Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Matki i ich postepowanie jest rozne,,,, Niedaleko mnie mieszka pewna elegancka rozwodka z dwiema corkami.Ma ok.35 lat,corki____15 i 18 lat.Wyszla za maz w wieku 18 lat,majac 19 lat urodzila pierwsze dziecko i musiala porzucic marzenia. Rywalizacja miedzy tymi trzema kobietkami jest tak silna,ze wprawia w nieprzyjemne zazenowanie nawet osoby trzecie.Matka w pogoni za utracona mlodoscia,stara sie dowiesc,ze ma u mezczyzn wieksze powodzenie niz corki.Naturalnie,ze ma.Ale to jej nie wystarcza. Przy kazdej okazji opowiada,ile to razy wzieto jej corki za siostry,ze ma dokladnie taka sama figure jak starsza corka i moze nosic jej sukienki.Corki juz dawno nikogo nie zapraszaja do domu zadnych znajomych,poniewaz matka nie moze sie powstrzymac przed braniem udzialu we wszystkich urodzinach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas rozmowy z mlodymi matkami majacymi male dzieci,pada zdanie:,,,,Jak juz dzieci podrosna,to wreszcie zaczne cos robic,bede miala czas dla siebie,bede podrozowac itd itp. Opowiem o 45-latce.Wczesnie wyszla za maz i pomiedzy 24 i 26 rokiem zycia urodzila dwoje dzieci.Nie pracowala wiele lat.Po tym okresie poszla do pracy.O poprzednim okresie w ktorym zajmowala sie wychowywaniem dzieci mowila z najwieksza niechecia.Naprawde zaszokowala mnie jej wypowiedz: \"Kiedy bylam jeszcze matka,w ogole nie mialam wlasnych pieniedzy.Najchetniej zapomnialabym o tych latach\". Czy to nie straszne stwierdzenie? Oto mialam przed soba kobiete,ktora czula sie matka tylko tak dlugo,jak dzieci pozostawaly w domu.Wypelniala swoje obowiazki do czasu,kiedy dzieci poszly na studia,usamodzielnily sie.Wyprowadzily sie daleko od domu . Jak myslicie,jakie sa ich relacje?Przyjezdzaja rzadko do domu. Czy nie boli taka matke to,ze dzieci,maja sporadyczny z nia kontakt? Dla niej to najzupelniej normalne.Sama jezdzi do matki bardzo rzadko____spelnia swoj obowiazek.Jej to wystarczy. Sa tez i zaborcze czy nadopiekuncze matki,,,, PS.WIAZKU:D Czekam z niecierpliwoscia na cd. Twojej opowiesci. 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale_to_juz_bylo_i_super bylo
Jestes przyjecielem, poniewaz jestes węzłem, który łączy, lecz nie zniewala. Przyjacielem, ponieważ jesteś podmuchem, który uspokaja, lecz nie usypia. Przyjacielem, ponieważ jesteś reką, która prowadzi, lecz nie ciągnie na siłę. Przyjacielem, ponieważ jesteś oazą, która pokrzepia, lecz nie zatrzymuje. Przyjacielem, ponieważ jesteś sercem, które kocha, lecz nie zmusza.... Przyjacielem, ponieważ jestes czułością, która chroni, lecz nie podporządkowuje. Miej zawsze w swym sercu to tajemnicze, skryte miejsce, w którym marzenia znajda swój dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale_to_juz_bylo_i_super bylo
Jestes przyjecielem, poniewaz jestes węzłem, który łączy, lecz nie zniewala. Przyjacielem, ponieważ jesteś podmuchem, który uspokaja, lecz nie usypia. Przyjacielem, ponieważ jesteś reką, która prowadzi, lecz nie ciągnie na siłę. Przyjacielem, ponieważ jesteś oazą, która pokrzepia, lecz nie zatrzymuje. Przyjacielem, ponieważ jesteś sercem, które kocha, lecz nie zmusza.... Przyjacielem, ponieważ jestes czułością, która chroni, lecz nie podporządkowuje. Miej zawsze w swym sercu to tajemnicze, skryte miejsce, w którym marzenia znajda swój dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszym najukochanszym mamusiom ❤️ Nigdy i nigdzie nie odchodzę od Ciebie Nigdy i nigdzie nie ma mnie bez Ciebie Żadna podróż, żaden żal nie jest skończony bez Ciebie, bez Twojego imienia, co oddycha we mnie S. Stabro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj BIESIADE 🖐️ Tęsknię za rozmowami z Tobą, Za Twoim ciepłem, miłością. Przyjacielu, nauczyłaś mnie Tak wiele Tyle mi dałaś !!! Dałaś mi przede wszystkim Swoją PRZYJAŹŃ, Najdroższy mi prezent. Rozumiesz moje uczucia, Moje troski. Ocierałaś moje łzy .. I jesteś tak daleko ... Pozdrawiam biesiadniczki 👄❤️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam BIESIADE 🖐️ Tęsknię za rozmowami z Tobą, Za Twoim ciepłem, miłością. Przyjacielu, nauczyłaś mnie Tak wiele Tyle mi dałaś !!! Dałaś mi przede wszystkim Swoją PRZYJAŹŃ, Najdroższy mi prezent. Rozumiesz moje uczucia, Moje troski. Ocierałaś moje łzy .. I jesteś tak daleko ... Pozdrawiam biesiadniczki 👄❤️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ferajno! Kochany GRABIKU______❤️ Buziaczki👄 Dedykuje Wam piekny wiersz :D Do oddalonej A więc naprawdę już odeszłaś? Zniknęłaś, piękna, z moich dni? Twe każde słowo we mnie mieszka, Wciąż jeszcze w uszach moich brzmi. I jak wędrowiec wzrok o świcie Na próżno w przestwór nieba śle, Skowronka ujrzeć chcąc w błękicie, Co z dzwonną pieśnią nad nim mknie: Tak ja lękliwe oczy wznoszę Na pola, łąki, borów gąszcz I każdą pieśnią moją proszę: O, wróć, kochana, czekam wciąż! Johann Wolfgang Goethe Pozdrawiam🖐️ Was :D WIAZ 🖐️ Jarzebina🖐️ WIERZBA🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko to cudowna istota! Kazda z nas wychowuje je z miloscia. Matka to osoba godna zaufania.W pracy czuje sie pewnie,nie traci nic.Pracujaca mama potrafi rozplanowac zajecia,iz nie traca na tym ani dziecko,ani jej praca zawodowa.Dla swiadomej kobiety ,jej rola,jest wspanialym zadaniem,ktoremu poswieca sie z ochota i radoscia. Matka sluzy madroscia i swoim doswiadczeniem.Kocha swoje pociechy miloscia najpiekniejsza i bezinteresowna. Mama____to wyjatkowa osoba,jedyna,ktora kocha nas za nasze istnienie.Niewazne ile mamy lat,zawsze mozemy liczyc na jej serce,milosc,wsparcie i bezgraniczne oddanie.Jest w naszych sercach i myslach cale nasze zycie. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie.🖐️ Kochane tak pieknie piszecie. Ale czy moze byc cos cudowniejszego niz milosc dziecka. Cos wam powiem: Ostatnio rozmawialam z moim tata. I powiedzial mi,ze tak to juz z nami jest,ze kiedy jestesmy dziecmi buntujemy sie przeciwko zakazom naszych rodzicow. Zadko doceniamy to co dla nas robia. Uwazamy to za cos oczywistego. Sytuacja radykalnie sie zmienia,kiedy sami zostajemy rodzicami. Jego rodzice juz nie zyja i zrefleksja zastanowil sie czy wystarczajaco pokazal im jak bardzo jest im wdzieczny za wszystko co Oni jako rodzice zrobili dla niego. Wiec moje drogie czy nie bedzie banalem jesli dzis powiem: - Spieszmy sie kochac ludzi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. -Ale nie musi prawda? -Daruj ,ale chyba mam prawo bac sie o wlasna corke- odparlam prawie obrazona. -Jesli ci z tym wygodnie... Maria popatrzyla na mnie uwaznie. Wiedzialam,ze czeka ,az wyjasnie jej,dlaczego nie lubielam Miraka. A ja ,milczaco, pokrecilam tylko bezradnie glowa. -A gdyby stalo sie najgorsze- podjela po chwili Maria.- Gdyby Kasia zaszlaw ciaze, co zrobisz? -Nawet mi o tym nie mow. -Nie bylby to przeciez koniec swiata.-stwierdzila trzezwo. I wtedy nie wytrzymalam. Wybuchnelam glosnym placzem. Maria podsunela mi chusteczke higieniczna. Wytaralam oczy i wydmuchalam nos. -Mialam wtedy osiemnascie lat...-zaczelam niepewnie. Podnioslam wzrok i napotkalam wyczekujace spojrzenie Mari. Gdyby jej twarz wyrazala choc cien litosci, znow zamknelabym sie w sobie ,ale nic takiego nie dostrzeglam. To osmielilo mnie jeszcze bardziej. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiazku! 👄 Swieta racja, powiem Ci z autopsji mojego zycia, jak moje dzieci byly w wieku .... 18, 19 lat... to na wczasy jezdzily ze swoimi przyjacielami czy przyjaciolkami , a teraz po latach jak sa mamusiami i maja swoje skarbki to jezdza zawsze z nami. Ale tak jak ja to mowimy........ kazdy wiek ma swoje prawa. Tez jako dziecko czasami myslalam, dlaczego moi Rodzice tak sie o nas martwia......... , do wszystkiego trzeba dorosnac! 👄 Grabku! 👄 Przepiekny wiersz.... wzruszylam sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzebinko pieknie to podsumowalas. Kazdy wiek ma swoje prawa. Dokladnie tak. Piszcie moje drogie ,bo ja bardzo lubie was czytac. Ale gdzie sie podziala nasza madra Wierzba . Jodelka jest dzisiaj na wyprawie ,ale jestem pewna ,ze niedlugo do nas zagladnie. Grabie wszystkich dzisiaj wzruszylas tym pieknym wierszem.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj BIESIADO!🖐️ Wreszcie dotarlam,,,,, Jak milo Was spotkac____________Jarzebinko,Wiazku. Jestem juz po \"wedrowkach\" swoich. Najpierw posluchalam Jarzebinko Twoich cudownych piosenek,,,,,pozniej wysluchalam Twojej rozmowy z Wiazkiem,,, Oczywiscie wsluchalam sie w rozmowe mamy Kasi z kolezanka,,,, Zgadzam sie w zupelnosci z Waszymi pogladami. Mysle sobie,ze ja chyba bylam troche nadopiekuncza,,,,pracowalam nad tym od lat i zmienilam sie ,,,,, W okresie szkoly sredniej nie pozwalam na wyjazdy ze swoja paczka.Ani nad morze,ani w gory,Nie bylo mi z tym dobrze,ale coz ____moje obawy,strach,lek wziely gore.Najgorsze rzeczy mialam przed oczami,,,,, Musialy wystarczyc obozy harcerskie,zimowiska,,,, Czasy studenckie,,,,,wyleczyly mnie z tej przypadlosci. Pozdrawiam biesiadniczki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 JESIENNA ZADUMA Nic nie mam Zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem Nawet nie wiem Jak tam sprawy za lasem Rano wstaję, poemat chwalę Biorę się za słowo jak za chleb Rzeczywiście tak jak księżyc Ludzie znają mnie tylko z jednej Jesiennej strony Nic nie mam Tylko z daszkiem nieba zamyślony kaszkiet Nie zważam Na mody byle jakie Piszę wyłącznie, piszę wyłącznie Uczuć starym drapakiem Rzeczywiście tak jak księżyc Ludzie znają mnie tylko z jednej Jesiennej strony Muzyka: Elżbieta Adamiak Słowa: J. Harasymowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻WIARA Niedaleko stąd żyła sobie dziewczynka. Ot taka - zwyczajna jakich wiele na tym świecie. Cóż można o niej jeszcze powiedzieć? Zawsze uśmiechnięta, ni ładna ni brzydka, otoczona wianuszkiem znajomych, potrafiła rozbawić, pocieszyć, wysłuchać... Dziewczynka od zawsze miała w sobie ogromne pokłady wiary, ludzi czasem już nudził ten wrodzony optymizm dziewczynki, ale ona sie nie poddawała, zarażała nim każdego Wierzyła w Boga, w ludzi i cały ten świat, miała mnóstwo nadziei na lepsze jutro, na lepszą godzinę, minutę... Dziewczynka miała również miłość: kochał ja Bóg, rodzice, przyjaciele, ona również bardzo ich kochała i potrzebowała i... w zasadzie dziewczynka miałaby wszystko, gdyby nie to, że darzyła wielkim uczuciem pewnego chłopca. Kochała go całym sercem, cała duszą, jak tylko potrafiła i tak naprawdę o wiele bardziej. Ta nieodwzajemniona miłość była jak wielka rysa na czystej tafli lodu, jak szkiełko wybite z witraża, jak puzzle bez jednego elementu... Ale dziewczynka nie załamywała się, nie płakała przy ludziach, nie narzekała. Starała sie mimo wszystko przekonać ludzi, że świat jest piękny, ale... czasem sama wątpiła, że jej słowa są prawdą. /cd/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz.2 Wiara czyni cuda,,, Całymi wieczorami płakała, właśnie dlatego, że wierzyła, tak bardzo chciała przytulić się do owego chłopca, choćby przez chwilkę usłyszeć jego ciepły głos skierowany właśnie do niej, poczuć bicie serduszka, dotyk dłoni... ale tego nie miała, wtedy nie mogła mieć. Dziewczynaka jednak ufała Panu Bogu. Wiedziała. Ba! Niczego nie była tak pewna jak tego, że Jezus jej pomoże. Pisała listy do Aniołków, do Boga, do losu, do przeznaczenia... Wiedziała, że z Panem nie zginie, że przyjdzie dzień, w którym wtuli się w ramię ukochanego. Wierzyła tak mocno, iż wiara dodała jej skrzydeł, dokonała cudu, sprawiła, że coś nieosiągalnego stało się spełnionym marzeniem. Jednak ciągle zadawała pytanie DLACZEGO? Po co ten ból, czym sobie zasłużyla... Teraz dziewczynka jest najszcześliwszą kobietą na świecie, przynajmniej tak sie czuje. Ma u boku ukochanego mężczyznę, to na jego ramieniu budzi się i zasypia, z nim je kolację i go kocha jeszcze milion razy bardziej niż przedtem. Może godzinami wpatrywać sie w jego romantyczne, ciemne jak kawa i słodkie jak toffi oczy. Już wie, że tylko w ten sposób: czekając cierpliwie, nie poddając się, w smutku, cierpieniu, rozgoryczeniu i bólu, tylko zaznając tego teraz potrafi docenić to, że on przy niej jest. Cieszyć się każdą sekundą spędzoną przy nim. Nie mają dużo pieniędzy, ani domu z basenem, ale mimo wszystko są największymi bogaczami - mają siebie. To wiara sprawiła ten cud, pozwoliła tym młodym ludziom doczekać sie na siebie, połączyć dwie dusze, okazać największe szczęście, jego pełnię. Prawdziwą miłość. Gosia --------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa w jezyku polsko--angielskim,,,,:D Mozna w kraju zyc swobodnie, gdy sie dobrze jezyk zna. Ale czasem jest wygodniej, gdy sie dwa jezyki zna. Ja do ciebie po angielsku, ty po polsku do mnie mow! Moze nam sie kiedys przydac, tych niewinnych pare slow! Dzien dobry! - Good Morning! Dobranoc! - Good Night! Jak sie masz? - How are you? W porzadku! - All right! Badz wesol! - Keep smiling! Ja robie! - I do! To milo! - It\'s lovely! Dziekuje! - Thank you! Ty rozumiesz, ja rozumiem, wiem dokladnie czego chcesz! Pare slow angielskich umiesz i ja pare polskich tez! Juz sie latwiej dogadamy, juz ten mur milczenia znikl! Juz trudnosci tych nie mamy, by sie porozumiec w mig. Ja kocham! - I love you! Twe oczy! - Your eyes! Na zawsze! - Forever! To piekne! - That\'s nice! Kochanie! - My darling! Ty jestes! - You are! Mym sloncem! - My sunshine! Ma gwiazda! - My star! Jak przyjemnie i milo, taki zapas slowek miec, Nie na darmo sie mowilo: chciec to moc, a moc to chciec! Jutro nowych slowek przybedzie, doczekamy tego dnia, Ze bedziemy mogli wszedzie porozumiewac sie raz dwa: Jak cicho! - How quiet! Dokola! - Around! Wiatr wieje! - The wind blows! Bezglosnie! - No sound! Lsni ksiezyc! - The Moon shines! Na zewnatrz! - Outside! Pocaluj mnie! - Kiss me! Dobranoc! - Good night!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam BIESIADO!! 🖐️ Jodlo 👄 Wiaz 👄 Grab 👄 Wierzbo 👄(gdzie jestes, milo mi bedzie poznac Ciebie!) JODLO! Piszesz,ze bylas nadopiekuncza Matka, ale czy to dobrze? Ja tez tak robilam do pewnego czasu, dzieci jezdzily na obozy czy kolonie, pamietam ile rozmow przeprowadzilam z dziecmi na temat wyjazdow samotnie( tzn w gronie przyjaciol) A moja Mama powiedziala , przeciez One sa juz dorosle, pozwol IM pozyc wlasnym zyciem , nie moga byc tylko pod twoim plaszczykiem i posluchalam , od tej pory wyjezdzaly, wracaly z wojazy pelne wrazen a rozmow naszych nie bylo konca. Rozmawialysmy o wszystkim, chociaz nie raz balam sie ,bo wiadomo czym moga zakonczyc sie takie wypady? Ale ja Im wierzylam i do dzis jestem dumna z moich kochanych dzieci, zyjemy na stopie przyjacielsiej, wymieniamy sie doswiadczeniami na rozne tematy i czasem moge sie jeszcze duzo od nich nauczyc :D Wiazku kochany a slowa, ktore wczesniej przytoczylam \" Kazdy wiek ma swoje prawy\" uslyszalam wlasnie od moje Mamy! Grabku! 👄 czekamy na Twoje piekne wiersze , piszecie wszystkie tak ladnie , tesknie za Wami i 👄 Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj BIESIADO! 🖐️ Jarzebinko----jak milo ,ze juz jestes na BIESIADZIE. Kazda mama chce ustrzec wlasne dzieci od przykrych sytuacji,od zlych ludzi.Chcemy je chronic za wszelka cene. Im mlodsze nasze pociechy,tym bardziej roztaczamy te nasza opieke.Kiedy juz sa dojrzalsze,odpuszczamy sobie.Ufamy im. Same musialysmy dojrzec do tego..... Do dnia dzisiejszego pamietam wszelkiego rodzaju riposty,\"kazania\" naszych rodzicow.Czasami mama przywoluje zdarzenia z tamtych lat i smiejemy sie w glos z samych siebie. Nam sie to takze zdarza.I pada pytanie______a pamietasz,,,? ,,,,,jakze nie pamietasz?,,,,i wtedy odgrzebujemy w naszej pamieci zdarzenia z tamtych lat. Moj Boze,,,jak ten czas leci ,,,wierzyc sie nie chce,ze to juz tyle lat za nami! Mysle,ze w kazdym z nas czasami odzywa sie dziecko.,,,, Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×