co mówi. Tak naprawdę to wyobrażał sobie, że dzwoni do niego anioł by obwieścić mi tą piękną, pełną mocy nowinę. Mógł to robić do czasu, gdy miał tą pracę. Lecz pewnego dnia ją stracił i musiał oddać ten aparat. Wykasował wszystkie wiadomości, prócz tej jednej – bo wtedy o niej zapomniał. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5/ Pewnego dnia poszedł do biura, w którym kiedyś pracował. Zastał tam Adama - człowieka, dzięki któremu utracił pracę. Został przywitany ze szczerym uśmiechem i błyskiem radości w oczach. Był zaskoczony takim przywitaniem. Podczas rozmowy zauważył na jego biurku Adama oprawiony w ramki tekst: „Bóg jest moim ojcem, a królestwo niebieskie jest we mnie. Bóg już teraz zaspokaja wszystkie moje potrzeby. Moje życie jest pełne bożego dostatku – mam już teraz wszystkiego boski nadmiar i dzielę się nim z innymi”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBO,,,,czekam na CIEBIE! Posluchaj Osieckiej :D Agnieszka Osiecka - Będę czekać Choćbyś odszedł z miasta będę czekać tu... Tak jak wierna gwiazda, będę czekać tu... Przez czterysta wiosen i sto długich zim będę czekać tu, w mieście tym... Gdzie byś nie wędrował w słońcu czy we mgle, gdzie byś nie żeglował zapamiętaj, że nie uciekniesz mi już nawet w porze snu, bo ja z całych sił wciąż czekam tu... Zegar bije, dzień się toczy, dzień za dniem, aż w końcu Bóg wie skąd powrócisz pod mój dom, odnajdziesz wtedy mnie patrz, ja wyciągam ręce by powitać cię. Gdzie byś nie wędrował w słońcu czy we mgle, gdzie byś nie żeglował zapamiętaj, że nie uciekniesz mi już nawet w porze snu, bo ja z całych sił wciąż czekam tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Ci wiary... na dziś na jutro na przyszłość To, że Bóg nie odchodzi Tylko jest Niepewna jutra kochaj Bo to największe szczęście Vicino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SENS WSZELKICH PREZENTOW,,,,, PRZYJAZN jest najpiekniejszym i najbardziej grogocennym prezentem, sensem wszelkich prezentow,ktore ludzie daja sobie wzajemnie. Jesli twoj prezent jest wyrazem przyjazni, mozesz zwinac go w barwny papier i przyozdobic kolorowymi tasiemkami. Ale przyjazn wpusc na zewnatrz, jak motyla,ktory dzieki lekkim skrzydlom lata od jednego serca do drugiego. Gdy zapakujesz motyla, nie bedzie mogl juz latac. Gdy zapakujesz przyjazn, straci dostep do powietrza i sie ududsi. Przyjazn musi byc wolna,bez ukrytych mysli. Jesli myslisz,ze dzieki prezentom zyskasz zyczliwosc lub uleglosc ludzi,przyjazn umiera. Gdy prezenty staja sie transakcja ze zobowiazaniami po obu stronach, przyjazn gasnie. Dar przyjazni nigdy nie jest duzy ani ciezki. Nie ciazy,bo niosa go prady sympatii,ktora bezwiednie plynie od jednego serca do drugiego. Zapakowac i obwiazac mozesz prezenty, ale nigdy przyjazn. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam takie porzekadlo,,, Drobne upominki wzmacniaja przyjazn! Najwazniejsze,by je nie zapakowywac,,,,chyba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą. — Jim Morrison |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU__________________gdzie jestes? Zajeta? Hubo_________czy pobladzilas?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam biesiade🌻 Dziekuje drogie biesiadniczki za wasze wspanialosci:classic_cool: Czasu mam odrobinke,wiec czytanko zostawiam na potem. 🌻Jarzebinko,caluski dla Ciebie👄 i dziekuje za kartke. Jestes jak zawsze the best❤️ 🌻Jodelko,dzieki za telefon. Postaram sie zasiegnac informacji o...:D 🌻Wiazku,tylko samych pogodnych mysli. \"Po prostu\" Tak - po prostu: ten las i ta chwila Wtedy rano, dwanaście lat temu. Z krzaków nad strumieniem świat się wychylał Mnie - młodemu , wesołemu , tamtemu. Ach, jak świeżo było! Po białej kawie Z werandy - w las, drżący łzami. Usiadłem z geometrią na trawie, Bo nazajutrz miał być egzamin. Ach , jak smutno było i wesoło! Pisklę w liściach kwiliło cichutko. Pomyślałem: \"Ptak...las...ona...szkoła...\" Bez radości i bez smutku. Zamyśliłem się wtedy - na chwilę, Tak , po prostu, nad wszystkiem , nad całem. I tyle lat minęło, i rzeczy tyle, A ja jeszcze jakoś nie przestałem. inez🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Uciekam juz,do milego🖐️ 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przerwie cos dla kochanej biesiady:classic_cool: 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Wiatr i brzoza 🌻🌻🌻 Kocham cie... - szepnal wiatr do brzozy placzacej nad szmaragdowym niebem zakletym w leniwy strumyk. Jak mnie kochasz? - westchnela niesmialo i chwila szczescia zadrzaly witki delikatne jak jedwabne nitki albo strugi deszczu. ALA 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzebinko🌻,Jodelko🌻,Wiazku🌻 Kocham cie tak jak slonce 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 po lazurowej pustyni nieba wedrujace jak barwne wachlarze spiace na puchowej lace jak perly krolowej nocy rozrzucone przez srebrzysty swit na lanie oziminy jak okno zycia szeroko otwarte lub rozpuszczone wlosy dziewczyny... Mow... mow... mow... Kiedy mnie kochasz wietrze? 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Kocham cie moja mila gdy ponura noc gwiazdy do snu kolysze deszczem a ty przez sen chrapiesz i jeszcze gdy radosny ptasi szczebiot budzi wiosne a nawet wtedy gdy nowy dzien kaze mi do tanca prosic sosne... Uwierzyla. Zatesknila. Pokochala. A on juz za chwile te same slowa czule szeptal topoli... Ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ Witaj GRABKU_____________❤️ Wyspalas sie po podrozy? Kochana moja,wiem,ze brakuje Ci czasu.Ciesze sie,ze jestes juz na BIESIADZIE! Przyznaje,ze jest bardzo milo zobaczyc kazda z WAS.,,,,,,,, MOJE KOCHANE DRZEWKA! JARZEBINKO i WIAZKU_________czekamy na WAS❤️ Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_____________-czy wszystko OK? Czy cos mi umknelo? Sama juz nie wiem,,,,mialas jakis termin,,,wyjazd? Cos juz mi sie kreci? WIAZKU__________macham do Ciebie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowanie przyjacielem,,,,, Jesteś niczym pąk kwiatu, W przeogromnym ludzkości ogrodzie... Przechodziłem i ściągnęłaś mój wzrok, wtem rozchylił się płatek. Czy kiedykolwiek się dowiem? Stanąłem niemy z podziwu. Płatki przebiegło drżenie... W bezruchu, wstrzymując oddech, by nie naruszyć życia tajemnicy, Trwałem przez chwile. W pąku kwiatu, byłaś jedynie dla mnie. A teraz, Niech wszystkie płatki rozkwitną. Niech słońce i świeżość poranka pomogą ci się rozwinąć. Niech ujrzę piękno twojego serca. Niech zapach twój mnie oszołomi. Niech poznam pełnię ciebie. Niech cię wreszcie nazwę twym prawdziwym imieniem. Kwiatku mały, już teraz jesteś taki piękny... Gdy cię widzę, chciałbym zostać ogrodnikiem, w tym wielkim ogrodzie, gdzie tyle jest kwiatów do pokochania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane drzewka____________dla WAS ta dedykacja❤️ Jestem po spacerku! Mrozik dalej trzyma.Ale szczczypie,,,, NIGDY NIE TRAC OTUCHY,,,, Nie wolno ci zbyt szybko tracic otuchy. Wiem.Czasami trudnosci tak bardzo przygniataja, a niepowodzenia zalamuja, ze nie widzisz wyjscia. Nie widzisz znikad ratunku. Masz wszystkiego dosyc,czujesz do wszystkiego niechec. Stajesz sie wtedy przykry i nie do wytrzymania, zwlaszcza dla ludzi zyjacych blisko ciebie. Widzisz wszystko w barwach o wiele czarniejszych, niz jest to w rzeczywistosci. Stan przygnebienia to jakby rodzaj paralizu twojego umyslu i twojej sily woli. Jest to nadzwyczaj niebezpieczne. To ostatni przystanek przed rozpacza. Jesli pozniej znow zacznie sie lepiej ukladac, niech to bedzie dla ciebie doswiadczenie na przyszlosc: Nigdy nie trac pogody ducha, bez wzgledu na to,co sie zdarzy! Postrzegaj wlasne trudnosci zawsze z pewnym dystansem, jakby dotyczyly kogos innego. Wtedy wszystko zobaczysz w jasniejszych barwach. Wtedy odkryjesz ponownie przeblyski swiatla. I nigdy nie zapominaj: Za chmurami jest slonce. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie pisze,,,,bo moj przepiekny wiersz poooooooooolecial!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Katyń” do Oscara ,,,, 22 stycznia ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów. Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej uznali, że w kategorii filmów nieangielskojęzycznych na nominację zasłużył „Katyń” Andrzeja Wajdy. Reżyser jest już posiadaczem tej prestiżowej nagrody za całokształt twórczości i miał już kilka nominacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam biesiade:classic_cool: 🌻 Jodelko,❤️ Czy nasze drzewka gdzies wyjechaly i odpoczywaja? 🌻Wreszcie weszlam.Dlaczego mam takie problemy ? Dosyc narzekania.Chce podzielic sie z wami moja radoscia. 🌻Organizujemy bal cyganski.Zaprponowalam nazwe \"Biesiada cyganska\" i nazwa bardzo sie spodobala.Lokal juz zarezerwowany. Gra oczywiscie zespol cyganski.Obowiazuje stroj cyganski. 🌻Jutro urzadzam wycieczki po sklepach w poszukiwaniu szala i duzych kol-kolczykow. Kreacje juz mam.Bede elegancka cyganka. 🌻Moze wy cos mi podpowiecie ? Bede wdzieczna. Jestem otwarta na wasze propozycje, jestem w zespole organizacyjnym. W tej chwili robie spiewniki dla kazdego biesiadnika. Mamy juz bardzo malo czasu. 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻My Cyganie, co pędzimy razem z wiatrem, My Cyganie znamy cały świat, My Cyganie wszyscy razem, Zaśpiewamy sobie tak: Ore, ore szabadabada amore, Hej amore szabadabada, O muriaty, o szagriaty, Hejże trojka na mienia. Kiedy tańczę, niebo tańczy razem ze mną, Kiedy gwiżdżę, gwiżdże ze mną wiatr. Oczy zamknę - liście więdną, Kiedy milknę, milczy świat. Ore, ore szabadabada amore Gdy śpiewamy. słucha cała ziemia, Gdy śpiewamy, słucha każdy rad. Niechaj każdy z nami śpiewa, Niech rozbrzmiewa piosnka ta. ORE,ORE,ORE....DOBRANOC BIESIADO👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ cyganeczko____GRABKU 🖐️ Niechaj każdy z nami śpiewa, Niech rozbrzmiewa piosnka ta. la la la,,,,, Dziekuje kochana za pieeeeeeeeeekne muzyczne linki❤️ Najbardziej zdumialas mnie rosyjskim.Widze,ze wiedza nie wywietrzala.Chociaz,,,,jak nie uzywa sie jezyka na codzien,,,to niestety slowka uciekaja. Ale nie o tym chcialam pisac!!!! Mowisz,,,,,cyganska biesiada! I to mi sie baaaaaaaardzo podoba. Swietny pomysl,naprawde! Jak siegne pamiecia_____________uczestniczylam w takich cyganskich balach z okazji Barborek.Panie organizowaly COMBER takze w stylu cyganskim. Sala pieknie udekorowana,,,,pamietam nawet woz cyganski! Tez gral zespol cyganski,,szalelismy na parkiecie z prawdziwymi cygankami.Och ta muzyka dzwieczy mi jeszcze w uszach i ten cyganski nastroj.Pozostaly pieeeeeeeeeeeekne zdjecia i wspomnienia. Wierze,ze dacie czadu i az do mnie dotra wasze cyganskie spiewy. Jestem przekonana,ze wszyscy beda sie fantastycznie bawic. Pamietaj o zdjeciach!!! PS. Mam propozycjel_____zostawie wiadomosc na GG Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×