Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

JARZEBINKO,,,,wiem kochana,,,wiem i dziekuje! Nie mamy innego wyjscia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Ciebie jestem ja,,,, Znajdziesz mnie w różowym świecie, gdy powoli będzie gasła noc Będę tam, gdy tylko moje imię w tobie zjawi się Znajdziesz mnie, w samo południe wraz ze słońcem przez okrągły rok Będę tam, gdy tylko do mnie znów uśmiechniesz się Dla ciebie jestem ja, jak dla mnie jesteś ty Zamknięty cały świat w króciutkim słowie my W spojrzeniach, gestach, snach Pośród zwyczajnych dni Dla ciebie jestem ja, a dla mnie ty Znajdziesz mnie, razem ze zmierzchem w pierwszym świetle jarzeniowych lamp Będę tam, wystarczy tylko bardzo mocno tego chcieć Znajdziesz mnie, ukołysany ciszą nocy w swoich dobrych snach Będę tam, jak zawsze, gdy przyzywasz znów do siebie mnie Dla ciebie jestem ja, jak dla mnie jesteś ty Zamknięty świat cały w króciutkim słowie my W spojrzeniach, gestach, snach Pośród zwyczajnych dni Dla ciebie jestem ja, a dla mnie ty Dla ciebie jestem ja, jak dla mnie jesteś ty Zamknięty świat w króciutkim słowie my W spojrzeniach, gestach, snach Pośród zwyczajnych dni Dla ciebie jestem ja, a dla mnie ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO👄___________przepiekna,wzruszajaca koleda.Dziekuje! Dobrano kochana.Zazyj ponownie miksture i wygrzewaj sie. Zycze zdrowka.Pa,do jutra.🖐️ Na dobranoc dedykuje Ci wiersz,,,,,, Przeczuwanie Przeczuwamy karty losy Tłumaczymy swoje sny Uśmiechamy się na sposób Który nam pomaga żyć Przeżywamy zło po nocach Przeczuwamy w słońcu cień Otwieramy w naszych oczach Coraz inny nowy dzień I co dalej, i co potem Może coś, a może nic Tyle złego co dobrego Zaraz noc, a potem świt Kiedy radość mi się zdarzy Kiedy szczęście swoje mam Chcę się cieszyć jak najdłużej I nie myśleć, co i jak Przeczywamy kręte słowa Kiedy wiatr na szybach gra Przeczuwamy w krętych drogach To, co los może nam dać Przeczuwamy, jak świat światem Aby ustrzec się od zła Przemijają nasze lata W rozłożonych kartach dnia I co dalej, i co potem Może coś, a może nic Tyle złego co dobrego Zaraz noc, a potem świt Kiedy radość mi się zdarzy Kiedy szczęście swoje mam Chcę się cieszyć jak najdłużej I nie myśleć, co i jak I co dalej, i co potem Może coś, a może nic Tyle złego co dobrego Zaraz noc, a potem świt Kiedy radość mi się zdarzy Kiedy szczęście swoje mam Chcę się cieszyć jak najdłużej I nie myśleć, co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjdzie taki czas,,,taki dzien,,,ze wpadniemy sobie w objecia❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam biesiade:) Jodelko❤️--nie wolno smucic sie :) Jarzebinko❤️--czy pokonalas przeziebienie? Zima W siedmiomilowych butach sie zbliza, przepiekna zima, cala w neglizach. Ubiera drzewa nagie po lecie, sniegiem otula wszystko na swiecie. 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ GRABKU ____❤️ Mam nadzieje,ze JARZEBINKA poczula sie znaaaaaaacznie lepiej! Czy mam racje JARZEBINKO? Zapraszam na kotleciki,,,:D Kotlety z kaszy jęczmiennej z grzybami 250 g kaszy jęczmiennej ok. 1 l wody 30 g grzybów suszonych 1 cebula 80 g tłuszczu sól pieprz 2 jajka 60 g tartej bułki Ugotować kaszę na półsypko. Umyte grzyby moczyć 1 godzinę w przegotowanej, letniej wodzie (ok. 2 szklanki), a następnie gotować je w tej samej wodzie ok. 50 minut, wybrać grzyby i z połową ugotowanej kaszy przepuścić przez maszynkę. Dodać resztę kaszy. Cebulę drobno pokrojoną podsmażyć na 10 g tłuszczu, dodać do kaszy. Przyprawić masę solą i pieprzem, dodać jajka i dokładnie wyrobić. Masę wyłożyć na stolnicę wysypaną bułką tartą, uformować dość gruby wałek, podzielić na 10 kotletów, uformować je za pomocą noża, obtoczyć w bułce tartej, usmażyć, kotlety podawać z sosem grzybowym zrobionym na wywarze. SMACZNEGO! Pozdrawiam bardzo serdecznie!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomnienie,,,,, Na hamaku z pajeczyny wspomnienie sie kolysze... Drzy w porannej mgle, ogrzewa sie zlota cisza zapachem lisci sie upaja. A gdy noc gwiazdy zapala, na hamaku z pajeczyny ukolysane marzeniami wspomnienie.... zasypia Klio55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,,, ❤️❤️❤️ - To już po odliczeniu mojej prowizji - dodał. - Biurko i fotel już ma nabywcę, ale musi pani poczekać około miesiąca. Mój klient bawi za granicą. - Poczekam - powiedziała. - Co do reszty, liczę, że jeszcze uda mi się dostać podobną sumę. - Nie ma pani już nic więcej? - Niestety. - A te książki? - Niech pan je przejrzy - zaproponowała. -Mam jeszcze trochę w tej szafce. A, i jeszcze ten obraz w sypialni. - O nim pamiętam, wziąłem go pod uwagę poprzednim razem. Dużo pani brakuje? - spytał. - Nie moja sprawa, na co pani potrzebuje pieniędzy, ale widzę, że ma pani jakiś problem. - Jeśli sprzeda mi pan resztę za następne sto dwadzieścia tysięcy, to będzie mi jeszcze brakowało około sto. - Ma pani jakiś pomysł? - Chcę wziąć pożyczkę z banku pod zastaw mieszkania. - Mieszkanie spłacone? - spytał - Tak, całkowicie. - Gdyby miała pani trudności z uzyskaniem pożyczki, proszę dać mi znać. Są ludzie, którzy świadczą takie usługi na korzystniejszych warunkach niż bank. Są dyskretniejsi, nie żądają zbyt wielu zabezpieczeń. Chętnie pomogę. - Jestem panu bardzo wdzięczna, to dla mnie ogromnie ważne. Musze zdobyć te pieniądze, muszę. - Pani Moniko, zdobędzie je pani, obiecuję. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiade:D Zastanowmy sie przez chwile,czego w chwili obecnej pragniemy najbardziej. Czego dzisiaj chcialabym doswiadczyc w swoim zyciu? Pomysl o tym,a nastepnie powiedz:"Pragne dla siebie............................(tutaj skonkretyzuj,czego chcesz). Czy mamy z tym problemy? Gdy nie wierzymy,ze zaslugujemy na dobro, zaczynamy pilowac galaz,na ktorej siedzimy. Musimy zaczac wierzyc,ze zaslugujemy na cale dobro,ktore zycie ma nam do zaoferowania. Bo ja się uczę największej sztuki życia: :D:D:D:D:D Uśmiechać się zawsze i wszędzie I bez rozpaczy znosić bóle, I nie żałować tego co przeszło, I nie bać się tego co będzie! Poznałam smak głodu I bezsennych nocy (to było dawno) I wiem jak kłuje zimno Gdy w kłębek chciałbyś skulony, I wiem co znaczy lać łzy niemocy W niejeden dzień jasny, Niejedną noc ciemną I nauczyłam się popędzać myślami Czas, co bezlitośnie lubi się dłużyć. I wiem jak ciężko trzeba walczyć z sobą, Aby nie upaść i nie dać się znużyć Nie kończącą zda się drogą. I dalej uczę się najcięższej sztuki życia Uśmiechać się zawsze i wszędzie Bez rozpaczy znosić bóle, Nie żałować tego co przeszło I nie bać się tego co będzie. Ktoś po klawiszach palcami wodzi O struny skrzypiec czyjaś ręka trąca Jakaś melodia z dala nadchodzi - Chcę ją spamiętać, lecz tony się mącą - Śni mi się w nocy nasze pianino - Czarne i lśniące stoi pod ścianą - I na mnie czeka, gdy dni szare miną Wrócę do niego - gdy wolna zostanę... Na razie śnię tylko i rymy układam Czasem - choć rzadko - łzy leje I bajki sobie opowiadam, I do snów moich się śmieję Buduję przyszłość promienną, jasną Podkłady daję z dobroci I wtedy cela przestaje być ciemną Przez kraty słońce ją złoci - A w słonecznej jasnej strudze W blasku prawdziwych urojeń Dusza się kąpie jak w strudze I lżej oddycha serce moje Przez gwiazdy, księżyc i słońca promienie Przez wszystkie blaski istniejące Zasyłam w dom mój pozdrowienia I moje serce tęskniące Przez drzewa, krzewy i przez wiatru tchnienie Przez wszystko co kwitnie i rośnie Zasyłam w dom mój pozdrowienia I moje sny o wiośnie Przez świeżą zieleń, przez błękit nieba Poprzez gry kolorów tęczowych lśnienie Zasyłam w dom mój pozdrowienia W tonach żałobnej piosenki. Irena Bobowska Pozdrawiam🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto przyklad na to,jak wielka jest nasza moc. Jezeli nie jestesmy gotowi uwolnic sie od czegos,jezeli wlasciwie chcemy to zatrzymac,poniewaz w jakis sposob potrzebujemy tego, nie osiagniemy sukcesu bez wzgledu na to,co robimy. Jesli natomiast,jestesmy gotowe sie tego pozbyc,nawet malo znaczace wydarzenie moze nam w tym pomoc. :D:D:D:D:D Jezeli ciagle masz jakis nawyk,ktorego chcesz sie pozbyc, zapytaj siebie,do czego jest ci potrzebny, jakie masz z niego korzysci. :D:D:D:D:D Jezeli nie potrafisz na to odpowiedziec, zadaj sobie inne pytanie:\"Co sie stanie,jezeli zrezygnuje z tego przyzwyczajenia\"? :D:D:D:D:D Uleganie nawykom ma swoje zrodlo w przekonaniu,ze nie zaslugujemy na \"lepsze zycie\". Proponuje wypowadac afirmacje---sa one jak nasiona,ktore padaja na zyzna glebe.Gdy je posiejesz,musisz byc cierpliwa, roslina nie urosnie natychmiast takze. Jesli bedziesz powtarzala afirmacje i bedziesz gotowa uwolnic sie od wszystkiego,co jest dla ciebie niepozadane, stanie sie ona prawda. Otworzy sie przed toba nowa droga,nowa szansa :D O afirmacjach w nastepnym spotkaniu. Pozdrawiam biesiade 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam :) Jesli ktos ma niepotrzebne przyzwyczajenie.....nawyk, Wierzbo,jaki pierwszy krok powinien zrobic? Jodelko❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Jarzebinko👄,jak zdrowko? Wiazku👄,gdzie jestes? dla wszystkich biesiadniczek🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...."Przysiadl Aniol pod drzewem" Przysiadl Aniol pod drzewem skrzydla po sobie zlozyl otulil sie nimi schylil glowe nic juz nie mam nic juz nie wiem nic juz nie chce nic Panie... wszystko mi wziales... nic juz nie powiem... Jeszcze bardziej otulil skrzydlami bolaca bezsensem dusze czy byc tu jeszcze musze? nic Panie... wszystko nic w zamian... nic juz nie powiem... Krwawiace serce, dusza cierpiaca oczu z lez osuszyc nie umiem Panie nic na nic, nie zmuszaj i nic chce poczuc - nie umiem... i tak bez konca... nic Panie... Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma nikogo? :) W takim razie zostawie cos z wyszperanych cytatow :) Cytat: \"Warto zyc,poniewaz moga sie spelniac nasze zyczenia\". Przed prawie 3000 lat zyl na Wschodzie mlody czlowiek. pewnej nocy przysnil mu sie Bog,ktory powiedzial:\"Moge spelnic jedno twoje zyczenie. Co chcesz miec?\" Taka chwila to los wygrany na loterii. Ogromna szansa! ...\"Wszystko jest mozliwe--rzecze Bog.___Co chcesz miec? Wybierz sobie cos,a dam ci to\" Mlody czlowiek zastanowil sie,coz wielkiego moglby sobie zazyczyc. Mogloby byc to dlugie zycie,zdrowie,uroda,szczescie,slawa,sukces,bogactwo,milosc! Mlody mezczyzna nie chcial jednak tego wszystkiego. Po krotkim namysle powiedzial...\"Wlasciwie nie wiem,o naprawde chodzi w zyciu. W ogole nie potrafie rozrozniac rzeczy dobrych i zlych. Nie wiem tez,jak znalezc wlasciwa droge i nie pojmuje wielu rzeczy w sobie samym i w innych. Dlatego najbardziej pragnalbym miec madre i wspaniale ❤️SERCE. A Bogu,jak wynika z dalszej czesci historii,zyczenie spodobalo sie tak bardzo,ze spelnil je. Tym samym podarowal owemu mlodemu czlowiekowi przy okazji wszystko to,o co wcale nie prosil: ----bogactwo,powazanie,dlugie zycie. Mlody czlowiek byl ksieciem izraelskim i w wieku 20 lat zasiadl na tronie swego ojca. Zapisal sie w historii jako czlowiek suwerenny i madry. Oto jego imie: ...krol SALOMON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ GRABKU ! Jak dobrze,ze jestes,,,,Czasami tak bywa,ze nie mamy czasu wskoczyc na BIESIADE,,,,ale wcale nie znaczy,ze o niej zapominamy. Zapraszam na parfait z ziolami,,,, PARFAIT Z ZIOLAMI—ubij na sztywno 25 dkg smietany kremowki,dodajac sok z 1 cytryny,25 dkg kremowego smietkankowego twarozku,3 lyzki posiekanych ulubionych ziol/bazylii,natki/i skorke otarta z 1 cytryny.Wszysko zmiksuj.Dopraw do smaku sola i pieprzem,mroz 2-3 godziny.Udekoruj ziolami i zielonym pieprzem... 1.Kiedy widzimy ciagle tych samych ludzi—tak jak w seminarium—staja sie oni w koncu czescia naszego zycia.A skoro sa juz czescia naszego zycia,to chca je zmieniac.Jesli nie stajemy sie tacy,jak tego oczekiwali,sa niezadowoleni.Poniewaz ludziom wydaje sie,ze wiedza dokladnie jak powinno wygladac nasze zycie. 2.Jakie jest najwieksze klamstwo swiata?___To mianowicie,ze nadchodzi taka chwila,kiedy tracimy calkowicie panowanie nad naszym zyciem i zaczyna nim rzadzic los.W tym tkwi najwieksze klamstwo swiata. GRABKU___________👄________odnosnie marzen,,,, WIERZBO__________odnosnie naszej wewnetrznej mocy,,, 3.Co to jest wlasna legenda?___To jest to,co zawsze pragnales robic.Kazdy z nas we wczesnej mlodosci wie dobrze,jaka jest jego WLASNA LEGENDA. ___To sa sily,ktore na pierwszy rzut oka wydaja sie zle,ale tak naprawde ucza cie,jak tworzyc Wlasna Legende. Przygotowuja twojego ducha i twoja wole,bo na tej planecie istnieje jedna wielka prawda: kimkolwiek jestes,cokolwiek robisz,jesli naprawde z calych sil czegos pragniesz,znaczy to,ze pragnienie owo zrodzilo sie w Duszy Wszrchswiata.I spelnienie tego pragnienia,to twoja misja na Ziemi.Dusza Wszechswiata zywi sie szczesciem ludzi.Albo nieszczesciem,zawiscia,zazdroscia.Spelnienie Wlasnej Legendy jest jedyna powinnoscia czlowieka.Wszystko jest bowiem jednoscia. I kiedy czegos goraco pragniesz,to caly wszechswiat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. Musimy zrozumiec,ze zawsze mamy mozliwosc robienia tego,o czym naprawde___________ MARZYMY. Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiadniczki🖐️ \"I kiedy czegos goraco pragniesz,to caly wszechswiat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. Musimy zrozumiec,ze zawsze mamy mozliwosc robienia tego,o czym naprawde marzymy\" Musisz bledne,negatywne przekonania zastapic nowa wartoscia w swoim zyciu. Oto kilka mysli,ktore na poczatku moga byc pomocne: --jestem wiele warta --zasluguje na dobro --kocham siebie --moje zycie bedzie spelnione Te stwierdzenia tworza podstawe wiary i na nich mozesz budowac. Zastosuj jako afirmacje,a pomoga ci zdobyc to,czego pragniesz. :D:D:D:D:D Afirmacje formuluj w czasie terazniejszym. Moze to byc piosenka lub rytm,ktory bedziesz nieustannie w myslach powtarzala. Pamietaj,ze za posrednictwem afirmacji nie mozesz wplynac na postepowanie konkretnej osoby. Nie wiesz,jakie sa duchowe doswiadczenia drugiej osoby, i nie masz prawa ingerowac w jej zycie,podobnie jak nie chcesz, zeby ktos ingerowal w twoje. :D:D:D:D:D Jezeli ktos jest chory,poblogoslaw go i przeslij mu milosc i pokoj, lecz nie wymagaj,zeby wyzdrowial. Lubie porownywac afirmacje do skladania zamowienia w KOSMICZNEJ KUCHNI. Kiedy w restauracji kelner przyjmuje nasze zamowienie,nie podazamy za nim do kuchni po to, zeby sprawdzic,czy kucharz je przyjal i przygotowuje posilek. Czekamy---w miedzyczasie rozmawiamy,pijemy cos czy tez jemy jakas przystawke.Zakladamy,ze nasze glowne danie jest przygotowywane i dostaniemy je,gdy bedzie gotowe. W taki sposob rozpoczynamy nasze afirmacje. :D:D:D:D:D Gdy skladamy zamowienie w kosmicznej kuchni,jej szef, nasza Najwyzsza MOC,realizuje je. W ten sam sposob postepujesz w zyciu,wiedzac,ze masz opieke. Polecenie zostalo wydane i trwa jego wykonywanie. Pozdrawiam🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane biesiadniczki!👄 Kto jeszcze nie kupil prezentu,,,,mamy jeszcze dzien,,,, Ciekawe co nam przyniesie? :D 6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie. Dla Asi ma piłkę, dla Bartka - sanki i figurówki dla Zuzanki. Kasi ksiązeczke da z obrazkami i lalke Barbie z ubrankami. Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki, Bliźniaczką z Kocka da dwa szaliczki. Jasiowi puzzle, drewniane klocki, Mateuszowi - wóz strazacki. a dla Jędrusia z Zakopanego Ma narty i piękne klocki lego. A kiedy rozda juz prezenty, Wraca do nieba uśmiechniety. Choć może czasem przykro świetemu, Ze nikt prezentów nie daje jemu. Halina Szal __________________________________________ ŚWIĘTY MIKOŁAJ jest znany na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus. Z czasem święty Mikołaj zmienil swoj wygląd. Kiedy Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmienila sie na Santa Claus.W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach i długiej białej brodzie podróżującego saniami w zaprzegu reniferow. Mikołaj był szlachetnym biskupem. Legendy mówią, że potrafił czynić cuda. Najsłynniejsza z nich opowiada o trójce dzieci, które zły drwal zabił i ukrył w beczce. Mikołaj przywrócił dzieci do życia i obsypał je prezentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez zamieci śniegi srogie, Idzie nasz Mikołaj drogi. ks. Marian PS.Czy przez caly rok bylyscie grzeczne ___ dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Słowacji Na Słowacji święty Mikołaj z przebierańcami w maskach przegania z domów śmierć. Ma on wygląd przerażającego upiora z kosą w ręku. W czasie adwentu najmilszym dniem dla dzieci jest 6 grudnia. Czyszczą one swoje buty i stawiają je na parapecie okna, aby otrzymać prezent od Świętego Mikołaja. W wielu rodzinach urządza sie dzieciom małe święto. Dorośli przychodzą przebrani za świętego Mikołaja, diabła i anioła i podczas gdy dzieci śpiewają, wręczają im prezenty. Między Bożym Narodzeniem a dniem Trzech Króli wypada \"dwanaście świętych dni\". W tym czasie ludzie przebierają się i tańczą przy muzyce, podtrzymując dawne ludowe zwyczaje związane z bliskim końcem zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Austrii Święty Mikołaj przychodzi w towarzystwie diabłów, czyli Krampusów. Są to przebierańcy, którzy straszą nieposłuszne dzieci. Boże Narodzenie jest tu najważniejszym świętem w roku. Wszyscy starają się je spędzić z rodziną. Wieczorem 24 grudnia zamyka się restauracje, kina i teatry. Trwają ostatnie przygotowania do świąt. W adwencie zapala się świece. W pierwszą niedzielę jedną, w drugą dwie... Na placach wielu miast i wsi stoją ogromne choinki. 24 grudnia na ulicę wychodzą tłumy dzieci, często w towarzystwie babci czy dziadka. Rodzice zajmują sie wtedy przystrajaniem drzewka, które do tej pory czekało ukryte na strych lub w piwnicy. W stolicy Austrii Wiedniu, w parku niedaleko ratusza przez cały grudzień panuje nastrój święta i zabawy. Pośród bajkowych dekoracji stoją pięknie ozdobione drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×